Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Haretix

Nejlepší film v daném žánru. Tak dobře propracovaný film sem dlouho neviděl a co teprve to obsazení, skvělý Morgan Freeman a dobře sekundující Brad Pitt. Příběhově je to též na výbornou až po strhující konec. ()

Dado

Vynikajúca réžia, skvelé herecké výkony, ani neopísateľná atmosféra ma nedokázali takmer celý film presvedčiť o tom, že by som mal siahnuť po najvyššom ohodnotení. Až do poslednej scény som čakal na niečo, čo ma presvedčí o geniálnosti tohto snímku a vyrazí mi to dych... a dočkal som sa. Slovenský dabing filmu je vynikajúci a i keď je dvorným dabérom Brada Pitta Marián Miezga, Emanuel Hason to v tomto prípade zvládol famózne. (90%) ()

Simpoch

Na tomhle filmu mě toho strašně málo potěšilo... Optimismus neviděl ani z vlaku. Za spoustu napětí a podnětů k přemýšlení, ale musím dát palec nahoru. ()

Mirokukii

Žádnému jinému filmu se nepodařilo, mě posadit na zadek, tak jako SEDMičce. Se stoupající stopáží chycen do pasti vlastních činů, svých hříchů. Výborný film. Maximálně tajemný, napínavý, husí kůži vyvolávající. Lehce drastický. S pořádně hutnou atmosférou provázející celý film od počátku až po silný, emotivný, hrůzostrašný konec. Pitt a Freeman jsou ve svých rolích skvělý. A záporák dokonalý. Takový z něho jde strach. Scéna a dialog, těchto tří v autě, naprosto nejlepší. Vygradující a pospojující celý předešlý děj k vyústění velkého finále. Jediný film, kterého se bojím. ()

Bobik9

Parádní snímek s úžasnou atmosférou, skvělý hereckými výkony, výborným režisérem a geniálním vrahem. Ani na minutu se člověk nenudí a ten konec vyvolává husí kůži. Fincher je režisérský král! ()

Tucqa

Trefné herecké obsazení, skvělá režie, kamera zabírající morbidně zohavená těla obětí mě osobně nadchla, co víc dodat? Jen možná to, že je to asi nejlepší skloubení psychologie a vraždy - tak promyšlený zločin doveden k dokonalosti... Kdyby mi děj někdo jen tak popsal, tak bych se mu vysmála a řekla, že takový film by se mi určitě nelíbil, ale kdo neviděl, ten přišel o hodně... ()

Liznic

Veliké dílo. Jak byl John Doe fascinován svou "prací", tak jsem já fascinován tímto filmem. Při pokusu krájet napětí a atmosféru filmu byste zrušili motorovku. Už úvodní titulky, což je u Fincherových filmů vždy zážitek, jsou neuvěřitelně děsivé a hrůzunahánějící. Ústřední duo - vlastně trio výborně obsazené a zahrané. Tenhle film ani nechce komentář, jen spojujete jednotlivé aspekty s vychvalujícími přízvisky. A ani na podruhé nebo na potřetí se tento klenot neleskne méně. ()

karlik4801

Sedm je pro mě hlavně o postavách. Dostal jsem se jim do hlavy, věděl co od nich čekat a co si myslí. Všechny scény si najdou tu pravou atmosféru, aby se poznalo, že se jedná o kvalitní thriller. A krimi žánr je taky uspokojivě vyplněný, ukázky z míst činů a vyšetřování. Postavy hodně projevují své emoce. Ale to nejlepší až na konec. Sekvence posledních scén s chytrým vrahem jsou plné dialogů, které mají co nabídnout. ()

Yesqward

Bezchybný thriller, z temnou a špinavou atmosférou, ktorý je do bodky prepracovaný, od scenáru, prepracovaných vrážd až po prácu s kamerou a vôbec. Herecké výkony sú výborné, emocionálne, ale čo naozaj robí tento film takým skvelým, je koniec a "build-up" ku nemu. Posledných 10 minút filmu som takmer nedýchal a samotné rozuzlenie patrí pre mňa určite medzi tie najlepšie, a budem nad ním pravdepodobne ešte tých pár dní premýšľať. 100% ()

BROKEN_

SENZAČNÍ THRILLER!!! David Fincher je mistr ve svém oboru. Zápletka, postavy, kamera, hudba, scénář, režie a ta nervy drásající atmosféra, dělají z tohohle filmu FUCKING MASTERPIECE!! Brad Pitt a Morgan Freeman podávají skvělý výkon, plus samozřejmě i Kevin Spacey, který se sice ukáže až v závěru, i tak předvedl jaký je to PAN herec. Kdybych měl tenhle film nazvat jednou větou " Nervy drásající thriller s šokujícím vyvrcholením". NEJLEPŠÍ FILM CO JSEM KDY VIDĚL! Společně s Pulp Fiction má obří srdcovka! Tohle se prostě musí vidět! - What's in the box? ()

Johnny.ARN

Či chceme, či nie, stále je to len obyčajná krimi. Ústredná dvojka holyúdskych hercov mala pritiahnuť divákov, Fincher sa mal postarať o skvelú réžiu a Walker mal dodať na tú dobu prešpekulovaný scenár. Všetko sa splnilo, vznikol ale len obyčajný krimi snímok, so psycho zloduchom a vyšetrovateľmi, ktorým vždy v pravú chvíľu napadne to správne riešenie. Na tú dobu to ale muselo trhať kiná. Hlavne na tú dobu asi nikto nečakal také zvraty a rozuzlenia. Dnes by to už ale neobstálo. 4 z 5 ()

Ryuuhei

Stojím tu nad převážně extrémně kladnými hodnoceními a jen smutně kroutím hlavou. Čím byl tento celkem předvídatelný kriminální film, kterých (a lepších) jsem viděl už tucty, natolik unikátní? Svým ústředním duem? Svou zápletkou zaměřenou na smrtelné hříchy? Nebo čím tedy? Do samotného konce jsem čekal, kdy přijde jakýkoliv zvrat, úžas, cokoliv, co by v mých očích film posunulo z šedě absolutního průměru. Nic takového nenastalo. Nebavily mě rádoby intelektuální, religionistikou podkreslené dialogy, ani postavy, které přes hvězdné obsazení nevzbuzovaly žádné sympatie. Celé to bylo roztahané, utahané, nudné a hrálo si na cosi mysteriózního. Jediný závěr byl tím, kde jsem ani nedutal, jak moc napjatý jsem byl. Aby se pak dostavilo zklamání, které už úplně pohřbilo vše, co se film mermomocí snažil budovat. Nechápu, jak se něco takového mohlo dostat na příčku nejlepších filmů. Tohle si rozhodně znovu nedám. ()

kurcatovium

Naprosto skvělé! Tleskám... Pro dobrý film není důležitá akce, jak si mnozí v dnešní době myslí, ale především napětí, kvalitní děj, dobrá atmosféra, ... A tohle všechno Sedm má. A to vrchovatou měrou! Výborně. ()

danoo

Geniálny, pôsobivý, dokonalý, pútavý a šokujúci, strašný, pochmúrny, temný, bezútešný, depresívny, zvrátený, uchylný zároveň vtipný, proste čistý psychothriller s čistým scenárom, kamerou hereckými výkonmi a réžiou. Finchervo 7 je Hitchcockovým Psychom dneška. ()

Endyis

I přesto že se jedná o solidní počin, je to jeden z nejvíce přecenněných filmů na Csfd. Film nemá tolik originality a nápadivosti, ani ty herecké výkony nejsou úplně tak, že bych z nich nějak slintal blahem (neříkám zas, že jsou špatné, ale extra převratné také ne). Souhlasil bych tak s 80%... (časté je zde srovnání s mlčení jehňátek, ale to se mi líbilo daleko více). ()

Zdeňka

Pýcha, lakota, závist, hněv, smilstvo, obžerství a lenost Sedm smrtelných hříchů. Sedm úžasných lidí, kteří se na filmu podíleli: David Fincher, Morgan Freeman, Brad Pitt, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey, Andrew Kevin Walker a Richard Francis-Bruce. Film je možná jen další perlou na filmovém náhrdelníku, ale leskne se více než většina ostatních. ()

BS

Na konci jsem oněměl. Mistrovská práce režiséra, scénáristy a herců. Na takovéhle thrillery bych se mohl dívat bez přestávky...Po masáži pochval, kterou mi o tomhle filmu vyprávěl známý jsem čekal naprosto zdrcující konec, uzemňující víc než v Saw. Toho jsem se nedočkal, ale svým způsobem byl tento konec ještě děsivější než v Saw... ()

gjjm

Asi nepřekonatelné dílo svého žánru. Nádherná atmosféra, brilantní herecké výkony, skvěle promyšlený scénář. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý