Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

TaToten

Mám taký pocit, že som tento film videl a dokonca, že som ho videl celý. Ale buď ma pri ňo chytila mŕtvica alebo ja už neviem, no nepamätám si z neho ani hovno. ...a to asi čo to hovorí o jeho kvalitách. ()

Sona.K

A víte vy co? Já se bavila od začátku do konce. Nejsem a nepředpokládám, že někdy budu fanouškem DC, ale toto je jeden z filmů, které si můžu pouštět pořád dokola a pořád se budu smát stejným vtipům, pořád budu držet palce hlavní hrdinům, a pořád budu milovat Jokera, který je mimochodem úplně úžasný. V pozadí filmu hrají skvělé skladby, které dokonale podkreslují atmosféru. Velmi bych si přála, aby byl natočen film pojednávající o vztahu Jokera a Harley Quinn, i když po filmu Birds of prey moje naděje pohasínají. Budu stále doufat, protože kdyby se dostal film ke kvalitě Suicide Squad, byl by skutečně parádní. ()

Tafee

Jojo... Taky jsem musel vytáhnout Margotku... Nejdřív jsem si jen tak pohrál s obalem, dělal jsem, jakože nevim jak a kudy si ji rozbalit. Pak jsem si ji pěkně přivinul trošku z boku a... Začal jsem trhat. Ona už byla z toho muchlovani úplně rozpalená, takže jsem si jen tak... tak jako mimochodem liznul a to jsem poznal, že už se úplně roztíká, neřku-li, teče... No a tu už nezbývalo, než ji prostě pořádně pokousat, jak ona to má nejradši... ()

drkaldj

Krásně to uteklo a pobavilo. Margot v roli září, Will Smith potěší. Nicméně, jsou zde i mínusy v podobě finále (jediný kdo má zvláštní schopnosti se musí obětovat protože ostatní jsou pouze lidé a proti čarodějce nic nezmůžou, ano je tu ten krokodýlák ale dosti nevyužitý a proti čarodějnici má opět šanci jako běžný člověk), nezajímavý a nevyužitý Joker, nebo právě humor který sice pobaví ale občas spíše naopak. ()

Berserkr1111 odpad!

Klasický film s opravdu, ale opravdu, velkou spoustou efektů, nulovým dějem a blbě napsanými postavami. Jestliže u Avangerů vypínáte půlku mozku, abyste si to užili, tak tento film vám udělá lobotomii! "Propracovanost" děje a uvěřitelnost postav je ještě o několik řádů výš. ()

Akatinka

Nic převratného. Ale rozhodně to neurazí, má to děj, spád a dobré vtipy. Plus super obsazení a nebudu strhávat hvězdu za Jareda, kterého nesnáším - nebylo by to fér. ()

Dalajlada

Nebylo to špatné, ale film bych zkrátil. Té zbytečné vaty bylo až moc. Pak to vypadá, jakože film nějak nemá smysl a už přesně víte, co která postava udělá. ()

Wladow

Pěkně vizuálně podané až trochu kýčovité. Celý dojem nesmírně kazí přepjatá pizda (šéfka Viola Davis), která má působit ultimátně suveréně a přitom je nesmírně nedůvěryhodná a nepříjemná. Jako rozumím tomu, že dnes musíme mít šéfovou ženu ideálně afroameričanku, ale jistě i za splnění těchto kritérií bylo lze nalézt někoho o trochu méně nesnesitelného ()

Krychlicka1

Sebevražedný oddíl je jeden z mích oblíbených DC filmů, temnější atmosféra hodně násilí a celkem zajímavých postav je to co je asi nejlepší, plus nesmíme zapomenout na songy, k tomuhle filmů které se stali hity. 8/10 ()

W0ltericek

Jako začátek dobrý ale ten zbytek mě nutí tomu dát trochu min než jsem očekával. Joker tak tahle postava mě přijde hrozně zvláštní Harley Quinn je dobrá ale ten Joker no nevim no. Jestli bych ho měl vidět i v dalších filmech budu nerad. Ale ke konci mi to přestalo dávat smysl. 6/10 ()

Xpatrix

Na večernú nudu dobrý film. Som plné vedomí že ide len o ,, rozprávku" ako rád hovorím. Ale sakra na konci mali zabiť tu mrchu a zdrhnúť. Lebo pekné s nimi vybabrala. Film je celkom zaujímavý hlavné Will Smith a Margot (ooo dostal som chuť pri písaní recenzie na jednu, asi si dám ;)) Robbie. Ktorý dodávali filmu tu správnu energiu. Či už po humornej časti alebo tej citovej. Po celom filme som začal neznášať Batman-a. Dej čo o ňom len napísať, pif paf všetci prežijú až na chudáka El diabla (mimochodom nečakal som že ma až toľkú silu) tak ťa stará mrcha (lepšie ju nejde nazvať) ich oklamala a podstate pokiaľ ich kamoš Joker nezachráni, zhniju v base. The end to story ()

Aceboris

Síce sa jedná o piaty film v poradí DC série, nejak mi do toho nezapadá táto banda bláznov. Narozdiel od supernama, alebo WW tu to vyzeralo na klasický komiksový príbeh zla z väčším zlom. Kde sú vrahovia a blázni požiadaní o záchranu sveta, lebo lepších nie je. Dajme tomu , že to tak môže byť, zoberme , že to je komiks pridajme šialenosť a zvrhlosť, trošku mágie a záchrany sveta a máme v celku slušný film. Za mňa pozerateľné a slušne spracované. Harlequin sexi   Margot Robbie asi najviac a najlepšie reprezentuje tento film. Za mňa 6/10 ()

Tom10000

První díl jsem viděl už asi před čtrnácti dny, možná déle. Ano, najdou se v něm světlé momenty, třeba to, jak archeoložku posedl duch dávné čarodějnice, nebo i vtipné momenty, jichž se tu najde celkem dost... jenže až na dost slabý příběh nemá dílo žádnou hloubku. Prostě se tu vraždí, a vraždí, z těch nejhorších kriminálníků se stávají přátelé, nebo naopak soci, kteří se pořád pošťuchují... nevím. Tento žánr je taková "jednorázovka na rok". Nemohl bych se na to dívat pořád. Plusy: Harley Queen, nájemný vrah, krokouš, archeoložka, velitel, efekty. Mínusy: Všichni ostatní plus příběh a scénář. Není třeba nic víc dodávat, jelikož ve filmu se toho mnoho dalšího nenajde. 55 procent. Tak na oddych k večeru. ()

SalvorHardin

Tento film mal obrovsky potencial. Nakoniec davam 2 body len za individualne herecke vykony. Kebyze je Joker hlavny zloduch, mohol mat scenar ovela lepsiu a viac tight dynamiku. Ako sa film blizil ku koncu, akoby sa scenar rozpadaval pred ocami. Pocul som, ze existuje directors cut filmu, sice neviem do akej miery by bol iny ako to co sme dostali, ale nemyslim si, ze by to mohlo byt horsie. Ale nespravit z Jokera hlavneho antagonistu filmu napokon cely film pre mna pokazil. A pritom to malo vsetky ingrediencie na to to byt dost dobre. Takto to je len taky zabudnutelny meh film. ()

leafroller

Další díl série DC má opět přesnou časovou návaznost. Bohužel po monumentálním Batman vs. Superman působí Suicilidi spíše jako nějaký prequel k dalšímu dílu. Příliš mnoho postav a zbytečné zkoumání jejich pohnutých osudů film nejen prodlužuje, ale také dost zpomaluje. Navíc komixová, nebo spíše herní stylizace karikaturizuje jednotlivé postavy natolik, že dávat jim lidskou tvář je spíše na škodu. Co ovšem filmu škodí nejvíc, je pořádný badguy. Slečna E. je sice dokonale temná a boží, ale jako badguy hodně zklamala. Celkově musím říct, že jsem spíše zklamaný. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?