Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

SeBig

Herecký obsazení luxusní, akce ušla i když nebyla Rková a hudba mi přišla, že se tam vůbec nehodila. Film působil jak reklama či nějakej trailer, ale bavil jsem se, i když to celkem dosrali. ()

Chrustyn

Co si budeme povídat DC se v posledních letech nedaří tolik jako Marvelu, což dokázal nedávný duel Supermana s Batmanem a "Sebevražedný oddíl" bohužel reputaci nezachrání. Ayer přináší další týmovku odpadlíků, tentokrát s nižším ratingem. Úvod a představení celé skvadry antihrdinů je super (i díky výborně vybranému soundtracku) ale jak dojde na akci je až překvapivě nezajímavá a později i nudná. Celou hořkosladkou příchuť potvrzuje absolutně nezajímavý závěrečný souboj. Velice slabé 3* ()

classic

Sračka nad všetkými sračkami, počas pozerania tohto OMYLU, mi to celé liezlo akosi na NERVY, povedal by som, že obyčajná, blbá strata času ! Margot Robbie absolútne nemusím, neznášam ju, ako sa len dá. LETO, nie je dobrý JOKER, nehodí sa sem ! Will je zrejme zúfalý, keď berie všetko, čo príde po ruku. Režisér Ayer mal možno zo začiatku iné plány, ako pojať celkové spracovanie snímku, možno, ak by mu do toho, tí dementi nezasahovali, bol by výsledok lepší ? Možno, áno, možno, nie ? Neviem... Ale, čo viem naisto je to, že jeho FURY bol kvalitný film, tak preto to považujem za škodu škôd. Kto sú : Kinnaman, Courtney, Hernandez, Debili ? Koho napadlo obsadiť tento ODPAD ? To aj nedávno uvedený Batman Vs. Superman, nebol taký SHIT ! Radšej by som čumel dve hodiny na stenu, ako opäť absolvovať túto opätovnú filmovú tortúru. ()

Scalpelexis

Well, well, well, what have we got here. Přehyplý komiksový maglajz, jenž sám vlastně neví, co chce a bez něhož bychom o moc nepřišli. Nezastírám, že mi DCčkový universum poutá nějaký velký nezájem, ale ten přehršel postav z tohoto světa, se kterým jsem měl možnost se seznámit, mi začíná trochu lézt na mozek. Nad smyslem hned některých z nich mi zůstává rozum stát (Bumerang? Croc? Ona i Harley Quinn je tam jen kvůli jejímu vzhledu a poznámkách), a vlastně celý smysl SS, protože vznikl dříve, než se objevila hrozba? Pro jakou logiku SS bojuje? Špatňák je ryze generický a jakýkoliv hlubší podtext, co by snímek mohl mít, je barová konverzace, která se vlastně totálně nehodí a spíš SS zesměšňuje. Triky, hlášky (i když mohly být lepší), akce, ok, to všechno se dostavilo, ale to už beru jako samozřejmost. Jak už jste jistě uhádli, má očekávání byla těžce nesplěna, ale očekávání, že se na tuto jednorázovku velmi brzo zapomene, budou určitě naplněna. ()

marhoul

Tak snad jen za tu Margot, která se zde blýskla senzačně, těším se na její jízdu v pokračování, a druhá za hudbu. Jinak mě Oddíl neoslovil. ()

VenDulin85

Viděno na Filmovém víkendu v Turnově. Sebevražedný oddíl není špatný, člověk se i párkrát zasměje, ale těch postav na popsání už je tam zkrátka krapet moc a to je značně na škodu. Celkově tedy za 3,5*, ale zároveň divák cítí, že tihle zlobříci byli to nejslabší z celého filmového víkendu a to je škoda, když uváděli sobotní večer. ()

Stanislaus

Sebevražedný oddíl mi jakožto divákovi přišel ve výsledku podobně jako Batman vs Superman, jelikož šlo dějově o slabší příběh oproti marveláckým filmům (např. Avengers nebo druhý a třetí Captain America) a postrádal jsem tam humorněji laděné scény (funkce Harley Quinn ve filmu byla celkem jasně daná, nicméně i tak mi to nestačilo). Každá z postav měla něco do sebe, ale nedostalo se jim ve většině případů dostatečného prostoru - nejdále to tvůrci dotáhli u Harley a jakžtakž dobrý background měli i Deadshot a Diablo - ale musím uznat, že úvodní seznámení s nimi bylo ztvárněno celkem dobře. Podobně jako u Strážců galaxie, tak i zde se sázelo na oldies soundtrack, který filmu rozhodně prospěl. Přítomnost postav jako byl Joker a Enchantress mě na jednu stranu potěšila, nicméně mě mrzelo, že tyto postavy byly buď do počtu nebo jen čistě pro lepší efekt. Zkrátka po sečtení všech kladů i záporů je SO o něco málo lepší než BvS, nicméně i tak film zaostává za nejedním kouskem z marveláckého vesmíru, což je škoda, protože potenciál, který byl patrný už z prvních trailerů, tu byl. ()

Oktavianus

Otázka za sto bodů v rámci fikčního světa: proč se odpovědní lidé zabývali sestavováním podobného komanda, když mají k dispozici kladné hrdiny? Deadshota i Harley Quinn za katr dostal Batman, Boomeranga lapil Flash - tak proč se namáhat omilostňováním vyvrhelů? Ani námitka, že Batman se právě zabýval sestavováním Justice League, nemůže obstát, protože manažerská superhrdinská práce by ve srovnání s chystanou apokalypsou mohla chvíli počkat. Ale to by nebylo o čem točit. No a už to začíná, samý negativa... Film má tempo, ale točený je hrozně nenápaditě, všechny akční scény jsou na jedno brdo a ve snaze nacpat tam co nejvíc ujetých postav si vzájemně ukrajují prostor. Ještě hůř se odpouští prokreslení jednotlivých figur. Z nájemného zabijáka Deadshota je regulérní správňák s rodinnou motivací; naštěstí je obsazen Willem Smithem, jehož charisma z něj stejně jednu z nejzábavnějších figur udělá, a jeho pistolnické představení, kdy zcela sám postřílí jednotku padoušských příšer, nemá chybu. Hůř to funguje při jeho špičkování s Flagem. Tady mělo být vidět pořádné chlapské jiskření - od počáteční antipatie přes vzájemné respektování po závěrečné souznění, které tvůrci naštěstí trochu sebeironicky shodili. Jenže chemie nefunguje. To se týká všech postav; jednotliví sólisté jsou zábavní, ale dohromady působí nesourodě a nesladěně. A úplně největší průšvih je děj. Film trvá něco přes dvě hodiny, ale klipovité sestříhání výsledku neprospělo. Úvodní představovačka hrdinů je neúměrně dlouhé, časté flashbacky nekonečně zdržují, pak se jde konečně do akce a najednou je konec. Ano, rychle to uteče, ale nejlepší scény si tvůrci opět vystříleli už v traileru. Akce se opakují, nic nového nepřibývá a finále je takové odfláknuté... Nápad na jednotku gaunerů byl milionový, místo drsného akčňáku ale vznikl jen zapomenutelný popcorn. Z obavy, aby antihrdinové umožnili divákům se s nimi ztotožnit a film nepropadl, to vůbec nejsou antihrdinové. Jak poznat, že jde o padouchy, když se tak nechovají, jen každou chvíli o sobě řeknou, že jsou fakt "bad guys"? Nejzápornější postavou je nakonec samotná tvůrkyně jednotky Wallerová. Kdyby tvůrci přidali na temnotě, krvi a sprostých hláškách, do toho řádně dráždivou erotickou scénu mezi Harley a Jokerem, mohla z toho být skvělá podívaná. Jenže by to nebylo přístupno mladším ročníkům a do kasy by nepřiteklo tolik peněz... ()

sharky

55 % Natěšen po našlápnutých trailerech (hlavně tím s Bohemian Rapsody) musím smutně konstatovat, že mě snad i rande Batmana se Supermanem bavilo víc. Všechny dobré scény byly už v traileru, vlastně stačí vidět jenom trailery a na film už není potřeba ani chodit. Scénáristicky je to velmi jednoduché, slaboduché az hloupe. Vizualne to nema co nabidnout. Ayer byl evidentně povolán na střídačku a producenti si ten film spatlali ve střižně sami. Obsazení je nemastné, neslané. Will Smith je dobrý, ale jeho postava je nezajímavá, nemá co hrát. Jared Leto má i na malém prostoru co hrát, ale hraje Jokera jako seriózní oscarovou roli (why so serious?) místo toho, aby mu dal lehkost, styl, drzost, koule, ukázal šílenství, vzbudil nějakou emoci, strach, humor, cokoliv. Joker je takový nudný chcípaček, kterého je člověku akorát líto. Jediný pozitivum je Margot Robbie, která spolu s hudbou sama táhne celý film. A která jediná pochopila, jak se dělá zábava a jak se hraje komixová postava. Hlasuju pro samostatný film s Harley Quinn (nebo rovnou seriál, co třeba - Doktorka Quinnová 2: Ordinace v temné zahradě?). Zbytek oddílu může být klidně rozpuštěn, případě ideálně raději rovnou odpálen, aby se náhodou nevrátil v dalším díle. Jako "direct to dvd" odpolední oddechovka, kterou netřeba vidět znovu, by to ušlo. Jako blockbuster za víc než 100 milionů je to průšvih! ()

MontyBrogan

Cara Delevingne je asi preto modelka, že aj keď má 23 rokov, vyzerá na 16. Tu však hrala najväčšiu záporáčku, čo z nej robí castingový protiklad skvelej Margot Robbie, ktorá chabučký dej filmu zachraňovala. Negatívne hodnotenie nedávam len preto, že keby som tých pár dobrých hlášok nepoznal už z traileru, možno sa aj párkrát zasmejem. ()

BMW12

Tohle mě tolik nezaujalo. Přišlo mi, že některými scénami se DC snaží kopírovat Marvel konkrétně Avengers. Jenže DC nikdy nedosáhne takové kvality jako právě Marvel. Zatímco Marvel šel na to tak, že hrdinům dal samostatné filmy a až pak je spojil dohromady, tak DC je hodilo rovnou do jednoho filmu. A takhle to nefunguje. Sice se nám v úvodu snažili představit každého hrdinu (resp. padoucha), ale chtělo by to znát ještě detailněji jejich historii. Velký problém byl také, že žádná z postav mě nedokázala zaujmout. Jediný kdo se mi celkem líbil byl El Diablo. Co se nepovedlo bylo obsazení Violy Davis, jelikož tu její roli namachrované šéfové jsem jí ani za mák nevěřil. Jenže to byla i chyba scénáře, ženská prostě nemůže šéfovat takovýhle bandě padouchů. Děj filmu také nebyl ideální, vlastně po tom představení padouchů už nás čekala akce a ta trvala až do konce filmu. Prostě žádné zvraty, žádný jiný děj, prostě celý film byl jenom o jedné bitvě, žádné jiné záběry tam nebyly. Jediné co se opravdu povedlo je soundtrack, ten musím pochválit. ()

rikitiki

Představuji si to takto: Jared Leto dostal nabídku na Jokera, a tak si domluvil pracovní schůzku s Démoničností. Ta přišla, koukla se na Leta, pohladila ho po hlavičce, koupila mu vanilkovou zmrzlinu a smála se celou cestu domů. A Jared Leto musel vystačit jen s tím, co má, tudíž zahrál Jokera jako unuděného zhulence, který by byl radši někde úplně jinde. ____ Téhle vycmrdlé parodii na charismatického záporáka odpovídá i film, který je přeplácaný motivy i postavami, z nichž mnohé mají za cíl jen zaplnit plátno (například ten zloděj nebo maskovaná šermířka). Příběh je originální: politička prosadí vznik party superpadouchů, protože oni jediní mohou zachránit svět před superpadouchem, který se osvobodil jenom proto, že politička sestavila partu superpadouchů….. Je to takové Udělej si sám: vytvoř si cíl i prostředek, jak ho zničit. ___ Z tuctových scén bitek a pobrekování za ztracenými dětmi a láskami, se vyloupla jako jediná zapamatováníhodná Harley Quinn, která na provaze visícím z helikoptéry zavlnila svoji smrtelně sexy variaci na striptýzový tanec u tyče. /31. 8. 17./ ()

virus10

Od Suicide Squad jsem čekal rozhodně více, ale moc povedený film to teda není. Většina postav mi moc sympatická nebyla a to mam záporáky opravdu v oblibě. Ani Will Smith nic extra, tak aspoň že Harley Quinn nezklamala, díky ní 3 hvězdičky. ()

Jinny

Jako tak často u komiksových filmů - přehršel vizuálních nápadů se snaží zamaskovat řídký laciný děj. Film se snaží být odvázaný a nad věcí a víceméně se mu to daří. Rozhodně nejlepší částí je úvod s představováním hlavních postav. Nebudu už komentovat to, že do party pak někdy v polovině filmu přibudou dvě další individua, o kterých se ovšem už nic nedovíme - z toho jedna Japonka, asi aby tvůrce nikdo nemohl obvinit, že jsou politicky nekorektní. Rozhodně nejzábavnější a nejzajímavější postava je Harley Quinn, která má nejen skvělou imáge a představitelku, ale taky nejlepší backstory. Pokud byste ale chtěli film vidět kvůli jejímu vtipálkovskému příteli, tak vemte na vědomí, že Joker na scéně zase tak často není. Mě osobně pak nejmíň bavila postava Willa Smithe. Což neznamená, že jeho postava není pořád lepší než dvě individua, kteří mají být skutečnými záporáky filmu (jestli je vůbec můžu postavami nazvat). Jinak má SS dvě zásadní vady, které se těžko dají přehlédnout, i když přijmete fakt, že se nad ním nemáte moc tvrdě zamýšlet. Tahle parta záporáků vážně nejsou typy lidí, kteří si mezou sebou skoro okamžitě utvoří byť učelové spojenectví. To, že mají společné záporáctví, neznamená, že by se mezi sebou nepokoušeli (taky účelově) vraždit. Za druhé nemá několik členů party rozhodně takové schopnosti, aby dávalo smysl je vůbec zapojit... ()

honajz odpad!

Tohle jsem si napsal ve Student Agency, když jsem to sledoval: Zbytečně dlouhý úvod, první akce až v 50. minutě, digitální bordel ve tmě, superpostavy, kdy čarodějka přesunuje tajné plány Iráku, a oni se mezi sebou mydlí puškama a meči. Jinak v podstatě pohádka jako O statečném kováři - čaroděj tam měl život také v srdci a srdce ve vejci. Pár pokusů o humor. ()

Ivoshek

Kdybych to měl shrnout jedním slovem, bylo by to "blbý". Můžu ale přidat i další. Co třeba "nenapaditý", "klišoidní", nehumorný"? Současný trend natáčení jakože drsných filmů podle slaboduchých komiksů mi přijde už hodně vyčpělej. ()

TheEvilTwin

Obrovským plusem je luxusně zahraná Harley Quinn, jinak na to, že jsem se na tenhle film tak moc těšil, tak to byl spíš průměr. Postavy nijak moc zajímavé, většina děje předvídatelná a hodně klišé, ale za zkouknutí to určitě stojí, myslím, že by si možná i zasložili vlastní seriál. ()

Pítrs85 odpad!

Tenhle něcojakofilm selhává úplně ve všem, v čem selhávat může, všechno špatně. Nevím, jak moc je na vině sám "kdysi oblíbený režisér, po Fury spíš komediant" Ayer, kterej chtěl z týhle bandy zmrdečků udělat jakože temnej a drsnej film, anebo filmový studio, který mu z toho udělalo další digitální omalovánky, se zmrdečkama drsnýma a děsivýma asi tak, jako právě vylíhnutá káčátka... K tomu úplně debilně použitý písničky (ten klipovitej začátek byl vyloženě na pěst), trapný hlášky, trapnej Batman, trapnej přiteplenej Joker, trapný všechno... A já slibuju na Supermanovi slipy, že tohle byl poslední DC/Marvel, co jsem kdy viděl. ()

HellFire

Celé je to špatně. Sešité horkou jehlou, bez atmosféry a nápadu a plné WTF momentů (jak může dozorce před zraky padesáti svědků předat telefon Harley, aby si toho nikdo nevšiml? Bull...). Půlka týmu se nám představí jen tak mimochodem, protože nejsou důležití (a hlavně to nejsou hollywoodské hvězdy) a jejich schopnosti jsou beztak k ničemu. Chlápek, co umí házet bumerangy je asi stejně velký superhrdina jako borec z Želvy Ninja, co používá hokejku a puk a Indián se "schopností" vylézt na každou budovu je tomuhle týmu platný jako sáně v létě (taky že slouží jen jako odstrašující případ). Nebo scéna, ve které havaruje vrtulník se všemi hrdiny, samozřejmě nevybouchne, jen udělá pár kotrmelců, ale v pohodě, nikdo nemá ani škrábanec. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?