Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

halberdier

Suicide Squad je dalším rozšířením DC univerza, které mělo nejspíš připravit diváky na sólovky nových hrdinů. Od tohoto filmu se po víceméně vlažně přijatém BvS (který se mně líbil) hodně očekávalo, trailery slibovaly odlehčenější (na rozdíl od vážného BvS) a cool zábavu. Film se celkem povedl, nicméně nesplnil to co si předsevzal. Hrdinů je v Suicide Squad hodně, ale jejich popis je tristně zkratkovitý (větší prostor dostali jen Harley Quinn a Deadshot) a celkově je film hodně uspěchaný (celý film tvoří v podstatě jen jedna zápletka + několik flashbacků). Je to škoda, protože většina postav má slušný potenciál a některé scény jsou vyloženě skvělé. (Např. Joker - při větším prostoru mohl být hodně zajímavý). Akční scény jsou fajn, záporák jak bývá u komiksovech poslední doby nevýrazný. Suicide Squad je tak na půli cesty mezi filmem, která má představit skupinu hrdinů - na to je ale příliš krátký a jako samostatný akční film s hrdiny má příliš jednoduchou zápletku. (7/10) ()

kacer4

Na to, aké to malo našlapané trailery, to mohlo byť o niečo lepšie. Film by mohol byť kľudne o polhodinu, hodinu dlhší. V tejto podobe sú postavy ako Bumerang, Katana, Slipknot a hlavne Joker dosť zbytočné. Bumerang ma aspoň trochu pobavil. Ale ten Joker, snaha bola ale toto bolo nemasné neslané. Škoda záporáka (aj keď motivácia bola zrejmá) a celého záveru. Od baru to bola slabota, aj keď el Diablo potešil. Warner by sa mal trochu zpamätať a nesnažiť sa dohnať Marvel dvomi filmami. ()

Faltyni

Do kina jsem šel s očekáváním nadupané jízdy v čele s vtipnými hláškami a pořádnou akcí. Přesně to jsem i dostal, takže jsem odcházel spokojen. Skvělé byly hlavně herecké výkony Willa Smithe a Margot Robbie, kteří byly takovými tahouny. Přišlo mi že se film zaměřuje hlavně na ně a ostatní jdou stranou, neuškodilo by jim příště dát více prostoru. Dále mě potěšila skvělá hudba, taková ta klasika co neomrzí. Jediným zklamáním pro mě byl Jared Leto v roli Jokera, který ho zahrál velmi špatně a musím říct že byl asi nejhorší Joker vůbec. Jinak naprostá spokojenost a pokud nehltáte každý film se superhrdiny a superpadouchy jako já, tak si 1 hvězdičku klidně odeberte. ()

Dr_Berry

Očekávání bylo velké a ukojené zhruba napůl. Něco na tom filmu mi nehraje. To, že je to lepší než bitka mezi mužem z oceli a netopýrem není pochyb. Je to divoká jízda, ale už mě pomalu unavuje furt sledovat hrdiny jak musí zničit hrozbu v podobě velkého kruhu na obloze. Začátek dobrej rozjezd, prostředek by chtělo více péče a ten konec drásá moji nerdovskou duši. Přes veškerý neduhy je to podle mě zatím nejlepší DC film z nového universa u kterého jsem se maximálně bavil,ale příště prosím netlačit tolik na pilu a zbrkle nedohánět nezastavitelný Marvel. Jo a soundtrack je boží. Závěrem bych chtěl dodat pár slov k jednotlivým postavám: Deadshot Willa Smithe mě bavil správnej borec a správnej hláškař. Harley Quinn Margot Robbie byla úžasná sexy, provokativní a šílená...i když krapátko té pubertální zaláskované lolitky bych ještě přidal. Rick Flagg Joela Kinnaman byl měkkota na entou. Tohle opravdu nebyl drsňák co držel pod palcem 5 nenejbezpečnějších zločinců. Katana Karen Fukuhary...kdo že? Nijak zvlášť nezajímavá postava. Captain Boomerang Jaie Courtneyho jako kretén, ale celkem obstál a párkrát i pobavil. Chtělo to ale více prořízlé huby s e kterou by si koledoval vo nášup. El Diablo Jaye Hernandeze byl parádní. Ten mě opravdu bavil a všechno jsem mu věřil. Úžasná postava, která mě překvapila. Killer Croc Adewala by si zasloužil více prostoru. Je to sice jen tupý kolohnát, ale představoval bych si ho trochu většího jako Hulka a mohl mít více textu ve scénáři. Enchatress Cary Delevingne je hezky udělaná, ale nijak nezajímavá. Amanda Waller Violy Davis je celkem povedená mrcha. A nakonec Joker Jareda Leta je prostě jiný. Je mnohem více nasilnický a přinde mi, že i více plánující. Chyběl mi ten anarchista, co se jako pes honí za hračkou a pak když ji má tak neví co s ní. Kdyby třeba měl Joker více prostoru byla by z něj zajímavější postava a lépe pochopitelná. Takhle byl jen křoví. ()

Nicole32

Tie 3 hviezdičky má film s odretými ušami. Chápem zúfalú snahu DC vyrovnať sa Marvelu, ibaže takto to nepôjde. Marvelu trvalo desaťročie kým si vybudoval celý svoj komiksový vesmír a dotiahol ho na špičkovú úroveň. DC na to má rovnaké predpoklady. Majú k dispozícii skvelé charaktery, nadaných hercov aj vysoké rozpočty. Tak prečo si dočerta nenajmú niekoho, kto im napíše kvalitný scenár a zapláta všetky tie logické diery? Scenár v tomto filme absentuje. Motivácie postáv sú na bode mrazu, ich konanie nemá vo väčšine prípadov opodstatnenie a celá dejová linka je jeden veľký nelogický chaos. Enchantress je čistá katastrofa. Caru som zatiaľ v inom filme nevidela, ale tu svoju úlohu ťažko nezvláda. Civilnú doktorku jej vôbec neveríte a v postave čarodejnice nemá čo hrať. Len si mrmle a prechádza sa v spodnom prádle. Jej románik s Flagom je ešte neuveriteľnejší a patetickejší ako samotná postava. Flag ako charakter je tiež vykreslený dosť nešťastne. Amanda je síce bad bitch, ale nevzbudzuje taký rešpekt ako Sam. L. Jackson v Avengeroch. Dve postavy, ktoré ako jediné naozaj stoja za to sú Deadshot a Harley Quinn. To najmä zásluhou Willa a Margot. Krásne sa dopĺňajú, obaja si postavy užívajú a uchopili ich tým správnym smerom. To sa nedá povedať o Jaredovi Letovi. Jeho Joker je iba karikatúra samotnej postavy. Je farebný, bláznivý a hodí sa do atmosféry filmu, ale vôbec nevzbudzuje hrôzu a to nie je dobré. Joker ako postava je temný, šialený a v ľudoch vyvoláva strach. Jaredov Joker nie je ani jedno z toho. Takisto, jeho postava je vo filme úplne samoúčelná a je tam len preto, aby si štúdio mohlo odškrtnúť ďalšiu položku zo zoznamu. Zvyšné postavy na plátne veľa priestoru nemajú. Nie sú na škodu, ale nemáte veľkú šancu si k nim vybudovať nejaký vzťah. Ako som spomínala na začiatku logika má vo filme málo miesta a preto nastávajú ťažké WTF momenty (hlavného záporáka usmrtí malá lokálna bombička??? Ako vážne?) Je tu cítiť enormná potreba DC dostať na plátno čo najviac postáv v čo najkratšom čase a vytvoriť vlastný cool svet, ktorý im dopraví do pokladní ťažké peniaze, ale obávam sa, že tadiaľto cesta nevedie. Štúdio sa snaží trailermi a reklamou navodiť ľuďom nenormálne očakávania (čo sa im darí), ale výsledný koncept (filmy) za veľa nestoja. V traileroch sú totiž ukázané skoro všetky vtipy a zvyšok filmu je jedná dlhá, predlhá akčná scéna, ktorá sa ku koncu zmení na ťažkú digitálnu nudu. Celkový vizuál hlavnej záporáčky spolu s jej zlými magickými schopnosťami mi pripomínal 90-roky a štýl Power Rangers. Dám šancu aj ďalším filmom z dielne DC, ale ak si pre WW prípadne Justice League nenajali niekoho, kto nám naservíruje kvalitný a prepracovaný dej tak sa moja osobná snaha navštíviť kino pri filmoch z dielne DC zastaví. Mňa tento film sklamal lebo podľa trailerov to vyzeralo na nejakú poriadnu, bláznivú komiksovku, ale nekonalo sa. Potenciál tu bol obrovský. Filmu tiež nepomáha rating. Chcelo by to k dispozícii trochu krvavej akcie a hneď by vyznel lepšie celý film. Dosť zle sa pozerá aj na tie bahnité potvory, ktoré naša partia likviduje. Vyzerajú príšerne (myslím technicky, nie žeby vzbudzovali strach). 3D nestojí za veľa a sledujete v podstate jedno tmavé, upršané pobehovanie po ulici. Soundtrack je skvelý a do filmu výborne zapadol. Takže 3 hviezdičky ostávajú, keďže BvS dostal 2 a toto je lepšie, oproti očakávaniam a konkurencii je to ale stále slabé. () (menej) (viac)

tynusxxx_

Celkově byl film velmi povedený, hlavně výkony Willa Smith a Margot Robie! Jediný s kým jsem měla problém byl Joker... Jared mě opravdu nepřesvědčil, působil uměle, komicky, spíše jako parodie na Jokera než samotný Joker. Trochu mě mrzí, že nedostaly více prostoru i jiné postavy než Harley a Deadshot. Určitě by bylo zajímavé, kdyby každý charakter dostal svůj vlastní film. To by bylo ale asi až moc ve stylu Marvelu. Líbilo se mi to, bavila jsem se, bojové scény se povedly, ale ten šašek, co se snažil hrát si na šaška... opravdu ne! ()

Mezonito

Zklamani roku...tmava otravna nuda.Po hodine jsme odesli... Mozna tomu tam nekdy v budoucnu druhou sanci na placce, ale momentalne fakt vsechno spatne. ()

Tondonis

Dostal som presne to čo som očakával. Sexy Harley, ktorá si takmer každú scénu berie pre seba. Konečne Will V poriadnej role, ktorú si užíval(naposledy som mal tento pocit pri legende). Leto U mňa zabodoval. Asi najväčším plusom je soundtrack. Každý song k danej scéne neuveriteľne sedí a Ayer tak podľa mňa film zvládol... Po druhom zhliadnutí musím ísť o jednu hviezdu dole. Kde som sa smial po prvý krát, tam som sa po druhý krát prichytil znudený. Dosť slabé oproti prvému pozretiu v kine. ()

Willynka

Prakticky jediným negativem tohoto filmu je neexistující nebo lépe řečeno vynucená zápletka s touhou vydupat si nižší přístupnost za cenu toho, že v tomto filmu žádná důležitá postava nezemře. Toto neberte jako spoiler, ale spíš jako upřímné varování před zklamáním. Suicide Squad měl skoro dokonalou reklamní kampaň, která bohužel nedotáhla svoji myšlenku do konce. Tohle by byl pilotní film k seriálu jak vyšitý, a také tajně doufám, že to tak skončí, protože casting a stylizace postav je snad ta nejlepší za poslední roky mezi komiksovými filmy vůbec. A tím myslím i Caru, jejíž herectví je přesvědčivé asi jako moje příčetnost, ale která díky svému zjevu a povolání vtiskla Enchantress skutečně jistou nelidskost. Když si to porovnám s marvelovskými filmy, které se pro mě bohužel změnily s každým novým filmem v předigitalizovaný balast, tak na tohle bych šla s chutí znovu. ()

Bezejmený

Skupina záporáků (což je řečeno téměř v každém proslovu) jde do boje proti mizernému záporákovi. Hláškování v každé větě vychází tak na 5%. Ostatní je příliš okaté. Postavy jsem si zapamatoval tři, ostatní jsou do počtu a zbyteční a v případě některých i těžce nevyužití. Akční scény poněkud nepřehledné a dokázal bych si představit větší rozlišení různých bojových stylů. Týmová chemie je odbyta během jedné scény v baru. Důvod, proč tým neutekl - jedno "tlačítko" je opravdu směšný. Naštěstí to celkem odsýpalo. A pořád je to lepší než BvS, i když jen o trochu. Největší zážitek z filmu je pro mě projekce v Premiere Cinemas s Dolby Atmos, ale příště snad vyberu lepší film PS. Joker je k smíchu a mám pocit, že Batfleck s ním bude mít práci asi tak dvě vteřiny. ()

Amalberga

V tomhle filmu vidím spoustu nevyužitého potenciálu, zvláště ve dvojici Joker x Harley. Kdyby byl celý film jen o jejich gangsta životě, užila bych si film víc. Sebevražedný oddíl má mizerný děj plný nedostatků a nezodpovězených otázek. Margot Robbie je úžasná, Joker v podání Jareda Leto zapadá, ale ostatní postavy dost pokulhávají a jsou jen dopočtu. Film se nám snaží vnutit představu, že všichni ti vyšinutí psychopati zavření ve věznicích jsou vlastně jako my. Milují své děti, touží po rodině a i když zabíjejí koho můžou, jejich duše prahnou po míru a klidu a to vám fakt nežeru. Kdyby se film vykašlal na své mírové poselství a měl byl lepší zápletku, hodnotila bych jinak. ()

sjrnn

Jako naprosto oddaný fanda DC děsně nerad dávám takovéto hodnocení. Ale ač postavy i jejich osud ve většině znám, tak jsem si po projekci musel ujasnit co jsem právě viděl. Film mi přišel bez nápadu na nějakou větší zápletku a začátek filmu, kdy Waller představovala postavy byl tak rychle a blbě zpracovanej, že to působilo stylem úředníce co si chce odmakat své a jít rychle domů... Nejvíc z filmu se mi asi líbila pasáž po titulcích, kdy šel vidět náznak na JLA. Aspoň, že ty scény s Batmanem sedí do komiksu a trochu se to drží příběhu. ()

PunyHumanNo2

Superhrdinové jsou fajn, ale pokud pana prezidenta napadne dvojče Supermana se zlodušskou bradkou a knírem, budete ještě rádi za kohokoli, kdo ho zvládne složit. Zlosyna, ne prezidenta. To je podnět k založení hustokrutopřísného sboru pochybných existencí: Pyromana, který se zdráhá používat své schopnosti, týpka, co je schopný šplhat po laně, ostrostřelce a někoho, kdo umí házet bumerangem a vzrušují ho plyšoví jednorožci. A holčinu, co se ohání baseballovou pálkou. Nejlépe pořádně atraktivní a pošahanou. Holčinu, ne pálku. Padouši dozajista po setkání s takovou bandou složí zbraně a najdou si počestné povolání. Naneštěstí pro lidstvo je léto a ti schopnější superhrdinové jsou buď mrtví, divácky nepřitažliví, nebo mají dovolenou, takže se splašené mezoamerické ježibabě a jejímu týmu CGI musí postavit tým obyčejných smrtelníků. O parodizaci žánru se však tvůrci vůbec nesnaží a působí spíše kouzlem nechtěného, komediální drobky vyzobala Harley Quinn, a film se zcvrkl na prokládání akčních scén představením postav, na kterých vám povětšinou stejně nezáleží, neboť dostanou jen minimální prostor a jsou spíše do počtu. Chápu, že DC chce dohnat Marvel, ale pokud jim chybí ansámbl, tak měli začít lovit hrdiny tak před deseti lety. Celkový dojem pak trochu sráží i divoký střih a chvílemi až přehnaně bombastická hudba. Přesto, silné 2*, za nenáročnou letní zábavu a Harley Quinn. ()

osmdesatosm

Předehra ve formě představení každého z hrdinů mohla být klidně kratší, i když musím přiznat, že v kombinaci s kvalitním soundtrackem mě nakonec tato část bavila z celého filmu nejvíc. Pak už totiž přišel jen naprosto očekávaný závěr, kdy se jednotlivý padouši semkli a ukázali, že i v nich je kousek dobra a dokážou bojovat za správnou věc. Jo a láska samozřejmě taky zvítězila. Nejlepší z celého filmu byl Joker spolu s Harley, bohužel společně nedostali tolik prostoru. V hlavě mi také utkvěla role Violy Davis, která si zahrála ředitelku zeměkoule a na plátně strávila snad nejvíce času, u jejích výstupů jsem se zasmál asi nejvíc z celého filmu. Komiksová tuctovka bez potřeby dalšího zhlédnutí. Na stupnici od 1 do 10, přičemž 1 je nejméně a 10 je nejvíce dávám tomuto filmu 6,5 bodu, tedy 65%. Za nekřesťanských 270 Kč v IMAXU to nestálo. ()

JenomDominik

Podle mě tenhle rok DC vyhrálo nad Marvelem, a tenhle film překonal i mého oblíbeného deadpoola. Je to vtipný, svižný, super charaktery postav. A co si přát víc než souboj záporáků proti záporákům, Harley Quinn byla super. Takže 5* (90%) ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?