Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

muti

Naj scéna bola keď si Joker prišiel po Quinn (tá ťahá snáď celý film), podobných scén som ale čakal viacej. Celkom to tam ťahala aj postava Enchantressky ktorej sila ale ku koncu rapídne klesla, asi koli jedinému možnému happy endu. Will Smith hra naj nájomného vraha ktorý je ale charakter a kladas? To mi nevychádza... Slasher má pravdu, za nevyužitý potenciál by mal niekto zaplatiť. Vysoké očakávania ostali nenaplnene. Škoda... Druhý deadpool sa nekonal. Na to ze išlo o film pre fanúšikov tak docela prepadák. Ale pozerať sa to akosi dalo... ()

blazma

Bohužel žádná sláva. Za mě osobně o něco horší než BvS. Celkový příběh mě zklamal. Nic méně prostor který dostali postavy vzhledem k poctu kolik jich v tomto filmu je, byl zatím nejlepší v porovnání například s posledními X-Meny nebo poslední Captain America. Vtipné scénky byli opravdu zábavné. Harley Quinn byla dokonala. Joker naprosto zazděný. A z padouchu rázem byli hrdinové se srdcem na tom pravém místě, bohužel tak to ale byt nemělo. Od padouchu jsem cekal ze budou dělat o trosku vice problémů. I presto je to poměrně slušná komiksovka a doufejme ze DC se bude jen a jen zlepšovat. ()

mivr

čakal som od toho viac, stá záchrana sveta, miestami trápny humor, a nový "hrdinovia" mi tu prišli zbytočný, ale aspoň to malo kvalitný kabát a nenudilo to takže slabé 4 ****. ()

Bajislaw

Bublina splaskla. Suicide Squad je inkoherentní slepenec scén, které působí jako by byly z několika různých filmů. Je naprosto zjevné, že pánové z WB a DC to s těmi dotáčkami přehnali. Po většinu času není vůbec jasné, co se na plátně děje a proč. Trailery slibovaly stylovou, emocionální akční jízdu. Místo toho se nám dostalo jenom zmatečného filmu s tuctem postav, z nichž naprostá většina nemá ve filmu co na práci, čelících armádě anonymních monster v ulicích města, vedeným generickým záporákem s nejasnými úmysly. Těch pár dobrých hereckých výkonů (Will Smith, Margot Robbie) si film nezaslouží. Akční scény jsou dost o ničem, všechny se odehrávají ve tmě, případně ve tmě a v dešti a jsou velmi špatně sestříhané. Digitální efekty jsou na úrovni devadesátých let. Ve své rozpočtové kategorii jeden z nejhorších filmů všech dob! ()

Leobarka

Tak já nevim, prý tu mám zase něco napsat. Taky máte ten zvláštní pocit někde dole v rozkroku, když koukáte na nějaký film a pak si uvědomíte, že byste "hlavní" kůl kladný postavě poflusali a pochcali hlavu, protože má dialogy na piču a ještě hnusnější xicht? Nebo jsem jediná.. tak nic. Každopádně tenhle film mě bavil hlavně v tom, že tahle anti ra(y)chlá rota v čele s černým Montym mě jen usvědčila v tom, že nejsem duševně v pořádku a radši bych byla jako naprostě skvělá Margot než jako naprosto fuj Jeniffer aka Kaknys bo co.. Miluju tyhle vyšinutý jedince a hlavně miluju herce, kteří tu vylízanost dokaží posunout ještě o level výš a vykadit to na plátno. Pak mě ani tolik nesere ten popkorn mezi kozama a poprckaná hlava teplouše přede mnou, pardon, gáje přede mnou, co se celou dobu pohoršoval nad tím, že ale vlastně většina z nich žádný superskills nemají a tak proč tam jsou, no, a taky že je vlastně vůbec nezná a kdo že je jako Boomerang, že je to pěkně hloupý a vůbec né podle pravdy. No, takovýmu exempláři, co utekl z formaldehydu asi těžko vysvětlíte, že strejda Džouker ani teta Hárly fakticky nejsou skutečný, to jen když si zapomeneš vzít lithium, broučku.. no, kde jsem skončila. Takže po tom, co jsme se dohodli, že jestli nezavře hubu, tak mu ukážu jak vypadá bédgrl ve reálu, odešel s nafučenou pupuškou a asi se za rohem rozplakal, dokoukala jsem tohle skvostný dílečko. Prostě pohodička bez přemýšlení nad nějakým mrtvým pudlem nebo střevama brouků. Jinak než 5* tomu dát nemůžu po těch kobylincích, co teď pouštíte do těch televizí. Asi si koupim jinou televizi, ta LG vysílá samý blitky. P.S. Menší mínus je za tu "krásnu Deli něco, ta je fakt ale hnusná, chudák, a ten její princ Flek, hmm, no nešukala bych ho.. možná po tmě a jen ve středu. ()

Brouzdalka

Moc jsem nečekala a moc jsem ani nedostala. Hezky řemeslně zvládnuté, spousta akce a dobře zvládnutých efektů, ale ani to, ani rozkošná Robbie Margot (jejíž nejlepší hlášky - jak už to bývá - byly už v traileru) nemohli vynahradit slabý a místy dost nudný děj. ()

atiratha

O světě DC nevím mnoho, BvS jsem pro nezájem neshlédnul, takže vše, co napíšu, berte s rezervou. Já jsem se bavil. Expozice charakterů byla udělaná dynamicky, zvlášť k ní oceňuji výběr hudby. Enchantress jako nápad zajímavá, ale Cara Delevigne mi přišla prkenná. Její mezidimenzionální brácha v zásadě generické rozžhavené brnění bezduše ničící vše, co mu příjde do cesty. Těžko říci, zda mají stejné rodiče. Komiksovo-neonová stylizace neurážela, ale některé zpomalené záběry, no...kritici Bollywoodu, kterým se tento film líbí, by mohli chtít přehodnotit svůj názor, protože tam tu bolly inspiraci vidím celkem dost. WIll Smith a Robbie Margot pro mě vrcholem. Jared Leto coby Joker, za mě ano. Takže, jako představovačka super, příběh slabší, ale vzhledem k vyhrazenému prostoru dostačující. ()

Wertherion

Slyšel jsem o tomhle filmu tolik, že když jsem šel do kina, ani jsem nečekal, že by mohl splnit všechna ta vyprávěním navozená očekávání. Nemýlil jsem se. Je to silně průměrný biják, kde jsem se opět nedočkal skutečných antihrdinů, ale jen šašků hrajících si na padouchy, ale přitom jsou všichni ve své podstatě jen nepochopení dobráci, kteří milují své rodiny, své šáblé klauny, zesnulé manžely uvězněné v mečích a jednorožce. SS se, jako většina současných snímků, nevymanil z odporného zlozvyku přetahované a uměle nastavované stopáže. Příběh je řídký jak bramborová kaše ve školní jídelně a nejvíc je to vidět na samém vyvrcholení, které je plné vykecávání, výmluvných vražedných pohledů a tak dále. Z kina jsem odcházel zklamaný a s pocitem vyhozených peněz, protože tohle je přesně ten druh filmu, co si ho stačí stáhnout v kinorip verzi, jednou zkouknout a rychle na něj zapomenout. ()

Sakulnikov

Vzhledem k nutnosti představit spoustu postav to má pomalý rozjezd, ale Quinn je úžasná a s Deadshotem film dokážou utáhnout. Ale až na pár vtípků to je ploché. ()

Luckyboy

Hlášky nefungují, stejný příběh tu byl už asi šestkrát, akce zmatená, nepřehledná, plochá. Vydávat komiksové obrázky za film... tohle se fakt nepovedlo. ()

DonBraso

Ale jo,docela jsem si ten film užil a to nejsem zrovna fanoušek komiksáren,že bych u toho musel onanovat.Takže jestli některá postava nebyla podle představ jsem vážně neřešil.Samozřejmě jsem se bál,že Ayer zas využije ten jeho poslední debilní efekt zbraní,kdy jsem se opět dočkal jak v Železných srdcích,že hlavně aby to vypadalo světelně pěkně,ale kupodivu tady jako takovém ten efekt i kvituju,protože nějak zapadnul do toho komplexu skvěle.Celkově akčně to není přehnané,tempo by to mělo,ale jaksi je poznat,že ve střižně se makalo hodně.Pár scén je navíc a některé doslova chybějí,což se nejspíšdočkáme až na plackách v rozšířené verzi.Popravdě charakteristika postav mi přišla docela fér.Je jasný,že vždycky nějaká ta postava musí mít více místa a to i tak zůstalo.Popravdě ten Joker mi tam přišel časově akorát,protože záporná postava to sice byla,ale do háje nechci opět koukat na pokračování Batmana.Ten tu svoje cameo měl taky po závěrečných titulcích,což snad ani nemuselo a pár scének ve filmu,které chtěj jenom ukojit divácké obecenstvo.Trojlístek Flag,Harley,Deadshot vážně baví a mají své místo na slunci.Harley samozřejmě v podání Margotky byla to hlavní,čím se už celý film proklamoval,tak tady se vážně není čemu divit,že je to vše pomalu podřízené týhle holce a hlavně skvěle.Co mi nevonělo byl občas digitální trik,hlavně tedy ty helikoptéry a jejich dopad,což je spíš už sci-fi,příliš mnoho skladeb do scén,aby nebylo hluché místo není zrovna taky extra filmařina a celkově soundtrack kromě pár pecek není zrovna dechberoucí.Příběh je normálka a na nějaký zvraty člověk může zapomenout,kromě jednoho,ale ten s tím Jokerem byl jasný i pro školáky prvních tříd.Hlavní bylo,že mě to kupodivu i po těch nedostatcích bavilo,samozřejmě to mohlo být o parník lepší,ale od Ayera poslední dobou nečekám kouzelná řemesla.Když si tak říkám,tak nejhorší sviňucha byla stejně Amanda.Horší čtyři hvězdy si to určo zaslouží.75% ()

gefr

Co mě tenhle film naučil? Margot miluju a sežeru jí cokoliv. Will Smith má pořád potenciál natočit skvělej akční film (ne Deadshot). A magie v komiksárnách je totální průser... ()

Eywa11

Ešteže existuje tlačidlo forward! Neskutočne zbytočný film..áno, Harley bola super, ale nie až tak, aby mi nebol ľúto ten čas, čo som zabila pozeraním niečoho tak preplácaného a nudnééého! Blech. ()

Stanmi

V době, kdy na obloze létají nezničitelní mimozemšťané, kterým z očí vystřelují smrticí paprsky, je dobré mít nějaké to eso v rukávu, to představuje tým Task Force X, ve kterém se pod vedením Ricka Flagga (Joel Kinnaman) sešli ti nejnebezpečnější zločinci, jaké lze ve věznicích nalézt... Komiksové vydavatelství DC to se svým filmovým univerzem myslí opravdu vážně, takže mimo své hlavní větvě plné těch nejznámějších superhrdinů, nabídlo jistou alternativu v podobě jednotky superpadouchů známé jako Suicide Squad. Film před premiérou mně pěkně navnadil, ať už svou marketingovou kampaní, nápaditými trailery, zajímavým hereckým obsazením nebo volbou režiséra, protože David Ayer netočí filmy pro slečinky. Po zhlédnutí filmu však musím konstatovat, že Jednotka sebevrahů rozhodně není žádný propadák (a vlastně je to docela fajn film), ale vyložená pecka to taky není. Dovolím se tedy o tom rozepsat trochu více. O příběhu toho věru moc napsat nejde, jednotka je zformována, vyslána na misi, kde postupuje z bodu A do bodu B, sem tam nějaká ta přestřelka (akci Ayer pořád umí), až k závěrečnému střetu s nepřítelem (plus nějaký ten příběhový twist a vedlejší linka s Jokerem), nic světoborného, ale vcelku to funguje. Mnohem zajímavěji působí jednotliví aktéři. Těch je v rámci filmu víc než dost (koneckonců jen samotný oddíl má 8 členů) a hned v úvodu dostanou slušnou porci minutáže na představení, tak v rámci děje pak dostavá prostor především dvojice Deadshot (tvrďácký Will Smith) a Harley Quinn (rošťácká Margot Robbie) a ostatní tak zůstavají krapet v pozadí (snad vyjma Ricka Flagga), byť nejsou o nic méně zajímavý. Postava, která bez nejmenších pochyb zasluhuje pozornost je šéfka celého tohoto programu Amanda Waller v podání Violy Davis (v zásadě obdoba marvelovského Nicka Furyho, akorát krapet drsnějšího rázu), která má vlastní představy o bezpečnosti, takže v konečném důsledku působí jako mnohem horší padouch než všichni její svěřenci dohromady. Samotnou kapitolou je přítomnost legendárního zločince Jokera. Jeho účast je však spíš lákadlem na potenciální diváky a většina jeho scén, tak působí poněkud nadbytečně. Přesto Jared Leto odvedl dobrou práci a jeho pojetí Jokera má určitý potenciál (a jsem velmi zvědav na jeho filmové setkání s Affleckovým Batmanem). Ono různých podivností či spíše nedotažeností se v tomto snímku najde vícero. Pro mne to byl třeba výběr oné hrozby, proti které má tento oddíl zasáhnout, protože se nemůžu zbavit pocitu, že to scénaristé poněkud přehnali, protože i leckterý superhrdina by měl s eliminací značné problémy natož SQ, ve které jsou sice schopní zabijáci, ale prakticky bez superschopností (snad s vyjímkou Diabla), takže možná měl být zvolen schůdnější (a zajímavější) protivník. Co se týče SQ a jejich členů, tak ti sice dělají v úvodu drahoty, ale poté se vlastně chovají jako klasičtí klaďasové, což jim krapet ubírá na zajímavosti (ale řekněme, že od úvodních titulků projdou do těch závěrečných určitým vývojem). Tvůrci se sice (především v dialozích) tak trochu po marvelovsku odvázali (ale ne zas tak jako ti v Deadpoolovi), takže film není tak temný a vážný jako BvS, ale pořád je to film z univerza DC, takže díky tomu SQ působí tak, jako by úplně nevěděla, který tón vyprávění by vlastně měla zvolit (takže zůstává tak nějak na půli cesty). Pokud bych si tak z letošních DC filmů měl vybrat, tak volím BvS (ten ve mně i přes své chyby zanechal lepší dojem), ale i Sebevražedný oddíl je i přes své nedostatky pořád docela zábavný film (a má skvělý soundtrack), který za to zkouknutí určitě stojí, akorát se u něj nemůžu zbavit určitého pocitu promarněné příležitosti. () (menej) (viac)

a0001

Slabé, nudné, debilné, nezmyselné, bez nápadu, vtipu, úbohý dej, úbohé výkony, nudné postavy, jednoducho celé zlé. Najslabši komiks aký som kedy videl. 10% aj to len za Harley, je to prototyp ženy pre liečbu erektalnej disfunkcie. ()

kiararaftl

Respekt k ostatnym uzivatelom sa prejavi tak, ze respektujem nazor, ze toto je lepsie ako Batman verzus Superman. Nechapem, ako k tomu prisli ani co ich motivovalo...ako fanusik komixov je toto pre mna na urovni smiesnej marvelovky v tmavych farbach v kamere. ()

Enelya

Celý příběh je padlý na hlavu, mezi všemi postavami ale panuje skvělá chemie, díky které jsem film dokoukala do konce. Vydařenou částí filmu je rozhodně tragicko-milostný příběh Joker - Harley. Chybí mi ale nastíněné příběhy všech postav, nejen výběru. Trailer byl opět jednou slibnější než celý film. Celkový dojem je 60%. ()

wokurk

TOHLE je týmovka od DC? Po tom, co Marvel už tolik let předvádí? Po Muži z oceli? Tohle je hluboký podprůměr na poměry komiksových filmů. Třetí hvězdička jenom díky několika vtipným hláškám, soundtracku a tomu, že se nebáli obsadit Killer Croca. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?