Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

Mishqo

70% ... Sklamaný? Áno! Postavy sú naozaj cool, zábavné a originálne. Ale ako celok to nefunguje vôbec tak ako by jeden očakával. Navyše, dej je celkom plochý a jednoducho nemám čím zaujať. Škoda toho premárneného potenciálu. Harley Quinn jednoznačne najlepšia, Joker dostal žalostne málo priestoru a zvyšok castu tiež ako uliaty. Vyzdvihnem ešte dokonalú hudbu. ()

Steny94

Harley Quinn si zaslúžila omnoho lepší filmový debut!!! Ani mi veľmi nevadí to, že príbeh filmu je úplne jednoduchý...Mnoho akčňákov a komixákov, má veľmi jednoduchý dej, no aj napriek tomu z nich dokázali natočiť skvelé filmy...Suicide Squad to však podľa mňa nedokázal. Celé vyrozprávanie filmu mi skrátka prišlo veľmi chaotické, veľmi zle zostrihané. Mal som pocit, že toho bolo natočeného omnoho viac, než sa vo finálnej verzií ukázalo. Je jasné, že to tak aj bolo, pretože aj množstvo scén zo skvelých trailerov (úžasný marketing) bolo vystrihnutých. To by mi ani ale nevadilo, každý film to robí, vadí mi skôr to, že v tomto projekte bolo prestrihávanie scén strašne bijúce do očí a teda na finálnom produkte bolo cítiť, že tam toho veľa chýba...Taktiež mi úprimne vadil prehnaný, často nevtipný humor aj v situáciách, kedy sa to skrátka nehodilo...DC si zakladalo na tom, že sú omnoho temnejší než Marvel, aj upútavky na film, sa nám túto bandu samovrahov snažili predať ako niečo omnoho epickejšie, no v porovnaní so Suicide Squad, Marvel natáča temné drámy s akčnými scénami...A keď už spomínam tú akciu, aj tá bola podľa mňa veľmi chabá, finálny boj dokonca hrozný (El diablo vyzeral maximálne smiešne)...Veľmi neprehľadné, choreografia súbojov bez nápadu + samotná hlavná záporačka a jej braček boli...ako to povedať...nezaujímaví, bez šťavy , trápny? Aj ďalej by som mohol písať malé detaily, ktoré sa mi na filme absolútne nepáčili, pretože ich bolo naozaj dosť a z kina som odchádzal vážne sklamaný no kašlať na to, idem aj malilinko pochváliť. Samozrejme že moja chvála patrí úžasnej Margot Robbie, ktorá v úlohe Harley žiarila a kvôli ktorej som dal tomuto filmu 3*. Robbie sa skrátka zrodila pre to, aby stvárnila túto úžasnú, komixovú postavu a hlavne kvôli nej mi je tak strašne ľúto, že film dopadol, tak ako dopadol...Myslím, že keď sa o pár mesiacov nad ním náhodou zamyslím, budem si už pamätať iba scény MS.Quinn alebo jej Puddina. Taktiež ak sa k filmu niekedy vrátim, bude to iba kvôli tejto dvojke. Jared sa taktiež chopil svojej úlohy skvele, no bohužiaľ nemal dosť priestoru na to, aby naozaj ukázal čo v ňom je. Dúfam teda, že sa nový Joker už čoskoro vo veľkom stretne s novým Batmanom a že sa bude rovnať o lepší film než SS či Batman V Superman. Rovnako dúfam, že sa čoskoro vráti aj Harley a vo veľkom budem očakávať aj jej sólovku + dúfať v Gotham Sirens. Suicide Squad mal totižto tak veľký potenciál a tak veľa zaujímavích postáv, no podľa mňa to tvorcovia nezvládli...Snáď nabudúce! ()

Unnamed

Má vůbec cenu se k tomu vyjadřovat? Generický příběh s generickou akcí a nejotřesnějším a nejsměšnějším záporákem v dějinách. Upřímně jsem v kině usínal. První polovina filmu se ještě dala, protože měla zajímavé prvky, ale poté už to byl jeden velký chaos. Film měl i pozitivní prvky - Margot Robbie aka Harley Quinn a Will Smith aka Deadshot byli úžasní. Toť ale vše. DC zklamává co to jde, doufám, že se z BvS a Suicide Squad poučí a Wonder Woman tolik nezprzní. 2* ()

Danny F.

Opravdu je konkurenční týmovka lepší. Mělo přijít veliké překvapení a ono se vlastně nic nestalo. Partička seděla ale trocha toho vzrůša navíc chybělo. Harley Quinn byla sdředem pozornosti, ale nebyla až tak urputně šílená jak jsem očekával. Joker dostal žalostně málo prostoru tak stejně i Batman což je škoda. Kdyby se Joker neobjevil vůbec, nic by se nestalo a nikdo by nic nepoznal. Nebylo to nejhorší, ale od týmovky s tak zajímavými postavami bych čekal více. 75% ()

Timak

Soweek to vystihnul přesně - zbytečné. Fakt jsem už dlouho neviděl takovou zbytečnou věc a ke všemu fakt hodně špatnou. Margot se snad pro tu roli narodila. Jinak opravdu špatný. Ani ten Will není ak dobrej, jak se povídá. ()

bizz_mjc

Ja vám nevím, tuctovka. Vtipy nefungují a vše je to hozený do generickýho kabátu posledních komiksovek. Ani se mi víc nechce psát. ()

Brain-D

Né až tak "cool" a zábavné jak sliboval trailer, ale přesto je to skvělá podívaná. DC vesmír mě vždycky bavil a líbí se mi objejovat nové postavy. Jared Leto byl skvělý Joker, ale Heatha Ledgera nikdy nikdo nepřehraje, i kdyby se mohl rozkrájet. ()

VanTom

Lepší 3 hvězdičky, nakonec Sebevražedný oddíl docela šlapal. Slušnou akci i styl jako třešnička na dortu zdobila sexy Harley Quinn v parádním podání Margot Robbie - všechny ostatní postavy strádaly nedostatkem prostoru, i když potenciál by měly. Jinak kromě celkové matnosti zápletky scénáristé nezvládli především závěrečnou stoosmdesátistupňovou přeměnu bytostných darebáků v kamarádský, až "rodinně" soudržný tým, jíž výrazně popřeli jejich doposud načrtnuté charaktery. ()

Trustme

Parta vyšinutých "X-Menů" jde dvě hodiny volným krokem zlikvidovat epicentrum Zla. Poblíž někde je i Batman, aby tohle vyřešil, ale ten se dištancuje z malicherností a Superman je toho času mrtev. Takže nezbývá, než povolat odpočinuté DC postavičky a vytvořit z nich krotitele duchů. Vyprávění se chopil zručně razantní David Ayer, který zde musel upustit ze své jinak oblíbené brutalitárnosti a pojmout vše tak nějak líbezněji, než se od něj doufalo. Výsledkem je komiksový scénář, který rve uši, a děj, který zaujme jen konzumenta popcornu. Will Smith zkouší vpašovat do své postavy alespoň oscarovou nominaci za výkon milujícího otce-vraha. Margot Robbie už nemusí natočit žádný film a do smrti se bude slintat nad její HARLEY QUINN. Jared Leto jako ultra nesympatický šklebil, což asi ke všem Jokerům patří - být teatrálně přehrávající magor. Ostatní společenstvo prapodivných bytostí fungujících na principu Oheň, voda, vítr - pak vnáší možnost vzít na film i dětské diváky na pohádkové představení. Rok 2016 je patrně jedním z mála období, kdy skoro všechny mnou očekávané filmy se pak staly velikým zklamáním. Opět epické trailerové kampaně vyhnaly naše naivní srdéčka ku těšení a tleskání, aby po spatření celého filmu (ke všemu ještě extended) se zraněná musela dlouho léčit z podvedení. ()

sskrblik

Tak to vypadá že se Davida Ayer u mě zapsal jako režisér, se kterým budu mít problém. Po zpraseném filmu Železná Srdce přináší další divočinu jménem Sebevražedný Oddíl. Ať se snaží sebevíc, stejně svůj film totálně potopí. Bavily mě snad jen masky a soundtrack. Ze všeho nejvíce jsem trpěl kvůli dětinskému scénaři a nepochopitelnému konání postav v průběhu celé děje. Nečíst pokud si nechcete něco prozradit! Co na tom, že by stačilo vyřešit řádění pošahanců z neznámé planety tím, že by se na ono začarované místo uprostřed města svrhla jedna menší bomba. Raději si sestavíme tým zlých hrdinů, kteří nás budou poslouchat na slovo, protože jsme jim píchly výbušninu do krku a máme tablet díky kterému můžeme všechy odpálit křížkem na obrazovce :). Koho taky ještě vzít do týmu, když Batman je na dovolené a Superman je někde v tramtárii. No a když to všechno bude řídit příšná černošská domina a zamilovanej ťulpas bez jakýchkoliv schopností, snad jen je jedinej kterej s tou čarodejnicou chrápe, ono se to přece něják vyřeší nebo ne?! ()

lykan9

Musím, ač nerad přiznat všem, kteří uvedli, že Sebevražedný oddíl je velkým zklamáním. Přitom měl film v prvních minutách velký potenciál a když k tomu přičtu skvělé obsazení, tak nedokážu pochopit, proč toho nebylo využito. Místo příšerného nezáživného záporáka v podobě čarodějnice, měli více využít Jokera v podání Jareda Leta. Sice nedosahuje kvalit H. Ledgera, ale v jeho podání byl Joker přinejmenším zajímavý. I příběh sám o sobě stál za nic. Jediné, co film aspoň částečně zachránilo jsou herci. ()

Sany33

Je to inovatívne a celkom dobre sa na to pozerá. Tak, to by sme mali ku kladom. Na druhej strane sa nič moc zlého povedať d tomto filmovom počine nedá. Inovatívne je to celým svojim univerzom, že sa hlavný padúchovia dajú načipovať a potom spolupracujú s políciou na dolapení iných padúchov. Pozerateľné je to hlavne kvôli predlke Margot Robbie samozrejme ale aj vďaka Smithovi, ktorý sa mi prekvapujúco celkom hodí na Deadshota. Ako hlavný zápor hodnotím existencia Letovho Jokera a celá tá romantická zápletka s Queen je dosť trápna a akurát odpútava od hlavnej dejovej linky a teda by som ju vyhodil. Inak je to superhrdinský nadpriemer, alebo superpadúšsky? Za mňa slabšie 4 hviezdy. 69% ()

Gallagher

Jako přehlídka nejpodivnějších, nejzvrhlejších, nejvtipnějších nejsympatičtějších komiksových individuí to funguje naprosto dokonale. Jako ucelený film s hlavou a patou ani náhodou, bohužel. Není to zklamání, ale taky si z toho nesednete na prdel jako třeba z drzejšího Deadpoola, který se nebál ještě víc tlačit na pilu nebo o třídu uvolněnějších Strážců galaxie. Bude se vám to líbit, ale určitě jste od toho čekali mnohem více. Druhou projekci beru jako samozřejmost. ()

vyfuk

Byl jednou jeden kritik. A jemu jeho kozatá a frigidní stará nechtěla dát. A tak se rozhodl, že dá dva bodíky z deseti Warcraftu. A tři bodíky z deseti Suicide Squad. Ne pardon, ale fakt. Přijde mi, že cokoliv co kritici mají strašnou potřebu shodit, tak pro mne je buďto (jak v případě Warcraftu) náser roku a nebo alespoň něco na co se zcela v pohodě dalo koukat. A to je Suicide Squad. Problém u DC je asi to, jak definovat gradaci a záporáka. To hlavně kvůli tomu, že v jiných filmech podobného typu poznáte, když už jde do tuhého a kdy se jde do boje. U Batman vs Superman jsem to nemohl poznat ani za holý kokot a to samé bylo i zde. A co se týče toho záporáka. Přijde mi, že čím víc to je něco abstraktního nebo neidentifikovatelného, tak tím pro ně líp. Protože v BvS to byl nějaký hacafrak, kterýho si člověk ani nedokázal inteligetně prohlídnout. A tady jste k tomu dostali možnost až ke konci filmu. Je zajímavej nápad jako pseudo-záporáka tam fiknout Caru Delevingne, protože to by většina lidí přišla k jejím nohám sama a nemuseli je chytat někdo po neznámém městě. Ano, snížil jsem se k sexismu. Hudba, co se týče zakoupené hudby a nebo i složené panem Pricem, je bezchybná. Užil jsem si každou použitou vypalovačku, jelikož jsem je znal všechny a hezky všechny pasovaly. Oceňuju podobnost s komiksovým universem. A to až kurevsky nečekaně dost. Nemohu si pomoci, ale i když Jai Courtney v roli Captain Dead... ehm... Bumeranga funguje dobře, tak stejně mi přijde, že koukám na Toma Hardyho. Seděl by tam víc. Ale asi by bylo matoucí, co tam dělá kurva Bane. Je funny jak Amanda Waller místo nějakého klasického úhlu pohledu spíše vypadá právě jako největší záporák na celém filmu a nasty bitch. No takže. Will Smith jako Deadshot je suprovej nápad. Funguje to dobře, je to uvěřitelný a to, že má někdo kecy, že nevypadá pak tolik jako záporák, tak hej... Joker v Temným rytířovi, taky nepůsobil dojmem, aby ho všichni nenáviděli. Takže s tímhle bych přestal brečet. Affleck je ve své epizodní roli úžasnej. Jeho Bruce Wayne a Batman je tak trochu jako nějakej kmotr celého universa. Jeho role ve scénáři skvěle funguje. No a nyní Joker. Pan Ledger zůstal nepřekonaný. To jednoznačně. Jared Leto mi do role Jokera vůbec nesedí, ale musím říct, že zase to neskončilo špatně. Herecký výkon vůbec špatný nebyl. Na hovno bylo to, že oni z geniálního superpadoucha udělali posranýho hipstera. Jokera pohltila móda 21. století, a hej, já chápu, že to chceme trochu modernizovat, ať to nevypadá jak v 50. letech, ale kurva. Co přijde příště? Will Smith bude rapovat a mít na sobě kšiltovku OJEB? Celému filmu dominuje Margot Robbie. Její výkon v roli Harley Quinn je naprosto famózní. Svou hereckou dokonalostí a bláznovstvím je schopná jít ruku v ruce s Ledgerem. Neuvěřitelně rád bych viděl právě jejich kombinaci spolu ve filmu. Škoda. Její výkon králuje celému filmu. No takže lidi. Přestaňte být zjebané ovce. A nenásledujte kritiky, kteří stejně nakonec skoro nikdy pravdu nemají. Prostě se na to podíváte sami a řeknete, že je to mrdka. Já se na to koukl s tím, že jdu do kina na film od DC, který není ve spolupráci od Nolana a konečně by mohl být dobrý a stalo se. Dle mého úspěch. Takže tak. Pac a pusu. () (menej) (viac)

s.e.p.p

Všichni čekali pecku, která nakopne studio k dalšímu boji s Marvelem. Čeho jsme se ale dočkali je těžce nefunkční snímek, který působí, jako by byl spíchnutý horkou jehlou. Nejenže to neklape po filmařské stránce a občas to spíše než film připomíná videoklip nebo hromadu na sebe vršených nahodilých scén, ke kterým někdo proklikává CD s top hudebními hity uplynulých let. Ono to bohužel nefunguje ani co se tónu a atmosféry týče a filmové DC universum teď po třech filmech začíná připomínat jeden velký roztříštěný bordel. Zatímco u Marvelu je, i přes kolísavou kvalitu jednotlivých filmů, existence postav v jednom provázaném světě celkem uvěřitelná, tady stejná provázanost jednoduše nefunguje. A tak nějak tuším že Wonder Woman i Justie League tu nekompaktnost jejich světa ještě prohloubí. ()

blackJag

No nepovedlo se to. Trailer byl slibný, co se stalo někdy mezi jeho uvedením a výsledným sestřihem, bůh suď. Další bezpohlavní derivát zaplněný těmi nejotravnějšími kecy, co jich jen na planetě je. Udělat z Willíka Smithů hlavní charakter nebyl ten nejlepší nápad. Teď ale nevím, můžou za tuto znehodnocenou premisu pohůnci studia nebo sám Ayer, kterému se už předchozí dva filmy příliš nevyvedly? 50% ()

LizianShaw

Nejvíce bylo znát, že vystříhali neskutečně mnoho scén, a za to můžeme poděkovat tvůrčímu týmu Warneru, Ayer rozhodně chybu neudělal. Nejvíce se to vymstilo na Jokerovi. Jared Leto neměl chybu, ale byl tam jenom na tři scény, takže vůbec nemohu posoudit jestli " překonal " Heatha Ledgera. Herecký talent na to ale jistě má. Nejvíce mě překvapil Deadshot, u kterého mě hrozně štvalo, že mu změnili rasu. To nakonec nebyl vůbec problém, Will Smith byl snad to nejlepší z filmu. EDIT: Podíval jsem se na to zase po dlouhé době, abych to dokázal ohodnotit i jinak, než když jsem přišel nahypeovaný z kina. A ikdyž jsem se na to koukal více kriticky, také jsem byl smířený s tím, že to nebude veledílo, tak to nebylo tak hrozný, jako současné Dc: Aquaman a Birds of Prey. Co mi vadilo asi nejvíc, bylo neustálé bití do očí (od filmu) divákům a tím myslím téma ''hrdinství + rodina.'' Ano, na začátku filmu jsme seznámeni s komplet sebrankou padouchů, o kterých je řečeno, že jsou to ti nejhorší z nejhorších (to vyprávění mohli ovšem pojmout o dost lépe, než 2 vteřinové titulky s plakátem určitého padoucha). Jenomže padouši se vůbec nechovají zle, a už vůbec ne, jako masoví vrahové, tak jak je film popisuje. Naopak mají city, chovají lásku, prostě film po nás chce abychom s nimi soucítili, možná i vcítili se do jejich kůže. Jak se mám soucítit a považovat za hrdinu, člověka, co vyvraždil svou rodinu (ženu i děti??). Prostě celý film je o tom, že i padouši (kteří se vůbec jako padouši nechovají) se můžou stát hrdiny. Hraje to hodně na city (obzvláště scéna v baru), a to se mi k Suicide Squad nehodí. Mohli to vzít temněji, a ne jako romantickou akční komedii. Další věcí je téma rodina. Je to uvěřitelné, že tlupa zabijáků se po jedné misi, stane nerozlučnou partičkou? (prostě stejná blbost jako 6 Underground). Každopádně plusem je obsazení, kdy se mi líbila (většina) týmu a rozhodně bych v budoucnu uvítal více Letovo Jokera (ano, patřím do té druhé skupiny fanoušků). Je velká škoda, že vystříhali skoro všechny jeho scény, a Jokera se už nejspíš nikdy nedočkáme. Byl jsem překvapený Smithovo Deadshotem, zprvu jsem byl naštvaný, že změnili rasu této (v komiksu dost zásadní (je to frontman SS!) postavy. Ale Smith se vžil do role a byl nejvíc nahláškovaný, proto jsem mu byl ochoten odpustit (až moc na city hrající) scény s jeho dcerou. Božími postavami ještě nekončím, oblíbenci byli i Joel Kinnaman a Karen Fukuhara (doufám, že se s ním ještě setkáme, tady měla moc málo prostoru). Ačkoliv nemusím záporáky co chtějí zničit svět, tak se mi Enchantress zamlouvala, jen bych ji radši viděl s Jokerem jak to bylo v Ayerovo původním plánu. Margot Robbie nebyla špatná, ale BoP je důkazem, že je lepší její postavu brát po malých doušcích a ne jí věnovat celý film (protože to její (ať už jakkoliv dobré) hlášky neutáhnou. Rád bych viděl Slipknouta více (bojovat s provazy je sakra cool!), jeho smrt byla nevýrazná, trapná a díky traileru naprosto nepřekvapivá. Strašně rád bych viděl Ayer Cut, protože ta měla být o dost tajemnější a drastická, navíc vztah Jokera a Harley měl být o 100% víc věrný komiksu (radši tu nebudu rozebírat, to by byl komentář třikrát delší), tak snad to vyjde. 65% Top postavy: Katana, Joker, Deadshot a Col. Rick Flag. () (menej) (viac)

Skeksis

Tak teším sa na to ako opica na banány, a dostanem iba odvar vlastných predstáv. Je to taká kravina, že som sa miestami až bavila na tom, aké je to blbé. Čiže v podstate to pre mňa bola komédia. A tým pádom za dve hviezdy. Jedna z nostalgie za Davida Ayera a jedna za Caru Delevigne, ktorá celkom obstojne (narozdiel od ostatných) stvárnila dvojrolu. Nemám rada, keď je promo väčšie ako samotný film. Viem, že teraz je ťažké dostať diváka do kina, ale v tomto prípade by som si radšej prelistovala doma komiks zapadnutý prachom, ako sa vytrepala do smradľavej kinosály plnej mľaskajúcich ľudí. ()

mkubalikova

Je smutné, když se studio strašně snaží odlišovat od jiného studia, a pak ve většině komentářů čtete: "...takovým tím Strážci galaxie stylem..." DC / WB se tak snaží, až mě to přestává bavit. Jediným důvodem zůstat v kině byla dokonalá Harley Quinn. 😬 70% ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?