Keď mladý farmársky robotník náhodou otvorí bránu deliacu náš svet od hrôzostrašných obrov, vzplanie nanovo starodávna vojna. Obri po dlhých storočiach vtrhnú na Zem a snažia sa získať späť územia, o ktoré v minulosti prišli. Mladý Jack (Nicholas Hoult) sa im v tom snaží zabrániť a je tak prinútený vybojovať najťažšiu bitku svojho života. V boji za kráľovstvo, jeho obyvateľov a lásku statočnej princeznej čelí nezadržateľnému prívalu bojovníkov, o ktorých si doteraz myslel, že existujú iba v legendách. A sám tak má príležitosť stať sa legendou. (TV Markíza)

jefff

Velmi povedené fantasy, které s chutí pojmou i starší diváci. Musím smeknout nad fantastickým digitálním zpracováním, hlavně obrů, kteří mě nadchly, to byla vážně vizuální pochoutka. Výběr herců, snad až na nevýraznýho titulního hrdinu, byl skvělý. Hlavně Ewan mě moc potěšil. Hvězda dolů je za trochu nezáživný začátek, kdy to vypadal, že jsem se vypravil na nějakou televizní pohádku. Konec však byl natolik skvělý, že méně jak čtyři si film nezaslouží. Závěrečná bitva byla hodně povedená. ()

TroiMae

Fascinující. Disneyovka Jack a obři se zapíše do dějin kinematografie. Začalo to celkem nevinně, byť vytažení nože na lehce pomučeného mnicha s nekalým záměrem vnořit ho taktně do jeho těla mě samo o sobě v dětském filmu překvapilo. Ale břitký střih přišel v přesnou dobu. Ukousnutí hlavy obrem také bylo střihem utnuto jen v nádechu. V polovině filmu už ale jiný bodák zakusil bídákovo tělo v přímém přenosu. Bídák umrl… a přišlo velkolepé finále. Toto je první Disneyho rodinný film pro děti, kdy jeden ze záporáků (přesněji řečeno jedna z jeho hlav) skončil tak, že mu tato hlava byla rozmačkána tím způsobem, že mu vystřelilo oko. Pěkně 3D. Teplého režiséra Bryana Singera by jistě hrdě poplácal Sam Raimi za toto v podstatě cameo. PS: Ewan McGregor byl dlouho dobu nerozpoznán, protože měl outlook jako Kenneth Branagh. Bít či nebít? ()

tommmy89

Film ponúka niečo, na čo niesme zvyknutý a trošku vecí tam chýbalo podľa skutočnej predlohy animovanej rozprávky Jack a fazuľka. Hlavne mi tam chýbalo zlaté kura alebo harfa. No ale jednoznačne na konci filmu je vidno, že by sa to sem ani nehodilo. Film nieje rozprávka, ale slabší cover o Jackovi a obroch, kde sa režisér nebál zakusnúť a ukázať trošku mäsa. 4* ()

Hollohlaway

Celkem zábavná pohádková akce se záplavou britských herců a slušnými triky. Princezna je víc než jen hezká tvářička k zachránění, naopak hlavní ztepilý venkovan je děsivě výrazuprostý týpek na kterého okamžitě zapomenete. Plus několik vtipů a narážek díky kterým snesete i nadstandartní stopáž. ()

jenik71

Celkem povedená fantasy pohádka, kde jsou největším tahákem samotní obři. Krásy sice moc nepobrali a mírumilovní také zrovna nejsou, ale na filmu jsou tím nejzajímavějším. Triky jsou docela zdařilé, avšak na dnešní dobu nejsou nijak ohromující. Nějak mi neseděl výběr hlavních hereckých představitelů. Kdyby měl tento film zajímavější obsazení, mohlo to být možná o třídu lepší. Na kdyby se ale nehraje a tak této pohádce uděluji 60%. ()

Pecival

Není to zase tak zlé, casting se mohl sice povést lépe (ano, samozřejmě narážím na hlavního šamstra a jeho SS patku), ale celkově docela pohoda. Ničím mě to neuráželo, a docela přijemně to odsejpalo. Vztah hlavních dvou postav by mohl být lépe vykreslen, tohle bylo přiliš nakvap, ale čekal jsem, že to bude horší, takže v zásadě spokojenost. ()

aktak

Bohužel mě tento film nijak výrazně nebavil. Některé scény byly zajímavé, ale některé dost nudné. Pro mě jde o další nevýrazné zpracování známého příběhu. Překvapil mě ovšem závěr, protože takový jsem ještě neviděla. Naštěstí jsem od toho moc nečekala, takže zklamání nebylo veliké. ()

Styxos

Ultimátní Ewan McGregor, sympoš Hoult, hromada humoru, burácivá hudba. Tahle Singerova pohádková fantasy mi sedla mnohem víc, než Sněhurka a lovec. A Eleanor Tomlinson je jako princezna fakt kouzelná. A ten konec - luxus ()

-Victor-

Na film jsem byl celkem zvědavý již od jeho prvních trailerů. O to větší bohužel přišlo zklamání. V příběhu není nic moc originálního, postavy jsou průměrně zahrané (což nepřikládám za vinu hercům, ale scénáři) a dílo zkázy dokonává na dnešní poměry nijak extra zdařilá animace obrů a uši trhající český dabing. Pokud bych se od díla oprostil jakožto fantasy a bral ho jen jako pohádku pro děti, tak z toho v hodnocení vyjde lépe. Ale ne o moc. ()

solskjaer

Taková pohádka pro dospělé. Bohužel mě vůbec nebavila - i přes to si však nemyslím, že jde o zcela špatný film. Určitě si najde svého diváka, bohužel mě v něm chyběl lepší příběh a z 3D brýlí mě pouze bolely oči. Pár efektů povedených, jinak 3D nestojí za příplatek. ()

Maynard.

Pohádka jak se patří, o tom žádná. Přesně něco podobného jsem čekal, žádný velký zázrak, ale celkem slušný pokoukáníčko. Myslel sem ale, že je Singer originálnější rejža, tohle ze začátku opravdu hodně zavánělo Pánem Prstenů. A to nejenom vizuálem, ale bohužel i hudbou, což už je celkem okatá vykrádačka… Opět jedna emerická pohádka, kterou jakoby podvědomě znám (vím, že se zasadila fazole, která vyrostla), ale pak už vůbec netuším o čem tahle pohádka je. Ale Obři se povedli, jsou to takový pořádně nechutní chlapi, akorát ve větším provedení :o). Zajímavá postava byla Ewana McGregora, kterej se mi v roli chrabrého rytíře líbil. Co bylo zbytečným, tak konečná přetahovaná o bránu do hradu. Tohle se moc nepovedlo, vlastně spíš vůbec. Co se to s tebou Briane děje, už by to chtělo něco víc, nějakej lepší kousek, dřív jsi nebýval průměrným rejžou… ()

skinny

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdami, ale po dlouhém uvážení jsem skončila u 3. Po vizuální stránce to bylo perfektní ale v dnešní době je to už celkem jedno, film nemá jiskru, nic co by uchvátilo, zaskočilo, překvapilo (tedy až na ten konec, který byl dementní). Herci jsou průměrní, těšila jsem se na Ewana, který se tam ale ztrácel, (vyjde z vody a háro má pořád stejný..jak to jen dělá?) a Nicholas Hoult je v záplavě efektů docela slabý. Upřímně mě to po hodině nudilo, všechno je prostě dobrý, po shlédnutí si akorát tak řeknete: "hm,...a dál?" zkrátka, film, co potěší, neurazí ale zůstane zapomenut ()

Firebug

Nabubřelá nudná pohádka s nefungujícími emocemi. Hrdinové pochopitelně nesmrtelní a děj primitivnější než dětská říkanka. Triky místy slušné, občas dost špatné (úvodní "animák"). Tohle mělo být odlehčené eRko se vtipnými frky a ne dílko beroucí se smrtelně vážně, ale přitom neschopné vyvolat v divákovi jakoukoliv silnější emoci. Jedinou sympatickou postavou je McGregor, který pochopil co a jak hrát. Nakonec jen taktak vydřené 3* díky finále, které není taková zívačka jako zbytek filmu a také faktu, že tady se oproti dnešním komiksárnám nebojí dětem ukázat i nějakou tu smrt (samozřejmě bez kapky krve). ()

sedm.1

Ikdyž jde pořád v první řadě především o pohádku, překvapilo mě, o jak nadprůměrně zábavnou a efektní jízdu se ve výsledku nakonec jednalo, kdy nuda nedostala ani vteřinu prostoru a já sem se báječně bavil. Od prvních minut to celé působí velkolepým, našláplý a dechberoucím dojmem, kdy se velmi funkčně a zábavně prolíná fantazie s humorem, napětím a akcí, které je navíc skutečně hodně a má vážně šmrnc a grády. Ono vůbec celé tempo snímku má skutečně drtivě přímočarý tah na bránu a gradující finále prostě nemohlo jinak, než každého úžasně bavit. Výrazným plusem je i velmi povedená vizuální stránka filmu, díky které se podařilo tvůrcům navodit i skvělou atmosféru. K celkové příjemnosti pak samozřejmě přispělo i obsazení ústřední herecké dvojice mladými, neokoukanými, sympatickými hereckými tvářemi, svěže doplněné osvědčenými a především skvělými herci, jako McGregor, Tucci a McShane. Nicméně, za hlavní přednost a tahouna celé této fantasy pohádky jsem očekával velkolepé, efektní trikové představení, což se nakonec skutečně bez sebemenší pochybnosti potvrdilo a povedlo, neboť z tohoto pohledu se jedná o jednoduše úžasnou a prvotřídní podívanou patřící právě díky ohromujícím trikům do té nejvyšší filmové ligy. Jack a obři se zkrátka hodně povedli, bavit se u něj mohou kompletně všechny generace a cokoliv zde vytýkat je prostě zbytečným nesmyslem, v rámci žánru jde totiž o bezchybnou pecku. ()

LuciusWlk

Jack a obři je animačně výborná, příběhově slabší, ale což. Výtku bych měl snad k přetahování o padací most, což bylo, vzhledem k propagované síle obrů, trochu nedomyšlené, ale i tady odpouštím. Jsem pravděpodobně duší dětskou a tak nemám chuť zas až tak pitvat a drtit nějaké ty příběhové linie. Hlavní postavy, jak se zde píše, nejsou hold sexuální idoly, ale, vzhledem k tomu komu je především film určen, vy tupouni, se to aní nemusí řešit. Jack a obři je povedená fantasy. Dětská srdce zaplesají. :)) ()

BMAJTZ

Klasický letní blockbuster, který má pobavit a zaniknout v propadlišti dějin. Garantuji, že se s rodinou bavit budete, ale za dva dny nebudete vědět, o co v tom filmu vůbec šlo (samozřejmě pokud tedy už stejně neznáte knižní předlohu). Nic víc nic míň, pobaví ale nenadchne. Navíc to ohromné množství CGI efektů dělá z filmu spíše animák než hraný film. ()

Arkanoid

Oddychovka od tvorcu X-menov. Dobrodružné béčko, ktoré zaujme legendou o Jackovi a fazuli, pútavou akciou a ludožravými obrami. No nemalo to také postavy, ani toľko nápadov ako Star Dust. ()

Spielberg má vybráno

Spielberg má vybráno

17.06.2014

Robopocalypse, American Sniper, Thank You for Your Service, Gods and Kings, remake West Side Story, Montezuma, The Kidnapping of Edgardo Mortara. To jsou projekty, o jejichž režii se v minulých… (viac)

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky

19.06.2012

Tak v téhle postkatastrofické budoucnosti bude opravdu horko. Nejen proto, že se tradičně projedeme sluncem rozpálenou pustinou, ale hlavní kořistí, o kterou se porvou postapo pankáči v bizarních… (viac)

2011, rok změn

2011, rok změn

23.12.2011

Rok 2011 byl v mnoha ohledech významný a průlomový. Byl rokem změn - ať už těch drobných v našich každodenních životech, nebo těch velkých, které začnou psát nové etapy osudů celých národů (politické… (viac)

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)