Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

Jimy

The Cabin in the Woods je pro mě osobně velkým překvapením. Film, který opouští stereotypy a konvence, které jsou jinak pro tento typ hororu tak typické a s nadsázkou se pouští do kombinace hororu a komedie, která zde funguje naprosto perfektně. Spousta skvělých neotřelých nápadů, atmosféra a povedený černý humor dělá z tohoto filmu krok novým směrem. ()

Oonika

Na tyhle filmy moc nejsem, horory mi většinou přijdou spíš vtipné, ale musím se přiznat, že tentokrát jsem se párkrát doopravdy lekla. A ten nápad, to bylo vážně hustý, čekala jsem nějakou klasickou blbost, ale tohle mě docela zaujalo. Navíc to bylo docela vtipné, místy jsem se vážně dobře zasmála. ()

billinus

HPL se tetelí (a) nebo rotuje (b) v hrobě. A já nevím jestli líbilo (a) nebo nelíbilo (b). Ale jelikož závěr je výborná podívaná s libovou třešničkou v náznaku totální apokalypsy a rámec filmu je celkem zábavný (a všechno se to posere) tak lepší 3*. A co na to GdT? A co na to Pinhead? ()

ISAJ

Ako je to uz zvykom pri lacnych hororoch, ani tu sa nedeje ziadna vynimka co sa tyka pribehu ktory je ceckovi. Zo zaciatku to este celkom uslo, pretoze to bolo aj trochu napinave a vygradovane, ale ako nahle sa vsetci zacali killovat, tak to uz bolo skor na zasmiatie. Aj ked tam bola nejaka vedecka zakladna co vyzerala ako nacrt, respektive story board na interier SHIELDu, a este zombici co vyzerali ako tie decka v Super 8 ked natacali ten zombiehoror, bola to celkom sranda. To nehovorim este o tom blaznivom konci, a este ceresnicka na torte bola samozrejme Ripleyova. Ta uz chudera hra vo vseliakych... ale to radsej nebudem komentovat. Neviem preco vlastne tomu davam take vysoke hodnotenie, ale je pravda ze som sa celkom dobre zasmial na tejto ˇpecke co nesla do kinˇ. 2.5/10 ()

filipes.lu

Tak tohle byl kurevsky dobrá jízda. Nemám rád sprostý slova použitá nadarmo, ale tady si to opravdu neodpustím. To, co na začátku vypadá jako klišoidní špatný béčko (né-li céčko) se postupem stopáže mění v naprostou pecku, která přetejká originalitou víc jak znojemská nakládačka v plavkách. Očekával jsem večerní jednohubku před spaním a dostal se mi plnohodnotný hlavní chod dohromady i s desertem. Zpracování není dokonalý, triky nejsou na jedničku, ale všechno skvěle doplňuje námět, který je vcelku neodhadnutelný. Sám jsem si v půlce film zastavil a říkal si, tak co teď z toho vykoumaj, když už nikdo nezbejvá...a ejhle, jde to. Konečně si i sám "film" uvědomil tu archetypickou hovadinou všech vyvražďovaček, kde skoro pokaždý najdeme jednu pračku /rozuměj děvku/, namakanýho sportovce, ubožačku (takovou, co každej z nás měl ve třídě a vždycky nám jí bylo líto/ a magora...jsou i tady vážení, ale konečně mají smysl...Čistě objektivně je film na rozhraní mezi třemi, čtyřmi. Ale kde jinde uvidíte to, čeho jsme jako malí báli a to pěkně všechny pohromadě? Navíc hvězda k plusu i za fajn závěr. Takže doporúčám tuto jízdu všemi pěti. ()

neimed

Cakala by som klise teenage hororu, ktoreho zaciatok a koniec predvidam s uplnou presnostou, ale prekvapilo. Najviac sa mi pozdavala posledna polhodina, otvorene vytahove dvere do najhorsich demonickych predstav kazdeho smrtelnika. Nik by neostal pri zmysloch. Apropo... preco sa nakoniec nepremenila na vlkodlaka? Este by to stihla. ()

mvukotic

Šikovne natočené, nápadité a nesporne zaujímavé, ale... . Ale nechytilo ma to natoľko, aby som dal viac ako lepší priemer. Možno pre filmových teoretikov a tých, čo sa radi rýpu v hororoch a ich subžánroch je to "pošušňáníčko", ale pre mňa až príliš vykonštruované a 'experimentálne'...bodík k dobru je prekvapko na záver :). ()

Searison

Ne až tak "najevodávající" ironismus jako Zombieland, ale vesměs to samé :). Řekl bych mix Zombielandu a 13 duchů. Chris Hemsworth nyní frčí a tak se na něj dobře kouká. Celé je to předvídatelné ale tak nějak to funguje. Vítečně jsem se bavil a to je na to, že jsem si film pustil v 02:00 ráno a neusnul výkon ;). Určitě doporučuji , ale bát se nebudete 80% ()

Tamten

Netradiční a velice zábavný horor. Netradiční je především kvůli ději, obvzláště pak díky závěru, a díky ději se z něj stává také tak trochu komedie, která je schopna dělat si srandu i sama ze sebe. ()

Mitisko

Režisér začal klasicky uplne tuctovo ako každý horor potom si niečo pichol a začal robiť uplne iný film na konci si ešte niečo potiahol a dal do toho bohov a nejaký vyšší zmysel ()

sarfian

Nic moc som nečakal. Ale bolo to zaujímavé, aj ke´d mi chvílu trvalo prísť na to, čo tam tí čuráci za monitormi vlastne robia. A parádne krvavý záver s kopou známych hororových tvárí. Ale s tohoto sa dalo urobiť ešte viac. Dúfam že nejaké to pokračovanie bude. VIDENÉ 1x ()

mazic

Multižánrová laskomina. Lituji, že nešel do kina. Posledních deset minut chut křičet: Pojď, nezkaz si závěr a nechtěj natočit dvojku!!! miluju dobré konce ()

danny_21

Podpůrměrná záležitost, která pracuje s námětem teenagarské zombie vyvražďovačky v chatě v lesích ( po kolikáté už ! ) a chce se chlubit originální voayerovskou myšlenkou na pozadí to nepopírám, ale bohužel u mě krutě nedotaženou, protože na téhle linii se dala vystavět podle mě lepší podívaná. Nemám prostě rád, když se horrorový žánr úmyslně przní komedií a absurditou, a i třeba zajímavý nápad zazdí guláš všeho možného bez chutí a vůní. Velká škoda že právě u dnešních horrorů je vidět kvalitativní propad a neschopnost natočit pořádnou pecku častěji než 1x za pár let - 30 % ()

FreeDooM44

Napad jiste dobry, provedeni nebylo dobre... Ne to bych prehanel, bylo dobry, ale mohlo bejt genialni :) ale jinak pecka, film v prubehu 95 minut otoci o 180° a to hned nekolikrat, coz se moc casto nevidi, takze za originalitu, gradovani, divackou zabavu atd... ****, pekna podivana... ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)