Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

Terzeus

The Cabin in the Woods ma prekvapil a veľmi. Klasickú "teen horor" šablónu využil ako pop kultúrny odkaz na The Evil Dead a aby toho nebolo málo, po polhodine sa rozhodol obrátiť celý ten pocit videného na niečo silnejšie a ku koncu až veľkolepého svojou gradáciou. To je moc fajn hlavne preto, že to zo svojho žánru prakticky neodstúpi (skôr sa zmieša s trilerom v ľahkej podobe) ale zároveň prináša do bežne videného obsahu spústu príbehových inovácií pričom film samotný má aj na bežnosti tohto žánra (opäť) fajn scenár. Z hereckých výkonov ma dostal Fran Kranz, ktorý bol najlepším zjavom celého filmu. Určite to nie je najsilnejšie dielo posledného obdobia ale za prekvapivosť a výbornú filmárčinu hoci nie takú kde sa budete v kuse báť ale istotne budete v napätí. 90% ako lusk! ()

Ceres

Horory nijak zvlášť nevyhledávám, ale už dlouhou dobu jsem neviděl něco pořádného, tohle podle mnoha uživatelů je bomba, no tak to bych se fakt hádal. Tohle je tak stupidní záležitost, která se sice snaží o invenci, ale úplně debilně. Zombící byli ok, ale příběh celkově je fakt k smíchu. Nebýt pár klasických hororových scén, tak bych tomu střelil bez milosti odpad, takhle je to ale stejně velmi velmi špatný film, který je tu brutálně nadhodnocen. ()

Wade

Jak začít asi tak, že jsem očekával horor v kabátu, který jsem ještě neviděl a příběh nebo alespoň zpracováni co ještě nikdo nenatočil. Místo toho jsem ale dostal Horor/Komedii a proč tu komedii, protože je ve filmu opravdu dost věcí na zasmání. Proč horor, protože film má prvky klasických vyvražďovaček v lese jen spolu s monstry. Nakonec film přeci jen přinesl něco nového a to tu část příběhu, že se všechno děje z nějakého důvodu což vyvrací klasickou vyvražďovačku alespoň v příběhu. Čekal jsem hodně a dostal jsem průměr kde byl nejlepší konec filmu. Uvidíme co přinese druhý díl, protože ten možná posune alespoň nějaký žánr dál. 60% ()

Timak

Nemám tyhle filmy vůbec rád. Nedokážu posoudit, jestli to je špatnej film nebo prostě skvěle natočenej film, který nemám rád. Ale jako nezávislý pozorovatel musím konstatovat, že mě se až tak moc ani scénář nelíbíl - tak nějak bych čekal od Josse Whedona trochu víc. ()

VasaX

Skvělý horor, co je spíš lehce gore, než horor, protože tu hororovou stránku nakonec trochu rozbíjí rozebrání žánru do jakési "vyšší moci". Což je svěží a bavilo mě to, protože jinak tuctový horor dostal nový rozměr a byl o poznání nápaditější. Jsem potěšen a hororově pobaven, jen mě mrzí, že ta sklepní část není interaktivní, rád bych se podíval na vícero variant, které si mohli naši milí teenageři zvolit.... ()

pursulus

Staří v lesích.¬         Tak jako je snímek "Pulp fiction" Q. Tarantina výjimečný v oblasti gangsterek, tak obdobným způsobem je "Chata v lesích" výjimečná v oblasti snímků horrorových. A zrovna tak je na tento snímek třeba pohlížet! — Hledati v ději své vize, své představy o skutečnosti a světě bortící a hroutící se civilizace a naší soudobé kultury (uživatel JitkaCardova), tedy takové paralely jsou značně přehnané, byť ne zcela nesmyslné a bez užitku. Jestliže pronáším postojový — a nebo jakýkoli jiný — soud, vždy je třeba dávati nejprve pozor na sebe a po tom až na vlastní cíl mého pozorování.¬                 Jistě, snímek mohl býti natočen lépe, postavy mohly býti výrazněji dešifrovány, režisérovo oko a ruka (jak se o tom zmiňuje uživatel gudaulin) mohly býti leckdy citlivější ve vztahu k celku díla; to vše, tyto nedostatky (které zmiňovaný výše Pulp fiction nemá, neboť Tarantino je příliš dobrým a zkušeným vůdcem a scénáristou zároveň, aby takové nedostatky dopustil) nemá žádný vliv na skutečnost, že "Chata v horách" je dílo natolik výjimečné, jako v jiné oblasti Pulp fiction: svou skladebností, svými úlety, postupy, odkazy, náznaky — ač dokonalosti Tarantinova počinu nedosahuje.¬                 Poznámka 1.: Kdyby takovýmto způsobem byly točeny snímky mající za podklad skvělá vyprávění Lovercraftova, byla by tu konečně zasloužená úlitba géniu spisovatelovu; ano, takto si představuji správně natočeného Lovercrafta, právě takto!¬                 Poznámka 2.: V roce 1981 byl natočen snímek "The Evil Dead" (režie a scénář: Sam Raimi), který je dějovou linkou shodný s "Chatou v lesích", natočen je však způsobem zcela obvyklým pro podřadná horrorová dílka — slátanina, jíž drží pohromadě krev, rány sekyrou a podobné účiny. Joss Whedon s Drew Goddardem přišli s nadmíru jedinečným, skvělým nápadem oživujícím svět horroru zcela novým pohledem a "vyprávěčským" postupem. Srovnáme-li oba snímky, je jasně vidět, nakolik je v umění významné pojetí a nakolik pouhý nápad. ()

lykan9

Chata v horách je pro mě velmi, ale velmi příjemné překvapení. Slyšel jsem sice kladné recenze před shlédnutím, ale že tento horor bude až tak dobrý, jsem vůbec nečekal. Začátek se sice tváří jako hororová klasika opepřená jakoby reality show, ale od poloviny začne pořádná pekelná jízda, která každou chvíli něčím překvapí a na konci opravdu máte pocit, že jste viděli něco nového. Když k tomu přičtu cameo Sigourney Weaver a přítomnost vlkodlaka, tak nelze jinak, než dát za plnej :-) ()

ghatos odpad!

Je mi jasné, že si to hraje na "fanouškovský biják" (jak se ten pojem zprofanoval), a proto se mu všechny zhovadilosti odpustí. Naopak se jásá nad úžásným scénářem, legrací a holdem složeným panem režisérem. Pod tímto ochraným nátěrem se však skrývá čistý brak. Takovou pičovinu jsem vskutku dlouho neviděl. Mix všeho možného bez logiky a děsu se hlavně soustředí na vymazlenou nerdovskou komunitu. Výborně to popsal sochoking. 20%. ()

Jacob23

4* s odrenyma usima.Multizanrova vychytavka s nekolika paradnimi scenami a s poradnou porci cerneho humoru.Herci nebyli spatni,vyprava(monstra)pekne udelana...Zaver je paradni a film konci skvele ironickym dialogem ()

J-o-k-e-r

Nejoriginálnější horor poslední doby. Ona to vlastně není žádná filmová pecka, ale nápaditostí a odkazy na protřelé filmy se to jen hemží. Pro milovníky žánru rozhodně povinnost. Od začátku si divák musí pořád opakovat "WTF?", a tam kde by normální horor končil...The Cabin se teprve rozjíždí. Překvapivá pecka! P.S. Skoukl jsem to pouze kvůli Chrisovi H. ()

s.e.p.p

Když už si člověk říká, že jsou horor a nepředvídatelnost dva definitivně neslučitelné pojmy, přijde takováto pecka. Z tohohle filmu bude kult. 8/10 ()

Roseinka odpad!

Jako sorry, ale tohle je na mě moc. Nechápu jak Chris a další nejmenovaní mohli vzít tahkle šílenou roli... Snad za to dostali majlant. Nechápu hodnocení ani jednoho tady z Vás. Je to jedna z největších hovadin, co jsem kdy viděla a nemyslím, že zrovna tohle je o vkusu. Je to slátanina všech možných hororů zasazená jakože do moderní doby, ale týkající se prastarých bohů a obětování. Hodina a půl nudy a zahození mých drahocenných chvil života. Jako milovnice hororu tohle považuju za vrchol vší ubohosti v tomhle žánru.....Kdyby aspoň dialogy byly na úrovni, ale tady není jediná věc, kterou bych hodnotila kladně. Kdyby existovalo ještě horší hodnocení než odpad, dala bych ho bez váhání. ()

Zagi20

NESKUTEČNÝ NÁHUL !!!!!!! Hlavně v posledních 30 minutách se někdo kurevsky vyřádil, a to jak trikově tak hlavně krvavě :) A přitom to celé začíná tak líbezně a nevinně. Krátká seznamovačka a jupííííí jedeme na výlet, pak se všechno posere a místo toho aby všichni "obyčejně" zemřeli, někoho napadlo že by bylo fajn do toho narvat ty nejujetější nápady jaké si ani neumíte představit. A zrovna při té příležitosti zbořit veškeré hranice horror / sci-fi filmu. Máte už nějakou představu o čem to asi tak bude, tak v tom případě ji rychle zapomeňte, celkový film je totiž ještě mnohem šílenější, a hlavně lepší než si kdy můžete myslet. ()

Killda

První polovina je slušný horror se špetkou nadlehčenosti. Tvůrcům to ale celé ke konci přerostlo přes hlavu. Spoiler! - Když se v kostkách objeví vlkodlak...slušný nápad, když se tam ale objeví obří hadice, nebo neprůstřelný klaun....to je už moc. Nakonec nebyla dořešena ani otázka, proč prostě nevzali grupu lidí, nesvázali je ke kameni a nevytrhli jim srdce, když je to jen obětování? Dát tomu trošku reálnější podobu a byla by to pecka, takhle to je jen další smutná rýha na pažbě horrorového žánru. A nebýt sympatického Hemswortha, film by šel úplně k loji... ()

Guzo

V rámci žánru hodně originální myšlenka, bohužel takový vývoj událostí bych očekával spíš v x-tém díle, tady to mělo doběhnout do klasického konce s příslibem dalšího pokračování (a že by tu bylo možností). Také některé z efektů byly hodně odfláklé a jako vždy u mě platí, že raději méně (nebo žádné - jen líčení) a pořádně. I tak se ale jedná o povedený horor, byť mohl být ještě mnohem lepší. 65 % ()

Dreadd

Vzít jeden z klasických hororových námětů a našroubovat na něj vědecko-fantastický konspirační příběh se může zdát jako skvělý a originální nápad, naproti tomu zpracovat tuto látku do použitelné formy už je pořádná fuška. Líbil se mi začátek, který se tvářil naprosto normálně a obsahoval scény tvářící se jako by byly z jiného filmu a nutící k přemýšlení až do chvíle, kdy je digitální orel rozprášen v záplavě šestiúhelníků. Tam nejenom došlo k částečnému odtajnění dějových záměrů, ale zároveň filmová atraktivita začala klesat. Ani ne tak kvůli pejskokočičkovskému stylu vaření pomyslného dějového dortu, protože například zapracování různých vtípků do scénáře se hodně povedlo. Zobrazení lidí "tam dole" bylo nejspíš tím kamenem úrazu, protože psychopatické karikatury zachránců světa, jejichž největší zábava je sázka na smrt a následná oslava zabitých, jsou naprosto zbytečným negativním zásahem do jinak slušné podívané. Závěrečný masakr ve stylu "Who let the dogs out?" byl skutečně stylový, stejně jako nečekané cameo. Jen nemuseli zabíjet tu zrzku. ()

Kali4

[Možné spoilery] Kombinace hodně nadsazeného teenage hororu a lovecraftovského hororu. Kdo trošku zná Volání Cthulhu, pointu nejspíš časem prokoukne a nakonec bude mírně zklamán, jako jsem byl já. V první cirka třetině, dokud se nezabíjí, to je ale fakt zábava: film si dělá vesele legraci z různých teen hororů, postavy jsou úžasně nadsazené hororové archetypy (nabubřelý sportovec, který s sebou všude tahá míč, rozkřičená "slutty" blondýna, zhulenec pronášející přepálené, rádoby intelektuální monology, atd.) a je tu plno narážek na ta nejprovařenější hororová klišé. Vyvražďování v lese mi ale přišlo takové nějaké nezáživné, jako by se tvůrci užuž nemohli dočkat toho velkého odhalení. A v jistý moment se film zlomí a z vyvražďovačky se přesuneme do Lovecraftova světa. Kupříkladu nadsázka je tu sice pořád, ale už neslouží k pobavení diváka a odkazování na známá témata a motivy, ale má již ryze analogický a metaforický význam. K tomuto přechodu se ale schyluje již dlouho předtím, než skutečně nastane, stačí si vzpomenout na děsivou malbu v jedné z místností srubu, která zcela evidentně odkazuje na Lovecraftovu zálibu v děsivé morbiditě a až naturalistické odpornosti. Dále na sobě například některé postavy pociťují jisté nepřirozené změny již v raných fázích filmu (Marty) a pochybují přitom o své psychické příčetnosti. Film se možná snaží být chytrý, ale nakonec mi tak nějak nebylo jasné, které prvky vlastně slouží kterým: klíčové bylo varování s morálním apelem, vtip s nadsázkou, nebo to byl jen hororový experiment? Každopádně je výsledný dojem takový nějaký nijaký. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)