Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

GrungeChild

Co se stane, když divákovi pustíme další debilní americký teen-age horor, s vylízanými předvídatelnými charaktery, scénami vzatými přes kopírák a dutou zápletkou, kterou znáte nazpaměť už po prvních pěti minutách? A co se stane, když mu pak najednou pustíme úplně něco jiného?! Toto jsem tedy nečekal. Ale upřímně doufám, že i bez těch pár deka sušeného zelí jsem prohlédl skrz to všechno, a nenechal se obalamutit feromonovým aerosolem, potajmu se vábně linoucím z větráku mého pozvolna dodělávajícího notebooku. Po dlouhé době jsem se opět výborně zasmál, ale přesto, ta pachuť z pocitu promarněné šance udělat opravdu něco perfektního a výjimečného mi zůstane v zubech ještě nějakou tu chvíli. Občas jsem úplně nepochopil, proč z ničeho nic dupnul film na brzdu, a nechával mě s nervy drásající myšlenkou, zda ta celá šílenost snad není doopravdy myšlena vážně! Ale při další scéně mě opět přesvědčil, že i když se povětšinou drží poněkud zpátky, opravdu se jedná o velice šťavnatý kousek, který je i přes kdejakou podobnost stále v dnešních dobách nevídaný, a zažrané ortodoxní konzervativce snad přivede k přesvědčení, že horor může mít spoustu podob. 4* a slza na krajíčku za lehce promarněnou příležitost. ()

BoredSeal

Formou hororové komedie je nám tu podávána svěží psychoanalýza žánru.Už tým cynických pracovníků sázejících na budoucí osud stereotypní party pěti mladých lidí v lese nám vlastně názorně zobrazuje, kam horor v současnosti dospěl - do momentu, kdy příběh nebo většina provařených "zástupců zla" předem neslibuje víc nudná klišé a tipování, která z postav umře. (Diváci vyškolení řadou všech těch filmů by ve skutečnosti nepochybně obstáli ve většině situací, stejně jako zbytek světa v čele s japonskými školačkami.) Film není horor a sám se tomu brání shazováním jakýchkoliv napínavých scén - je to velmi inteligentní satira s originálním nápadem, vzdávající poctu v každém momentu zesměšňovanému žánru, který pak pokorně naplní neodepřením překvapivého odhalení. Ideální materiál pro zkušené fanoušky, který sám sobě brání být vychutnán naplno, budou tedy filmem uspokojeni bohové? ;-) ()

StrYke

Zajímavý a skvěle zvládnutý nápad, který výborně kombinuje horor a komedii (i když jako čistokrevný horor by to mohlo být lepší) a především tu má zhuleného a bezchybného Frana Kranze. Hláška "Já jsem v reality show" neměla chybu :D ()

buchli

Tak přesně na tohle jsem se těšila - brutální, vtipné, strašidelné a překvapivé až do konce. Juchů! (rozepsala bych se víc, ale co slovo, to spoiler... bojím se, že už tak jsem toho napsala příliš :P) ()

berusche

Tvůrcům se v první řadě povedlo to, co slibovali. Všechno znáte, všechno už jste viděli a přesto vás to překvapí. Někoho mile, někoho evidentně nemile. Já se královsky bavila. Chvílemi komedie s neuvěřitelnými zápletkami, pak zas docela slušný masakr. Ta závěrečná scéna je geniální, stejně jako nápad narvat tam ty příšery všechny, ať je nějaká prča. Takže prča byla a já nemůžu jinak, logiku jsem odložila. ()

ilemas odpad!

To se mě snad zdá, takové hodnocení. Víc než půl filmu se odehrává ve tmě, takže není nic vidět a neskutečně debilní závěr raději nebudu komentovat. Prej ohromující horror a já se ani trochu nebál. K čemu je závěrečný masakr, když celý film vyzní jako největší sračka. A už vůbec nechápu, jak v takové sračce mohla hrát Sigourney Weaver. ()

Jigy

Wow, tak to byla masitá slátanina........ a proč ne? jen to vše naházejte do jednoho kotlýku, promíchejte, promixujte ať divák neví kde mu hlava stojí. Za tu srandu to stojí. ()

maverick10

Musim se omluvit vsem teen-horovým snimkum. Teprve ted jsem prozrel!!! Vzdy mi prave vrtala hlavou otazka typologickeho slozeni ucastniku takovychto filmu. Film s obrovskym nadhledem rozboural vsechny zanrove mantinely a rozprchl se na vsechny svetove strany. Ocenuji predevsim fantazii a cit pro hru, se kterou tvurci vyrukovali na zhyckaneho divaka. Originalita bude logicky s pribyvajicim casem velmi vzacna a nedostatkova surovina. ()

Fíla

Celou tu část v lese, v té chatě a okolo ní beru. Co mi vadí je tak trochu ta fraška od doby kdy zůstanou jen sami dva a dostanou se z výtahu ven. To mně opravdu vadilo. Pří nejmenším je to zajímavý film, ale ne pro mě. Těžko říct. Fraška, nebo výjimečnost? ()

Petrasuvicka

Škoda toho konce, 2/3 filmu člověk sedí napnutý jak struna, aby zjistil, že to ta poslední třetina totálně zazdila. Jinak by to byly hezké čtyři hvězdičky navzdory faktu, že u hororů zvracím. ()

honajz2

Buď se to mělo brát úplně jako parodie nebo to celé mělo být propracovanější. Pak by to bylo naprosto geniální a horor roku a kdoví, možná i desetiletí. Takhle tu člověk musí ocenit ten geniální nápad, který vlastně propojuje všechny tyhle klišé horory i s jejich systémem toho, kdo v nich kdy umře, ale i když ten nápad je rozehraný docela dobře, nemůžu říct, že dostatečně. Jako parodie by to bylo úplně nejlepší, ale tohle si až moc snaží hrát na horor, kterým to sice je, ale do jisté míry plným těch typických klišé, které se neberou dostatečně vědomě. A nadhodnocovat jen za originalitu se mi nechce, když ji to dostatečně netěží a když to má celkem mdlou první polovinu. Ale uznávám, že to neustále dokáže překvapovat, že závěr je skutečně nečekaný a že to v rámci těch současných hororů je určitě jeden z těch lepších. Jen není tak dokonalým, jakým se snaží být. Silné 3* ()

Havaj8

A tohle naopak ne. Prostě sou typy filmů jako třeba Scary movie, kde se může mixovat komedie s hororem. Ale tady od tý partičky jsem čekal něco jinýho. Nevim jak to nazvat. Jestli fantasy hororem nebo jak... Ze začátku to vypadalo tak nadějně, ale jak ty týpci začli ovlivňovat celej děj. To už u mě postrádá logiku. Radost mi udělal ten konec, že se to otočilo proti těm nahoře, ale už bych tenhle film vidět nemusel... ()

M.i.k.e

po Laugierově Tall Manovi druhý film v řadě,který mě překvapil a bez okolků odzbrojil,protože to čím Cabin In The Woods je jsem opravdu nečekal.Tak jako tak,originalitě se meze nekladou a tohle je jeden z nejoriginálnějších kousků,které jsem měl v poslední době možnost vidět...80% ()

Lischai

Epochální! Je to asi šest filmů v jednom, ale drží perfektně pohromadě. Chtělo zvrácenou duši dát tohle dohromady. Není to sice horor ale komedie, zato komedie více než slušná. (drobný spoiler: je skvělé, že všechno, co ukáží na tabuli, se pak ve filmu skutečně objeví) ()

zbyshek

Před filmem jsem si se nepřečetl nic o něm, vstupoval jsem do neznámé řeky s vědomím, že to bude typická vyvražďovačka. Taky proto, jsem od toho nic neočekával. Byly tam jisté prvky, které napovídali dalšímu průběhu, ale já si furt myslel, že to bude takový ten film, na který zítra zapomenu. NIKOLIV! Nakonec to, ale ve mně vzbudilo špetku zájmu a dokoukal jsem ho s obrovským očekáváním jak, to dopadne. Opravdu dobře natočené, luxusně propracované monstra, to se mi líbilo. A konec se nezaobíral něčím malým. Potencionální konec světa? Před začátkem sledování mě to ani nenapadlo, že by se film mohl tak odvíjet. Palec nahoru! Skvělý Horor! ()

peiton

Myslela som si,že už tu všetko bolo a nič ma neprekvapí,ale toto?Priznám sa ešte som nemala možnosť vidieť toľko strašidiel pokope.. :) Počítačoví grafici sa veru nemali čas nudiť,maskéri detto a scenáristom fantázia pracovala na plné obrátky..Prekvapivo-premysleno sofistikované..110% ()

zdenotvor

Film začína ako obyčajná teenagerska vyvražďovačka,ktoré ja síce milujem,ale postupne sa príbeh vyvíja iným smerom než som očakával a ja som do poslednej chvíle dichtivo čakal čo bude ďalej.Veľmi príjemné prekvapenie, 4* ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)