Percy Jackson: Zlodej blesku

• Česko Percy Jackson: Zloděj blesku (viac)
Kanada / USA, 2010, 114 min

Réžia:

Chris Columbus

Predloha:

Rick Riordan (kniha)

Scenár:

Craig Titley

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (viac)

Dospievajúci Percy (Logan Lerman) si myslí, že nie je niečím výnimočný, skôr naopak, pre dyslexiu a hyperaktivitu už musel vystriedať viacero škôl pre problémové deti. Netuší, že tieto vlastnosti vôbec nie sú hendikepom, ale dôkazom jeho božského pôvodu. Keď najvyšší z bohov, samotný Zeus (Sean Bean), na bájnom Olympe obviní Poseidona (Kevin McKidd), že jeho pozemský syn Percy mu ukradol magickú palicu ukrývajúcu blesky, o ktorej sa dá povedať, že je to najstaršia zbraň hromadného ničenia, antickí bohovia musia zostúpiť zo svojich trónov, aby na Zemi urobili poriadok. Ak Percy, teda vlastne Perseus, ukradnutý blesk nenájde a Diovi neodovzdá, vládca bohov urobí s ľudstvom krátky proces. Percy, ktorý sa ocitol v hre bohov celkom nevinne, sa musí pripraviť na najnáročnejšie dobrodružstvo v svojom živote, pričom osud mu nerozdal priaznivé karty. Našťastie, Percymu pomôže aj jeho stredoškolský učiteľ Brunner (Pierce Brosnan), ktorý všetko chápe, pretože on sám je bohom Cheirónom, ktorý sa zriekol nesmrteľnosti a žije medzi ľuďmi. (TV JOJ)

THORasgard

Víte, ale ono to náhodou vůbec nebylo špatný. Jistě, že to opět bylo znásilnění řecké mytologie, ale na rozdíl od Souboje Titánů takové roztomiloučké a na nic si nehrající a musím říct, že i scénář to mělo inteligentnější. Čekala jsem další zklamání typu Inkoustového srdce nebo Upírova pomocníka, přičemž oboje mělo neskutečný potenciál a skvělé obsazení (potud stejně jako zde v Percym..), ale v půlce tvůrcům došel dech, ztratili koule a sklouzli k pohádce pro malé děti z minulého desetiletí, kdy krev a pravá bitka ve filmu pro děti, byla nemyslitelná. Percy Jackson ale nezklamal, dofrčel do konce tak, jak bylo předpokládáno, po nikom nechci, aby mi ty dvě hodiny vracel, ani neumírám na přemíru blbosti. Po bok mojí (jediné) milované dětské fantasy (tj. první Narnie) se to sice ani omylem nezařadí a Chris Columbus asi nikdy nebude akčním režisérem pro dospělé, ale za fajn humor a výjimečně sympatické pubertální hrdiny si Zloděj blesku zaslouží tři a půl hvězdičky. P.S. A konečně bylo potvrzeno, že Kevin McKidd je bůh:-) ()

Olafa

Jak už to v dobrodružných filmech poslední doby bývá, potenciál námětu byl absolutně nevyužit na úkor spousty počítačových efektů, akce a prvoplánových scén, které dotlačily scénáristu/režiséra ke zktratkovitosti a nedotaženosti scén a situací. Výsledkem je pak sice koukatelná a ne úplně nudná podívaná, avšak plná nelogičnosti a WTF momentů, se kterými se spokojí nenáročné publikum, v čele se třináctiletým "nerdem". ()

Medic.Droid

Opominu-li hlouposti typu vstupu do podzemí v Hollywoodu, cestu na Olymp výtahem apod., je Percy Jackson docela v pohodě zábava především díky skvělým efektům. ()

killa black

Příjemný překvapení, čekal jsem od toho stupidní sračku, ale ona se nekonala. Naopak film mne celou dobu bavil. Pěkně udělané triky, herci taky v pořádku, odsejpalo to a dávalo smysl. Moc se mi líbila Uma Thurman jako medůza a především Rosaria Dawson, jako promiskuitní Hádesova buchta, která byla (to slovo nemám rád) kurevsky sexy. Bylo zajímavé srovnat, jak pojali tvůrci Olymp nebo Podsvětí, oproti takovému Souboji titánů to bylo super. Tenhle film mě dost bavil. ()

pavont

Nakoniec 4* aj ked zo zazmurenymi ocami. Slabsie momenty nahradzuju slusne efekty a pri sucasnej zaplave upirskych romanci prijemny prechod. ()

Tomulka

Hrozně nudný film (bohůžel) a velmi , ale velmi špatné dialogy, příběh je předvídatelný ,kostrbatý, přeskakující. Jediné co na filmu je dobré jsou efekty, které se tedy fakt povedly a druhou hvězdů dávám za některé herecké výkony i když bych to asi zkrátil na jeden herecký výkon Uma Thurman ta se opravdu ukázala ve svém nejlepším světle a namaskovali jí tak dobře, že mi přišla jako dokonalá Medúza. Pierce Brosnan taky dobrý, ale od něj bych ani tak blbou roli nečekal zahranou jinak než dobře. ()

Vsacan

Hvězda navíc za Fantasy / Dobrodružný styl filmu. Pěkná grafika, sem tam lepší scénka, mýtické řecko a pubetáci z USA. . Konečné hodnocení: Nebylo to špatné, dalo se na to dívat. ()

Treatys

Trochu jsem se na začátku bál, že se bude jednat o pouhý americký kýč, ovšem byl jsem nadmíru překvapen, když se z toho vyklubal velice kvalitní film. Téměř hodinu a půl zábavy, skvělých efektů, pěkně vybraného soundtracku, zajímavě konstruovaného příběhu a pěkné Alexandry Daddario mi připravil Percy Jackson: Zloděj blesku. Vskutku povedený film! ()

Alister odpad!

Pamatuju, jak jsme koukali se spolužáky o hodině ve škole. Bez debat jedna z největších píčovin co sem viděl. Je to strašný...a co to jako má bejt ? ! Režie Chris Columbus. Jen ať to všichni vědi! Sice je to tam napsaný, ale stejně...a máš to! ()

Pavlo

Tak toto je klasický príklad spracovania antiky americkými tvorcami, ktorú sa snažili preniesť do súčasnosti. Dej sa odohráva len v Amerike, čo spôsobilo absenciu krásy starého grécka v celom filme. Na druhej strane dobré efekty, vcelku dobrý dej a sympatický herci to predsa len podržali na úrovni pozerateľnosti a priemernej zábavy. ()

Elegan

Tohle fakt mysleli vážně ? První půlka je jedno klišé za druhym - dialogy.. A ve druhý půlce zas takovejch kravin, že bych to tip na parodii - řecká mytologie, capture the flag, podplácení, iphone, casino .. K tomu hlavní "hrdina" vypadá jak o něco málo starší Justin Bieber.. Ne, víckrát fakt ne ! ()

teseth odpad!

CO tohle bylo za komerční sračku. Tady se dá snad jen říci: doufám, že za tohle autor skončí v pekle a navěky ho budou škvařit v horoucím oleji. Tenhle počin by se měl zakázat vysílat. ()

Sekacik123

Nič som od tohto filmu neočakával, a tak to aj dopadlo. Dalo sa to pozreť no viac krát by som to už nechel vidieť. Nebolo to zaujímavo spravené, herci ako by sa nesnažili, neviem, celkovo mi to nejako nesedelo. Slabé dve * .... ()

Ogneslaw

no bola to bieda.... ale od odpadu to deli par peknych momentov. A paci sa mi myslienka ze bohovia stale chodia po zemi. A btw... tento film je silno blasfemicky :D ()

Mort09

V podstatě je blbina, se strašnými dětskými herci a děsivou soubojovou choreografií. I přesto mě, ale film neuvěřitelně bavil. Možná je to povedeným přepisem starých řeckých bájí do moderního světa (létající Conversky mě fakt dostali), nebo tím, že během filmu se představí hromada známých monster v perfektním zpracování (Medúza, Hydra,…), snad za to můžou pitomé hlášky, které hází satyr ochránce. Jako celek mě pak film nepřekvapil, ale šlo ho vidět do konce, bez kontrolování časomíry, proto slušných 45% ()

Ajka13

Možná jsem ujetá na fantasy, ale Percyho mám teda radši jako knižní předlohu. Film nebyl špatný, svým způsobem, pokud teda odhlídnete od té knihy, což já prostě úplně nemůžu, no. Upřímně jsem dost zvědavá na pokračování, protože tomuhle Percymu samozřejmě NENI dvanáct (což pro samotný film nevadí, ale pro pokračování je to trošku problém). Ale nechme to na rejžovi, jak si s tim poradí. K samotnému filmu bych jen dodala, že to prostě neni napodobenina HP, jak mnozí tvrdí, je to úplně o něčem jinym, a to, že je hlavním hrdinou kluk, přece neznamená, že jde jen o dalšího Harryho Pottera! ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (viac)