Percy Jackson: Zlodej blesku

• Česko Percy Jackson: Zloděj blesku (viac)
Kanada / USA, 2010, 114 min

Réžia:

Chris Columbus

Predloha:

Rick Riordan (kniha)

Scenár:

Craig Titley

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (viac)

Dospievajúci Percy (Logan Lerman) si myslí, že nie je niečím výnimočný, skôr naopak, pre dyslexiu a hyperaktivitu už musel vystriedať viacero škôl pre problémové deti. Netuší, že tieto vlastnosti vôbec nie sú hendikepom, ale dôkazom jeho božského pôvodu. Keď najvyšší z bohov, samotný Zeus (Sean Bean), na bájnom Olympe obviní Poseidona (Kevin McKidd), že jeho pozemský syn Percy mu ukradol magickú palicu ukrývajúcu blesky, o ktorej sa dá povedať, že je to najstaršia zbraň hromadného ničenia, antickí bohovia musia zostúpiť zo svojich trónov, aby na Zemi urobili poriadok. Ak Percy, teda vlastne Perseus, ukradnutý blesk nenájde a Diovi neodovzdá, vládca bohov urobí s ľudstvom krátky proces. Percy, ktorý sa ocitol v hre bohov celkom nevinne, sa musí pripraviť na najnáročnejšie dobrodružstvo v svojom živote, pričom osud mu nerozdal priaznivé karty. Našťastie, Percymu pomôže aj jeho stredoškolský učiteľ Brunner (Pierce Brosnan), ktorý všetko chápe, pretože on sám je bohom Cheirónom, ktorý sa zriekol nesmrteľnosti a žije medzi ľuďmi. (TV JOJ)

Halilika1D

Pokud máte jakýkoli vztah ke knižní předloze a máte podle ní vytvořenou nějakou představu, věřte mi, že budete zklamáni. Fakta jsou překroucená a spousta věcí je vynecháno. Toto je dokonalý příklad toho, jak se kniha změní, jakmile se z ní stane film. ()

demovka

Opravdu je to polobůh s teniskami a ulíznutou patkou? Na hlavě se mu nehne ani jeden vlas v průběhu celého filmu! I díky tomu účesu působí nesympaticky. Celou dobu vypadal, jako že se jde nechat fotit v té roli, než aby ji doopravdy hrál, či vyvolával pocit, že polobohem opravdu je. Měl mít i více vysportované tělo po čase stráveném v kampu. Film nevyzní reálně. Těžko se dá uvěřit, že existují řečtí bohové a mají nějakou moc. Celek působí neuceleně. Myslím, že film by šel natočit lépěji s jinými tvůrci. Dokonce jsem si všimla že se opakuje sekvence scén na začátku a na konci filmu. Asi neměli peníze či možnost natočit nové záběry které byly potřeba. Napadá mě podobnost s Wonder woman. Vzali část historie a promítli ji do současnosti. Ve Wonder women ten přechod funguje nenásilněji. V tomto filmu existuje jen současnost a speciální efekty, které občas vypadají neprofesionálně. Některé herecké výkony ale musím pochválit. Na tom malém prostoru jsou zapamatovatelní: Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson a Pierce Brosnan. V tomto případě navrhuji remake a lepšího režiséra a štáb. ()

brkerez

Překvapivě dobrý triky a sympatická zábava plynoucí hlavně z toho, jak se s tim filmaři nepárali, nezakreje strašnej a tragicky dětinskej scénář, nefungující humor a fakt, že tohle je i pro člověka lačnícího po kvalitnim dobrodružnym filmu prostě příšerná krávovina. ()

Thalin

Kdyby mi bylo třeba třináct, tak v tom asi nebudu vidět ty chyby, které tam vidím dnes. Ale pro tu věkovou kategorii je to taková průměrný fantasy film s prvky mytologie. ()

babuška

Tak jako takhle zkurvit tak hezky napsanou sérii, no povedlo se, velká herecká jména k ničemu, ty mladý to baví ale piercem počínaje to je hrůza. Dvě za ty mladý a vizuál. ()

flyer.nick

Takové klišoidní a spíš mi to připomínalo počítačovou hru, až splníš jeden úkol dozvíš se další. Ale dívat se na to dalo a na cílovku to asi funguje. ()

phoebinka

Jako velká fanynka Xeny musím říct, že Percy Jackson je jedna velká kravina, protože přece Xena vyvraždila spolu se svou dcerou skoro olympské bohy. :-) Každopádně byla to samozřejmě kravina, u které jsem se asi ani jednou nezasmála, ale přesto jsem se vyloženě nenudila, protože řecká mytologie mě dost baví. Nejdůležitější pro mě bylo, že se bavil můj 10tiletý bratr a já přežila, takže asi za to ta 1 hvězda. ()

Drzy_orel

V podstatě dětinská pohádka, která se nedokáže držet žánru. Chvíli infantilní vtípky, jindy rádoby moudrosti. Pro dospělé hrůza, pro děti možná ucházející. I když občas témata smrti a "drsný" obludy budou strašit hodně nocí. Cílová skupina 12-13 let maximálně. ()

headhot

Takovy klasicky prumer, kdy parta 3 deti (polobohu) se vyda na vypravu zachranit svet. Nic originalniho,ale melo to pekne efekty. Mozna uz jsem asi stary na filmy, ktere se zabyvaji Antickou mytologii. Jeste,ze tam nedali hercula:D treba 3D :D ()

GODZILA80

Mám pubertální sestru, která mě na tento film vytáhla a já už dopředu litovala, že jdu. Poslední dobou se totiž vyrojilo hejno filmů pro teen, které jsou úplně škodlivé viz.Hannah Montana. Film mě ale vcelku překvapil. Za prvé velmi šikovně a moderně zase otevřel obeznámení s řeckou mytoligíí a to opravdu účelně. Dále se mi pak líbilo zakomponování i herců typu Pierce Brosnana jako Kentaura nebo Uma Thurman jako Medusa,atd. Mě se nejvíc líbila postava Dia a taky jeho zlidštění v dnešní moderní době. Film jsem si užila, sice není kdoví jak duchaplný, ale určitě je dívatelný. ()

vroubek

Je možné, že to někdo myslí vážně?! Dvě ** za efekty... a i tak si myslím, že přeháním.... ještěže byly lístky zdarma. ()

jardel24

Značně poameričtěná a zmodernizovaná řecká mytologie, která ovšem skvěle baví a přináší na světlo světa nadmíru sympatické hrdiny. Je mi jasné, že tomuhle filmu se bude hodně vyčítat vykrádání jiných filmů a taky to, že si z řeckými bájemi dělá naprosto co se mu zlíbí. To vše ale zasazeno do jednoduchého dynamického scénáře s velkým množstvím humorných scén a vtipných hlášek umožňuje divákovi strávit téměř dvě hodiny s úsměvem na rtech. Ústřední trojice postav se skvěle doplňuje, vypadají dobře a na teenage snímek i solidně hrají. Co se týká příběhu, tak jsem některé momenty úplně nepochopil (motivace pravého zloděje blesku je dost chabá a nesmyslná, dramatický rozhovor otec-syn v závěru), ale odpouštím to nejen kvůli famózní vizuální stránce. Uma Thurman je nezapomenutelná. ()

slider1971

Slušně zpracované po vizuální stránce, příběh ovšem dost skřípe. Antická mytologie byla pro scénaristy jen inspirací, přizpůsobili si ji po svém. Měl bych značné výhrady ke zde uveřejněnému popisu filmu. Hlavnímu hrdinovi rozhodně není 12 let, spíše tak 17 - 18, o žádném ostrovu nebyla ve filmu zmínka (polobozi žijí v jakémsi táboře), Grover není syn Herma atd. ()

Aurelia

Doporučuji ke skouknutí. Tenhle film je ukázkou příšerného bijáku za pořádné prachy. Herecké výkony byly nízké a úplně nejvíce urazil scénář. Dějovou linii zcela rozbil, po plynulosti děje nebyla ani památka. Tohle musíte vidět! ()

Swordmaster

Ať si říká kdo co chce,film mě příjemě překvapil.Slušný příběh (zasazení olympu nad Empire State Building mi vůbec nevadilo) ,herci taky nehráli špatně a navíc jsem po zklamání Narnie 2 a eRAGONA (nebo jak se to píše)ani nedoufal že uvidím fantasy,za kterou bych dal vyšší hodnocení jak ***. Dobrý komentář:Chen ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (viac)