Percy Jackson: Zlodej blesku

• Česko Percy Jackson: Zloděj blesku (viac)
Kanada / USA, 2010, 114 min

Réžia:

Chris Columbus

Predloha:

Rick Riordan (kniha)

Scenár:

Craig Titley

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (viac)

Dospievajúci Percy (Logan Lerman) si myslí, že nie je niečím výnimočný, skôr naopak, pre dyslexiu a hyperaktivitu už musel vystriedať viacero škôl pre problémové deti. Netuší, že tieto vlastnosti vôbec nie sú hendikepom, ale dôkazom jeho božského pôvodu. Keď najvyšší z bohov, samotný Zeus (Sean Bean), na bájnom Olympe obviní Poseidona (Kevin McKidd), že jeho pozemský syn Percy mu ukradol magickú palicu ukrývajúcu blesky, o ktorej sa dá povedať, že je to najstaršia zbraň hromadného ničenia, antickí bohovia musia zostúpiť zo svojich trónov, aby na Zemi urobili poriadok. Ak Percy, teda vlastne Perseus, ukradnutý blesk nenájde a Diovi neodovzdá, vládca bohov urobí s ľudstvom krátky proces. Percy, ktorý sa ocitol v hre bohov celkom nevinne, sa musí pripraviť na najnáročnejšie dobrodružstvo v svojom živote, pričom osud mu nerozdal priaznivé karty. Našťastie, Percymu pomôže aj jeho stredoškolský učiteľ Brunner (Pierce Brosnan), ktorý všetko chápe, pretože on sám je bohom Cheirónom, ktorý sa zriekol nesmrteľnosti a žije medzi ľuďmi. (TV JOJ)

swenyx

Film jsem měl rád jako malej a i po tý době se mi to furt líbí, je to vtipný, nemá to hluché místa a akce je tu taky dost. Percyho si hned zamilujete a je to jednoduše super hlavní postava. Vizuál i na 12 let starý film neomrzí a já se prostě bavil, 2. díl jsem myslím neviděl, tak by asi bylo vhod to zkouknout :D ()

Karbos

Film má jasnou cílovku v podobě základní školy. Možná, že tvůrci doufali i v učňák ale to by scénář nesměl bejt blbej jak necky. Některé pasáže přesto působily poutavě (zahrada s medúzou, kasino). Zbytek byla ale hrozná sračka. Celá ta myšlenka znásilnit řeckou mytologii a narvat to všechno do jů.es.ej., ve stylu, kámo, Olymp dáme na Empire state building, mi evokuje Johna Travoltu a jeho nechápavé máchání rukama v historkách z podsvětí. ()

Mesmeric

Dal jsem si pár dní po tom, co jsem se vrátil z kina, abych to všechno vstřebal. Takže co se efektů týče, je to vcelku povedený kousek, závěrečné výbuchy vodních nádrží nad NY jsou opravdu působivé. Herecké obsazení je velmi lákavé, Uma Thurman, Sean Bean a dokonce i Brosnan. Některé dialogy jsou opravdu velmi vtipně udělané a člověk se u nich dokáže velmi dobře pobavit. Ale co se týče pochval, tak to je vše. Zarážela mě leckdy neskutečná nelogičnost děje, to se dalo ještě vstřebat, ale hora Olymp nad NY a podsvětí pod LA to mě teda dostalo. Osazení bohů je taky velmi úsměvné, když v závěrečné scéně vidíme po vzoru rasové rovnosti jednoho boha afroamerické národnosti, to mě teda rozesmálo nejvíce. Je to hezký pokus o začlenění řeckých mýtů a bájů do dnešní doby, ale je to poněkud ústřel. Každopádně po odchodu z kina jsem neměl pocit, že peníze jsem vyhodil, koukat se na to dalo, zábava taky byla. U mě 60% ()

Earendil1

3 hvězdy. Jedna za zajímavý příběh, druhá za AC/DC a třetí za to, že Percy dokázal správně odpovědět na otázku: "Jak se říká potomkovi boha a člověka" :) Ehm...polobůh ;) Po dlouhé době jsem viděl film předabovaný do češtiny a snad je to nezvyk, ale bylo to dost hrozný. Kam se poděla česká dabérská kvalita? ()

joslin246

Docela dobře rozehraný příběh, mít to jiný režisér, tak by mi to aspoň nepřípominálo neustále Harryho. Na antický styl jsem vysazená a některé zosobnění legendárních nestvůr mě štvalo. Je film dělaný na nudný sobotní večer a ne do kina. ()

RoyBatty444

Slabý odvar všetkého čo tu už bolo a ešte zaobalený do ešte slabšieho deja. Logan Lerman síce nebol otravný, ale to čo ho nechali scenáristi a režisér robiť a ako, sa dá len označiť za nudu a nelogický mišmaš. Nevhodné ani pre neposlušné deti. Brosnan sa už strčí do každej pr... ()

Ailly

Čítala som že ak máte radi Harryho Pottera budete mať radi Percyho Jacksona. Milujem Harryho Pottera ale akokoľvek by som chcela mať rada Percyho - nemôžem. Film je príšerne odfláknutý, story nasilu vykonštruovaná a nedomyslená (prečo Zeus obvinil práve Percyho?) takisto ako rozuzlenie, triky naozaj vhodné do televízie na nedeľné popoludnie, prostredie aké pre natáčanie vytvorili ako zo seriálu Xena, hlavný hrdina si ma ničím nezískal, a tak ďalej a tak ďalej.. Proste obrovské sklamanie ku ktorému sa už nikdy nevrátim. Jedna hviezdička za snahu druhá za Groovera. A Harry Potter forever. ()

Le6n odpad!

Americká zhovadilosť, ktorá si berie do huby (rádoby) grécku mytológiu. Väčšiu časť filmu som sedel s WTF na perách a neveriacky krútil hlavou... Hades ako čertovský horiaci diabol aj s jeho verziou podsvetia kompletne sedí do kresťanskej predstavy pekla a nie antickej a to nehovorím o jeho 'pozemskej' Mick-Jagger verzii. Olymp presídlený na Empire State Building funguje pod taktovkou Seana 'Sharpa' Beana. Pero meniace sa na meč. Uma Thurman ako Medúza v turbane a slnečných okuliaroch. Hydra s vizuálom sedemhlavého draka z rozprávok Pavla Dobšinského. Ešte treba pokračovať? Ja myslím, že nie. Treba rýchlo zabudnúť! ()

Jardys88

Myslím, že jsem si měl tento filmeček raději nechat ujít než se na něho dívat. Jěště, že jsem na něho nešel do kina. Zajímavá verze ryze amerického harry pottera a souboje titánů (původního). V půlce jsem to už chtěl vypnout ale přemohl jsem se a dodíval se. Doufám, že už dlouho takovou blbost zase neuvidím. ()

svist10

Na odpad to není, určité kvality to přeci jen má. Bohužel asi tkví jen v literární předloze, kterou jsem nezasažen, neboť scénárista očividně vybral jen to nejzajímavější, nikoli to nejpodstatnější. Chris Columbus dokazuje, že by mu nikdo neměl do ruky nikdo svěřovat kameru a už vůbec ne vyšší rozpočet, a že první dva Potteři byli spíš výjimka potvrzující pravidlo. Logika vzala za své už v konstrukci fikčního světa, proč ji tedy hledat v jednání hrdinů. Herci nehrají, režisér nerežíruje, scénáristou se může stát každý, kdo umí dát deset slov za sebou tak, aby tvořily větu, a to ani nemusí dávat smysl. Takže je z toho nakonec jen jedna hvězda za ztvárnění podsvětí. Na dvouhodinový film ovšem zatraceně málo. Navíc mě docela vytočilo, že takhle relativně zkušený režisér si není schopný pohlídat souboje tak,aby z nich netrčelo kašírování a nedostatečné nacvičení. ()

Bluesun

Moje hodnocení asi hodně ovlivní, že jsem film viděl na Festivalu Fantazie: Chcechtali jsme se již od první věty. Dialogy jsou místy absurdní a celé je to pořádná slátanina. Autorům se ale nedá upřít značná dávka fantaze a královsky jsem se bavil. ()

bablík

Za mě 10%, a to za scénu s Umou Thurman, je excelentní, ale jen dvě minuty. No a film? Celou dobu jsem se ptal sám sebe proč neodejdu, ale sebemrskačky jsem čekal, čím mě ještě dokážou víc vytočit. Za trest. Pokud chcete pochopit jak se baví nová generace, tak prosím... ()

Horácius

Sympatický film, na nic si nehraje - co jsem tušil že dostanu, jsem dostal, takže jsem celkem spokojen. Je mi jasné, že někteří místní intelektuálové tohle nerozdýchají. ()

TimStar

Podle mě strašná kravina, tohle je vážně jen pro děti. Dvě hvězdičky za to, že jsem se občas zasmál a trikově taky dobrý, ale jinak děj kravina jako pomalu všechno v tom filmu :D ()

Brabíček

taková průměrná moderní pohádka pro děti a ty starší, zajímavý námět, kamera byla dobrá a celkem zajímavé bylo potkat UMU THURMAN jako meduzu ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (viac)