Percy Jackson: Zlodej blesku

• Česko Percy Jackson: Zloděj blesku (viac)
Kanada / USA, 2010, 114 min

Réžia:

Chris Columbus

Predloha:

Rick Riordan (kniha)

Scenár:

Craig Titley

Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Jake Abel, Uma Thurman, Sean Bean, Rosario Dawson, Catherine Keener, Steve Coogan (viac)

Dospievajúci Percy (Logan Lerman) si myslí, že nie je niečím výnimočný, skôr naopak, pre dyslexiu a hyperaktivitu už musel vystriedať viacero škôl pre problémové deti. Netuší, že tieto vlastnosti vôbec nie sú hendikepom, ale dôkazom jeho božského pôvodu. Keď najvyšší z bohov, samotný Zeus (Sean Bean), na bájnom Olympe obviní Poseidona (Kevin McKidd), že jeho pozemský syn Percy mu ukradol magickú palicu ukrývajúcu blesky, o ktorej sa dá povedať, že je to najstaršia zbraň hromadného ničenia, antickí bohovia musia zostúpiť zo svojich trónov, aby na Zemi urobili poriadok. Ak Percy, teda vlastne Perseus, ukradnutý blesk nenájde a Diovi neodovzdá, vládca bohov urobí s ľudstvom krátky proces. Percy, ktorý sa ocitol v hre bohov celkom nevinne, sa musí pripraviť na najnáročnejšie dobrodružstvo v svojom živote, pričom osud mu nerozdal priaznivé karty. Našťastie, Percymu pomôže aj jeho stredoškolský učiteľ Brunner (Pierce Brosnan), ktorý všetko chápe, pretože on sám je bohom Cheirónom, ktorý sa zriekol nesmrteľnosti a žije medzi ľuďmi. (TV JOJ)

prcko

Ak mi niekto vysvetlí, ako môže niekto ukradnúť najmocnejšiu zbraň na svete samotnému vládcovi bohov, tak už môže vysvetliť celý svet a my to rovno môžeme všetci zabaliť ala „layback together forever“. Prehnaný americký patriotizmus som doteraz celkom prekusol, ale tu to bolo už ako cibuľa (=nepríjemné kým sa to neumyje). Fantasy áno, teen-fantasy s dvojníkom Zaca Efrona, mám trochu pochyby. A pár známych starešinov to nezachráni. Aj keď Pierce Brosnan ako tarzan kopytník bol príjemným spestrením, nemám pocit, žeby sa mu dostalo rozkvetu. Na druhú stranu si myslím, že americký Kriš Kolumbus (C.C.) to na megatrhák neplánoval. A tak som radšej včas mávol rukou, prevrátil očami, predstavil si Mc Olymp a Pepsi školu polobohov a nechal sa nenútene a plynulo unášať dejom na číňankách s krídelkami. cca 60 % P.S.: Na Hádesov metalový koncert som sa tešil. Škoda že nevydalo :-( P.S.2: zaujímavý komentár - Flipper ()

GizmoD

Rozpravka na motivy antickych baji na americky sposob. Aj ked sa tam objavuju tvare znamych hercov, hlavnu ulohu maju traja sympaticki teenageri. Na jedno pozretie a oprasenie greckych mytov staci. ()

Heated

Trošku mi vadila tma, která provází prakticky celý film. Samozřejmě, že se sem většinou hodí, ale když pak není vidět nic jiného než sem tam nějaký záblesk postavy tak to dost kazí zážitek... Nevím, možná vadila jen mě :) jinak nemám moc co vytýkat. Děj pěkně plynule ubíhá, nenudí a najde se tu spousta zajímavých nápadů. Představitel Percyho se velice nápadně podobá Zacu Efronovi a to nejen vzhledem, ale dokonce i hlasem :D Nutno podotknout, že Zac by to možná zahrál maličko lépe... ()

tteasy

Když jsem viděl upoutávku na tento film, tak jsem věřil, že by to mohl být "fajn" výtvor, přestože hodnocení napovídá jinak. A po shlédnutí filmu mi nezbývá, než se k němu připojit. Nejvíc mi vadila plochost scénáře a slabá zápletka. Vlastně mě do filmu nic moc nevtáhlo až na pěkně zpracované efekty. (Chvílemi mi to připomínalo seriály Xenu a Herkules a chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na produkci pro ještě mladší diváky. Jenže na pohádky jsem už skutečně moc starý). Možná jsem měl čekat méně, abych pak "dostal (zdánlivě) víc". Tak jako tak o nic bych nepřišel, pokud bych tento film úplně vynechal. Hodnotím na 50% (za pěkné efekty, variabilitu scén, svižnější tempo a pár úsměvných hlášek). ()

newSami

Tak krásne vizuálne spravený film zabitý slabým príbehom a nudným dejom, keď sa o hlavného hrdinu divák nebojí asi ani chvíľu (nie preto, že by bol taký superhrdina, skôr preto, že je akýsi nudný). Ani hviezdni bohovia film celkovo nezachránia. Tínedžerom bude asi pripadať film "coolový", ostatní si pozrú aspoň dobrý film, ktorý nikoho neurazí. Škoda, potenciál na viac hviezdičiek by mal. ()

Nila

ve 3 ráno když nemůžete spát, je to dobrý film, jinak ne. řecké báje mám ráda a tohle je jejich dokonalá vražda ()

nickj

poctivé tři, někteří to moc žerou a proto tak slabý výsledek, nakonci je to už trochu převařená voda, ale jinak je film na celkem slušnou zábavu (hlava Umy, tancující kozel etc.) ()

Luposos

V rámci dané věkové kategorie kolem 12ti let, moc hezká pohádka. Hezké triky, efektní scény, děj odsípá ve velmi slušném tempu. Dítka se seznámí s postavami řecké mytologie o kterých doposud neměli ani tušení (přepere Optimus Prime Poseidona?), a to vtipnou a napínavou formou. Pokud to tedy dospěláci hodnotíte svýma očima, je to chyba, tohle není film pro nás, nýbrž pro děti. A těm se bude líbit. ()

..PROFIL..

Větší blbost jsem už dlouho neviděl. Totální slátanina:-D. Navíc je k smíchu jak hrdinové prochází skoro bez větších problému všemi nástrahami. Prostě na zasmání dobrý ale po druhé už fakt ne :-D ()

stogie

100 minut stupidních keců, nudy, nesympatických dětí, nelogičností,....18 minut hezkých digitálních triků a závěrečných titulků. Žádná dětská fantasy dosud nebyla koukatelná a tento film není vyjímkou. Nenechám si ujít žádný film s antickou tématikou a fantasy je doslova mou krevní skupinou, ale toto je opravdu jen ztráta času. Přidávám 1* za Umu Thurman. ()

lord_zail

Antiku a mýty o řeckých bozích mám už od mala velice rád, ale jejich zasazení do moderní doby a hlavně do USA mě děsilo. A po shlédnutí tohoto filmu i nadále děsí, i když bych film zařadil mezi ty méně průměrné. To dobré jsou snad jen některé efekty a ztvárnění Háda. Od Chrise Columbuse bych čekal rozhodně víc (nebo spíš bych nečekal, že veme tak špatný a tuctový scénář), k tomu podprůměrné výkony Umy Thurman a Piece Brosnana a vyjdou z toho 2hvězdy. K té třetí by pomohla alespoň herecká účast Kevina McKidda, jen kdyby tam toho času věnovaného bohům nebylo tak žalostně málo. ()

k.rakonos

Nebylo to špatné a jelikož se to líbilo i dětem, tak v hodnocení přidám o jednu hvězdu proti plánovanému. Zajímavé digitální triky, neotřelý způsob spojení civilizace a řeckých bájí. Proč ne. Myslím, že to bylo to lepší z tvorby fantasy. ()

JAzzeURo

No, až na ty efekty hovadina nehorázná. Ke konci čím dál trapnější. Nechápu jak mohlo tolik dobrých herců kývnout na takovou hovadinu. Chudák ten co tohle viděl v kině. ()

Kaena999

Radšej som lúštila osemsmerovky a nechala to bežať ako kulisu, keď už som to mala rozpozerané. Film, ktorý ma absolútne nezaujal ani vizuálne ani scenárom ani dejom a ani charakterom postáv. Jediné, čo vo mne vyvolal boli sarkastické poznámky na margo toho, čo som videla. ()

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

Percy Jackson pokračuje, A-Team ne

03.03.2011

Všechno je otázka peněz. A vkusu, samozřejmě. Možná patříte k těm, kterým se A-Team nelíbil a naopak u Percyho Jacksona: Zloděje blesku jste vrněli blahem. V tom případě jsou tohle pro vás dobré… (viac)