Laurie Strodeová (Scout Taylor-Comptonová) zastrelila sériového vraha Michaela Myersa (Tyler Mane), pričom sama utrpela ťažké zranenia. Po roku od tragických udalostí býva u šerifa Bracketta (Brad Dourif) s jeho dcérou Annie (Danielle Harrisová) a prenasledujú ju desivé sny. Netuší, že Myers, ktorého telo v osudnú noc zmizlo, ožil, a pri potulkách mestom pokračuje vo svojom krvavom diele. Blíži sa Halloween a do svojho rodného Haddonfieldu v Illinois vkročí brutálny vrah s obhorenou maskou a dlhým nožom. Nezastaví sa pred ničím, veď musí dokončiť neuzavreté rodinné záležitosti súvisiace s jeho pochmúrnou minulosťou. Od tých čias síce vyrástli v meste noví a odvážni hrdinovia, ale podarí sa im dnes prežiť dosť dlho na to, aby zastavili neživého a nezastaviteľného démona? (TV JOJ)

Yoda sama

Mňa tento psychadelický, špirituálny trip homelessa totálne neoslovil. Nehľadám v tom žiadny dôvod, atmosféry je tam požehnane, Zombie vie, len oproti prvému dielu je toto len slabý odvar snažiaci sa dohnať niečo, čo je zbytočné dohánať a naviac nejaký nechutný pokus o niečo svieže a nové. Nie, navodzovanie epilepsie nepomôže málo strašidelnému filmu ani omylom. 4/10 ()

lykan9

Začátek se ještě stále drží linie, která byla nastavena v předchozím díle a myslel jsem si, že se bude opět Rob Zombie držet originálu. Veliký omyl. V tomto díle měl Rob očividně volnou ruku a jeho podpis je vidět za každým záběrem. Kdyby se jednalo o nějaký samostatný Robův film, tak bych byl nadšen. Bohužel toto je Halloween a když se chci na Halloween podívat, tak mám nějaká očekávání, ze kterých nemohu ustoupit. Taky mě trochu vadilo, že zde z dr. Loomise udělal šmejda, čímž nabourává pojetí postavy jako hrdiny. Pořád se však jedná o skvělý horor, který nenudí. Plný počet však dát nemohu. ()

Ichabod

Špitnul tady někdo slovo "Hostel"? :-)) Takhle přesně ne pane Zombie. Halloween 2 je skoro tak špatný jako třetí díl Halloweenu původní série což je skoro nejhorší film vůbec, sice to neni tak zlý jako první Hostel (tenhle film pouštějí asi Hitlerovi v Pekle), který jsem ještě viděl, ale trojka by to takhle nízko postupným úpadkem série dotáhnout mohla. Logiky a kvalitního vyprávění se tu nedostává stejně jako jakéhokoliv napětí či strachu, což je u téhle série dost blbé. Zombie sice umí pracovat s kamerou líp než tvůrci výše zmíněných tragedií, i rozpočet nevypadá zle (však z jedničky se dolary sypaly). Nicméně je tady špatně toho tolik, že vyjmenuju teda jen to dobré : mladé roštěnky, brutalita a její bezprostřední podání, pořád rozumná hudba, kamera ale střih se nějak nesmyslně rozjel s prezentací scén, ačkoliv jednička byla v tomto směru dokonale úderná a atmosferická. ()

blackJag

Snaha Roba Zombie o psychologizaci legendární filmové látky vyznívá dost nejapně a to hned z několika důvodů. Tak předně si většina herců v tomto počinu plete hysterii s na nervy jdoucím afektem a potom vize, které se Zombie snaží do filmu procpat, tak žalostně ukazují na prostoduchost režijních schopností svého stvořitele, že to ani jinak dopadnout nemohlo. Je smutné, že i matador McDowell nebo Dourif podlehli této auře nemohoucnosti a klesají na dno společně s celým filmem. Brutalita snímku je stejně zastřená a marná jako u předešlého dílu, povedenější scény (závěr opravdu celkem ujde) působí neodbytným dojmem, že vznikly mimoděk nebo minimálně za vydatné asistenci pomocného režiséra. Stejné zklamání jako samotný restart série. 40% ()

drackula

Tak toto bol epic fail. Prvý diel sa mi naozaj páčil. Zombie priniesol nové pohľady, nový postup, ale zároveň zachoval gro Michaela Myersa, ktoré z neho spravilo za tie roky legendu. V pokračovaní však snaha priniesť novinky, respektíve nové pohľady do Michaelovej mysle skončili katastrofálne. Film bol vyslovene nudný, vraždy fádne, neustále zjavovania sa Sherry Moon Zombie ako Michaelovej matky ma vytáčali do nepríčetnosti a to hlavné, nebol to ten správny Michael. Michael skrátka stratil svoju charizmu. Zombie z neho spravil ufúľaného tuláka/bezďáka, ktorý raz za čas niekoho pošle na onen svet. Pomalé odsýpanie, premrštená minutáž a koniec, ku ktorému sa je zbytočné obšírnejšie vyjadrovať. Zombieho som mal vždy rád, ale toto bol obrovský krok vedľa. PS: ani unrated directors cut 119 min. to nezachránil. 30 % ()

Guzo

Rob Zombie asi neviděl originální Halloween, jinak si nedovedu představit, jak mohl tohle natočit.. Přízrak v podobě matky? Rozzuřený Michael a navíc bez masky? Vizuálně je to sice dobré, ale to bohužel nestačí. ()

ABCD Marta

Nebudu tvrdit, že si mě Rob Zombie po zhlédnutí prvního Halloweenu získal, to bych lhal, a to se nemá. Přesto jsem ke druhému dílu přistupoval s jakýmsi očekáváním, neboť Zombieho originální režie má šťávu, což se ukázalo i během Halloweenu II, a mé srdce tak čvachtalo vlhkem. Leč, jak tomu někdy bývá, osud měl cestu smyšlenou jinak, takže svěží a zábavná vyvražďovačka ustupuje ve chvíli X do pozadí, aby na scénu přišla úplně jiná věc, jiný příběh, přinášející absolutně jiný zážitek, bohužel negativní, a tak má nadšenost je v řiti (režisér snad opravdu nezvládá dotáhnout zábavu do konce?), a jediné, co po konci titulek zůstává, je zvláštní pachuť, kterou jsem zažil již dříve u projektu podobného rázu. Promarněný potenciál, proto průměr zase, takže asi tak. ()

Kosmik 1

Průměrný remake, který se už zremakované jedničce nemůže rovnat, natož pak originálu. Rob Zombie trošku ubral na tempu, ale naopak zase přidal sadistických scén. V tom si vážně libuje a spousta lidí to nemusí přijmout. Ono je to v podstatě i remake už zremakovaného, jelikož se nám tu objevují scény z prvního dílu (Lauriny sny) a tím se tempo degraduje. Duchařina mi vadila hodně, stejně tak bílý kůň a podobné hovadiny. Tohle trošku Robík posral. 45% ()

KASUGI odpad!

Chodí Mayers okolo, nekoukej se na něho, kdo se na něj koukne, toho Mayers bodne. Platí to samé, co jsem napsal u jedničky, akorát měním tu obhajobu na Robovu režii. Zombie je druhý Eli Roth. Ať už táhne do prdele a tu svou protekční anorektickou piču vezme sebou. ()

Jaro.Krafcik

Halloween bez Michaela Myersa? Nepredstaviteľný. Tak som si vytiahol druhý diel od Roba Zombieho. Ktorý ho ako v remaku 2007 predstavil asi najlepšie. Dvojka už ale ubudla na kvalite a zbytočne tam dával tie prízraky. Ak to ale porovnám s inými horormi tak Halloween II má jednoducho svoje kúzlo a je stále po rokoch skvostom. 4* ()

HomeAlone odpad!

Toto uz nieje halloween , ale obycajna uchylna sracka , ktoru uz viac zhodit na dno zumpy ani nemohli . Teda musim uznat ze ma fakt pekne nasrali a ked neratam diel 3 - (1982) , ktory ma s halloweenom spolocny len nazov , tak toto je jednoznacne uplne najhorsi diel a maximalna rezignacia HALLOWEENU , no a bol by som zvedavy kto mu to dovolil natocit . ()

jenik71

Slabé, hodně slabé. Tenhle Halloween rozhodně nedělá dobré jméno všem předchozím dílům. Michael Myers je v podstatě legendou ve svém oboru, myšleno tedy bezcitným zabijákem, ale tentokrát se i on musí otáčet v hrobě. A doufám, že už nikdy neožije. Alespoň konec tohoto filmu tomu nijak nenasvědčuje a tak ho, prosím, nechte v klidu odpočívat. Ať zůstane onou filmovou legendou navždy. ()

Amputace

Podstatně brutálnější než předchozí díl, bohužel také o poznání hloupější. Zombie absolutně rezignoval na Myersovu postavu a všechny její trademarky definované především původním filmem z roku 1978 - nechá jí sundat si masku a v závěru dokonce promluvit! V předešlém díle Zombie odhalil Michaelovy vražedné motivace, což sice zcela popřelo původní premisu jeho charakteru, který měl představovat symbol absolutního zla (proto i jeho záměrně přehnaná výdrž), nicméně se stále jednalo o zajímavý autorský vklad. V případě tohoto filmu však z Michaela, dokonalého záporáka, udělal naprostého šaška, jehož hlavním cílem je vlastně stmelit rodinu. Zombie se snaží nahlédnout do jeho hlavy a neukazuje nic, co by si divák sám nedokázal domyslet, že se v jeho hlavě odehrává, takže jde o scény nesnesitelně okázalé a především úplně zbytečné. Psychologická profilace, která v prvním díle měla jistý - byť minimální - smysl, se v druhém dílu vytrácí a nahrazuje ji obyčejná psychedelie. Něco podobného platí bohužel i pro ostatní postavy. Zombie se zjevně snažil ukázal osobnosti poznamenané traumatem, ovšem jediná, které to lze uvěřit alespoň do určité míry, je Laurie. Proč se však Dr. Loomis najednou chová jako naprosté arogantní hovado, bazírující pouze na úspěchu své knihy, a Annie zase na rozdíl od Laurie působí, že se jí vlastně nic nestalo (přitom byla smrti ještě blíže než Laurie), zůstává nevysvětleno. Zombie si hraje, co to dá, z celého filmu jde doslova cítit, jak moc se snaží přeházet naruby vše, co by mohlo dávat nějaký smysl. Jeho hravost bohužel postrádá nadhled tvůrců, kterým jde především o zábavu. Jemu šlo o něco víc, možná o umění, možná dokonce o umělecký horor, ať už ale natočil cokoli, jeho film mě nebavil. ()

Soweek

Nehorázné lejno, které zdaleka nedosahuje kvalit prvního dílu. Příběhově se nikam neposouvá a jestli někoho baví se dvě hodiny dívat na hystericky ječící holku, tak prosím, jak je libo. Rob mě velmi zklamal. ()

DeLaMorte

Výborné přímé pokračování krvavé cesty Michaela...Rob Zombie nám nachystal opět horor jak má být a uzavírá tím svůj Halloween.Takto si já osobně představuji remake hororů ano přesně tak jak to dělá Rob a já se už ted těším na jeho další dílo! ()

Šakalík

Tohle je úúlet! Rob Zombie musel být pod vlivem psychotropních látek, když tohle psal, a na hodně silném matroši nespíš fičel po celou dobu natáčení. Z hlediska příběhu se tenhle film nedrží kupy. Je to jedna velká mazanice, za kterou si Zombie u některých uměleckých kritiku jistě vysloužil pochvalu, fanoušci původní halloweenské série naopak spustili hromy blesky a ostatní diváci se asi jen nudili. Tohle totiž není ten Carpenterův Halloween. Ani omylem. Tohle je úplně nová vize personifikovaného zla, které vlastní šílenství přivádí k nesnesitelnému vzteku a z něj pramenícímu násilí. No proč ne, to dokážu pochopit, ale proč si proboha Rob Zombie nevytvoří novou postavu a své ujeté nápady netestuje na něčem vlastním? Doslova týráním jsou pak pro diváka některé postavy. Laurie je ve své hysterické uječenosti nesnesitelně protivná, což ale nejspíš byl režisérův záměr. Ale co proboha Dr. Loomis? Kdyby nebožtík Donald Pleasence viděl, jakého blba z jeho stěžejní postavy Zombie udělal, musel by se obracet v hrobě. To je děs. A tak jedinými klady tohoto velmi podivného kusu jsou podařená hudba a prvních třicet minut v nemocnici, které nechají vzpomenout na geniální druhý Halloween. Škoda že se v tomto duchu nenese celý film. ()

sedm.1

Bez diskuze,toto Rob Zombie posral na plné čáře.Absolutně nechápu,jak někdo s tak originálním filmařským stylem a smyslem pro tento žánr vůbec mohl natočit něco tak bezhlavě sračkovitého.Jediné,co se nedá zombieho dvojce tedy upřít,je zmiňovaný Zombieho filmařský rukopis,kterým je celý tento paskvil vrchovatě nasáklý.Po celou dobu se tu neustále objevuje ta jeho neotřele vybudovaná atmosféra,spousta vychytaných a originálných záběrů a scén,prostě je po celou dobu 100% znát,že to natočil Rob Zombie.Ovšem co ten zbytek?Tak třeba o nějaké smysluplnější zápletce tu psát ani nemohu.Ta zde totiž ani neexistuje,je to jen jeden velký slepenec scén,které na sebe jen zoufale navazují,ale spád ani zájem o něj ve mně nevyvolali ani na chvíli.S postavami je to též těžké,jednak jsou totálně nezajímavé a jednak i vesměs pro děj zbytečné,nicneříkající a i casting byl tentokrát hodně mimo.Co se týká hororových prostředků,jako napětí,či zpracování Myersovo krvavého řádění,jedna velká nuda,nevýrazné efekty,nulové násilí,vše se odehrává v co největší tmě a povětšinou i jen v náznacích,prostě ani v tomto případě nic.Tento horor je zkrátka totálně zbytečným filmem,ve kterém se Zombiemu nepovedlo vůbec nic a u mně si ve své filmografii udělal tímto pěkný škraloup.Jeho jednička je jasně o několik tříd jinde! ()

Gyorgy

Film skončil a já nad ním ještě dlouhé minuty přemýšlel.. jako by mi někdo podstrčil Einsteinovu hádanku. Jako se Rob snažil držet v jeho jedničce klasickou myšlenku Halloweenu, zde na to doslova kašle a do filmu sdílí své pravé . Psychologické pojetí Michaela Myerse vůbec neberu jako zápornou věc, ba naopak mi to přijde jako skvělé osvěžení a možnost podívat se na tuto sérii taky trošku z jiné stránky. Navíc mě celý film nenudil, na rozdíl od nudné poloviny v jeho jedničce, což v téhle značce považuji za to nejdůležitější. Proto zasloužené čtyry hvězdy. Jinak připíšu, jako zatím k poslednímu dílu, mé pořadí oblíbenosti série: H1 (1978), H2 (1981), HH20 (1998), H2 (2009), H1 (2007), H4 (1988), H5 (1989), HR (2002), H6 (1995) ()

bari68

No...,Rob si to očividne natočil po svojom, bol to aj úmysel,ale v tomto námete to bolo podľa mňa šlápnutie vedľa.Možno sa týmto Halloween II stane kultovým,že hlavná postava(vrah) je psychologicky rozobraná a definovaná ako schizofrénna osobnosť.V hraniciach tohto subžánru je to ,ale oživenie.Čo sa mu ,ale podarilo je práca so zvukom,ruchom a hudbou.Náš tvrdý metalista,ale očividne ujížďa na Nazaretu.Tak ako v ,,jednotke,, je ,,Love Hurts,, použitá a s vizuálnou stránkou poslednej scény ide o krásny okamžik, v ktorom som chvíľu rozmýšľal o hviezdičke naviac z dobrého dojmu.--- videný režisérsky zostrih--- ()

Tjaden

Původní Carpenterův Halloween z roku 1978 mě neuvěřitelně zklamal, což se nedá říct o Zombieho remaku z roku 2007. Dvojka se nese v duchu jedničky, očekávejte tedy dávku nevídané brutality a sprostých nadávek. S původním Halloweenem to opravdu nemá snad nic společného, Zombie se nebál úplně změnit charakter doktora Loomise a v závěru dokonce nechal Michaela chodit bez masky. Carpenterovým fandům tedy jednoznačně radím, ať se H2 vyhnou velkým obloukem. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (viac)