Laurie Strodeová (Scout Taylor-Comptonová) zastrelila sériového vraha Michaela Myersa (Tyler Mane), pričom sama utrpela ťažké zranenia. Po roku od tragických udalostí býva u šerifa Bracketta (Brad Dourif) s jeho dcérou Annie (Danielle Harrisová) a prenasledujú ju desivé sny. Netuší, že Myers, ktorého telo v osudnú noc zmizlo, ožil, a pri potulkách mestom pokračuje vo svojom krvavom diele. Blíži sa Halloween a do svojho rodného Haddonfieldu v Illinois vkročí brutálny vrah s obhorenou maskou a dlhým nožom. Nezastaví sa pred ničím, veď musí dokončiť neuzavreté rodinné záležitosti súvisiace s jeho pochmúrnou minulosťou. Od tých čias síce vyrástli v meste noví a odvážni hrdinovia, ale podarí sa im dnes prežiť dosť dlho na to, aby zastavili neživého a nezastaviteľného démona? (TV JOJ)

MATADOR odpad!

Potrestání všem opovážlivcům, kteří od pokračování průměrného "prvního" dílu čekali něco zajímavého. Tady je jen na místě pokračování tam, kde se relativně skončilo. Protože jinak se jedná o naprostý nelogický a stupidní vyvražďovací rádoby horor, bez hlavy a paty. Přesně takový na jaký koukají jen znudění diváci, kteří nemají do čeho rýpnout. Už počáteční scéna v nemocnici trapně smrděla snem a taky že jo. Jednoduše v tomhle není nic zajímavého. Michael Meyers je vždycky a všude, jak sakra našel svou sestru na halloweenské párty? Jak se tam dostal, jak zvládnul během takové chvilky zaběhnout k ní domů a odkrádlovat její kámošku, sakra takovejch trapjnech otázek a vím, že se stejně nedočkám odpovědi. Tohle zkrátka nestojí za nic, nezajímavé, nelogické a trapné! ()

Hadža

Druhe pokracovani obnoveneho Myerse se opravdo vymklo svym tvurcum z rukou a dostalo se nam nezazivne vyvrazdovacky, ktera by nudila i pred 20ti lety.Od Zombieho a ne nepravem se ocekavalo vic,nez nesympaticky bezdovomec,jeho matka s vyzazi ledove kralovny a o ostatnich protagonistech skoda mluvit.Tak nam doku.vili dalsi legendu! ()

Thomassi

Po úspěšném remaku tohoto hororového kultu přichází pokračování. Ale jak už to bývá, většinou to bývají průsery jako hrom. Bohužel toto není vyjímka. I v rukou takového režiséra, jako je Rob Zombie, se to dá parádně zmrvit. Michael pokračuje ve svém zabíjení o rok později na Halloween a znovu je ve středu zájmu jeho sestra. A na rovinu, tak, jak se mi líbí horory, toto mi nesedlo. Nějaké vsuvky s Michaelovou matkou a jeho samotným jako dítě, na co? A ta kamera. Někdy mě z ní bolela hlava a oči jak byla roztěkaná. A přitom začátek ušel. Scéna v nemocnici byla ta nejlepší, co jsem za celý film viděl. A hudba přitom byla na špičkové úrovni. Dvě hvězdy musí stačit. ()

m@rz

Brutální film, potoky krve. Solidní kamera a příhodná hudba. Možná až moc násilí. Příběh poněkud slabší, hodně oddechový. Horor jak má být (Rob Zombie jde poznat). ()

JohnMiller

Remake Halloween II v úvode skončil tam kde predošlá časť tak isto ako u originálu. Prekvapivo však Rob Zombie poňal druhú časť svojsky a už sa nesnažil ísť podľa originálu. Podľa môjho názoru spravil dobre. Je to iné , ale výborné kde Zombie sledoval psychické pochody Myersa lámanie medzi skutočnosťou a realitou boli niekedy také že som nevedel či sa to deje naozaj alebo nie. samozrejme to nieje lepšie ako prvá časť , ale nemá to od toho ďaleko. ()

vegetol.mp

Možná, že schopnosti Zombieho jako scénáristy, budou mnozí zpochybňovat, ale jako režiséra, ho musí každý hororový fanoušek milovat. Nekompromisní, brutální, nechutné... Ale je to fakt švanda. Já osobně mám už plné zuby hororů pro 13ti leté blbky, kde chybí jakýkoliv náznak brutality. Když už něco dělám, tak pořádně a poctivě. A tohle je velmi poctivá práce. I když o něco horší než první díl... 70% ()

Trevor

Nedalo sa inak, ale musel som potom, ako som film po čase oprášil jednu hviezdičku ubrať. Rob Zombie proste predviedol Michaela Myersa vynikajúco, ale nič iné nezvládol. Zapracovanie duchov alebo zjavenia či ako ich nazvať Michaelovej mamy a jeho vlastného ja v detskom veku k Michaelovi proste k Halloweenu nepatrí. Ak by pokračoval v úvode a nechal Michaela "pracovať" rovnako usilovne a brutálne ako v úvode filmu bolo by to dobré, avšak zapracovanie Michaelovej zastávky v bordeli, či účasť slečien na párty do filmu vôbec nezapasovalo. Nehovoriac o tom, v akom svetle vykreslil psychiatra. Ten bol v pôvodných verziách filmu značne lepší ako v Zombieho verzii. Taký nemastný, neslaný remake, ktorý zaujal iba tým, že je novší a tým pádom po vizuálnej stránke lepší. ()

IceQueen

Nikto nevie rozchodiť smrť s takou gráciou, ako Michael Myers. Zombie sa prinavrátil ku svojim magickým pilulkám a oblažuje nás otravnými snami a halucináciami. Herecký ansábel si opäť zostavil zo svojich kamarátov a samozrejme nezabudol ani na manželku, ktorej zosnulú postavu oživil vo forme halucinácie, sna, ducha alebo čo to bolo. Navyše evidentne trpí nezdravou fixáciou na silikóny. Obľúbený citát z filmu: "Kto to mohol urobiť?" Slabé **. ()

zipexx

Rob Zombie deklasoval celou americkou horrorovou scénu! Audivizuální řezničina bez děje, enjoy:-). PS: jen pro fandy ZOMBIEho. ()

kagemush

Je moc dobře, že takový talent jako Rob má snahu nám neustrnout. Když už si hodí bočkem animák, tož proč by si nezkusil klasiku jinak. Osobně ho moc neznám, ale snad má tak jako já u prdky všechny ty zapšklý ksichty, kterým šáhl na tu helovínskou modlu. Místo by se dočkal radostného plácání ručkama zástupů horrorofilů, dočkal se řekněme nepochopení (asi i u produkce).To že mi předhodil story viděnou očima Michaela (nebo ségry?),sem tam duchařina, sem tam mazec i vtip (roztomilá poklona Rocky Horror Show) mi udělalo dobře. Tak jako i jiný jeho filmy. ()

M.i.k.e odpad!

po povedeném restartu série,tentokráte Zombie šlápnul hodně vedle."Druhý" Halloween je neuvěřitelně nudný,rozvleklý a s nějakým souvislým dějem má pramálo společného a nezachrání to ani místy hodně brutální násilí.Myslím,že tahle snaha "povýšít" Myersovo řádění na něco "víc",než jen oddechovou vyvražďovačku je značně mimo.Osobně by mi snaha ukázat nějakou motivaci řádicího monstra,nebo snad jeho polidštění nevadilo,ovšem dalo se to udělat mnohem elegantnějším způsobem,než touhle amatersky vyhlížející srágorou... ()

Martin741

Halloween II aj ked to robil ten isty reziser Rob Zombie, je uz podstatne slabsim filmom ako nadpriemerny Halloween 1. Ide o to, ze oproti jednotke sa nekona atmosfera, Herecky vykon Sheri Moon Zombie je oproti jednotke o cosi slabsi a z mne neznamych pricin chybal Malcolm McDowell. 40 % ()

WoWoW

Nic nového nám tenhle další díl Halloweenské série nepřináší. Navíc 119 minutová verze, kterou jsem viděl, je opravdu šíleně dlouhá a v mnoha chvílích velice nudná. Takže hororovou radost odsouvám s nadějí k nějakému dalšímu dílu. Nebo možná spíš k jinému filmu. ()

bourec

Halloween Roba Zombieho z roku 2007 se dal brát jako solidně natočenej remake,jenže dvakrát do......!Tohle pokračování je absolutně příšerný.Vypadá to,jako by si režisér rozmyslel,že to točit nebude,ale měl podepsáno,tak točil.Nezáživnej děj,zabíjení se omezilo pouze na bezduchý bodání nožem a po hodině sem usnul.Ani nechci zbytek vidět,čas je drahocenej.10%. ()

Petoss1

Tak tie nové Halloween filmy sú teda riadne skvosty. Týpek s teleportačnou schopnosťou, ktorý nie a nie zdochnúť. A ešte tá nuda. 20% ()

Mefistofelle

Pokračování Zombieho remaku nedopadlo nejhůř a to i když se od prvního filmu posunulo poněkud někam jinam. Michael Myers se změnil na zarostlého váguse, co žere psy a většinu filmu na sobě ani nemá svou masku, Laurie na depresivní (a bohužel opět děsně otravný) uzlík nervů, Loomis na ziskuchtivého showmana a celková atmosféra je ještě temnější. Špinavostí prolezlý svět, který pro film Rob Zombie vytvořil, je šedivý a jakoby zlý, takže Michael Myers zde nepůsobí jako někdo z jiného světa, ale jako někdo, kdo do takového světa skoro neodmyslitelně patří. Rozdíl oproti prvnímu dílu (natož oproti celé sérii) je tedy markantní a máte pocit, jako kdyby se jednalo o trochu jiný příběh, ale pořád je to ten starý dobrý Halloween. Zombieho styl natáčení, který je typický pouze pro něj, se tu projevil v plném rozsahu, což vidím z větší části jako plus nebýt pár menších detailů. Mluvím teď konkrétně o snových výjevech, kdy se Michaelovi zjevuje jeho mladší já v doprovodu mrtvé matky. Do filmu mi moc nezapadaly a hlavně jich bylo až moc... To, že jednotlivé postavy se změnily a Zombie se v tomto směru dost odvrací od původní série, nevidím na rozdíl od spousty jiných jako mínus. Naopak, málokoho by bavily pořád ty samé věci dokola a je jedině dobře, že Zombie našel odvahu sáhnout na charakterovou strukturu jemu svěřených postav... Celkově hodnotím Halloween II jako velmi podařený experiment s provařeným příběhem a postavami, pojatý velmi netradičním a novátorským způsobem. ()

cariada

Tohle se Robovi moc nepovedlo. Ani jsem nebyl schopný to skoro dokoukat, jak mě to hrozně nebavilo a nudilo. Musel jsem dokonce ten konec po obraze trochu přeskakovat. Když už se do něčeho takovýho pouštět, ta to udělat naprosto nově po svém a né kopírovat to co už tu bylo, vzít si jen torzo a zbytek nový. Takhle z toho vznikla jen tuctová vyvraždovačka pro mládež, bez náký atmosféry a napětí. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (viac)