Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

InJo

Strhující a nekompromisní miniseriálová zombíkárna, která by určitě obstála i v kinech. O strach tu příliš nejde, ale jako napínavá adrenalinová jízda to šlape bezvadně! 90 % (nahoru zaokrouhluji především kvůli opravdu skvělému poslednímu dílu) ()

strougy

Využití prostředí reality show v zombie hororu vypadá na první pohled zajímavě, ale bohužel s výjimkou několika situací nemá výraznější opodstatnění a tak je nakonec využita pouze vila soutěžících plnící funkci bezpečného obydlí obklopeného hladovými zombie. V podstatě se jedná o klasický, velmi dobře zpracovaný zombie horor alá Dawn of the Dead se skupinou jedinců, jež sice byla evidentně vytvořena se snahou o co největší rozmanitost, ale já osobně si mezi nimi nedokázal najít jedinou postavu, která by mi byla výrazněji sympatická či které bych dokázal fandit a tak mě seriál i přes své nesporné kvality a silnou atmosféru nedokázal výrazněji nadchnout. Silné 3*. ()

swamp

Rozhodně zajímavý počin poměrně dosti připomínající Boyleovo 28 days later. Ale proč nezasadit zombie epidemii do okolí natáčení reality show Big brother, že? :D Líbila se mi syrovost všeho kolem a 2,5h uteklo mrknutím oka. :) Big brother is watching you.. ()

DwayneJohnson

Už námět sám o sobě skoro nemá chybu. Big Brother je v plném proudu a do toho vypukne venku zobmie apokalypsa, která se mílovými kroky nezadržitelně blíží k účastníkům soutěže. Hodně svěží, rychlá a ujetá podívaná, v čele s výborným Patrickem, která nám servíruje zábavu přímo za čerstva, snad aby se maso nezkazilo:-) Konec, absolutně bez chyby a celkově hodnotím tuto minisérii velmi pozitivně. ()

Němi

Serial do nejmensich detailu okopirovany dle stylu Snyderova Usvitu mrtvych, ktery si ale vedle 'realistickeho' a draveho stylu cichl i k jeho kvalite. Neni pro platno, takze je mene nalesteny, ale TV produkce v mnohem nezaostava. Mozna skoda nestastneho formatu miniserie. Na 2 a 3/4 hodiny se toho mohlo dit vice, na komplexni dej to zase nestaci. Priste tedy bud o pulhodku sestrihanejsi film nebo epizod alespon dvacet. __ Jako naplast na snyderovsky abstak vyborne. ()

PetrPan

Tip na tenhle seriál přišel jako blesk z čistého nebe a navíc od uživatele, který tedy není zrovna klasickým vyznavačem filmové hrůzy ( viď rejžo:) a musím říct, že tohle byla zas jednou trefa do černého. Pětidílný masakr o celkové délce něco k 2 a půl hodinám jsem dal na jeden zátah a pozor,já u toho neusnul ! A toho si cením v současné době asi nejvíc, trpím totiž dočasným únavovým syndromem mnohonásobných otců, teď je pro mě usnutí -neusnutí tedy docela dobrým měřítkem toho jak moc mne daný film zaujal. Hypnos mne tedy nechal zcela na pokoji a já se po celou dobu kochal touhle zombie nádherou s herci přímo k sežrání. ()

iamek

Trošku nechápu proč z Dead set udělali tvůrci seriál a ještě stupidně ho rozdělí na kapitoly. I tak mě snímek moc nebral a většinu času i nudil. ()

klerik

Pekne temný a drsný miniseriál. Má priamy ťah na bránu a na nič sa nehrá. Práve vďaka svojej určitej prostoduchosti vyznieva uveriteľne. Podobne ako v mnohých iných zombie filmoch tu trochu nesedí teória o tom, že sa zombie živia mäsom - tak prečo ich je tak veľa? a prečo sa nejedia navzájom? Ae to už narážam na limity žánru... Určite lepšie než prvé dve série WALKING DEAD... ()

SeBig

Konečně jsem po dlouhý době viděl něco poradnyho se zombikama!! Zajimavej nápad spojit big brother se zombi apokalypsou. Docela masakr. ()

Chrustyn

Trochu nechápu úchylku zde na CSFD, kdy se každý nový seriál musí pohybovat ve velkých číslech. "Dead set", který si hraje s myšlenkou zombie epidemie při vysílání reality show Velký bratr je nudný a silně nepovedený patvar, který se snaží tvářit maximálně originálně ale nefunguje ani jako zábavná vyvražďovačka ani jako vážně míněný horor. Zombie byly vypůjčeny ze snímku "28 dní poté" (nebo týdnů jeslti chcete) a celý seriál obývá banda idiotů, která bojuje o to, kdo se bude chovat jako větší blb. Možná potěší fakt, že se tvůrci neštítí krve ale koho to zajímá, když je výsledný dojem tak špatný a navíc ještě roztahaný do seriálové podoby. Kdyby se jednalo o 90-ti minutový film nic by se nestalo ale popravdě by to asi na kvalitě nepřidalo. ()

mcb

V průběhu stopáže naprosto obyčejný žánrový zástupce se všemi klišé zombie filmů a zoufale natahovaným zajímavým, byť plytkým námětem. Jenže finále je samo o sobě dosti mrazivé a zanechá v divákovi horší (filmově lepší) pocity, než celá tahle minisérie. Navzdory všem nelogičnostím a záměrně dementním postavám. ()

Flego

Toľko hlúpych slov a obrazov sa snáď ani nedá vtesnať do minisérie ! Tento "svost" je dôkazom, že ak je naporúdzi vypatlaná hlava a peniaze, všetko ide. ()

rollman1

Spokojenost jak se patří. Seriál se netáhne, má skvělé gore, také se někdy dostaví i humor a vtipné dialogy. Některé postavy nepostrádají charisma a také atmosféra někde výborná. Škoda, že to mělo jen 5 dílů, víc takových a budu jen rád. ()

anderson

Počas priebehu jednej pofidérnej reality show začnú okolitý svet ohrozovať nemŕtvi. (16.9.2008) --- Vo svetle tejto pecky vyzerá DIARY OF THE DEAD len ako akademický "blábol" Mr. ROMEROa. A ešte jedna nezabudnuteľná hláška: Producent (díva sa na správy plné nepokojov a horiacich áut): "Prečo kurva tí vandali nesedia radšej doma ? Veď pre nich robíme takéto skvelé programy !!!" :-) (16.11.2008) ()

jonyyy

Ještě mi sice jeden díl chybí, ale ten mé hodnocení už určitě nezhorší. Perfektní nápad, perfektní zpracování, některým se určitě nebude líbit občasná roztřepaná kamera, ale mě to nevadí. Gore efektů je opravdu požehnaně, herci se mi líbí. Zatím jsem opravdu nenašel co vytknout. Po posledním díle. 95% ()

Pítrs85

Britové posbírali to nejlepší ze zombie filmů posledních let, přidali po vzoru otce zakladatele Romera kritiku konzumní společnosti (velice zdařile) a přimíchali pár svých nápadů. Dead Set rozhodně není špatnej (v té záplavě pičoidních zombie filmů), ale blbej na něm je ten fakt, že to jsou zombíci, kdo mi tu byl sympatičtější než ta přehlídka vygumovaných běhajících obědů pro jednu zombie party. A Patrickovi jsem přál jakože hoodně hnusnou smrt, asshole jeden :-) ()

Janek

První díl je působivý; a náběh zombie do štábu Big Brothera je skutečně adrenalinový. Nápad originální, ale laťka s každým dílem klesá. Z velké části je to způsobeno "zvláštní" psychologií postav, kdy v prvním díle zažíváme autentické peklo hrdinky svíjící se v opuštěném (leč bezpečném) pokoji; a pak tu máme hrdinu z vily, který popadne poloautomatickou pušky a s přesností S.A.S. dává neomylné headshoty ze střechy vily. Na hru bych přistoupil, ale ´realita´ zobrazená prvním dílem mi nedovolila ´uvolnit se´ a přijmout nelogičnosti, které se ve zbytku minisérie nabízely. Přesto všechno - jde o dobrý hororový kus a fanoušky subžánru určitě nezklame. ()