Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

VsetkoVsade

Nakoľko mi záleží na rovnoprávnosti všetkých živých tvorov, alebo v tomto prípade aspoň všetkých tých, ktoré známky života vykazujú, pri každom filme s výskytom zombies ma zakaždým do krajnosti vyvádza z miery skutočnosť, že tí chudáci sa nemôžu pohybovať rovnakou rýchlosťou ako zdravá časť obyvateľstva. Miesto toho ich tvorcovia všetkých tých dnešných Mŕtvych chodcov a Chodiacich mŕtvol zakaždým nechajú iba poskakovať na mieste ako postrelené srnky, čo ich predsa musí bezpochyby značne limitovať a to nielen pri zháňaní potravy. Kým ostatní majú k dispozícii všemožné dopravné prostriedky od bicyklov po nákladné autá a v najhoršom prípade im stačí jednoducho pridať do kroku, aby sa z ich dosahu hravo vzdialili, zombies sú dlhodobo a systematicky znevýhodňovanou komunitou, ktorá pri cestovaní z bodu A do bodu B v každom filmovom diele disponuje výhradne pešobusom a obvykle sú odkázaní výhradne na milosť osudu, ktorý im nejaké to nedobrovoľné občerstvenie z času na čas pošle rovno do cesty. Tentokrát však autori prekvapivo ukázali charakter a vybavili ich rýchlosťou, za akú by sa nehanbil ani Forrest Gump po dvoch dekách kokaínu, čo som zvyšku postáv a hlavne účastníkom reality show prial od samého začiatku, keďže genetická premena mala u väčšiny z nich priaznivý dopad na ich intelektuálnu i výzorovú stránku. Tempo deja mi nápadne pripomínalo moje počínanie na priemernej párty, čo voľne preložené znamená, že začína hneď na sto percent a intenzitu postupne zvyšuje, pravdou síce je, že tomuto žánru sa zvyknem vyhýbať na vzdialenosť dvoch a pol galaxie, ak by som však mal vybrať jednu výnimku, určite by to bol práve tento nadpriemerne originálny kúsok. ()