Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

Soundtrack

Takhle nějak kdyby vypadal TWD, tak spokojenost. Minimum vaty, žádné zbytečné rodinné problémy a intriky, ale zombíci a boj o přežití. Škoda pár nesympatických hlavních postav. Výborný konec! ()

Vyrida

Pro mě jednoznačně příjemné překvapení a v celkovém zhodnocení zase jeden z těch zombie snímku, který stojí za to viděti. Je pravdou, že úvod není bůhvíjak zajímavý a skutečnost, že se vše točí kolem té debilní soutěže Big Brother mi šla přímo proti chuti, ale jak už jsem napsal, vyplatí se určitě tu úvodní afektovanou 15cti minutovku přečkat. Největším trhákem je jednoznačně brutalita, která je navíc přímo prošpikována černým anglickým humorem až k prasknutí. Musím se přiznat, že i já sám jsem si několikrát od srdíčka poprskal smíchy monitor, ikdyž se to v tomto žánru přímo obecně nenosí, tady mi to nevadilo. Naopak herecké obesazenstvo už tak excelentní není ani náhodou a spíše by se dalo rozdělit na dvě skupinky a to těch horších až nejhorších. Scénář je onou vilou vlastně hodně limitujicí a při pohledu na nabízenou časovou porci toho to seriálu se můžou objevit i pochybnosti o zaujetí diváka, aby nespadl do stereotypu. Ten se samozřejmě dostaví, ale pouze v minimální výšce poněvadž pomocí střihů je děj vlastně rozesetý na několik malinkých příběhů různých lidí na rozdílných místech Anglie. Na závěr mě možná ještě trochu mrzí, že jsme se vlastně ani nedočkali odpovědi na otázku, odkud se to svinstvo jenom vzalo, ale to je jen malinký detail, který na mém čtyř hvězdičkovém ohodnocení nemá žádnou větší zápornou váhu. ()

iolaos

"Romerovy" mainstreamové postupy po sto první, akorát zde rozsekané po pilotu do čtyř koláčových výsečí. Mžiky nádherných brutálních scén, při kterých si kterýkoliv degustátor horroru přijde naprosto na své, přelepují šílenou iniciační nudu. Je otázkou do jaké míry se to daří... Vylezu na dach, odprásknu, slezu ze střechy a dookola... Na celek bych se stěží dodíval - totiž koncentrace dnešní zombie produkce, která se na nás valí ze všech koutů planety, se mi dávno přejedla. Nafouknutých 90% splaskne stejně, jako tento momentálně otylý subžánr hyperakčních oživlých mrtvol. 5/10 ()

vorheese

Nekompromisní minisérie o celkové stopáži jednoho delšího filmu, která nezná lítost a slovo "naděje" by asi musela hledat ve slovníku. Nebere si servítky opravdu s ničím a zvlášť poslední epizoda skloubí explictní násilí s psychoterorem tak, aby trnul jakkoli otrlý divák. Jediná moje čistě osobní (a pro vás ostatní nepodstatná) výtka směřuje k brzkému objasnění situace soutěžícím ve vile. Na jejich pídění se po informacích, co že se to děje se světem tam za plotem, jsem se těšil asi nejvíc. ()

Makky

Béčkový look, najotrepanejší český dabing vôbec a už zo začiatku očividná dementnosť postáv ma mala odradiť od tohto kusu exkrementu. Napriek tomu som sa s odhodlaním do Dead Set pustil, hlavne vďaka tunajšiemu hodnoteniu a zaujímavému námetu. Zároveň som bol nedávno dopozeranou treťou sérkou Walking Dead na zombie jatka pekne nažhavený. Bohužiaľ, nedopadlo to najlepšie. Relatívne sympatická hlavná hrdinka Jaime Winstone, kruto hláškujúci Andy Nyman a neustály kolobeh udalostí, to sú jediné faktory, ktoré tento mini-seriál zachraňujú. Inak sa jedná o prasprostú hlúposť, ktorá do žánru nič neprináša. Som veľmi sklamaný, pretože som čakal viac. Podpriemerná záležitosť. ()

raimi

Seriálová pecka z Velké Británie. Velice brutální a svižně natočené. Těch 180 minut uteklo jak voda, a později ještě několikrát proteklo přehrávačem. ()

Kaluž

Úsměvná řezanice plná kruté satiry. Něco takového kdysi točil Romero než prodělal lobotomii. Občas se to trošku vleče (celovečerák by fungoval lépe), ale závěr je velmi šmakózní, jedno oko nezůstane suché. ()

MATADOR

Minisérie s béčkovým námětem, typicky suchým anglickým humorem a demencí postav, že nad tím zůstává rozum stát. Chtěl jsem shlédnout něco o zombie a ve výsledku je to zbytečně rozvleklá záležitost bez větší hloubky. Díky za ten konec, ten jediný za něco stál! ()

Chatterer

Strhující zombie seriál z prostředí Big Brothera. Skvěle natočený, perfektní herecké výkony a hlavě spousta akce. Prostě awesome!!! ()

grogodil

Jatočné zombie slávnosti v tej najkrajšej podobe. Zo začiatku síce trošku lezie na city možno až príliš trhavá a tmavá kamera a taktiez strih, no časom si na to človek zvykne. ()

Toj

Krásný námět... Kvazi-dokumentární kamera, zběsilý střih, naturalistické zobrazování prasáren a skákání mezi dějovými linkami v tom nejnapínavějším okamžiku.. Nicméně na dané délce se to postupně stává poněkud otravný. V celém seriálu se odehraje tak málo věcí a to včetně samotného závěru, že člověk si nutně musí položit otázku jestli mělo smysl na to koukat...Nějak nejsem schopen proniknout k charakterům, které stojí někde mezi vážnou dramatickou postavou a jednoduchou karikaturou... Zřejmě se v tomto případě jedná o metaforu "konzumní" společnosti... Kdo je zombie? :) ()

Fanucci

Zombie filmy zrovna nemiluji, ale tato minisérie je opravdu velice povedená. Napínavé, realisticky natočené, zombíci velmi věrohodní, nápad s propojením příběhu s účastníky Big Brother originální. Rozuzlení mě překvapilo a bylo těžce nehollywoodské (palec nahoru). 90% ()

Petroff

Zombies prostě vždycky musej tak jako "strašidelně chrochtat", co? Když nad tím tak přemýšlím, zombíci musej mít děsně divný motivace svýho jednání. Názorný příklad: Jsem zombík a spokojeně si tu pojídám nějakou mrtvolu (jak vlastně rozlišuju, koho chci celýho sežrat a koho jen kousnout-nakazit?) Vtom za sebou postřehnu pohyb a bleskově mi dojde, že to neni další zombík, ale živej člověk. Ač mám před sebou svojí rozjedenou mrtvolu, seberu se a poběžim za tím živým člověkem, i když je vysoká pravděpodobnost, že mě sejme... Hodnocení v průběhu sledování: 1.** 2.***** 3.**** 4.*** 5. **** Body navíc za roli producenta a za postavu debilní čerstvě vyřazený soutěžící!! To je dvojka .-) Docela pěkná holka, ale úplně blbá... a většinu času se tváří jako rozpláclá ropucha, což je ale pořád lepší, než jako tupá zombie .-) Jo, a má to "dobrej" konec... ()

fmash

Velký bratr, apokalyptická verze. Zpočátku lehce nudící, nicméně docela zajímavá exkurze do zákulisí reality show, kde tvůrci s ironickou nadsázkou jasně ukazují, co si o téhle části šoubyznysu myslí. Potom přichází to, kvůli čemu se na Dead set všichni díváme. Já k téhle rychlé variantě zombies nechovám žádnou velkou lásku, ale aspoň jsou ukázkově hloupí, což jednomu dává trochu naděje při představě, že se to opravdu stane. Nebylo mi mimochodem jasné, čím je určeno, která oběť se stane zombií, a která ne, neboli koho sežerou úplně, a kdo bude s jedním kousancem po zbytek doby strašit na place — zvlášť v závěru to působí nemilým dojmem nedůslednoti. Zbytek krátkého seriálu docela jede a při zachování strohých dějových i emocionálních proporcí se divák nevyčerpá (i když se najde i několik silnějších momentů). Možná mi něco uniklo, takže jsem byl překvapen, když se ke konci v nějaké blíže neurčené chvíli všudypřítomný drobnými vtípky podepřený sarkasmus zvrhnul do nepokrytě komediální roviny a při nejbrutálnější gore scéně (mimochodem jako vystřižené odtud) jsem se dokonce musel nahlas smát. Ale nic proti, bavil jsem se dobře. Už kvůli leitmotivu celého seriálu, jenž hezky optimisticky vyjádřila hlavní hrdinka: „Dokud dýcháme, jsou hloupější než my. Proto zvítězíme.“ ()

zipexx

Tahle výživná reality show, která se brzy změní v boj o holý život mě opravdu potěšila. Vyzdvihl bych hustou atmosféru a dobře zmáknute gore efekty. ()

StrYke

Bohužel zbytečně natahovaný seriál, čtyři epizody se tam skoro nic neděje a pak všechno vybuchne v závěru té poslední... Ale bavilo mě to a chvílemi jsem se i zasmál. Mimochodem, hádejte kdo zemřel jako první? Ano, černoška a gay (y) :D ()

Chen

Velmi šťavnatá a atmosférická televizní lahůdka s prvotřídními triky i hereckými výkony. Zombie jsou tu rychlé jako blesk, hladové, až to hezké není, lidé, kteří jim čelí jsou přehlídkou zajímavých povah (od upištěné prsatky, přes pragmatickou amazonku až po nesnesitelného egoistu), nutno zatleskat, velmi slušná podívaná. ()

Morloth

Toho času, nad seriálem stráveným, bylo přeci jen moc s ohledem na fakt, že se tam vlastně nic moc nestane. Na druhou stranu, když si projedu emerické seriály, je tam protahování daleko nápadnější a dík poklesu sledovanosti se často ani nedozvíme, jak to mělo skončit. A to u Xté série. Tady jsme se k závěru propracovali po hodině a čtyřiceti pěti minutách, tj. poměrně klasická délka celovečerního filmu. Na Dead set oceňuji zajímavý úhel pohledu na zombie problematiku, stopové prvky velmi černého humoru a snahu o dokumentární zpracování, které mne však ve výsledku více prudilo, než by mi dávalo. Mně je z těch rozklepaných ručních kamer spíše blivno než cokoli dalšího. Co mi nesedělo byla jisté schematičnost jak postav, tak děje. Ale bavil jsem se, a o tom to je, ne? ()

honajz2

Nápad je skvělý, to nebudu kecat. A ještě lepší by bylo, kdyby se to CELÉ (občas tam nějaký vtip sem tam je, a vydařený, ale jinak je to drama) bralo jako komedie. No, ne, to už chci moc. Dále se mi líbí, že se to nedočkalo dalších sérii a začalo a skončilo to v pěti dílech (což měl Walking Dead taky). No a postavy obecně jsou zajímavé, nějaké sympatie tam moc nejsou, ale postavy zaujmou zaručeně. Dokáže to zaujmout a bavit, aspoň ty první tři díly. No, jenže tenhle seriál má tolik problémů, že prostě víc dát nemůžu, i ty slabé tři hvězdy jsou možná moc. Spousta nelogičností (Lidstvo padlo po zhruba jednom dni? Když byla ta holka s tím Patrickem zavřená na celý den v té místnosti, ona na záchod nepotřebovala?), když má dojít k nějakému gore, kamera se roztřese jako při špatném found footage filmu a je vidět prd, závěr jasný už od začátku... Zklamání, vypadalo to nadějně... ()

O´Neill

Ale to snad ne...Jaká to s tímhle, byť Xkrát ohraným, tématem mohla být perfektní podívaná. Bohužel ale velke zklamání. Po té, co jsem viděl perfektní Walking Dead,těšil jsem se na to, a říkal si, že to bude něco podobného. A bylo to podobné - ovšem jen v námětu. Film, miniseriál, nebo jak to nazvat, ovšem patří mezi velice průměrnou tvorbu. Mnohdy špatné dialogy, velice nudné a nezáživné scény, nereálné chování postav (neshodnou se na názoru, a tak už přemýšlí jak dotyčného sice ne zabíjí, ale zchroumají aby nemohl chodit (jak "lidské"). Škoda, mělo to na víc. Hodně víc. ()