Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

genetique

Som absolútne, maximálne nadšený. Netušil som, že zombie-horror mi môže priniesť väčšie uspokojenie ako geniálny 'Dawn of the Dead (2004)'. Toto je ale zatiaľ prvotriedny unikát žánru. Odkazy a inšpirácia z niektorých Romerových skorších snímkov je citeľná a viditeľná, ale sú spracované s úctou a rešpektom, pretože ako celok ich všetky s prehľadom prekonávajú. Nápad je úchvatný. Seriál je rozdelený na päť dielov, ktoré dávajú dokopy dve a pol hodiny maniackej hrôzy a násilných brutalít. Skvelým ťahom bolo rozštiepenie deja na tri dejové línie. Každá z nich ponúkala čosi iné, stretávajú sa tu výrazne odlišné charaktery postáv, ktoré zaručujú slastnú zábavu (miestami totálna paródia), porciu unikátne beštiálnych hlášok (Andy Nyman - klasa hláškar najväčšieho kalibru, moje uznanie), zároveň je mixom tragických momentov, lásky, ale teda najmä znamenite krutého zombie holokaustu s množstvom originálnych nápadov a zvratov. Televízne spracovanie nie je cítiť ani na moment, práve naopak, ešte viac sa tým pritvrdil pocit reálnej atmosféry. 100%. ()

Rex Mundi

Zombie diela nie sú moja káva a tak nedokážem naplno oceniť účelovú brutalitu a explicitnosť záberov na rozmašírované telá a striekajúce mozgy. Neustále chrčanie zombíkov a prehliadka všetkých spôsobov, ako jedným šupom rozfláknuť niekomu hlavu, ma proste do extázy neprivádzajú. Dalo by sa diskutovať o tom, ako táto miniséria šikovne narába s klasickými zombie a hororovými klišé, aby iné klišé pre zmenu so spikleneckým žmurknutím oka porušila, ale akosi sa mi nechce. No iba preto im (horko-ťažko) pridám tretiu hviezdičku, lebo tieto šikovné finty považujem za zámerné odkazy scenáristov. Inak to bola pomerne nuda s občasným zábleskom popkultúrneho humoru. Užívateľ Djkoma to popísal konkrétnejšie. ()

*CARNIFEX*

Big Brother tak trošku inak. A musím priznať že táto verzia bola suverénne najlepšia. Chýbal už len Erik Lakatošovie z Vyvolených a bolo by to na kompletku dokonalé dielo ako by mala skončiť každá sračka s podtextom - tv reality show. ()

Faustka

Co se bude dít,když....se u vily Big Brothera nečekaně zjeví velmi hladoví zombíci. No jasně, nastane pořádně velká mela.-) S tímhle nekonvenčím seriálem se britové trefili do černého,je to originální,vtipné...co lze taky očekávat od těch uvnitř,ale hlavně je to vyjímečná televizní pecka posledních let. ()

JAn

Tak po pátém díle ´sem nucen přidat i tu pátou hvězdičku. Fantastický mix 28 Days/Week Later a Dawn of the Dead o nevelké skupině lidí uvězněných v domě Velkého Bratra, čelící hordě nemrtvých potvor. Kvanta úžasných gore efektů, sympatické postavy, skvělá atmosféra, pekelně vydařený závěr a prostě všechno, co ke kvaltinímu zombie filmu-seriálu patří. Rozhodně si to nenechte ujít. ()

Hrabka

Zajímavé prostředí pro použití zombie tématiky. Velmi příjemná stopáž a povedený závěr. Místy chaotická a nepřehledná kamera, někomu se to může líbit, mně to spíš vadí. Vcelku povedený zombie seriálek. 75% ()

666teen

Život ve vile jako jediná možnost přežití ve světě, kde je člověk člověku chlebem (v tomhle případě spíš krvavou flákotou). Otázkou zůstává, jestli se radši nenechat sežrat, než trávit svoje poslední dny v baráku s nesourodou partou magorů u kterých vás překvapuje i to, že patří ke stejnému živočišnému druhu. ()

Cappuccino

Keď už som si pomaly začal obľubovať jednu jedinú (hlavnú ženskú) postavu (Kelly), tak už sa zrazu seriál končí. Ach, tvorcovia, strašné s vami občas. Mimochodom okrem onej postavy sú všetci príšerné nesympatickí nehereci, z ktorých si skutočne neviem vybrať, kto je ten najhorší. Dead Set mi v podstate nič nedal, iba tak ako väčšina zombie movies/series poukázal na život medzi živými mŕtvolkami. Dej chabý, prakticky žiadny. Snaha o využite postáv nulová. Paradoxne posledný diel je dielom najlepším a práve vďaka nemu zvyšujem o jednu hviezdu. Slabší priemer. ()

Ruut

Mám jen slova chvály. Dokonalý námět, perfektní herci, obrovská gradace děje, napětí, strhující záběry, excelentní masky, žádné pitomé počítačové triky. Uplná špička zombie subžánru, která ještě o třídu převyšuje celkem podobně stavěné Romerovi Diary of the Dead. ()

misterz

To bol teda hororový nátresk! Apokalyptický zombie snímok, ktorého jedinou nevýhodou je, že je tak krátky. Chcel som viac! Výborne premyslený scenár a to už od začiatku pohromy až po konečné vyvrcholenie. Priznám sa, počas filmu som premýšľal ako asi to môže skončiť a musím s potešením konštatovať, že to skončilo presne tak ako som si želal. Oceňujem aj výber hercov a charakterové rozvrstvenie skupiny, vďaka ktorému snímok dosiahol ešte väčšie grády. Tiež po dlhom čase gore, ktoré fakt stojí za to. Podľa mňa miniséria, ktorá je kvalitatívne porovnateľná s TWD. ()

sullafelix

.......... podpriemer ........ ktorym reziser nedokaze ponuknut uz nic nove ..len par dobrych gegov ohladne zakladnych zivotnych potrieb cloveka , ktore sa vsak znacne zanrovo minuli ... ()

2-Xtreme

Podľa hodnotení a komentárov som očakával skvelú mini sériu, pri ktorej sa zabavím. Opak sa stal pravdou. Nudil som sa a posledné dve časti som len čakal kedy to už skončí. Dej to malo slušný. Big Brother so zombie, ale bolo to tak otrasne natočené, že to zničilo celý seriál. Všetko to bolo nechutne tmavé i ked sa dej odohrával cez deň, kamera roztrasené a tak som videl jedno veľké hovno. A to vychválené gore? Aké gore? Niekto tam nejaké gore videl? Ja nie! Pri tom tmavom filtri s roztrasenou kamerou tam mohli ukazovať aj odhryznuté genitálie, ale keď to človek nevie natočiť, tak nech radšej kašle nato. Som nasraný, pretože namiesto toho aby som si spríjemnil deň dobrým seriálom... mi tento paškvil na nejaký čas znechutil zombie filmy. Nikdy som moc nebol na zombie, ale Snyderov Dawn of the Dead či Boylove 28 Day Later a samozrejme [REC] sú mojimi obľúbenými v danom žánri, ale toto. Uf. Dávam, pre tento seriál moc dobrých 50% za ten nápad. ()

Javert

Naprosto souhlasím s komentáři a názory, které říkají, že Dead Setu by slušela klasická 90ti minutová filmová stopáž. Takhle je to takové "rozteklé", až to postupně ztrácí počáteční originalitu... ()

liskam

145 minut neustálé zábavy.:-) žádné nesmysly, žádné zbytečné natahování, žádný patos! Tahle seriálová miniaturka mě opravdu nadchla. Za mě 95% ()

DJ Obelix

Nejsem si jist, že zrovna tohle dílko patří do Top 200. Má spoustu pozitiv - skloubení zombie žánru s reality show má MEGA potenciál a sociální satira ála Romero mi také nevadí. Nicméně i přes nepříliš dlouhou délku má celkem dost hluchých momentů, některé postavy jsou zhola zbytečné a roztřesená kamera mě také zrovna neoslnila. Rozpolcené pocity, ale přikláním se k lepšímu hodnocení, přestože je především za odvahu a samotný nápad. ()

dr.horrible

Brutálne snyderovské tempo, kvalitné gore, suchý čierny humor... Čo viac si priať? Pri filme o zombíkoch som si už dlho nebol tak istý plným hodnotením. Viac už je iba Rec. ()