Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

John8 odpad!

Dementalista.... Nedotknutelný pan dokonalý se svým arogantním úsměvem... divím se že k řešení případů nepoužívá ještě ... já nevím... třeba jednorožce. ()

Smejdik

Přiznám se, že jsem moc dílů neviděl, sledoval jsem to jako vyprošťovák od učení. Ale hlavní hrdina je děsný sympaťák a vždy mě pobavil. Rád jsem se díval :) ()

Luk Skywalker

Hodnocení po první řadě, dál jsem seriál již nesledoval, jinak bych snad hodnocení snížil. Hlavní postava, která ví všechno a nemá pro to žádný racionální vysvětlení je zprvu zajímavá, ale později nudící. Případy jsou tradiční a ničím zajímavý, myšlenka hlavního protivníka hlavní postavy, ke kterému se semtam něco objeví mě u seriálu neudržela. ()

SidneyP

Nedívám se na to nějak pravidelně, takže hodnotit to je trochu nepřesné, ale ty starší díly, jak tam Jane vždycky někoho dostane tou svou logikou, to mě strašně baví, pastva pro mozek. 70%. ()

Ydrosten

Celou dobu jsem se těšil na odhalení RUDÉHO JOHNA. Těšil jsem se tak moc, že jsem si vyhledal celý seriál na jedné stránce se seriálama, a zkoukl všechny díly v průběhu asi 3 dnů. ### Série 6, díly 8 + 9 mně potom spíše zklamaly, než abych si nějak kompenzoval svoji zvědavost. ~~~ Seriál, je takový ten průměr, a není vyloženě špatný, jen jsem čekal o něco lepší atmosféru, než má 90% dnešní seriálové kriminální produkce. Myšlenka zapojit do příběhu manipulátora mysly, přitom byla zajímavá. ()

HDeer

Sledujúc ako na facebooku pravidelne pribúdajú nové príspevky od oficiálneho fanpagu Mentalistu, ktorý sa už pýši hádam šiestou sériou sa zvyknem pýtať, prečo vlastne mám tento seriál stále medzi obľúbenými. Napokon, nie som si istý, či som dopozeral vôbec prvú sériu. V prípade životnej role Simona Bakera nemám mnoho výhrad, lenže pokiaľ prejdem na hodnotenie vyšetrovateľského tímu, ktorý ho v každej epizóde sprevádza, mám pocit, že len ťažko budem hľadať nejaký aspekt, ktorý by ma prinútil spozornieť a zároveň začať to brať vážne. Ešte horšie vnímam fakt, že po vynikajúcej prvej epizóde už seriál akoby nemal viac čo ponúknuť, Janova história aj keď zaujímavá, sa aj s Red Johnom (s výnimkou niekoľkých zmienok) akoby uzavrie a divákom ostávajú iba repetitívne postupy, ktoré z času na čas pobavia, ale v rámci dlhodobého hľadiska sa stávajú čoraz viac predvídateľnými. Veľká škoda, že tak charizmatickej postavy sa nechopil znamenitejší scenárista v spolupráci s nejakým schopným režisérom. ()

hazaba

Ze začátku jsem byla nadšená a lehce mi to připomínalo Sherlocka Holmse - tím, že Patrick Jane dokáže pomocí detailů vyřešit spoustu případů. Přiznávám, že jsem hltala každý díl. Nicméně s přibývajícími řadami kvalita seriálu šla lehce dolů, takže s klidným svědomím opravdu nemůžu dát plný počet bodů. ()

lxbch

Chtě nechtě musím porovnávat Mentalistu s Agenturou Jasno. Zatímco Agentura Jasno přináší kriminální případy v odlehčeném a zábavném duchu, kde si i policisty tak nějak zamilujete, Mentalista se snaží tvářit velice vážně a nebýt výkonu Simona Bakera a jeho občasných vtipných kousků, nestálo by to za dívání. Navíc Robin Tunney je tu neuvěřitelně nepříjemná, jako osina v zadku. Pro mě díky Simonovi lepší průměr. ()

-soch-

V tomto prípade som sa stretol i s nepríjemnou kritikou, ale neberiem si ju ku srdcu. Mne je tento seriál sympatický a častou mi pripomína senzačného Monka. Herca Simona Bakera na túto úlohu vybrali dokonale. Takisto som rád, že do dabingu obsadili, v hlavnej úlohe: PETRA KOČIŠA, lebo práve jeho na obraze veľmi nemusím, ale za mikrofónom mu to ide dokonale. Ďalej účinkovali, v slovenskom znení: JANA MAJESKÁ, ALFRÉD ACZEL, JANA VALOCKÁ, FILIP TUMA a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR ()

longercz

Tvůrci takového seriálu si musí neustále hlídat, aby byl neustále nepředvídatelný a originální, protože ani z hlediska hereckých výkonů ani jako kriminálka to za moc nestojí. Zatím se jim to podle mě docela daří a dokud nám budou servírovat nové neokoukané dedukce tak se na to bude dát dívat ( dávám PLUS za ústřední linii zaobírající se případem Rudého Johna...). ()

Stíba

Seriál je z velké části postaven na charismatu Simona Bakera a od toho se budou hodně odvíjet i názor diváků. Pro mě osobně je Baker příjemným hlavním aktérem a i zápletky často nejsou vůbec špatné. Rozhodně slušný seriál, který u nás trochu doplatil na vystřídání tolik populárního Dr. House. ()

Fionor

Mnohem zábavnější než pořady s Darrenem Brownem - hlavně díky přítomnosti detektivního děje a silných vedlejších postav. Ty ostatně titulní postavu značně převyšují - počínaje vztahem Rigsbyho a Van Peltové - fantómem Red Johnem konče... I když ve většině situací jde o scénáristickou nadsázku a uměle vytvářené tajemno, jsou Patrickovy analýzy zajímavou sondou do toho, co svým chováním můžeme mimoděk prozrazovat. ()

MrGregor

Mentalista - podstatné jméno - v celku zajímavý seriál, s v celku sympatickým obsazením (a také hezkým -AmRi, RoTu :) a s vcelku zajímavými díly a typy řešení případů... lepší průměr ()

candy_daze

Rozhodně se nejedná o zázrak, který by si zasloužil hlavní večerní vysílání. Mentalista je průměr (dobře, vzhledem k šarmu Simona Bakera mírný nadprůměr :-D) ()