Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

sarkareifova

Co vznikne spojemím seriálů Anatomie lži a Myšlenky zločince? Vznikne Menalista. Simon Baker se do této role skvěle hodí. Pokud ale nezaujme první díl, tak nezaujme ani celý seriál. Celá pointa filmu je založena na osudu hlavní postavy. Přirozený šarm Patricka Janea dodává dílům pořádnou dávku charisma, ale jakmile nená na scéně děj stává nudným. ()

Martinka21

Zvedám na 5*. Čím více to sleduji, tím více se mi to líbí. Hlavně Patrik Jane - jeho hravost, smysl pro detail a prozkoumávání lidských duší. Fascinuje mě, jak odhalí vraha s tak ledovým klidem a úsměvem na tváři, jako kdyby mu předem bylo jasné, kdo to udělal. Nepotřebuje důkazy, viníci se usvědčí sami. "Nezajímá ho právo, ale spravedlnost.“ :) ()

MissSimm

Americké kriminální seriály obvykle nemám ráda, všechny mi přijdou naprosto totožné. Tahle nebýt Simona Bakera by byla jednou z nich. První tři série jsou super, pak už to začíná trochu váznout. Po smrti Rudého Johna to ztratilo své kouzlo. ()

AxelWers

Môj pôvodný komentár som musel úplne prepísať, keďže bol na úrovni zhruba 3*, ale po prezretí viac ako polovice seriálu, som hodnotenie zvýšil. Najprv musím zdôrazniť, že Mentalista je seriál, ktorý trpí podobným "neduhom", ako väčšina podobných seriálov - a síce, keď si pozriete len pár epizód, tak mu dáte obyčajne priemerné hodnotenie. Ale ak to stačí na to, aby vás to zaujalo a pozeráte ďalej, tak po čase sa zosobníte s postavami čo tam hrajú, navyše ak sa postupne vyvíjajú, tak je to veľké plus a z tohto pohľadu ma Mentalista dosť upútal a snažím sa pozrieť si každú epizódu. Páči sa mi ten nenásilný Patrickov humor, keď z ničoho nič šplechne nejaký hlod, páči sa mi Cho, ten jeho rezervovaný a chladný prístup ku všetkému a páči sa mi aj Lisbonová, ani neviem prečo. Za menšie mínus považujem to, že chýba mi tam viac mysterióznych prípadov, inak by to bolo už úplne super. A NIKDY produkcii neodpustím, že postava Michelle dopadla tak ako dopadla. Aj keď to bolo zrejme nutné pre ukončenie seriálu. ()

dalziel

Viac kriminálne ako Castle,ale menej humorné ako Castle. Rovnaké hodnotenie pre oba serialy. Za zmienku stojí skvelá hudba ktorú akoby skladal Alan Parsons Project. ()

Alexandre

Kdyby kažný díl nebyl o jednom a tom samém, tak by to možná bylo zajímavější a méně nudné. Některé díly jsou bezdějné a nudí, jiné alespoň trochu pobaví a některé dokážou uvést do pohybu i nervy, ale vpodstatě to nic převratného není... Velké plus za charismatického Bakera a sympatickou Robin. 60% ()

Ufon

Díky svému pojetí je to jediná kriminálka, na kterou jsem schopen se pravidelně koukat. A co víc, většina dílů je velmi dobře udělaná a jen parkrát je vykonstruovaná genialita trošku přehnaná a rušivá anebo díl svou zápletkou už trochu ohraný (např. opakující se téma zrádného policisty/šerifa). Hlavní hrdina má neoddiskutovatelné charizma. ()

zberatel

Pomalicky po malych krocikoch si ma ziskava Patrick "sarlatan" Jane, co znamena ze som ho nezrusil hned po niekolkych dieloch, ale drzim s nim uz tretiu seriu a je cim dalej lepsi... ()

Claude Speed

Ze zvědavosti jsem čekal do pozdních hodin, abych se přesvědčil, že půjde o tak vynikající seriál, jakým ho dělají jeho upoutávky. A čekání se mi vyplatilo. Ihned v první epizodě mi Baker vytřel zrak svou úžasnou dedukcí a seriál okamžitě nastavil vysokou laťku díky případu sériového vraha. Pravda, seriál se příliš nedostává k hlavní zápletce, ale až k ní dojde, tak je to opravdu napínavá podívaná, u které se mi místy až tajil dech. 96%. ()

jaki96

Kdyby byla možnost přidělit maximálně šest hvězdiček, nebál bych se tuto možnost využít. Seriál Mentalista mě zaujal velkým rozdílem od jiných kriminálek - konsultantem Patrikem Janem v podání Simona Bakera. Ten přidává solidní dávku humoru a diváka zaujme používáním zajímavých metod. Mě osobně taky pobaví jeho určitá drzost. Jistě nejvíce přitáhnou díly s Rudým Johnem, ostatní jsou ale taky dobré. ()

Colour

Simon Baker je vynikajúca voľba, ktorá drží pohromade celý seriál. Jane je docela dobre vykreslená postava. Dôraz sa kládol na ňu, a tak to aj dopadlo. Ostatné postavy sú jedno veľké klišé kopírujúce snáď všetky (krimi) seriály posledných rokov, nehovoriac o prípadoch. Oživením mali byť Janove schopnosti. Akonáhle sa Jane pustí do debaty, je to pozerateľný seriál so zaujímavými dialógmi, akonáhle mizne, je to nudný podpriemer. Na zabetie podvečerného času je to však ideálne. ()

AspireHD

Řekl bych, že lidi kteří dali tak málo hvězd, tak zůstali na 2. sérii a dál již nešli. Jelikož kdyby se dostali až na 3. a 4. sérii, tak by měli změnit svá rozhodnutí aspoň na 4 hvězdy, ale je fakt, že může jít o pouhý vkus jedince. Každopádně já po dokoukání 3. série jsem musel ihned na tento profil a změnit počet hvězd na čtyři z předchozích třech. Nic se v nových dílech nemění, stále je zde podle mě sympatický Patrick Jane, který všechny lidi okolo sebe lehce ponižuje pravdou, kterou z nich vyčte. Opět by se bez něj jeho tým neobešel a vše de facto vyřeší vždy jen on. Čim více dílů máme dokoukáno, tim blíže je Patrick k dopadení Rudého Johna, který má zvědy a spojence všude. Musím vzpomenout díl 3. série, kde Patrick dopadl sériového vraha, který mu na konci dílu tiše před svojí smrtí řekl "Tygře, tygře.", jak mu již řekl na konci druhé série Rudý John. V ten okamžik se mi více rozbušilo srdce a já nemohl jít spát, ale musel jsem si pustit další díl, jelikož mě tentokrát Mentalista opravdu vtáhl do děje, což se mu v prvních dvou sérií moc nedařilo. Všichni nadávají, že hlavní dějová linka je zde příliš málo, ale narozdíl od Kriminálek typu "CSI: Miami" tady nějaký hlavní děj je a pokud si Mentalistu oblíbíte, tak aspoň s netrpělivostí budete vyhlížet díly, kde se dozvíte zase něco víc o hlavním ději. Kdo nedokoukal 3. sérii, tak by radši ani neměl hodnotit. ()

Hannibal1913 odpad!

Nic mě na tom nezaujalo... Borec uvidí prasklou žárovku a vydedukuje že vrah byla starší žena ze severní Oklahomy. Ne, děkuji, já radši metalisty ()