Psych, s. r. o.

• Slovensko Agentúra Jasno (viac)
Komédia / Krimi / Mysteriózny
USA, (2006–2014), 86 h 32 min (Minutáž: 41–87 min)

Tvorcovia:

Steve Franks

James Roday Rodriguez, Dulé Hill, Corbin Bernsen, Maggie Lawson, Sage Brocklebank, Timothy Omundson, Steve Bacic, Robin Mossley, Kirsten Nelson (viac)

Hlavní hrdina seriálu Shawn Spencer je člověk s neobyčejnou pozorovací schopností, bystrým úsudkem a neuvěřitelnou pamětí. Tento jeho talent v něm po celé dětství podporoval a rozvíjel jeho otec Henry Spencer, který od něj očekával, že si zvolí povolání policisty jako on. Tím se však Shawn nestal, po škole vystřídal několik desítek zaměstnání, ale u žádného z nich nevydržel dost dlouho. Vše se změní, když jednou poněkolikáté pouze na základě televizní reportáže odhalí a oznámí pachatele loupeže a stane se tak v tomto případě hlavním podezřelým. Díky svému nenahraditelnému talentu a neuvěřitelné dávce štěstí se mu však podaří přesvědčit některé policisty, že je sensibil. To však má dokázat pomocí při vyšetřování případu. Na pomoc si téměř proti jeho vůli pozve svého kamaráda Guse, se kterým po nečekaně rychlém úspěšném vyřešení případu zakládají detektivní agenturu... (oficiálny text distribútora)

pravo

Nový detektívny seriál, ktorý ak by sa objavil pred pár rokmi, bol by zaslúžene zožal mnohé ovácie, ale dnes na preplnenom televíznom trhu s detektívnymi a kriminálnymi seriálmi predstavuje relatívny priemer. Hlavným problémom a nielen tohto seriálu je ponúknuť divákovi nielen inovatívnosť pri vyšetrovaní , ale hlavne napínavé a zaujímavé ( niekedy až bizarné) prípady. Prípady sa mi zdali najväčšou slabinou tohto seriálu a nezachráni to ani rôznorodosť jednotlivých postáv a vtipnosť hlavných hrdinov (nie vždy najpodarenejšia). Najviac ma vždy pobaví vzťah hlavného hrdinu a jeho otca a trocha negatívne vnímam zas to šaškovanie pri vyšetrovaní ( tzv. “psychotronické záchvaty“). Po odsledovaní zopár dielov je seriál veľmi stereotypný, ale napriek tomu príjemne sledovateľný ak človek od neho nič neočakáva. ()

Drunk_Queen

Hlavním hrdinou je neskutečně všímavý Shawn Spencer, který má tuhle schonost po tátovi, který ho v téhle schopnosti zdokonaloval. Kvůli tomu, že řeší vraždy lépe než policie se vydává za jasnovidce. Pak je tu jeho nejlepší kamarád Burton ,,Gus" Guster, který má neskutečný čich, ale z mrtvol se mu chce zvracet. Nedílnou součástí jsou také detektivové - Carlton ,,Lassie" Lassiter, který Shawna upřímně nesnáší, nejradši by ho zabil a moc rád by se ho zbavil, a Juliet ,,Jules" O'Haraová, která Shawnovým teoriím docela věří. Tyhle všechny vede šéfka Karen Vicková a Shawna usměrňuje jeho otec Henry.Tihle se společně postarají o kopec zábavy, ale největší zásluhu na tom stejně mají Shawn s Gusem. Jejich dialogy a slovní přestřelky jsou úžasné a Shawnova jména pro Guse jsou legendární (skvělé jméno, G-koblížek, že? :D). Zápory odjely v ,,Borůvce", takže hledat je nemá cenu. 100% ()

sebo9629

Pre mňa absolútne nepochopiteľné hodnotenie. Podľa mňa je to skvelý seriál s dostatočným počtom geniálnych epizód, a nikdy ma žiadna nesklamala. Vedel by som si to vysvetliť iba ak, tak katastrofálnym dabingom, netuším aký je český dabing a na slovenský sa veľmi nepamätám. Ináč odkedy som začal pozerať filmy aj seriály v originály tak tento bol jeden z tých, ktoré ma vždy bavilo pozerať v televízii a ku ktorým som sa chcel vrátiť, avšak tunajšie hodnotenie ma od toho vždy odradilo a dostal som sa k nemu až nakoniec, a o to viac sa mi páčil a pozrel som si ho celý priam bleskurýchle, je to jediný seriál okrem Chucka u ktorého som nevydržal a nesťahoval som si HD ale iba DVD kvalitu... Ináč finálna epizóda je fakt skvelá, ani som nedúfal v takto uspokojivý záver... Hodnotenie sérií(cca): prvá - 8.5/10, druhá - 8.5/10, tretia - 9.0/10, štvrtá - 8.5/10, piata - 9.0/10, šiesta - 9.0/10, siedma - 8.5/10, ôsma - 8.5/10Celkové hodnotenie seriálu: 8.9/10 ()

Krisslybear

Prečo tak nízke hodnotenie ?? Veď je to fantastická odreagovačka. 4 séria strašne graduje, niektoré prípady fakt zamrazia, hláškovanie z filmov a nekonečne sršiaci Shawnou sarkazmus je proste parádička. Dneska sa pokúsim načať piatu sériu som zvedavý ! Zatiaľ 5/5* UPDATE* 23.1.2013 21.35 práve som dopozeral 16 epizódu 5 série. A kričím KRISTE PANE TO JE NA NOMINÁCIU ! Proste epizódy o Jing a Jang sociopatovy sú fakt, fakt, fakt a ešte raz, fakt perfektné. Žasol som nad detailnosťou, hudobnou vložkou a vtipnými hláškami v tých najhorších scénkach. Stále nemôžem uveriť v to nízke hodnotenie ! 6/5* UPDATE* 18.7.2013 14.06 Dneska som mal možnosť si vzhliadnúť poslednú epizódu 7 série. A poviem Vám toto čo sa deje v tom seriály je nehorázne. Toľko originality aj po 7 sériach to je proste úžas! Najviacej milujem tie ich tanečky, keď zistia, že niekde straší alebo niečo záhadne sa stalo. A paródie na filmy v seriály tak vymakané, že som umieral smiechom akože :DDDDDDDD Tony hlášok s filmov úplne v tých dokonalých chvíľach...Viete čo ? Idem si dať 6 a 7 sériu ešte raz. Last UPDATE* 8.7.2014 Dneska na včerajšie výročie seriálu som si dal 8. sériu. Chýba mi Gus aj Shawn kto bude teraz so mnou hlaškovať s filmou ? Potrebujem kamaráta ako sú oni. Ďakujem Psych - Os bola to parádna jazda...R.I.P. ()

Hulkee

Zajímavý seriál, který pohodlně splňuje moje předpoklady pro nenáročnou zábavu, kterou si pustím jako podkres v obýváku k domácím pracem. Trochu omílá to, co se dá vidět všude jinde - hlavní hrdina je puberťácký mentalista, stejně jako Sherlock i on má svého Watsona a spolu řeší zločiny. Jediné co mi opravdu vadilo, byl způsob jakým předváděl svá "vidění". ()

• Pod hlavní tanečnicí Minou (Azita Ghanizada) se propadá jeviště, když tančí rychlé otočky. V záběru na její nohy je vidět, že při nich poskakuje. To ale nemohou být skutečné otočky, které by v takové situaci tančila. Aaja Nachle je totiž choreografie založená na břišních tancích a klasickém tanci kathak, kde se otočky tančí tak, že jedna noha dělá miniaturní kroky téměř na místě a druhá noha ji obchází, případně na zem nestoupá vůbec (podobně jako v baletu). Kromě toho je při skákavých otočkách nesmírně těžké udržet rovnováhu. (Ezis)
  • Jedná se o první remake epizody v rámci jednoho seriálu v televizní historii. Konkrétně se jedná o remake epizody Zataženo s možností vraždy (2007). Důvodem remaku byla dle hlavního představitele seriálu Jamese Rodaye Rodrigueze skutečnost, že původní díl byl herci i zbytkem týmu považován za nejslabší. Dle nich chyběl dílu ten správný druh humoru, který je pro seriál charakteristický. (kkomtu)
  • Agentura Jasno obsahuje množství narážek na různé seriály, nejvíce však odkazuje na kultovní seriál Městečko Twin Peaks (od r. 1990). (korect)