Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

yaqwsx

Tento seriál těží z velice sympatické postavy, která je na můj vkus až moc kladná a neomylná. To vede tento jinak zajímavý seriál ke stereotypu, což je škoda... ()

mikhail

Jeden z lepších seriálov so sexi Amandou Righetti. Vlastne celý tím je veľmi sympatický, príbehy sú zaujímavé a často majú nečakaný koniec. Simon Baker je zaujímavý borec. Jeho naťahovanie s kolegami a zločincami je často úsmevné a vtipné. Samozrejme s počtom dielov klesá aj kvalita, ale po druhej sérii dávam 4*. ()

MaxForValue odpad!

Niečo strašné! Každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o aspekt psychológie. musí byť Bakerom znechutený. Už len oficiálny text distribútora "aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery," je k plaču. House mal humor, spád, Criminal Minds reálny podklad, toto je len (dúfam) labutia pieseň skrachovalého mentála. ()

konysua

Nápad rozhodně dobrý. Hlavní postava vizuálně vypadá perfektně, má dobré postřehy, ale chybí mi to kouzlo, které mě donutí si tuto postavu oblíbit. Rudý John a jeho smajlíci jsem možná už moc dlouhodobá zápletka. Možná kdyby to udělali jako u Dextera, bylo by to mnohem svižnější. Dále mi vadí ta levnost. Prostředí je příjemné, ale ta kamera a celková režie si zaslouží větší propracovanost. Zatím jsem viděl dvě série a do dalších se mi nechce. 6/10 ()

Havala

Týpek, co vždy ví víc než ostatní. No není to paráda? Problém je, že po chvilce to je neskutečná trapárna a trpí klasickým neduhem amerických kriminálek - i když pořád nové díly, spolehlivě nudí všechny stejně. ()

pmusic

Tohle je presne to, co pred spaním potrebuju - milé uvolnení po celém nárocném dni! Simon Baker se své role zhostil s grácií, jak kdyby mu ji nekdo napsal na telo.. ()

helrohir

Zo začiatku ma to zaujalo, ale ďalšie epizódy z môjho pohľadu len tápali v neoriginálnych zápletkách, ktoré sú naviac strašne podobné s ostatnými súčasnými krimi seriálmi. ()

Wooke

Mentalistu som mal rád preto, lebo bol iný. Vždy sa mi páčili postavy, ktoré sú iné, výnimočné. A Patrick taký bol (už to nepozerám a tak preto hovorím v minulom čase). Jednoznačne si však myslím, že si tento seriál zaslúži možno viac ako len 67%. Mne v ňom však predsa niečo chýbalo a preto dávam len 3*, čo znamená, že neoľutujete, ak si to pozriete. ()

MatyTM

Připadne mi příliš podobný Dr.Housovi, nebo Sherlockovi. Proč mít další téměř stejný seriál, když už existují dva lepší... Vůbec mi nepřipadne poutavý, je příliš nudný a zdlouhavý. ()

Gardis

Je zbytečné hodnotit tento seriál čtyřmi hvězdami, stejně to jeho status nezmění a i tak mu dám plný počet. Je to tak, že se mi líbí ironický humor a černý hmor tohoto seriálu a jeho podání. ►►► 99,7 % ◄◄◄ ()

Freza77

Mentalista je můj neoblíbenější seriál. Od 1 do 5.řady byli dabéři Patricka a Lisbonové stejní a nejen oni, ale od 6.řady to stojí za houbelec. Upřímě mě to štve, když už dabujou od začátku, tak by to měli i dokončit. ()

MartinTerran

Nebýt Patrika je to klasická kriminálka, takže je jasné, že to stojí a padá na něm. Myslím si, že seriál, události v seriálu a vlastně celý koncept by byl v praxi neproveditelný i v zemi neomezených možností. Ale o to tu nejde. Jane je sympaťák a jeho neortodoxní metody vyšetřování jsou mnohdy šílené a někdy až na nebo za hranici zákona, ale jsou efektivní. Já se během celého seriálu slušně bavil. Jak už je u kriminálek zvykem i zde je celo-seriálová linka a ta se řeší tak 2x za řadu až tuším, že v polovině 5 se to rozjede naplno. Během 6 se to vyřeší a vše jede jakoby na novo, ale zábavné je to furt, tak proč ne. Případy v 6 a 7 řadě se mi zdáli mnohdy propracovanější, někdy jsou roztáhlé na víc dílu a také se objeví i staří známí. PS: Zcela výjimečně hodnotím seriál jako celek a ne po řadách. Je to z části proto, že už bych nedokázal ohodnotit počáteční řady, ale také proto, že se mi zdá úroveň seriálů u jednotlivých řad celkem vyrovnaná, možná až na tu sednou. Hodnocení: 74/100. ()

boumik

Asi jako každy serial i tenhle má silne a zaroven slabší epizody . Uznavam že jsem nečekal že by si mě serial mohl ziskat ale opak je pravdou a dnešním dnem skončil další pozitivní seriáloví zážitek :) Děkuji ti Patricku ! ()

borohub

Po shlédnutí celého seriálu musím říct, že to byl moc povedený kousek. Bál jsem se, že po smrti rudého Johna už to nebude pravé, ale právě naopak. Případy v FBI byly rozhodně zajímavější, vedlejší dějová linie daleko poutavější (protože v dobách CBI fakt byl defacto jediný děj to najít právě rudého Johna). Samozřejmě některé díly byly slabší ale u jakého seriálu nejsou? Nejvíce mě bavila poslední série a musím říct, že jsem se na finiš hodně těšil (i přesto, že mě je líto že už to končí..) bohužel finiš mě zklamal. Připadal mě trošku takový konec jako CSI Miami, prostě nic moc co bych si nějak zapamatoval (pokud to porovnám třeba s Dr. House, který měl konec epický..), je pravda že předposlední dvě epizody byly parádní, bohužel ten poslední prostě nudný, minimálně postava Lazara byla redundantní. Škoda té poslední epizody, jsem rád že se tam nějak setkali ty "hlavní" postavy, jen tam mohla být i Fischerová, která byla hlavní postavou v jedné sérii. 85% ()

me_george

Z té změti prakticky stejných USáckých kriminálek ta koukatelnější. Takové to "když už to v televizi běží, tak to neurazí a dá se to i dokoukat do konce. Člověk z toho sice má trochu pocit, že mohl dělat něco užitečnějšího nebo zajímavějšího, ale zase nemá pocit, že je braindead. ()

ostravak30

Mentalista. Mezi americkými seriály rozhodně pozoruhodný úkaz, který patří mezi nejoblíbenější zahraniční seriály v Česku. Jeho časté reprízování je toho důkazem. Mentalista je opravdu zajímavý seriál, který mezi stovkami kriminálek působí trochu jako čerstvý vítr. Patrick Jane přispívá k výsledkům neortodoxním způsobem vyšetřování, výslechů a hlavně usvědčení pachatele a naopak někdy přidá též lidský přístup v protikladu k úředním postupům. Právě jeho způsoby nachystání pachatelů a přichystání pastí, a to i později v FBI, jsou opravdu originální. Asi ne moc věrohodné, že by to takhle v reálu šlo a fungovalo, ale na druhé straně je to naprosto jinak než máme možnost sledovat v mnoha jiných seriálech často podobných jako vejce vejci a ruku na srdce, diváka to baví. A aby to bylo ještě zajímavější, tvůrci přidali anabázi se sériovým vrahem Red John. To je asi jediná kaňka na seriálu, pominu-li fakt, že není moc reálný. Nahánění Rudého Johna se totiž táhne šest sérií, což je opravdu hodně a u páté jsem si už říkal, že to tvůrci více než přehánějí. Četl jsem, že někteří tady byli zklamaní z konečného souboje mezi těmito dvěma, já jsem naopak byl spokojen. Je třeba si uvědomit, že Jane není žádný akční hrdina, jeho zbraní jsou oči a mozek a častokrát byl při různých zásazích a akcích vyděšený. Konec tedy byl přesně v kolejích povahy a možností Patricka. Pravdou pak je, že zabil dva lidi a vždy unikl vězení a také, že v šesté sérii už to autoři dost přehánějí, protože Jane přijde k případu a za pět minut ho vyřeší. Přesto přese všechno vzhledem k obrovskému množství kriminálek, kterým je divák vystaven, je nutno říct, že Mentalista je hlavně originální ve všech směrech a více než běžná kriminálka je to seriál zábavný. Kdo se párkrát nezaměřil na vnější projevy lidí okolo. Baví i ostatní postavy, kterým fanoušek doslova přeje jako Grace a Rigsby nebo Kimball Cho, který se za celý seriál usměje tak čtyřikrát. Závěrečná série byl tak trochu pro fanoušky, kdy Jane a Tereza Lisbon se konečně vezmou. Mentalistu mám rád i proto, že vyjma zabití Janeovy manželky a dcery a Rudého Johna je to seriál pohodový, odehrávající se v nádherném slunném prostředí Kalifonie. ()

LubosD

Pilotní díl byl docela slibný. Jen mám trochu obavy, zda se podaří udržet zajímavost seriálu, jakmile dojem ze schopností hlavní postavy seriálu zevšední. ()

blahblah12 odpad!

Další naprosto zbytečný kriminální seriál s nějakým chlápkem,který si myslí jak je kdovíjak vtipnej,přitom se mi to zdá akorát trapný...Ztráta času! ()