Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

tommy187

Mentalista neponúka umelecké dielo ako napr. Monk z podobnej tematiky seriálov, no rozhodne sa pri ňom nudiť nebudete. Simon Baker má v sebe niečo, čo vás prinúti pozerať aj ďalšie časti, a to určite minimálne z môjho pohľadu. videné : 125/138 ()

made1

HODNOCENO PO PRVNÍCH ŠESTI DÍLECH: Šestý je zatím můj nejoblíbenější, i když první nezačal taky špatně. Je fajn vidět Bakera po tak dlouhé době opět v seriálu. Velkou pochvalu kostymérům Bakera, protože vidět v současné době jakéhokoli muže ve vestičce a sáčku, to je tedy něco. Škoda, že některým dílům chybí alespoň trochu hloubka, protože si myslím, že naše televize dorazí tenhle seriál úplně. Velké mínus je obsazení Robin Tunney do hlavní ženské role, protože je v ní silně nesympatická, v křeči a absolutně postradatelná. HODNOCENO PO OSMÉM DÍLU DRUHÉ SÉRIE: Robin mi přestala vadit, protože přestala být tak protivná. Chtělo by to ale už zakončit příběh s Red Johnem, protože jinak pořád čekám, který z příběhů se ho týkat bude a který ne. ()

Werichowka

Mentalista...prostě hezoun co má v hlavě koleček tak akorát a může tedy machrovat na průměrné Američany. Jeho dedukce je ale sto napodobit každý, kdo si prolistuje sešit základů společenských věd. Navíc si hraje na pana Tajemného a do placu přichází vždy se stejným namyšleným úsměvem. Zápletky taky průměr. Ne-e, tenhle seriál mě dvakrát nenadchl. ()

herr_carter

Nejsem opravdu vůbec seriálový typ, ale na tento kousek jsem si občas našel chvilku večer u televize a musím říct, že v té záplavě seriálů patří tento k těm inteligentnějším...............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Lukoboss

Překvapivě dobré. Po ukázkách (a hlavně taky zjištění, že tenhle seriál teď bude v TV místo House) jsem si říkal, že to bude jenom další kriminálka, kde použili trochu nadsázky a nadpřirozených schopností hlavního hrdiny, aby to nějak ozvláštnili. A to je vlastně pravda, akorát to nějak "záhadně" funguje :) Simon Baker je sympaťák, připomíná mladého Redforda, a krom zápletek dojde i na nějaký ten vtípek. Dobře se na to dívá... ()

Lisabellla

Nemám ráda seriály. Nemám ráda ani Mentalistu. Osobně si sice myslím, že Baker není vyloženě nehodící se pro tuto roli, ale to je názor každého z nás, z vás. Není nesympatický, není ošklivý a dá se na něj celkem v poklidu dívat, takže nepůsobí nijak rušivě. Co mne zaujalo natolik, že jsem se podívala na všechny díly, byly ty krátké momenty, kdy se divákovi otevře pohled do chladné logiky psychologie. Mám ráda vše logické a poučné a právě tyto chvilky vysloužily seriálu plné dvě hvězdičky. ()

dason

Osobne nerozumiem preco ma tento serial len 66%. Podla mna vyborny serial ktory si zasluzi pozornost. Simon Baker je tu neuveritelny sympatak. A najlepsie na tom je ze ludia s takymi schopnostami naozaj existuju. ()

xaver

Občas celkem zajímavý krimiseriál, ale za normálních okolností ve skutečném životě by byl mentalista již několikrát spolehlivě mrtvej. ()

klúčik

Zo začiatku ma tento seriál zaujal. Bol v niečom iný ako ostatné. Postupne ma prestával baviť, a záver myslím dopadnutie a zabitie Red Johna , tak to bol vrchol ... 55%. ()

MossIT

Jediné, co seriál drží nad vodou je Simon Baker, ten chlap má úžasný charisma. Ale ruku na srdce, zbytek je jen obyčejnej hloupej krimi seriál, jako tucty dalších... A co mě úplně nejvíc sere je postava Robin Tunney. V poslední době totiž mají scénáristi tendenci dát do každé kriminálky jednu protivnou frigidní ženskou. ()

vorenus

První 3 kousky jsou úplně v pohodě.Uvidíme jestli tohle tempo vydrží všech 23.dílů a nezačne to být příliš fádní.Určitě něco nového na obzoru všech těch televizních nesmyslů. ()

Pretender odpad!

Nějak nemůžu pochopit, proč nova vyřadila vysílání ''Dr.House'' kvůli takové p*čovině...Když už krimi, tak to si radši dám ''Na doživotí'' na primě... ()

miksacka

Nejedná se o klasický kriminální seriál. Jde tu spíš o otázky, připomínky, narážky a schopnosti Simona Bakera, kterému takhle role sedí. ()

Merkin

Případy jednotvárné, hlavní hrdina má mít nějaké prazvláštní schopnosti, ale spíš to působí, že umí jen, narozdíl od svých půvabných kolegyň, dobře pozorovat, jinak nic. Navíc pan ,,zázračný" vždycky tak nějak odhadne vraha a ten se pak sám, hlupák, přizná pod tlakem okolností a to hodně rychle, skoro až v závěru, ale kdyby to neudělal, nic by mu nedokázali. Zkrátka, z řešení zločinu nemá divák nic na úkor snahy scénáristů udělat z mentalisty Patricka něco víc, no a z Janea divák nic nemá kvůli snaze těch samých scénáristů alepsoň trochu zdůvěryhodnit příběh.Takže celkově jde o jednotvárný, špatně fungující pokus o namixování detektivky s psychologickým dramatem, kde chybí pointa, drama, napětí, detektiv, pořádný zločinec a slušné motivy. ()

J.Bourne

Jediný co tomuhle seriálu ubližuje je to, že pokud nejde o díly s rudým Johnem, dost se děj opakuje. Jakmile se ovšem děj aspoň trochu o tuhle hlavní linku otře, je to super. Čtyry hvězdičky dávám pro to, že mě to i tak baví a Simon Baker je výbornej i v nejnudnějších dílech. ()