Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

Paity

Pravděpodobně stejně jako ostatní tady mě nijak zvlášť neuchvátil hlavní Simon Baker. Nějak si prostě z Mentalisty nesedám na zadek a podle mě je to dobře. ()

XdanteX

po vyřešení případu "Rudého Johna" seriál ztratil úplně všechno co ho dělalo krapet jiným a zajímavým....Na jednu stranu oceňuju že ten případ neprotahovali do nekonečna jako u jiných seriálů ale průběžně nabízeli drobečky a spojitosti...až se nakonec v 5.sérii vyřešil...Ale nedomyšlenost toho co bude po tom co bylo středobodem celého titulu to zabíjí :( bohužel ()

Mičl

Nejsem pravidelným divákem, soudím na základě těch max pěti kompleních epizod a mnoha ustřižků. A tedy tak že jsem se místy bavil a občas to bylo i zajímavé. ()

jasiska

Je to síce "len" ďalšia kriminálka, ale zato parádna. Simon Baker má neuveriteľnú charizmu a keď sa usmeje tým svojím neodolateľným spôsobom, len ťažko k nemu divák - hlavne teda diváčka - ostane chladný/á. Jeho postava je geniálny chlapík so šibalským zmyslom pre humor a nekonvečným myslením. Prípady sú niektoré lepšie ako iné, niektoré ľahko odhaliteľné, niektoré nie, ale všetky sú pútavé, obsadené zaujímavými a pestrými postavami s dobre napísanými dialógmi a jedným master villain, ktorý nás sprevádza naprieč seriálom. Po skončení prvej série som vééľmi spokojná a teším sa na ďalšie. ()

Figy

Být tam tak o dvě epizodky s Red Johnem navíc dal bych i pět... to je koření, kterého by měli tvůrci více využívat... a s Amandou Righetti chci jít aspoň na večeři :oP ()

MulaNula

Musím uznat, že hodně podhodnocený seriál. Hlavní hrdina využívá psychologie, kterou zbožnuji, a ukázkově manipuluje a i přesto, že to je jen seriál, celé to vypadá věrohodně, a ani šablonovité díly mi nikdy nepomůžou najít předem vraha. Hereckým obsazením vynikající a do svých postav se hodí. Díly někoho můžou po čase nudit, což mě se nestalo a hlavní zápletka je dostatečně skrytá a originální, že kladné zvědavosti není vůbec málo. Nemůžu si stěžovat. ()

Foxhound#1

Dá se říct, že je to kriminální Dr. House, ale slabší. Stejně jako v Housovi, i zde seriál táhne hlavně ústřední postava. Tady to je sympatický všeznalec a jeho krásná kolegyně. ()

tokyno

Baví mě Patrikův humor. Jediná nevýhoda pro mě, jakožto pravidelnýho diváka tohoto seriálu je to, že se tam moc neobjevuje pointa hlavního příběhu, což uvítá divák který nesleduje tento seriál pravidelně. ()

J*A*M*A*L

Je to trošku jinačí druh krimi-seriálu a je to o tom že jeden muž který umí číst myšlenky přišel o manželku tak že asi nejznámější sériový vrah v USA ji zavraždil - klasika a on se ho snaží ze všech sil zoufale vypátrat a vlastně poté dojde že všechny ty díly jsou k ničemu, protože je to jen o vraždě jeho manželky a snažit se dopadnout toho zatraceného parchanta který to vše započal, ale po pár dílech to vlastně tak zle vůbec nevypadá a zrodí se z toho další dobrá kriminálka.75% ()

barcaacrab

První série mi bavila, ale protahování příběhu s Rudým Johnem nemá vůbec smysl a akorát to člověka odradí. Po druhé sérii nemám chuť na Mentalistu dále koukat. ()

Darik

Po prvních dvou seriích sice povedený, ale průměrný seriál. To se ale mění s 3. serií, kdy to začne mít opravdu grády a příběh Patrick vs. Red John se začíná pěkně zamotávat, pak zas odmotávat, aby se to na konci 3. serie zas pěkně zamotalo. Takže po 3. serii zvedám hodnocení ze 3* na 4*, protože mě to začalo až neúměrně bavit. ()

.baris.

Příklad z praxe (konkrétně 04x07): Během tří minut (snad ještě před úvodní znělkou) scénárista (případně překladatel, ale o tom pochybuji) svede poplést pojmy "masový" a "sériový" vrah a vložit Mentalistovi do úst magickou větu: "Vím, na co myslíš". Ne, že ne? :D Takhle nemá vypadat kriminální seriál. Nevím, možná jsem jen narazila na špatné díly, ale to už by byla divná náhoda - viděla jsem jich nejmíň deset a všechny stály za nic. ()

woodsman

naprosto genialny serial kazdy diel mal nieco do seba kopu veci sa clovek pri tom aj nauci skoda aj u FBI to bolo celkom zaujimave i ked uz to nebolo take napinave ako ked hladal Red Johna ()

Charon11

Zcela průměrný seriál. Někdy horší někdy trošku lepší zábava. Řekl bych, že to není nic nového , převratného. Jedinou výhodou je, že když neuvidím nějaký díl, tak mi to bude prostě jedno. Nova zaplácla díru po Hauzovi dost slabou náhražkou. ()

Yardie

Je to takových 70%, hodnotím po 3 dílech. Trošku mi vadí, že nebylo až tak vysvětleno, co on je vlastně Patrik Jane je za člověka a jak vlastně na své úvahy přichází. Nicméně, nejspíše je to jeho pozorovacími schopnostmi, což už jsme tady jednou měli a to v seriálu - Agentura Jasno. Tam bylo zase celkem zajímavé vidět, podle čeho tak hlavní hrdina soudí a na co vlastně přišel. Ale dobrá, nevadí, každý má něco. Hlavní hrdina naopak je zde velice charismatický a hlavně díky němu má seriál takové "kvality". Bez něj by to asi nebylo nic moc. Zápletky nejsou nějak extra komplikované, vyšetřování není také nějak extra propacované, tak hlavně, co nás tady baví jsou vylomeniny, vtípky a průpovídky hlavního hrdiny. Zbytek je omáčka, která není nijak moc zajímavá. Co mi možná trošku chybí a čím by byl seriál zajímavější je nějaká hlavní zápletka, i když té se asi možná dočkáme v dalších dílech. Něco jako pátrání po tom vrahounovi jeho rodiny, které by procházelo každým dílem vedle jednotlivých případů. Celkově tedy průměrný seriál, který není ničím až tak moc originální a drží ho hlavně ústřední postava. Ale koukat se na to dá, občas se dobře pobavíte, občas ne. Prostě a jednoduše průměr, který nenadchne, ale ani neublíží. Howgh! ()

matmanX

"Nejlepší seriál současnosti.", hlásá upoutávka TV Nova. Možná ve srovnání s nekonečnými Lost a milióny rutinních detektivních seriálů, které běží každý den v televizi. Hlavní hrdina mi je hrozně nesympatický, charismatem nesahá Housovi ani po paty a skoro na celý seriál si vystačí s jedním poker-facem. Člověk by čekal, že to potáhnou aspoň zajímavé případy, ale bohužel i tady seriál padá do rutinní šedi. Zkrátka další seriálová legenda se tady nerodí. ()