Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

Movie Maniak

Nemůžu si pomoci, ale mě tento seriál celkem baví. Jasně ze začátku mi to připadalo jako horší napodobenina Lie to Me. S každým dalším dílem se mi Patrick Jane a celý vyšetřovací tým zamlouvá stále víc a víc. Baví mě zejména řešení případů, no řekněme, netradičním způsobem, ale hlavně bez většiny supermoderních laboratoří alá CSI. No a k tomu všemu pěkné agentky Tereza a Grace.... ()

unclejack

Rozhodne som si k seriálu nevypestoval nejaký pravidelný divácky vzťah , ale beriem detektíva Patricka Janea ako novú výzvu a svieži nádych do kráľovstva krimináliek. ()

Hellhajzl

Začátek (první 2 série) mě fakt bavil, obdivoval jsem ho za vše, co umí. Ale jak to tak u amerických seriálů a filmů bývá - krávy se dojí, dokud mají mlíko. Upřímně - honba za vrahem přes 4 řady??? To už je i na můj oblíbený seriál moc. ()

sugars

Odvážné tvrzení ---pochybuji o tom že někdo z těch co dali tomuto seriálu 2 hvězdy viděli vůbec víc než 2 nebo 3 díly.Silně o tom pochybuji :-) ()

Pipthekeeper

Moje celkem vysoké hodnocení jsem po posledních dvou řadách musela snížit. Tvůrci se možná měli držet mého oblíbeného "v nejlepším se má přestat". Dřív lehce nadprůměrná a místy zábavná kriminálka šla do kopřiv i s hlavním motivem celého seriálu. Poslední řada, kdy už tvůrci horko těžko ždímají poslední slabé nápady, si zaslouží hvězdičky dvě. Možná jednu a půl. ()

Veru210

Podle mého názoru jeden s nejlepších seriálů... A Simon Baker alias Patrick Jane? Mmmm, radši nemluvit. Nejen obrovský sympaťák ale i výborný herec.. Seriál má samozřejmě i nějaké nedostatky ale děj podle mě umí diváka zaujmout. ()

brasek

Skončili Klamári a prišiel Mentalista. Nuž ten vyčačkaný model mi nesedel... Hodnotím za 3 hviezdy, seriál som si obľúbil pri VII. sérii a to asi aj preto, že vyčačkaný model sa stratil. ()

anarya

Některé díly opravdu super, některé pro mne byly zklamáním. Nemluvě o tom, že šéfka vypadá naprosto neschopná něco vyřešit sama a nechápe i jednoduché náznaky, dedukce mentalisty jsou někdy úplně střílené od pasu. Některé nedomyšlené věci prostě spoléhají na to, že se v tom divák nebude nijak dále pitvat. V porovnání s Castlem pokulhává a pro mne zůstává pouze průměrným seriálem s pěknou myšlenkou. ()

jojto

Seriál z trochu iného súdka. Taká príjemná zmena. O tom ako manipulovať s ľuďmi, čítať v nich a že niekto si všíma i neverbálny prejav. ()

Teron

Jednu hvězdičku strhávám pouze za natahování série, protože mít to o jednu dvě sérky méně, případně podobný počet dílů jako Ve službách FBI, vůbec nic by se nestalo. Tahounem je samozřejmě Patrick Jane, ale i zbytek týmu je velmi sympatický. Red Johnova linie se na konci sice dost rozpadla, ale Simon Baker válí valnou většinu stopáže a moje přání: "Good luck, Mr. Jane" si proto zaslouží. http://umenivyberu.cz/serialy/mentalista/ ()

NucLe4r

Po zhlédnutí celého seriálu jsem stále nepochopil tak nízké hodnocení na čsfd. Co se vám lidi na tomhle nelíbilo? Simon Baker zahrál po celou dobu neskutečně charismatického frajera, tým a lidé kolem něj vytvářeli naprosto skvělou atmosféru. Nechybí zde vtip, napětí, akce, sentiment ... prostě úchvatná kriminálka, hlavně velmi originální, která nám velmi působivě ukazuje i životy agentů :) Občas některé případy byly už hodně přehnané, pár jich bylo nudných ... ale nic není dokonalé. A co mě nejvíce potěšilo, že si seriál udržel svou kvalitu až do posledního dílu :) ()

Horác

Z těch kulisovejch žvejkačkovejch dtektivek, co TV vysílá vod nevidim do nevidim, patří tahle rozhodně mezi ty ucházející. ()

paddy35

Nejsem fanoušek krimi seriálů, ale tohle je vážně fantazie. Charisma Simona Bakera z televize doslova dýchá a jeho vtipné gagy a nejrůznější hlášky velmi zpestřují nabitý děj. Jo, tohle se vážně povedlo, už jen proto, že se snímek netváří jako klasická detektivka, ale rozjíždí několik dějových linek a klade stupeň napětí na úplně jiný a mnohem zábavnější level. Za mě 5/5, tohle stojí za to. ()

Ironhead

Bohužel strašně nevyvážené, hlavní hrdina je hodně fajn... z lidí kolem něho už je fajn tak o polovinu charakterů méně... ale hlavně se tu střídají opravdu skvělé díly a díly kvality "Policie Dolní polní". Držet si celou dobu seriál úroveň těch svých nejlepších dílů, byl by celkově opravdu skvělý, takhle spadává do průměru, i když se stále nadprůměrně sympatickým hlavním hrdinou ;) ()