Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

Lea.inJuly

Vůbec nechápu, proč se do televize cpe další kriminální bordel, proboha to není nikdo schopen natočit něco normálního? Když to nejsou CSI, Bones nebo Criminal minds, případně Vraždy v Midsomeru nebo Oxfordu, Wolfův revír a podobný šílenosti, tak je tady zas Mentál... Jinak co se týče tohoto seriálu samotného, tak hlavní postava má jakési charizma, ale mně až tak neupoutal. A tým policajtů v čele s věčně namíchnutou babou mě opravdu po dvou dílech přestal bavit. Slabé 3*... ()

shinlove

Neřeším chování policistů, obzvlášť při zatýkání nebo u ozbrojených akcí, je to spíše úsměvné :) Líbí se mi ale promyšlený scénář s přesným dávkování Rudého Johna napříč epizodami. Simon Baker je přesvědčivý, typický člověk, který je od pohledu správně sebevědomý, namyšlený, ale přesně ví, co dělá. Pohled na lidi a věci kolem sebe do posledního detailu mě baví i po několikerém shlédnutí. Bruno Heller napsal působivý scénář a jsem hodně zvědavý, kdy a jak seriál zakončí. 5* ()

Monini

První role ve které jsem si Simona Bakera opravdu všimla. Jeho hlavní roli mu věřím a abych přiznala barvu - má dokonalý úsměv. Nicméně 3 díly stačí a pak se to jen opakuje a opakuje. Zase tak převratné to taky není. ()

Le6n

Z prvých dvoch dielov by som hodnotil opatrnejšie, takže 65% a počkám si na ďalšie diely. V každom prípade mi v tejto úlohe neskutočne pripomína zosnulého Lexa Barkera a kľudne by som si ho vedel predstaviť v úlohe slávneho zálesáka... ()

severus

Na každý nový díl se moc těším. Neomalenost hlavního hrdiny se dá srovnat s přímostí hrdinky ze seriálu Bones a obé je velmi osvěžující. Vadí mí pouze jedna věc. Ano modří už vědí.... věčné chytání RED Johna. Už máme past, už ho skoro máme a zase nám utekl do druhé řady. Pokud to bude číst nějaký americký televizní producent, tohle mi už nerobte. Nic Patrickovi nebrání chytat ve druhé řadě třeba Zeleného Raula. ()

R-2

Po dlouhé době seriál, který mě zaujal. Vyhovuje mi tempo, kamera a hlavně Patrick. Jeho poznámky, postupy, mě vracejí zpátky do let detektiva Columba. ()

sidthekid

Po příjemných prvních dílech přišla stagnace. Hlavní dějová linie(aspoň pro mě) s Red Johnem upadla do stínu a vrací se jen v náznacích. Patrick je pořád sympatický vyšetřovatel s neotřelými metodami, to však nestačí k udržení kvality všech dílů. ()

Tweetak

Některé díly mi přijdou přeci jen moc slabé na to, abych dal plný počet. Jinak je to super seriál a koukat se na něj určitě dá. ()

Kašák

Jeden z mnoha americkým krimi seriálů, který se pro stává výjimečným především díky hlavnímu představiteli v podání Simona Bakera a záhadné postavy Rudého Johna, jehož role dodává seriálu příjemnou mysterióznost...všechny epizody sledovány na TV Nova. ()

DarkViper

Patrik má svoje kouzlo, jediné co se musí seriálu vytknout, je jak pomalu rozvíjí děj s Rudým Johnem. Herci předvádí precizní herecké dovednosti, charakter postav působí důvěryhodně, jediné co po čase začne působit nevěrohodně je Patrik ....... vše je založené na odhadech a teoriích a vždy mu to výjde ???? No tak lidi už by se mohl jednou splést a trhnout si ostudu, ale kromě tohoto nemám co vytknout 70% ()

wellfish6

Mentalista není Dexter. Proč je ale nemilovat oba? Klidně se mi s nimi do obýváku vejde i Monk, Holmes a když na to přijde, pozvu i Kůstku a slečnu Marplovou. Tomu říkám mejdan! Teď už musím jít. Pan Poirot si prosí nalít ten svůj odporný likér... ()