Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

anais

Třetí díl je pořád velice dobrá zábava. Snad jen s tím rozdílem, že už tu není tolik akce, spíš humorných scének. Ty jsou jako vždy více než zdařilé. Jen když dojde na tu akci, nemohl jsem se zbavit dojmu, že tohle už jsme viděli v předchozích dílech. Honičky jsou skoro stejné, Riggs se pořád vrhá do stejně šílených akcí Všechno je to natočené skvěle, bavil jsem se. Ale škraloup už viděného mi trochu bránil film plně vychutnat. Kdybych neměl k celé původní trilogii úctu, asi bych použil sousloví „nastavovaná kaše“ (nechám si ho však až pro díl čtvrtý. Nejdůležitějším motivem už není Riggsovo milostné trápení, to tu ustupuje do pozadí. Významnější je tentokrát Murtaughův blížící se odchod do důchodu. S tím ve filmu přibylo i trochu toho sentimentu. Hned vedle něj kráčí rodinné hodnoty. Aby to nevyznělo jakože se mi tenhle film nelíbí – není to tak, jen preferuji díl druhý. Tahle trilogie byla nezvykle vyrovnaná, a rozhodně si v dnešní době zaslouží pozornost. Minimálně pro ty skvostné dialogy. ()

Ivoshek

V případě smrtonosné zbraně platí nerovnice: SM 1 < SM 2 > SM 3 > SM 4. Trojka už není tak akční jako jednička nebo dvojka, na můj vkus se to celé stáčí do komedie a musím říct, že i přidání ženské "akční" role mi přišlo dost křečovité. Ale pořád lepší než čtyřka. ()

eraserhead666

Miluju Rene Russo. Miluju slovní přestřelky mezi Gibsonem, Gloverem a Pescim ("Budeš řídit!" "Ne, řídím já!"). Takže z mé strany není co řešit. Pro mě neexistuje silnější nebo slabší díl Smrtonosné zbraně. ()

SOLOM.

I do třetice všeho dobrého a zlého jsem se u dalšího případu a patálií dvojice detektivů Martin Riggs a Roger Murtaugh výtečně bavil. Stařík se toho důchodu asi vážně nikdy nedočká. Samozřejmě nesmí chybět ani jejich trhlý pomocník Leo Getz a na scénu přichází nepřehlédnutelná Rene Russo. Svého času jsem měl pro ní dost slabost a tady byla ozdobou této akční podívané. Příběh samotný si pořád udržel lehce nadprůměrný kredit a nebudeme ochuzeni ani o porci slušných hlášek a „nervy drásajících“ situací… ()

Ilicka

Chyběl mi tam trochu pořádný hnusný záporák, myslím, že stávající byl trošku slabší něž v jedničce (dvojku jsem neviděla), přesto jsem nadšená, hlavně z Riggse, i z toho, že film má i jinou než komickou rovinu, nevím jak to napsat... Svlékací scéna u seržanta nejlepší z filmu... ()

Bauer

Tohle že je 3. pokračování?Furt na hodně dobré urovni.Hodně vtipné , akční a prostě další film na který se podívám znovu a rád. ()

JASON_X

Rene Russo a Joe Pesci sice ve třetím dílu vydatně obohacují jeho humornou složku, ale jeho klišovitá složka je na můj vkus také příliš bohatá ("zabijáci poldů", probůh... atd. atd.) ()

luka4615

Ano, i napotřetí se jedná o stylovou akční jízdu s komediálními konturami, jejíž styl a především charaktery baví i po několikátém zhlédnutí. Skvělá práce! „We can't shoot a dog. People? Okay, but not dogs.“ ()

Sawy

Standartně dobrá Smrtonosná zbraň.Až na čtverku je tahle série mimořádně vyrovnaná,těžko odhadovat,který díl je nejlepší.Trojka má pro mě určitě nejlepší zahajovací sekvenci s bombou a kočkou,skvěle jsem se u ní pobavil.Akorát ten Joe Pesci to dost kazí,otravnější postavu aby člověk pohledal.80 % ()

Lucasion

Nemůžu si pomoci, ale Trojka je nejhorší díl celé série. Nejen jako hodnotný pokračování, ale i jako akční komedie to je katastrofa. Po velmi povedeném začátku je po zbytek filmu nezajímavá zápletka. Za detektivama Riggsem ( Mel Gibson ) a Murtaughem ( Danny Glover ) celý film cupitá Leo ( Joe Pesci ). Postava je otravná a zbytečná. Na druhou stranu přibrali do týmu seržantku Lornu Coleovou ( Rene Russo ), která to kompensuje krásou, trefnými poznámkami a bojovým uměním. Pokračování opět ztratilo humor. Je to škoda, ale po uvodní scéně to byla nuda. Až na zajímavou scénu na hokejovém ledě. ( 40 procent ) ()

Lacike

Za najkomedialnejsi a rodinne nezavadny diel je povazovana stvrta cast. Pritom podla mna je taka prave trojka. Brutalita je utlmena na minimum a velky priestor dostali komedialne vystupy. Takisto po temnej atmosfere z predchadzajucih dielov tu nenajdeme ani stopy. To mi nevadi. Aspon sa vsetky dolezite postavy doziju konca filmu. Hlavny problem tohto dielu je slaby scenar. Jak hlavna zapletka za vela nestoji a tvori len tenku nit na ktoru navesali kopu akcnych scen, tak hlasky su v tomto diely najmenej vtipne a miestami su uz trapne. Obcas som mal pocit, ze na place len improvizovali a prilis im to neslo. Co sa tyka dialogov, tak urcite je tento diel najukecanejsi, ale bohuzial nie aj najzabavnejsi. Hlavne inokedy famozny Joe Pesci je tentokrat otravny tym nezabavnym spôsobom. Nova posila v podobe Rene Russo sa uviedla dobre a chemia medzi nou a Gibsonom funguje. Slabsi je ale zaporak, ktory sice ma dost prilezitosti sa predviest, ale herec ktory ho hra nepôsobi dostatocne demonicky. Nastastie je tu kvantum spickovo prevedenych akcnych scen, takze nuda sa prihlasi o slovo len obcas. 7/10. ()

ScarPoul

Trojka nemá síce toľko pozitívnych atribútov ako predchádzajúce dva diely, ale stále je to výborná zábava. Postavy sú už natoľko vžité a chémia medzi nimi funguje bezchyby, takže sa smejete, ste aj dojatí a rovnako si aj užívate akčné scény. Tie síce neprinášajú nič nové - na druhú stranu nič nekazia. Donnerove filmy mám rád a mám rád ako pracuje s postavami. Najviac sa mi ale páči fakt, že aj napriek iným scenáristom tu stále dýcha odkaz Shanea Blacka. Pesci aj napriek neznesiteľnosti veľmi v pohode. ()

BoPo

Stále si drží svoj štýl a kvalitu. Je to dobrý film, ktorý si užijete a príjemne strávite chvíle pri TV. Presne tak ako to dokázali predchádzajúce filmy. ()