Dokonalý únik

• Česko Dokonalý únik (viac)

Cliff (Steve Zahn) a Cydney (Milla Jovovich) jsou mladý pár dobrodruhů, který tráví své líbánky na cestách po nejkrásnějších a nejodlehlejších plážích na Havaji. Při cestách po divokých, opuštěných stezkách si připadají jako v ráji. Když se ale setkají se skupinkou vyděšených turistů, kteří probírají děsivou vraždu jiného páru, začínají přemýšlet o tom, zda by se neměli raději vrátit.
S jistým váháním se připojí k dalším dvěma párům – Nickovi (Timothy Olyphant) s Ginou (Kiele Sanchez) a Kaleovi (Chris Hemsworth) s Cleo (Marley Shelton) – a záhy se situace začne vyhrocovat. Daleko od civilizace a záchrany začíná každý působit jako hrozba a nikdo neví, komu vlastně může věřit. Začíná brutální boj o přežití a z ráje na zemi se stává opravdové peklo. (oficiálny text distribútora)

C0r0ner

Což o to, nenudil jsem se ani chvíli. Twohy je dobrý režisér a herci pasovali skvěle. I napínavé a zajímavé to bylo, nicméně rozuzlení mi z toho celého udělalo jedno velké wtf, při kterém jsem ztratil jakoukoli návaznost na logiku. Prostě to úplně přestalo dávat smysl. Strašně mi to připomnělo McTiernanovo Zelené peklo. To je úplně stejný případ. 45% ()

Wormboy

Slusne, velmi slusne, pri "obratke" som sa trosku vystrasil, avsak film to nasmerovalo presne tam kam mal ist a zaver bol prosto vynikajuci. A to sa v takychto filmoch len tak nevidi, takze aj ked by to inak nebolo na plne 4*, tentokrat ich davam. ()

Flynn

Já se příjemně bavil a to je hlavní. Když se nad filmem člověk trochu více zpětně zamyslí tak to mělo děr jako ementálu, k tomu aby mohlo dojít k hlavnímu zvratu. To jako nevychytali, ale i tak se mi to líbilo, mělo to svižné tempo, člověk si mohl pořád tipovat, kdo by to mohl být, podezřelých hromada, to jo, prostředí krásné, někdy bych se tam chtěl taky podívat.... Herci sympatičtí, mělo to napětí, tak proč ne 4hvězdy... ()

Andre3000

Hódně hódně napínavý snímek z mého vysněného Havaje s parádní atmosférou. Od začátku si říkate, tak která dvojice to bude, nakonec je to ta nejméně pravděpodobnější. Timothy Olyphant v parádní roli, Milla Jovovich taky nezůstává po zadu a Steve Zahn to je divnej týpek už od prvního pohledu. Jedinou věcí co mi vadila bylo chování zabijáků, kdy si hráli na novomanžele a hráli si na to jakoby i když byly sami, ale chápu, že to mělo asi mít svůj účel. ()

campix

Od Dokonalého Úniku jsem čekal hutnou atmosféru thrilleru v nádherném tropickém prostředí a krom posledních zhruba 30 minut se mi dostalo pouze toho tropického prostředí. Krom Olyphanta se bohužel nepovedl žalostně cast, jelikož Millu Jovovich opravdu nemusím s Steve Zahn je takový tatík od rodiny. Neříkám o sobě, že jsem bůhvíjaký znalec filmu, ale ten finální zvrat co má okořenit celý film jsem čekal už zhruba od nějaké 15 minuty. Nebýt toho hodnotil bych možná lépe, hlavně díky dobrému závěru. ()

Juto

Aj keď viete, čo sa chystá, ide o úhľadný film o meta-thrilleri, ktorý je rovnako ako jeho primerane uspokojivý príklad o mechanike rozprávania príbehov. 6,5/10 ()

c.tucker

Twohyho můžu a dostal jsem přesně co jsem od něj potřeboval. Nejprve hru kdo je kdo v napínavém hávu s perfektní atmosférou a na konci výbornou a přehlednou akci. P.S. Konečně jedna z dobrých rolí Steva Zahna. ()

Plangi

Ačkoli zpočátku mě ten National Geographic styl spolu s nesnesitelně cukrujícím novomanželským párem do varu neuváděl, po vypuštění informace o vraždící dvojici začala moje divákovská paranoia makat na 110% a jak já si hned nemyslel, že jsou všechny alternativy vyústění jasné. To jsem se zase jednou nechal utáhnout na vařené nudli. A jak rád. Netvrdím, že je snímek bůhvíjak originální, leč Twohy ví moc dobře jak být minimálně krok a půl před divákem a jak pracovat s atmosférou. Nemít pár výhrad k intru a outru, neváhal bych ke svému hodnocení tu pátou hvězdu přidat. 85% P.S.: Milla zraje jako víno…coby kráska i jako herečka. ()

Loki81

Prvni hodinka jako pomaly rozjezd ke zvracene prekvapivemu konci... Kamera a strih stejne jako celkova atmosfera na vybornou, luxusni havajske scenerie, Olyphant tak jak ho jeste nezname. Nametem ovsem nijak originalni, proto ten jeden punkt dolu. ()

bartias

David Twohy si potrpí na vysekávání žánrů z jejich starých schématů. V Černočerné tmě si pohrál se sci-fi, potažmo sci-fi hororem, v Dokonalém úniku si vzal na mušku akční thriller. Zpočátku hraje podle pravidel, předkládá jedno krásné klišé za druhým, aby bylo jasné, jak se to dál vyvine. Dělá to ale s takovou péčí, že ho brzy začnete podezřívat z postranních úmyslů. Napětí se stupňuje, blížící se velký zvrat vás nutí skládat jednotlivé kousky dohromady. Překvapení je příjemné a následné akční finále je natočené s osvěžující čerstvostí. Za mnoho můžou také skvěle vybraní herci. Milla Jovovich si akční hrdinkou zaslouží být, Steve Zahn a zvlášť Timothy Olyphant jsou k nepoznání a skvělí. ()

Radiq

Vypadá to na klasickou vyvražďovačku, ale není. Už jsem pomalu ani nečekal, že tam někdo umře, ale stane se. Exteriéry jsou pěkné, přírodní, krvárničky jsou taky pěkné, přírodní. Únik to je, ale k dokonalosti má daleko. Přesto mě nenapadá nějaká větší kixovina... ()

Mylouch

Kombinace spousty poctivé práce na zajímavých nápadech se samoúčelnými stylovými hříčkami udává měřítka zbytečně béčkové aspirace filmu. ()

otík

Po hodině totální nudy jsem ocenil dobrý nápad, pak slízl smetánku v podobě překvapení prostého akčního finále a pak už nic. Ano, tohle je film fakt pro nic. Po hodině sledování přírody a dvou párů dostane divák průměrné thrillerové finále. Slabé. ()

TomStall

Příjemné překvapení zvládnuté po všech stránkách. Scénáristicky, režijně i herecky. Napětí se dostavilo, twist(y) nejsou tak blbé jako je v poslední době zvykem a několikrát šly i koutky nahoru, aniž by to ublížilo atmosféře. Takhle příjemné překvápko prostě dokáže potěšit. EDIT:// Podruhé jsem si film užil snad ještě více, velké plus je, že pointa nikde logicky nezadrhává. A finále mne strhlo naprosto stejně jako při první projekci. Hodnocení zvyšuji ()

Cedr

Povedený a celkem chytrý thriller v koukatelném prostředí s neméně koukatelnou Millou. Navíc to vypadá, že i druhé shlédnutí bude stát za to. ()

Doudis19

V překrásné krajině Havaje se skvěle herecky obsazené 3 páry snoubenců ,vydají na nebezpečnou tůru ,na jejímž konci budou muset dva z oněch párů bojovat o přežití, jelikož zbývající pár jsou šílení vrazy. Pomalejší počáteční tempo, v polovině filmu vystřídá strhující vlna zvratů a akce, která diváka chytne a už nepustí. ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

02.11.2009

Díky Dokonalému úniku máme Millu čerstvě zapsanou jako „holku, která má občas štěstí na zábavný film“. Uvidíme, jak se jí bude dařit dál. V pátek má v USA premiéru její sci-fi horor The Fourth Kind,… (viac)

Thor bude drtit kosti

Thor bude drtit kosti

02.06.2009

Komiksová adaptace Thor, kterou pro studio Marvel natočí Kenneth Branagh, začíná nabírat konkrétní tvary. Na scénáři už pracují původně televizní tvůrci Ashley Miller a Zack Stentz (Terminátor:… (viac)

Riddick žije... možná

Riddick žije... možná

11.03.2009

Taky vás to už unavuje? Pokaždé, když chtějí David Twohy anebo Vin Diesel na sebe upozornit, začnou roztrubovat obehrané „máme tu postavu rádi a přestože Černočerná tma a Kronika temna na sebe jen… (viac)

Olyphantovy krvavé líbánky

Olyphantovy krvavé líbánky

20.01.2008

Scenárista a režisér David Twohy má slabost pro holohlavé kluky. Proslavil Vina Diesela v Černočerné tmě (a téměř pohřbil jeho kariéru v Riddickovi: Kronice temna) a teď se zakoukal do Hitmana.… (viac)