Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Rosaviva

Originál neznám, a tohle navzdory kritice nebylo tak strašné, i když mě to zrovna dvakrát nenadchlo. A na to, že to měl být akční film tak mi ty bitky přišli dost odbyté. 3* ()

Cappuccino

Najväčšie sklamanie za posledné mesiace. V kine film pôsobí pochopiteľne omnoho akčnejšie, o tom niet najmenších pochýb. Ale predstava Clash of Titans na domácej obrazovke? Pravdepodobne by som zaspal. Všetko v ňom je nemastné-neslané. Chabé využitie hereckých majstrov (Fiennes, Neeson), primitívne dialógy a málo skutočnej(!) akcie. Presne na takom príklade môžme vidieť rozdiel medzi kvalitným (Avatar) a nekvalitným blockbusterom. Súboj titánov nemá čo ponúknuť divákovi, ktorý si film s radosťou pozrie aj zopár krát navyše. Hladina emócií = absolútne nulová. Žiadna smrť, bolesť či radosť na mňa v najmenšom kúsku nezapôsobila. SPOILER: Dokonca aj v scéne po príchode Persea za Io (z podsvetia) na sto percent čakáte, že ju niečo prebodne KONIEC. Prečo mám pocit, že by všetko dopadlo omnoho lepšie pri malom rozpočte? A aby zas kritiky nebolo príliš, na jedno odpočinkové zhliadnutie v kine to rozhodne stálo. Ak by sa trailery netvárili, že film ponúka niečo viac, možno by pribudla i hviezdička navyše. {3D kinosála} ()

666teen

Větší, temnější, rychlejší a vysvalenější videoklip volně inspirovaný mojí oblíbenou pohádkou. Nutno uznat, že jsem to čekal podstatně horší. Překousnul jsem Háda Bezdomála, Dia, který zjevně ukradl brnění Tyraelovi z Diabla II, Medusu připomínající modelku s oživlými dready i toho chudáka Kalibose. Ten mohl aspoň po fatálním zásahu v předpeklí zahuhlat: Jsem Tvůj otec Persee! a bylo by vymalováno. Ale to, že páni tvůrci nechali Bubu reznout v bedně a místo něj natvrdlíkovi Perseovi radí nějaká jeho demigod sestřenice, tak to mě krká. ()

Ruut

Update 2018: je to prostě digitální sra*ka - Medusa a i ten Kraken se ještě jakž takž dají skousnout. Ale co provedli převozníkovi Cháronovi ...!!! --------- Mumie 4, ale míň nahláškovaná a vtipná. ()

-OverLord-

Pro řecké báje a pověsti mám velkou slabost a jak jsem zjistil, tak i pro Gemmu Arterton. Výborný obsazení a efekty, příšery a všechny ty bájný stvoření skvěle zpracovaný, krásná výprava a hudba dělá z tohohle blockbusteru solidní a hlavně moderní(!) záležitost. Kdo od toho čekal až moc, například obstojnej remake původního a kultovního Souboje Titánů, byl samozřejmě zklamanej. Já jsem do toho šel s čistou hlavou, bez jakýchkoliv očekávání a výborně jsem se bavil. Protože tohle nemá cenu nijak srovnávat, tohle si prostě stačí užít, tím pádem pro mě tenhle film svůj účel splnil dokonale. ()

Allien.9

Když to berete jen jako akčně-dobrodružný film, kde se to hemží bohy a všemožnými příšerami, a ne jako remake "Souboje Titánů" (*****) z osmdesátých let, se kterým to má opravdu pramálo společného (nejspíš jen jména), tak je to poměrně dobře stravitelný popcorn. Doporučuju, když chcete svému mozku dopřát mentální klystýr - občas se vypnout musí a tenhle počin je na to ideální.;-) ()

HAL odpad!

Skutečně neuvěřitelné. Čekal jsem že Titáni budou špatní, ale že to bude až takové zlo, to mě ani ve snu nenapadlo. ___Kdyby náhodou někoho zajímalo proč jsem na film šel, když jsem předem tušil že bude mizerný – doufal jsem že když už je ta projekce zadarmo, tak na nás budou šetřit a ušetří nás 3D zážitku. Bohužel, nešetřili a neušetřili, čímž jsem ztratil jakoukoli naději na to že si snad užiju aspoň triky a akční scény. Akce by sice byla zmatená a mizerně sestříhaná i ve 2D, ale další rozměr navíc z ní udělal naprosto odpudivý a chaotický bordel ve kterém není nic vidět, ale zaručeně z něj rozbolí hlava... takže se pak dá dívat jen na těch pár vcelku cool zpomalovaček (ale je jich minimum, tohle není 300). Některé triky by pak ve 2D vypadaly nepochybně docela hezky, ovšem ve zpraseném 3D vypadají zhruba jako z kinoripu (bez nadsázky)... samozřejmě například takový Olymp by vypadal hůř a směšněji než v původním filmu z roku 1981 jednoznačně vždy, bez ohledu na množství rozměrů. ___Druhou věcí ve kterou jsem doufal je, že ve filmu bude alespoň patrná nadsázka a záměrná béčkovost o kterou si téma přímo říká... protože já mám taková béčka docela rád. Doufal jsem opět marně, přes zjevnou demenci a nesmyslnost scénáře je vše podáváno zcela vážně a bez takřka jakéhokoli náznaku odlehčení. Možná měli jako takový odlehčující prvek působit některé vedlejší postavy (lovci, kouzelník), ale to by potom ve filmu museli být trochu déle než pár vteřin, během kterých jsou tak jejich výstupy jen silně wtf. Ze všeho nejvíc tahle smrtelná vážnost a zároveň všeobjímající hloupost děje zabolí u Liama Neesona – i přes jeho herecký um není z Dia vinou scénáře i stylizace nic jiného než zoufale směšný kašpar, do kterého by si zjevně mohlo s klidem kopnout i chromé dítě, a kterého tu v tragičnosti překonává snad už jen Hádes (u něj jsem si smutně vzpomněl na Grímu z Pána Prstenů – TAK má vypadat správně přehrávající slizký záporák). Co se Persea týče: je to polobůh, takže by ani tak nevadilo že z Persea Rybáře se stane Perseus Neporazitelný Superbijec tím, že si jednou obleče koženou zbroj, že plave jako delfín, pěstí prorazí trup lodi, umí létat a že v boji používá s lightsaber... ale z toho že ta postava postava vypadá a je zahraná jako by si Worthington právě odskočil z natáčení Terminátora, jen se cestou stavil v maskérně vyměnit endoskeleton za brnění a sandály, už nadšený příliš nejsem. A tím méně jsem nadšený z faktu, že (stejně jako všechny ostatní postavy) svým chováním permanentně popírá to, co tvrdil či dělal ve scéně předchozí, čímž jakékoli ztotožnění se diváka s postavou posílá nenávratně do pekel. ___A tam směřuje celý film, protože když už jsou v heroickém fantasy i ti hrdinové silně otravní, v akčním filmu akce hrozná a ve trikové podívané triky hnusné, tak v tom pak nemůže zaujmout už vůbec nic. 1/10 ()

DJ Obelix

Nakonec to nebyl takový propadák, jak se může ze zdejšího hodnocení zdát. Typický letní popcorn, slabý příběh, často otřesné dialogy, ale zároveň také vizuálně vytříbená zábava. Na pomezí 3 a 4 hvězdiček si tento film zaslouží své místo. ()

Goldbeater

Pitomé, jak jen se dalo předem čekat. S původním Soubojem Titánů naprosto nesrovnatelné. Jediný, na koho se zde ještě dá dívat s vážnou tváří, je Mads Mikkelsen. Doufám pánové, že to s tím 2. dílem nemyslíte vážně. ()

kingik

Přicházejí Titáni roku 2010, aby spláchli Titány z roku 1981, a definitivně je tak poslali do kategorie filmů pro pamětníky. Vetché Titány z roku 1981 ta mohutná vlna digitálních triků smetla, a navíc pro diváky byla docela osvěžující. Harryho Hamlina s hustými loknami vystřídal atleticky disponovaný Sam Worthington s přísně legionářským sestřihem, a byl to docela sympatický maník. Co se povedlo: dynamický děj neobsahoval výraznější nudné pasáže, monstrozní bitka v podsvětí se sexy Medusou byla nejlepší z celého filmu, krásný černý koník Pegas, krásná Andromeda v podání Alexy Davalos, temný Hádes Ralpha Fiennese, boj se štíry, dynamický děj, pár odkazů na původní film. Co se povedlo méně: Liam Neeson si až příliš hrál na nedostižného Laurence Oliviera, nepovedený Kalibos, Džinové byli nadbyteční, Kraken byl přemrštěný. A největší antiremake všech dob je na světě. Bohové, nebo lépe řečeno tvůrci, se příjemně překonali. Mé hodnocení: 80% ()

Šakal

Nikdy bych nečekal, že zrovna Já vyřknu tato slova, ale pro mě osobně (vzhledem k nulovým očekáváním) příjemné překvapení a to je původní verze "moje srdeční záležitost ". NESROVNÁVEJTE NESROVNATELNÉ. To, že se Leterrier vydá naprosto odlišnou cestou, muselo být každému jasné už z traileru. Samotný PŘÍBĚH a kouzlo (aura) bájného Olympu notně trpí a dostává pořádně na frak, ale vše ostatní je u mě bez větších námitek a světe div se, já se královsky bavil a to se počítá. Nečekejte tentokráte ani žádný milostný příběh. Hlavní heslo zní: "zachránit (princeznu Andromedu) a užít si (s Gemmou Arterton)". Když vezmu Emmerichovo 2012, McG Terminatora a Leterrierova Clash of Titans vítězí u mě posledně jmenovaný na plné čáře a to i přes skutečnost, že do druhého dne spolehlivě zapomenete, " o čem, že to vlastně bylo ". Mozek jsem naštěstí (jak mi bylo doporučeno) nechal doma. Ale co, jdu na 4, ikdyž těžko říct, co s tím udělá případná druhá projekce..... Edit: po druhém shlédnutí a (i) s přihlédnutím k následnému tristnímu (volnému) pokračování, jednoznačně říkám: „takhle má vypadat REMAKE“. Respektuje originál, nicméně nesedá si z něho na prdel, ví, že vydat se ve stejných šlépějích je cestou (k) zatracení a tak sází na notně odlehčenou notu, což se nakonec (podpořeno samotnou akcí) ukazuje jako největší přednost. P.s. rada (zdarma) na závěr. Vyserte se na rozostřené 3D a užijte si plnohodnotné 2D. Těžce podhodnocený snímek, na tom (si) trvám! Tradice resp. legendy jsou tu od toho, aby se (jednou za čas) bouraly. Leč vypadá to vypadá, že místním uživatelům, když se do nich někdo opře, odezva je horší, než kdybyste jim šlápli na kuří oko. Ostatně kolik z vás na vlastní oči vidělo (bílého) Pegase...? Nalistujte si slovník pod písmenem N a hledejte výraz NADHLED. 75% ()

IQ Tiqe

Ve středu premiéra, ve čtvrtek jsem znejistil, když se hodnocení na čsfd propadlo na 53%, ale kamarád mě ujistil, že to je koukatelné, tak jsem v pátek s určitými pochybami usedl (po Avataru) ke svému druhému 3D filmu. 30 let starý originál jsem nikdy neviděl, do kina jsem šel hlavně na akční vícerozměrný film. S nic moc dějem jsem počítal, ale zklamal mě i obraz - nevím, jestli to bylo 3. řadou blízko plátna, ale oproti Avataru mi rozlišení připadalo dost mizerné (i na 3D). Trochu jsem i začal pochybovat o smyslu (nebo jen současné kvalitě 3D) - při rychlých akčních scénách se ztrácí naprosto přehled díky blízkým rozmazaným objektům. Ale mám i pár pozitivních dojmů - pompézní obří monstra a krakena a slušnou zvukovou kulisu - tyhle prvky pomáhaly udržet atmosféru. Další sympatickou tváří byla "průvodkyně" dějem - Gemma Arterton. Ještě dodám, že mi nějakou dobu trvalo, než jsem si uvědomil, že za dobře známým slizkým hlasem Hada se skrývá Ralph "Voldemort" Finnes. No, celek na mě působil jako akční dobrodružný film s jednoduchým dějem a nic moc obrazem. Znovu bych nešel. 50% ()

Sobis87

Nebudeme si nic nalhávat, Souboj titánů z 80.let je sice nehynoucí klasikou, ovšem nápad udělat jeho remake není oproti ostatním projektům není až tak nelogický, a ačkoliv nedám na originál dopustit a neodmyslitelně patří k mému dětství, docela jsem se na novou verzi těšil. Výsledné hodnocení jasně naznačuje, že jsem se nejspíš těšil až moc. Souboj titánů nového tisíciletí se jednoduše moc nepovedl a lví podíl na tom mají scénáristé, či snad konečný zásah studia, které původní režisérskou vizi prý značně překopalo. ______Spoustě remakům bývá vytýkáno, že jsou zbytečné, protože prakticky zaobalí ten samý příběh do stejného hávu, nový Souboj titánů, ale nebízí příběh nový, vyznění některých postav je zcela rozdílné a těch pár chabých motivací taktéž, díky čemuž je existence tohoto remaku ospravedlněna. Paradoxně by ale tvůrci udělali lépe, kdyby původní příběh zachovali, neboť ten nový je až zoufale špatně napsaný, postavám chybějí jasné (a logické) motivace, dialogy šustí papírem, až to není hezké, základní pravidla kauzality jsou popřena a celá fabule je prakticky jen změtí epizodických střetů, které zaručeně naštvou svou nahodilostí a absencí vnitřního řádu._____Perseus jde lesem a nalezne meč. Fajn. Perseus jde zase o kousek dál a tam potká Pegase. To se ještě dá. O kousek dál jdou lesem Perseovi vojáci a potkají Kaliba. Vojáci jsou zmasakrováni, na místo dobíhá Perseus a následuje krátký souboj. Raněný Kalibos utíká, Perseus se svojí bandou za ním, najednou se na scéně objeví obří škorpióni, což tedy znamená další souboj. Když už je situace vyhrocená a Perseovi hrozí, že v několika příštích vteřinách zaklepe sandálem, na scéně se najednou objeví parta džinů a ukáže se, že tato banda dokáže škorpióny ovládat. Celá Perseova parta nakonec odjíždí na hřbetu ochočených monster za dalším takto konstruovaným dobrodružstvím. Toto je klasický případ špatně koncipovaného děje. Vidíte, jak neohrabaně jsou všechny ty události pospojované? Takovému vyprávění chybí vnitřní soudržnost a řád a celé to je založeno na epizodičnosti. Postavy prostě jen přecházejí od jedné atrakce k druhé – pár kroků v lese a divák se může kochat pohledem na létající koně; pár dalších kroků a máme tu první souboj s Kalibem; Perseus uběhne pár desítek metrů a vběhne tak do další atrakce – boje se škorpióny. Dialogy mezi atrakcemi jsou bohužel jen podprůměrně napsanou vatou, která pouze určí motivace postav(navíc i tak dosti pochybně) a když si připomeneme základní funkce dialogu z hlediska scenáristiky – tedy posun v ději a hlubší rozvoj zápletky, vykreslení postav a vztahů mezi nimi a komentář k situaci skrze optiku postav – musím podotknout, že ani v tomto ohledu scénář Souboje titánů nevyniká. ____Titáni jsou z hlediska příběhu velmi plytkou podívanou, která toho nemá moc na vyprávění a při svém epickém námětu vlastně ve výsledku připomíná spíše přímočarou (to je to správné slovo!) návštěvu zábavního parku s několika atrakcemi. Toto naznačovala už samotná stopáž filmu, která je jen něco málo přes hodinu a půl dlouhá, což je na zamýšlený epický kolos zatraceně málo (zde bych zmínil podobný průšvih – Náhradníky J. Mostowa; 88min). ____Abych ale jen nekritizoval a obhájil výsledné dvě hvězdičky v hodnocení, musím uznat, že jakožto jednorázová popcornová zábava Souboj titánů celkem obstojně poslouží, neboť režisér Leterrier dokáže zplodit aspoň nadprůměrnou akční sekvenci, přičemž první střet s Kalibem oplývá slušnou dávkou adrenalinu (ten druhý je ovšem naopak zoufale nedotažený a uspěchaný), následující potyčka se škorpióny je velmi solidní (zároveň ale i přitažená za vlasy a chaotická) a scéna s Medúzou taky celkem ujde, ačkoliv její potenciál nebyl plně využit. Závěr se slavným Krakenem pak už nedokáže překvapit, ale i tak se jedná o celkem efektní a režijně zvládnutou scénu, kýžená epičnost jí ale bohužel chybí, což je ostatně problém celého filmu. Početná tlupa kvalitních herců bohužel doplatila na jednorozměrné charaktery a nejlépe z celého filmu vychází Dán Mads Mikkelsen, který je sympatičtější než v příběhu neukotvený Perseus v podání snažícího se Sama Worthingtona. Souboj titánů je vizuálně a technicky velmi zdařilý (3D verzi ignoruji), design monster mě v některých případech dokonce nadchl, cameo sovy Bubo potěšilo a vlastně jsem se při tom uhánění za atrakcemi ani nestihl nudit. Potenciál látky ale bohužel nebyl ani z poloviny využit, překopaný příběh také nebyl nejšťastnější volbou a scénář celkově je katastrofou epických rozměrů…tak aspoň v něčem je ten film epický. V mém případě se jedná o obrovské zklamání, ale věřím, že v Hollywoodu by to šlo ještě hůř. Budu doufat v režisérskou verzi, ale nevěřím, že kvalita výrazně stoupne. 50% () (menej) (viac)

Sonnery

Můj táta, moudrý a hezký to muž, vždycky říká: "Když to neumíš udělat pořádně, tak se na to vyser!"... No a Lerrier se na to měl vysrat! (2,5*) ()

Ellesime

V prvé řadě zapoměňte, že kdy nějací původní titáni byli, protože jakmile začnete srovnávat, tak se vám to určitě líbit nebude. Jiný příběh, jiné postavy (pouze stejná jména), jiný film. Ano, má spoustu chyb, ale který nemá. Občas mi přijde, že se tady film nelíbí už z principu: jakto, že si někdo dovolil předělávat naši milovanou klasiku? Je třeba se nad to povznést a užít si film tak jak je, protože rozhodně není špatný. Přiznávám, jsem nenáročný divák a podobné pitomky se mi líbí, takže jsem si film užila od začátku do konce. Jasně, dialogy byly někdy tak stupidní, že se člověk chytal za hlavu, ale no bóže, dá se to přežít. Takže u mě spokojenost a rozhodně návštěvy kina nelituji. Možná si předtím přečtěte místní diskuzi, ať od toho nic neočekáváte, a budete spokojeni ještě víc :) ()

HoneyBunny

Co je platné, že nový Soboj Titánů má pěkný vizuál (ano, mluvím i o Gemmě), když má táááákhle velký problém se základními motivacemi postav. Ústřední motiv vzepřetí se člověka proti Bohům (Bohům!!!), kteří ho stvořili, je tak slabě podepřený jakýmikoli racionálními důvody, že mě to tak v desáté mimutě stopáže začalo neskutečně štvát (chtěla bych použít jiné slovo, ale vulgarity na čsfd nepatří). Řečtí bohové byli rozmařilí, dětinští, ne vždy spravedliví, ale na tom přece stojí tak devadesát procent starořeckých bájí, v tom je ta poetika. Abych se nezasekla, tak popojedem: Fiennes coby Hádes chrchlá jako stařec, Worthington celou dobu jede na neutrál, Mads Mickelsen super, černý Pegas na palici, obří škorpioni cool. Ale původní film je díky půvabnému příběhu (který vždy dává smysl, mluvím k tobě, Louisi Leterriere) a roztomile nedokonalým trikům pořád o několik úrovní koukatelnější. ()

Anderton

Nechcem prilievať Perseov olej do Hadeusovho ohňa vyjadreniami, prečo sa to dalo a dávam za tri. Na svoju obranu, že tento film bol aspoň priemerný spomeniem, že ho kladne ohodnotil aj samotný recenzentský Zeus Roger Ebert. Nechápem, čo tam robí toľko hviezd. Potom to budí zbytočné očakávania. Najväčšou slabinou sú tuctové triky, ako z každého druhého fantasy, čiže mu chýba to, čo urobilo kult z pôvodného filmu. Ale v HD formáte je to celkom sranda. Ja som nezkamenel pri pohľade na medúzu, zato určitá časť tela mi zkamenela pri pohľade na Gemmu Arterton. ()

Carol Pifková

Mňa to proste nebavilo, efekty super ale to je tak všetko a určite ten film nebudem vynášať do nebies kvôli efektom, na tie si ja nepotrpím. A keď ma film proste nebaví tak ma nebaví. Bodka. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj