Justice League

• Česko Liga spravedlnosti (viac)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (viac)

Bruce Wayne, inšpirovaný Supermanovou obetou a motivovaný novou vierou v dobro ľudí, si povolá na pomoc novú spojenkyňu Dianu Princovú, aby spoločne čelili ešte nebezpečnejšiemu nepriateľovi. Batman a Wonder Woman musia čo najskôr zostaviť tím metaľudí, ktorý sa postaví proti novej hrozbe. Takúto ligu superhrdinov svet ešte nevidel – Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash a Cyborg. No možno je už aj tak príliš neskoro, aby ochránili Zem pred obrovským útokom.. (Continental Film)

Bezda22

Na 5* to není. Ale 4* úplně s přehledem. Přeběhlo to Batman vs Superman asi ve všem. Akce je úplně skvělá a dost se přibližuje těm animovanejm filmům, který miluju. Za mě rozhodně dobrý. Jsem zvědavej s čím DC přijde dál... 75% ()

SpikeX6

Přeplácané, přihlouplé, sentimentální. Nesympatické postavy a hlavně absolutně nudný záporák. To celé nevkusně utopené v digitálním omastku. S tímhle bych si netroufl konkurovat ani novým strážcům vesmíru, natožpak Avengerům. ()

TaNya_

S DC to jde opravdu pěkně z kopce. Po kvalitním Man of Steel jsem si řekla, že Batman vs. Superman a Suicide Squad byli jenom takový zaškobrtnutí, ale místo aby se společnost postavila na nohy, tak padá přímo na hubu. Chjo, a to mi z traileru přišlo, že třeba Flash by mohl mít potenciál. Fuj, digitální hnus. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Něco jako vtip, kdy do hospody vejde rabín, blondýna, pepek námořník a hurvínek. Plusy: Superman vs Flash, úvodní intro a trošku Rybomen. ()

papadoce

Zack Snyder stráca iskru každým ďalším komiksom. Prvá hodina ma nebrala aleže vôbec, absentovali hlášky, s výnimkou Cyborga mi boli všetci ligisti nesympatický a vôbec to nemalo rukopis, ktorý sa mi na komiksoch tak páči. Navyše takto spuchnutý Batman, to sa len tak nevidí. Druhá hodina bola ďaleko ďaleko lepšia, aj tých sympatií už bolo viacej a Gal sa dvakrát rozkošne usmiala. Aj hláškovanie už bolo jednotkové a celkovo bola druhá polovica pútavejšia, no v tej záplave komiksovej konkurencie s priemerom dnes rozhodne neuspejete. Zatiaľ zrejme najslabší zo série DC. Ideme ďalej. ()

instageek_cz

V Batman vs. Superman se nám Zack Snyder pokusil namluvit, že Batman a Superman mají důvod se nenávidět. A na podobně klamném tvrzení staví i Ligu spravedlnosti. Představuje nám svět bez Supermana jako místo, odkud se vytratila veškerá naděje. Proboha, Zacku, ale ta naděje tam nebyla ani předtím, tak na co si to tady hraješ?:)) Vzpomeňte si na überponurý úvod se zpomalenou vraždou rodičů Bruce Waynea v BvS, na Batmana odsuzujícího zločince k smrti, davy lidí, co chtěly Supermana pověsit nebo upálit, a takhle bych mohl pokračovat ještě dlouho. Takže Batmanovy stesky v JL o tom, jak se nám na Zemi žilo krásně, když tu Superman byl, se těžko berou vážně. To je pořád ten stejný problém. DC chtělo hrstkou filmů dorovnat 17(!!) marvelovek, které měly do té doby premiéru. Strašná blbost. Viděli jsme epická vyvrcholení, osudová rozhodnutí, šokující úmrtí i zázračné návraty postav, k nimž jsme měli téměř nulový vztah. Nedává to smysl, je to jako mít svatbu, a až pak se začít seznamovat!:)) Nicméně, nakonec tohle Frankensteinovo monstrum, kterým původní verze JL je, hodnotím lépe, než BvS. Moc se mi tu líbil Ben Affleck. Parádně ztvárnil obyčejného smrtelníka, bez superschopností, zápasícího s údělem vůdce týmu nadlidsky mocných jedinců. Fakt mě bavilo sledovat jeho pátrání po Flashovi, Aquamanovi a s pomocí Wonder Woman i po Cyborgovi. Batman už zde není tou 2D postavičkou, která je buď hodně zlá, nebo hodně hodná. Skrze tu jeho temnotu probleskují i různé odstíny lidskosti. S takovým hrdinou bych si coby fanoušek sólo film představit dokázal a věřím, že by byl skvělý. Naopak koho bych už vidět nemusel, to je Steppenwolf, hlavní záporák JL. Obecně nemám rád tyhle celodigitální postavy, kdy je na milion procent jasné, že nejsou reálné. Nechápu, co na nich filmaře pořád fascinuje. Zcela ruší iluzi, že to, co sledujeme, se skutečně děje. Pro nejvelkolepější týmovku DC jde o velmi nevýraznou volbu. A jak se říká – jaký záporák, takový film!:) Není tu žádný kulervoucí moment, žádný megacool záběr, nic. Poprvé v historii sledujeme v akci největší hrdiny DC, ale prostě to není vidět. Co ovšem vidět je, to jsou scény, které vznikly po Snyderově odchodu z placu. Vždycky, když se na sebe hrdinové trochu moc usmívají a jsou trochu moc velká bandička těch nejlepších kámošů, je to Joss Whedon a snaha DC o podlézání divákům. Přesto mě JL bavila o trochu víc než BvS, ačkoliv je celkově vzato určitě horším filmem. Asi hlavně proto, že moji oblíbení hrdinové se tu chovají… jako hrdinové, a ne jako zaslepení tupci. Což je vždycky fajn!:) Hodnocení: 6/10 //// Delší verzi recenze a další nejen filmové a komiksové zajímavosti čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

PlysovyMacko

Co sa da cakat od takéhoto filmu? Digi zloduch, digi bordel, dve skvelé scény ( svätyňa amazoniek, prebudenie Clarka ) a par slušných vtipov ( Flash, Aquaman s lasom ). ()

olmikee

DC, potažmo Warnerům se honba za Marvelem smrtelně vymstila a nejvíc na to doplácí samotní fanoušci, kteří potom nevědí, jestli se u filmů smát, anebo brečet. Liga Spravedlnosti je totální shitstorm. V tom filmu nefunguje absolutně nic, ať už je to chemie v samotném týmu, logika, jež se vytratila asi na jinou planetu nebo trapné pokusy o vtipy. Celé mně to přijde tak divně poskládané, jako by ty scény na sebe ani nenavazovaly, protože nemají žádnou synergii a nepůsobí to absolutně jako celek. Během 2 hodin se nám tvůrci snaží prodat dva nové hrdiny, o kterých v podstatě nic nevíme a záporák, o kterém toho taky moc neřekli. O Snyderově vizualizaci toho bylo napsáno už dost, ale ty jeho věčné zpomalovačky, pane bože... U třetí jsem radši už nekoukal. Jinak samotné akční sekvence celkem ujdou až na tu vizuální stránku (hlavně u finále). Pro mě obrovské zklamání a celkem dost mě to bolí, protože DC dle mého má ve stáji daleko zajímavější charaktery než Marvel, a tak doufám, že jim to konečně dojde a začnou ty filmy dělat trochu jinak. ()

mar11

Věřím, že kdyby to dělal jeden režisér, kterému by do toho nikdo nekecal, tak je výsledek mnohem lepší. Takhle jsou na tom znát všechny ty dotáčky a stříhání. Jinak ale musím uznat, že všechny nové postavy jsou naprosto parádní. Doufám však, že vrchol tohoto filmového vesmíru nás teprve čeká. ()

george82

Není to vůbec špatný, jak se všude píše a bylo to i dost vtipný. Flash tourčitě oživil a na krátkou chvíli confused Superman byl skvělej. Za mě palec nahoru. ()

Lakash

Ztráta času. Hvězda za pár vtipných scén, sexy Gal Gadot a hustého Aquamana. Psát cokoliv dalšího by bylo plýtvání času (jako by těch 120 minut nestačilo). ()

Zembitch

Díky Bohu, že jsem tohle přežil bez újmy na zdraví. Počítačová ptákovina s rádoby vtipnýma hláškama, která je naprosto o ničem. Takové trápení v kině jsem snad ještě nezažil. Půl hvězdy, že jsem tohle dokoukal a druhá půlka z úcty k fanouškům komiksových filmů... ()

Kucino

Občas si človek zaviera oči a je mu trapne aj za hercov.. Dej dolepený a predvídateľný...Akčne scény, ale vcelku ušli. Superman je joke pre tento film. ()

savatage

Lize spravedlnosti vytknu snad jen, trochu pomalejší rozjezd a rozkouskovanou první polovinu filmu, na které je vážně poznat, že se hodně stříhalo. Do kina jsem šel s pocitem obav, ale odešel jsem z kina mile překvapen. Některé scény byly skvělé a hezky propracované. Na film se opět znovu velmi rád podívám. A co se týče stopáže? Nepotřebuji z kina odcházet s otlačenou řití kvůli 180 minutové stopáži, tak jsem rád, že to ustálili na necelých dvou hodinách. Jen by to propříště chtělo víc dát tam kde je třeba a ubrat tam, kde netřeba... ()

ratpile

Hrozne blby, genericky film a nerdske orgie v jednom. Klisovita pribehova linie - temny Superman. Hlucha mista ve scenari - hopsajici Wonder Woman. Zamenitelny zaporak - hopsajici Wonder Woman. Digitalni bordel - hopsajici.. Ehm. A pak je tu jeste Khal Drogo, Flash, prijemny Affleck a dalo by se pokracovat az do geek heaven. Na seriozni vady tady zkratka funguje neseriozni kontrast vlhkeho snu tlustych decek. Uznavam, pribeh snad musel vypadnout z Univerzalniho tvorice vypraveni, ja ale tuhle komiksovou divocinu a geek pecko hodnotit vylozene zaporne. p.s. Superman a Batman na jednom platne! Zase! Uaaa! ()

ACDCKL

Na film jsem šel popravdě s malým očekáváním, hlavně díky recenzím z Rotten Tomatoes. Naštěstí pohroma se nekonala a film mě i docela překvapil. Sice na Marvelacké filmy to nebude stačit, jak zisky, tak i návštěvností. Za velkou negativní považuji to jediné, co vždy DC komiks měl vždy lepší než Marvel a to je hudba ve filmu. Danny Elfman je dobrý skladatel, bohužel zde vytvořil hudbu, která se rozhodně zapomene a člověk si z toho nic nezapamatuje, oproti předchozím filmům se hudba přiblížila Marvelu, kde to tvoří jen hluché pozadí. Následně je i u filmu vidět, že ho dělali dva režiséři s jinou vizí, ač se snažil Whedon jak chtěl, je vidět, že styl má naprosto jiný než Zack Snyder. Bude mě rozhodně mrzet, pokud toto univerzum nebude pokračovat, mám filmy od DC rád, i když je to občas CGI peklo. Muže z Oceli už asi nic nepřekoná, takže 3 hvězdy. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Když to nejde přes Batmana, musel Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta, Menu) vzít zavděk Lexem Luthorem. Britský herec byl totiž jedním z favoritů na Reevesova netopýřího superhrdinu, jehož… (viac)

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera