Priviedli vojnu do jeho vlastného domu. Zabili mu ženu a dcérku, ktorá sa ešte ani nestihla nadýchnuť vzduchu na tomto svete. John Kelly (Michael B. Jordan), veliteľ špeciálnych námorných jednotiek, nikomu nič nedaruje a všetci budú od teraz hrať podľa jeho pravidiel. (sochoking)

tom88

Príbehovo film nijak nevyniká, ale aj tak je to fajn jednohubka, ktorá neurazí. Herecky neoslní, ale dá sa im to uveriť. Akcie je pomerne dosť, takže aspoň nezačne nudiť. Ľahko nadpriemerný akčňák. 65% ()

UhLee

(4/10).  6. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Na tento akční snímek jsem se hodně těšil. Mám rád filmy z válečného prostředí a Michael B. Jordan je velký sympaťák - v Creedovi jsem si jej hodně oblíbil. Proto jsem se na Without Remorse těšil. Dostal jsem ale velmi slabý odvar toho, co jsem čekal. Film má světlá místa, kterými jsou akční scény. Jakmile však dojde na hluchá místa, tak má člověk tendenci zívat. Tohle mě hrozně mrzí, protože jsem snímku fakt fandil. Měl výborně připravenou půdu pod nohama - za režisérským křeslem seděl zkušený Stefano Sollima, sekundoval mu parťák ze Sicaria II. - Taylor Sheridan. Casting byl podle mě taky povedený. Jamie Bell má takový provokativní ksicht, který chcete ihned rozmlátit. Tak proč se to nepovedlo.. Bohužel tam jsou zase ti RUSÁCI. Nejčastější nepřátelé svatých Američanů. Chtělo by to pro příště více války a akce. Nečekal jsem, že po potitulkové scéně se mnou potencionální pokračování nic neudělá. To samo o sobě o snímku už leccos vypovídá. ()

Johnny.ARN

Aj keď som pridal jas, aj tak som nič nevidel, samá černota. Stále je to v tme, v noci alebo vo vode. O tých dvoch zberačoch ani nehovorím. Prekvapil ma ale Gáj, že je už tak postarnutý. Tešil som sa na Gigandeta, bol tam asi 30 sekúnd. Sollima pokiaľ dostane americkú produkciu, ako keby nevedel, čo s tým. Jeho talianske počiny sú fajn, nové, neokúkané, navrstvené, so zvratmi s hereckou špičkou. Tento blábol mal zo začiatku potenciál, potom to upadlo do stereotypov, škatuliek a klišé. Pomsta, Rusko, nepriateľ vo vlastných radoch a všetky tieto hovná sme už videli tisíckrát. A na to, že to bol špecialny tím, mali dosť zvláštnu taktiku a spôsob úniku. Jedna za scénu v base a prepad konvoja, jedna za celkový dojem. Ober sklamanie. 2 z 5 ()

viperDavid

Mírně podhodnocený film. Ono totiž naše společnost kouká zbytečně na detaily a snaží se kritizovat. Jasně without remorse není bůh ví jaký filmík, ale je akční. To si zapamatujte akční a to splňuje. O tom to je dámy a pánové, protože v reálném světě se tohle opravdu neděje. Je to stejně jako ve street pornu. Jůů ty jsi krásná a šukatelná dáš mi za pěťák? dám to je super potkat takhle lásku...no nechci vám brát iluze, ale stejně jako v pornu tak ani v akčním filmu se nedočkáte reality. ()

bizz_mjc

Spy thriller drama akční válečný revenge... ani mi nevadil ten mix žánrů, dokonce i ta dramatická část se ztrátou rodiny mi nepřišla, že by film zásadně kazila. Akce je přehledná, docela působí i autenticky, ale závěrečná část filmu jakoby ztratila koule a sundala nohu z plynu a Without Remorse už jen doplachtí. ()

Brain-D

Michaela B. Jordona mám rád. Má charisma a od Creeda ho prostě řadím mezi áčkové herce, i když hraje spíše v béčkových záležitostech. Akce na začátku filmu je naprosto skvělá a přehledná. Do první poloviny je to nadprůměr, ale postupně se to ztrácí dech. Rozhodně by se to mezi akčními snímky posledních let ztrácet nemělo ! 65% ()

drackula

Od tohto filmu som čakal trošku viac. Má kvalitnú akciu, kde scénu vo väzení považujem za úplnú bombu. Konšpiračno-polická linka je tiež v poriadku, aj keď občas som mal pocit, že toho motajú až príliš. Michael B. Jordan mi v úlohe príslušníka Navy Seal, ktorý si ide tvrdohlavo za pomstou tiež vcelku sedel. Chýbalo tomu ale niečo navyše. Nejaký príbehový wow moment, ktorý by ma priklincoval a už nepustil. Film ale plynul príjemne a nemôžem povedať, že by som sa nudil. Pokračovaniu by som sa určite nebránil. 70% ()

JohnSmith

Na tenhle film jsem se moc těšil a bohužel jsem byl celkem zklamán. Film to není špatný, natočený je dobře, ale styl vyprávění je poněkud nudný, žádné zvraty, dost předvídatelné. Clancyho předlohu jsem nečetl, takže srovnání se vyhnu, ale celkově mi to přišlo jako dosti ukecaný pilot k seriálu, škoda. ()

mkubalikova

Jako vidět to v kině, asi bych byla hodně naštvaná. Takhle v sobotu odpoledne doma při aktuálním filmovém suchu přihodím i jednu hvězdičku za hrudník Michaela B. Jordana. Nicméně od takové sestavy před a za kamerou jsem čekala o dost víc!! 60% ()

m.a.t.o.

„Myslel som si, že pešiak môže dostať kráľa. Ale Rykov nebol kráľ, bol iba pešiak tak ako ja.“ Keď Sefano Sollima točí podľa scenára Taylora Sheridana, začína to smrdieť prúserom. V komentári k Sicario 2 som písal, že Sheridana považujem za dobrého scenáristu, ale zrejme toto tvrdenie prehodnotím. Sollima sa však tiež veľmi nepochlapil. Celý film bol akýsi nudný a bez atmosféry. A aj keď obsahuje pôsobivé akčné scény, kvôli nezáživnosti filmu ako takého, ma nebavili ani tie. Rozmýšľal som, že ak by Without Remorse režíroval niekto iný, možno by výsledok bol lepší. Ale, úprimne, z takéhoto scenáristického pekla by dobrý film neurobili ani Spielberg so Scorsesem. 35 % ()

kenkaku

Sice je Tom Clancy pořád na jedno brdo, ale to brdo mi sedí. Jediné co je novinka (a leze mi krkem) jsou neomarxistické inovace. Proto máme velitele SEAL teamu ženskou (!?) a ještě k tomu tmavé pleti (a s největší pravděpodobností lesbu). Sice oceňuji vazbu na Jamse Greera v dalších filmech (James Earl Jones) ale už vidím jak tohle by dalo výcvik… vazba co má penis (v knize to byl samotný James Greer mimochodem) by fungovala lépe. O dost víc mi ale hnul žluči přebarvený John Clark (hraný předtím Wilemem Dafoe nebo Lievem Schreiberem v Nejhorších obavách). No nic. Alespoň Robert Ritter není náhle Číňan (Henry Czierny v Jasném nebezpečí). Děj má slabší momenty, ale jinak jede jak má. Také jsem se ještě nerozhodl , zda mě štve jak se scénář vydal jiným směrem než jsem čekal (méně logickým) nebo ne. Také asi celkem hodně toleruji relativně rychle prověřenou pointu (to že něco nesedí je jasné už po 30ti minutách… politik se nechová jako politik… velitel se nechová jako velitel, atd.). Jako milé považuji také potitulkovou scénu a vznik “Rainbow”. ()

sedm.1

V případě této podívané se rozhoduji při výsledném hodnocení mezi dvou až tří hvězdí, a je to vážně na hraně průměrnosti, až lehké podprůměrnosti. Žánrově se totiž jedná o podívanou, kterých je opravdu hodně a hodně, a aby mě podobný typ filmu prostě dokázal oslovit, tak zkrátka musí nabídnout cokoliv navíc, díky čemuž bych si mohl ve výsledku říct, ano, ještě že tam bylo to, či ono, jinak by to byla bída. A právě v tomto mám s Without Remorse problém. Na jednu stranu se totiž sice jedná o profesionálně zpracovanou, nenudící a svižnou podívanou, na stranu druhou, kde je ono cokoliv navíc? Například veškeré postavy tu nelze označit jinak, než jako tuctové kopie snad všech existujících hrdinů, záporáků, podržtašek a dalších tematických figurek, bez jediného zajímavého, neobvyklého rysu. Herecky to samé, sice standardně, přesvědčivě odehrané, nicméně že by někdo jakkoliv vyčníval, či na sebe strhnul nějakou větší pozornost, to ani náhodou. Ústřední hrdina, mstitel, si pak s padouchy vyrovnává účty způsobem, který úplně nenadchne, nasraně a nekompromisně se sice tváří jako bůh pomsty, ovšem samotná pomsta zas až tak nasraně a nekompromisně neproběhne, není ani krvavá, ani efektní, prostě se jedná o takového mstitele bez koulí, kterému chybí ta správná agrese a drsnost. Ani vizuální styl zpracování a atmosféra nepřináší nějaká pozitiva, není to ani syrové, ani špinavé, ani dramatické, takže i v tomto ohledu je to takový vyloženě nenápadný snímek. No a akce postrádá dynamiku, výraznější choreografii, efektnost, nekompromisnost, tudíž znovu již poněkolikáté, stokrát viděná akce, která neurazí, zároveň ale ani nenabídne žádný důvod říct si wow. Já tedy nakonec s hodně odřenýma ušima ty průměrné 3* tomuto filmu dám, jelikož mu prostě tu jeho funkčnost ve většině ohledech upřít nemohu, ale že se jedná o podívanou, kterých je vážně hromada, to je fakt, který mu ve výsledku vážně ani trochu neprospívá. ()

DavidS.

Jakmile se sejdou dohromady Sollima a Sheridan, tak to prostě nefunguje, což dokázalo už Sicario 2... Bez výčitek je totiž režijní zoufalství, scénáristický paskvil,  přehlídka toporného ne/herectví a další současná zrůdná demonstrace rasové koreknosti (pro infiltraci v Murmansku je totiž nejvhodnější negro-hispánská jednotka s ebenově řezanou velitelkou)... ()

Kienast

Obsazení skvělé, jméno režiséra solidní, ale výsledek podprůměrný a v některých pasážích vyloženě nudný. Přirovnal bych to k situaci, kdy jdete do luxusní restaurace, kde vaří známý šéfkuchař, objednáte si luxusní steak a ve výsledku vám přinesou gothaj s cibulí. 4/10 ()

Lukoboss

Tak když už je to přímo v názvu, bez výčitek tomu plesknu nízký hodnocení, protože od prvních chvil divák tuší, co se na něj chystá. A zároveň tomu nerozumím, protože T. Clancy byl vynikající autor takových příběhů, k tomu scénárista T. Sheridan, co napsal např. oba díly Sicaria, a pak režisér S. Sollima, kterej natočil (pro mě) jeden z nej thrillerů Suburra, perfektní seriál Gomora a druhýho Sicaria?! Tak co se tady sakra stalo? Nefunguje to, vůbec mě to nevtáhlo do děje, o hlavního hrdinu mně nešlo, k tomu je to podle dnešních korektních pravidel. Takže hlavní kladná velitelka je černoška, v podstatě celá její jednotka včetně hlavního hrdiny jsou afroameričani, zatímco ti záporní hajzlové jsou pochopitelně bílí. Tady se s tím nikdo nemaže, od prvních minut se na tohle tlačí, aby bylo všem jasno. Akce je relativně slušná, ale to je tak všechno, protože jinak zápletka, příběh i zvraty v ději jsou k uzoufání. Takhle ne, pánové, takhle fakt ne... ()

borec999

Michael B. Jordan pravdepodobne nikdy nebude môj vyslovene obľúbený herec, ale jedno mu musím nechať- vyberá si projekty a filmy, ktoré ma nesmierne bavia. Po Creedovi 1 a 2 tu máme politicko-špionážny triler s jemnou prímesou akcie, ktorý akoby vypadol z 80-90. rokov, kedy sa podobné filmy točili ako na bežiacom páse. Akcia je dobre natočená, herci solídni (Jordan hlavnú rolu utiahol) a zamotané to bolo tiež poriadne takže aj s príbehom a dejom som spokojný. Príjemná old schoolová jednohubka a po Sicariovi ďalší sympatický film od režiséra Stefana Sollimu, s ktorým mám taký pocit, že som naladený na dosť podobnej vlne. 4*- 70-75% ()

iXtr3m3

Absolútne nevyužitý potenciál látky v slabých kulisách a takmer čisto štúdiovom spracovaní. Prečo? Veď Tom Clancy skrýva v sebe obrovský potenciál. Casting bol tiež fajn. No nič. Uvidím, ako sa podarí rozbehnúť sériu a či vôbec. Pretože akcia bola slušná, technicky to bolo tiež na úrovni, len ten pocit z TV filmu (je to Amazon Prime, ale viete ako to myslím) to pokazil. Len tak tak tri hviezdy. ()

666Carnage

Není to nejhorší film. Michael B. Jordan akční filmy umí a tady mu to taky věřím. Ale krom jedné delší, akční scény jsem tomu nějak nepodlehl. Nevím proč to tak je, ale všechno to bylo prostě na jedné vlně, žádné velké výkyvy se nekonaly.  Přitom obsazení dobré a to i na křesle režiséra a scénáristy.  Docela škoda, ale pozornost si to určitě zaslouží aspoň na to jedno shlédnutí. 50% ()

Strandmon

Tak nějak jsem dostal, to co jsem podle zdejších hodnocení očekával: Without remorse chce tak strašně být našláplou akční revenge podívanou a zároveň i propracovaným špionážním thrillerem, až se bohužel stalo, že pořádně není ani jedno. Tvůrci akorát věčně skáčou z jednoho k druhému a díky tomu je to na na akční pomstu příliš zdlouhavé a na špionážní drama to má příliš jednoduchou zápletku. Herci jsou super a Michael B. Jordan ukazuje, že má talentu na rozdávání. Už Creeda jsem mu sežral, ale tady ukazuje že se hodí i pro role akčních drsňáků. Nutno taky říct, že i akce je precizně natočená a hlavně sekvence s odstřelovači je parádní. Každopádně nejsem asi jediný co díky obsazení a tvůrcům očekával trochu více. Škoda nevyužitého potenciálu. ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (viac)

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

12.05.2022

Je to už, panečku, tři roky, co měla na Amazonu premiéru druhá řada povedeného seriálu Jack Ryan na motivy knih Toma Clancyho s Johnem Krasinskim (Tiché místo) v hlavní roli. Pak přišla pandemie,… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)