Priviedli vojnu do jeho vlastného domu. Zabili mu ženu a dcérku, ktorá sa ešte ani nestihla nadýchnuť vzduchu na tomto svete. John Kelly (Michael B. Jordan), veliteľ špeciálnych námorných jednotiek, nikomu nič nedaruje a všetci budú od teraz hrať podľa jeho pravidiel. (sochoking)

vodkasesemte

A-TACs? Jen na vestě. To vypadá na Damašek. To RPG má asi nějakej psychologickej efekt. Všichni ztuhnou! Its an Russian arms depot. Ti Rusáci nic moc. Střílej je tam jako šváby! Fire in the hole. Si zapnul automat? Konečně! Každopádně to není tak špatný, jak jsem si myslel. Akorát se to mělo jmenovat Call of Duty: Modern Warefare. Včera jsem rozehrál Battlefielda pětku, takže jsem jako ryba ve vodě. My God, my freedom. Jak si myslej, že jsou doma v bezpečí. Člen speciálních jednotek a nechá se přejetet dodávkou? Asi to doma nečekal! Ten druhej měl čas zareagovat, zalehnout pod palubovku, přejet ho. Líbí se mi to, akorát nvm, kdo v tom bude hrát. To jo, ale oni se maj kam uklidit. Když je oddělám já, tak přijdou hned ke mně, i kdybych po sobě nezanechal jedinou stopu - napíšou si to už sami, svině český. Brzy stejně vytečou všechny a kvičení jim už nebude nic platný. Jsou tady sami v pasti. Doufám, že mu sejmou aspon starou. Se mu vypnul i ntb? Schválně, jak mu to pálí. Je ten debil ho neměl v nabíječce! Dostal varování. Sluchátka pořád na uších.  Hraje hodně velkýho debila. Rusáci zasae noční optiku se zvětšením. Přitom by stačilo, kdyby tam naběhli s baterkama a vystříleli to. I m ready. Cože? Ten záchyt na nábojnice vidím poprvé. Takovej velkej negr a zastaví ho jedna kulka. Nebo tři. Tak to nevyšlo. Ale dobře je tam vystříleli v posteli, když to nečekali. Jedna kulka do hlavy a jejich americkej sen se rozplynul. We have to be alert to the fact that these SEALs get themselves into all worlds of trouble. How come both times my world has gone to shit, you are standing in the middle of it. Just good luck, I guess. Russians? By proxy. None of them were connected to Russia in an official capacity. Russia was dealing weapons out of Aleppo. The director considers the score even. She feels its unnecessary to poke the bear any further. Naopak, pyča by do toho začla štourat, protože by se nikdy násilí neučastnila osobně. Už podle toho, jak čumí ta odporná negroša vedle. Secretary Clay. Andre Vaseliev, ex-FSB. Hes full-on untouchable. Hlavně by mě zajímalo, kde zjistili jejich identity - těch sealu. Negrovi se rozpadnul svět. To je k popukání, jak se vzteká. Asi jako když český svini zabiješ jorkšíra. Ale ta si muže dojít pro novýho do množírny. Negr bude muset naprcat jinou opici. Až se pomstí. He flashed gun at me. Čuráci už jedou - pro kulku do palice. Si to přiště taky rozmyslej reagovat na výzvu každýho kripla. Hurry up,  I m really scared. Typický. Já se jen špatně podíval. Give me a name. John Kelly. You are the problem, John. You are supposed to be dead. I punctured your lung. Now you drown in your blood. Give me a name and I will make it quick. Victor Rykov. Auto jsem nikdy nezapálil, myslim, zatím, ale podle mě by takhle nehořelo, pokud bys nenalil benzín dovnitř. Washington crossing Delaware. Even in prison he wont be safe. He shook a tree that needed shaking. Lets see who else falls out. I m the one that went to hell and did their dirty work. Člověk by řekl, že předtím, než jsi naprcal tu opici a zamiloval se, bys udělal všechno proto, aby ses dostal ke speciální jednotce. Armáda byla tvým domovem. Dala ti všechno po čem jsi toužil. We served a country that didnt love us back. Jak se dycky trefím. Bcs we belived in what it could be. We fought for what America could be. But they crossed their line. They brought their war into my house. A ty do jejich - těch muslomanu, co nemaj ani střechu nad hlavou. Jak si ta opice zvykla na vysokej životní standard a ted pláče, když . They took my wife. They took my baby girl before she got a chance to take a breath. The contract is broken. They are gonna play by ma rules now. I will show them what a pawn can do to a king. To sou slova chlapa. Why do you think I ended up in a prison full of Russian mob? Policajti si na sebe nevezmou pláštěnky? Budou pak sedět v kanceláři jako zmoklý slepice? Proč se neopře o tu zed a pak ho nepřekvapí, než si na něj zavolá posily? Buddy, they are gonna write songs about all the shit you messed up. Pro mě za mě si mužou zazpívat. Victor Anatoly Rykov. He believed the West could be brought down by a series of strategic attacs on American soil. He was a planner and a doer. He had an estabilished set of embedded agents. Vpravo nahoře při letmym pohledu, ale nejsem si jist - mate mě ta pleška, která nebyla pod helmou vidět. Top right. I think I have shown that I m willing to go further than anyone to get the job done. Consider what I did in Dulles as an audition. You need somebody like me. And theres nobody like me. After the mission you will return to the penitentiary (polepšovna) as a felon. The route from Leipzig to Anchorage is already cleared. We cannot leave a trace of US presence behind. Death follows me around (předtím jsem to zapomněl dopsat). I m gonna make it right. After that, my life doesnt matter. I m done making promises that I cant keep (bring him to justice). To byl Mig? Já viděl F18ku. Ale ani tu to nepřipomínalo. Co to je? PAK FA! You are garbled and unreadable. Can you repeat? Missile launch! Takhle se na ně musí. Kurvičky to budou pořád zkoušet přes právníka apod. Já bych jim nedal ani varování. Ten nuž do krku mužou čekat. Svině. Ten dement si sundal padák? Tu uřvanou opici, která je tam komanduje, bych nevydejchal. Jste zapomněli, kde má letadlo dveře? Ted je z něj ponorka. Ani ne minutu po ponoru se tam válej mrtví tuleni. Jo takhle, to sis mohl nechat jeden sáček pro sebe. Doufám, že tam mají tak motor. Maj. Richard, Franklin, Saymor a John. Ritter was the one who said Rykov was dead. And hes the only one asshole that wasnt on the plane. Same thing happened in Aleppo. Ten negr musí bejt malej, protože ta G36ka je obrovská. Hlavně nemá přizpusobenou šachtu pro americký zásobníky, což předpokládám by měla, kdyby šli do akce, aby mohl měnit zásobníky. We are just pawns serving the same king. We wanted you here. You and me being here is the op. We fancy yourselves true patriots. Our lives offered willingly for the highest cause. To si mohl rovnou přiložit bouchačku k hlavě a neudělat takovej bordel. To jsou ti vyhlášení ruští snipeři! Ty kulky lítaj z hrozná dálky, přitom jsou hned naproti. They wanted us to find a dead Russian soldier on American soil. And they will find a bunch of dead American soldiers on Russian soil, too. And we we kill a couple cops on the way out of here, even better. It was a setup from the beginning. They are trying to start a war. Now all we got to do is die. Nikdo rozumnej by nerozpoutal válku kvuli pár mrtvejm vojákum. Ale v dnešním světě je možný docela všechno, když už se uzavřel na základě vyhlášení pandemie. My gun jammed. Kdyby tvoje gunzajamovala, tak seš mrtvá, ty tlustá černá pýčo. Já msylel, že mu řekne, "Chceš je ještě vidět?", a on, co jim má říct. Přesně to mě napadlo, že se muže vyhodit do vzduchu a nezanechat po sobě stopy. Stejně tak mohl střílet po těch ruskejch vojících už ze střechy. Ale on se nakonec za jednoho z nich převlíkne a odjede jim se sanitkou. Na ambasádu. Jediný dvě černý držky v Moskvě a oni je nechytnou, nebo kde to byli. To asi nebyla Moskva, když jsou na moři. Pawns could never kill a king (even a pawn could kill a king). They are trying to heat up with Russia. You know who won WWII? It wasnt the generals or the admirals. It was the economists. More tanks, planes, ships. And all that spending lifted this entire nation out of poverty. Takže to, jak je Pavličenková ve 42. musela osobně přesvědčovat, aby otevřeli druhou frontu, bylo taky divadýlko. Potřebovali získat na svou stranu americkou veřejnost. Public Relations. Freed the world from tyranny. A big country needs big enemies. Sami jste si nepřáteli. Our fear of them unified our ppl (covid). Gave us purpose. The problem today is half this country thinks the other half is its enemy, bcs they have no one else to fight. Myslíš ty buzeranty, co se narodili v jiným těle a volají po svejch právech (nehledě na feministky, co znaj všechno nejlép)? Ano, to je dusledek bezválečného stavu, kde se týdle špíně dobře daří. Freedoms you take for granted. Her name was Pam and you are gonna say it before you die. Další pokus. To je idiot. Proč to říkal? Já bych mu radši zabil rodinu. Vždyt o nic nejde. A hlavně měl pravdu. Negra do toho akorát nezasvětili. Jako nebylo to špatný. Podepsal se na tom Tom Clancy! () (menej) (viac)

VideoTuti

Jak je vidět skoro všechny americké filmy maií v hlavních rolích černochy i když hlavní hrdina je v knižní předloze běloch! Hold rasismus naruby. ()

FandaF

Přečernouškováno... :/ Tenhle mozkový výplach dnešní doby fakt nebrat. Mimochodem té blbce Greerové to nešlo věřit ani náhodou. Děs. To je tak, když jedinou kvalifikací proto si vlézt před kameru je být černý jak boty :/ ()

Heywood

Typ mého oblíbeného filmu... jenomže...po první minutě jsem čekal, zda "jistý herec" bude opět padouch a byl. Trapné. Pak jsem čekal zápletku a místo peněz tu byla snaha najít nepřítele. Trapné, protože svět dávno není bipolární. Jodie Turner-Smith je asi úžasná modelka, ale pohybovat se jako modelka, když má hrát otrlou bojovnici je další trapas ( a s tím bříškem? To točila těhotná?). Výbuch na náměstí a trvalá střelba a Rusové pošlou chudáčky, kteří tam všichni zařvou pod amertičanským superhrdinou. Ten jim nakonec odjede záchrankou, kterou asi nikdo nehledá dodnes. Před tím ovšem spolubojovníci projedou náměstím, kam padají granáty a padají mrtvoly a nikoho z Rusů průjezd dodávky nezajímal. Hm. Trapné. Pak superhrdina potrestá padoucha v nastražené léčce a jen tak s ním zmizí. Hm. Jako důkaz má co? Jen nějakou rozdílnost v hlášení? A jak to superhrdina ví? A proč by padouch(ška) ať matu) neměla mít info odjinud? A ten s bombou přijel do Ruska se odpálit, protože byl vlastenec? A po titulkách to přijde: Nabízíme hlupáčkům druhý díl a zápletkou bude, že superhrdina bude řídit superborce a šéf CIA, jen tak na procházce z toho učůrává blahem. Bože.. to už nebylo jen trapné, to bylo idiotské. A celé se to odehrává tak, aby někdo si něco asi myslel a někdo, kdo si asi si něco myslí, pak asi zmáčkne jaderný knoflík...Ale takhle to nefunguje. Jedna hvězda za větu: Půlka národa nenávidí druhou půlku, tak jim dáme nepřítele." Jen nevím, od kdy 13 procent je půlka, ale vzal to nešť. ()

JokerBaby

Film tohoto typu si vždy rád pozriem. Vopred viem že o zábavu mám na chvíľu postarané. Radšej si pozriem dobrý vojnový film / špeciálne jednotky / ako príklad Johna Wicka. Občas to porovnávam. Ako by sa ubránil JOHNY pred jednotkami NAVY Seals. Jedna taká dobrá akcia ako sú precizní a presní je vo filme s Tomom Hanksom - je film Kapitán Filips - tam sa ukáže Seal v plnej paráde / Na koniec / K veci : takže film je o tom ako chcú Američania vyprokovať vojnu s Ruskom. Hlavný hrdina - slušný ženatý muž - ako správny americký vojak - pešiak im to prekazí - ha ha. Film má pozitívny charakter a Režisér chcel poukázať na to že sa medzi týmito krajinami niečo deje. Ukázať to, že o vojnu nemá nikto záujem iba úzka skupinka nesprávných ľudí. Vo filme hrajú aj dvaja oblúbení herci. Jamie Bel ktorého ste mohli vidieť v známom filme JAMPER a druhý herec CAM GIGANDET - to je ten herec ktorý chcel vo filme Twilight sága zabiť Belu. Kočku čo sa zaľúbila to upíra / Robert Pattinson/ Samozrejme sa mu to nepodarilo a naopak on prišiel o hlavu. ()

nanamarak1

Úvodní akce člověka slušně navnadí. Bohužel, potom se tempo trochu zpomalí, ale některé scény jsou pořád cool (vězení, pád letadla). Zkrátit to o 10 minut, dal bych čtyři hvězdičky. Ale i takto si to zaslouží aspoň 65%. EDIT: Rozhodl jsem se navýšit na 70%. Za co? To hodnocení je až moc tragický. (A smrt Pearceho je aspoň celkem originální) ()

Kushina

Za mě solidní akční film, který měl super příběh a na rozdíl do různých béček se nesnažil hrát si na Johna Wicka, který se nepovedl. Prostě takový zlatý střed, kde to nebylo nějak extra přeplácané. 75% ()

SamGee

V  špionážnych dielach od svetoznámeho autora Toma Clancyho sa najčastejšie objavujú tieto postavy – agent Jack Ryan a jeho spoločník John Clark. Práve John sa objavoval v kinách i filmoch ako vedľajšia postava. Tentoraz dostal príležitosť zažiariť ako hlavná postava v  snímke Without Remorse a ukázať divákom, či dokáže film uspieť bez Jackovej prítomnosti.     Predtým, ako dostal meno John Clark, bol obyčajným vojakom, ktorý čakal s manželkou Pam (Lauren London) dieťa. Jedného večera vpadne do Johnovho domu partia nájomných vrahov a počas vlámačky usmrtí jeho manželku. Vtedy sa vydá John na cestu za pomstou a v priebehu deja odhalí sprisahanie, ktoré by mohlo vyvolať konflikt medzi USA a Ruskom.     Film má silnú premisu, ale nezvláda vyrozprávať odhalenia štátneho tajomstva záživným spôsobom, resp. nedokáže podať „wow“ efekt, ktorý by posadil divákov na sedačky. Ani sa mu nedarí vybudovať paranoidnú atmosféru a preto scény, v ktorých ide do tuhého, pôsobia mdlo.  Na rozdiel od hlavnej dejovej linky, osobné momenty hlavného hrdinu fungujú bez problémov a vďaka nim lepšie pochopíme, prečo John koná tak, ako koná.   Michael B. Jordan v hlavnej úlohe podáva slušný výkon a znázorňuje svojho protagonistu ako človeka, ktorý sa nezastaví pred ničím. Zvyšok hereckého obsadenia je na poľutovanie. U hercov, ktorí hrajú generické role, chýba emócia alebo nejaká črta, ktorá by obohatila ich charakter.   O hudbe poviem iba tri veci – objavuje sa sporadicky, nevyvoláva emócie a nepodáva zapamätateľné motívy. Zvyšok technickej stránky nečelí takým problémom ako hudba. Kostýmy vyzerajú fajn, rekvizity zbraní tiež a celkový vizuál nie je na zahodenie.     Podľa mňa Without Remorse je slabším akčným počinom. Celá snímka sa utápa  do podpriemeru kvôli neprepracovaným postavám, nedostatočnému budovaniu napätia  a neschopnosti vyrozprávať komplexné témy. Napriek týmto vadám, sympatický Michael B. Jordan s akčnými sekvenciami to zachraňujú. Ak si chcete pozrieť tento film, neočakávajte od neho nič prevratné.   Príbeh: 4/10, Herecké výkony: 5/10, Hudba: 1/10, Akcia: 6/10, Celkovo: 4/10. ()

fafejt001

Tak nevím , co bylo smyslem  tohoto  , poněkud  zmatečného  filmu . Nejdřív nějaká mise , která byla past , pak se někdo mstí  a  nakonec se rozhodne hlavní hrdina  to  nějak  řešit . Do  toho  zvláštní  výběr  herců , tedy  hereček , spíše  jeho  kolegyně , která  je  bez  výrazu a  samozřejmě  není  běloška . To  je  snad  jasné . Vše  musí  být  vyváženo  , aby  byla  spokojenost  na  celém  světě . A  to  je  , zřejmě  ,  smyslem  většiny  filmů z  daleké  ciziny . ()

Saxos

Sýrie. Další zničená země s přispěním velké USA humanitární pomoci. Stejné, jako pravdoláskařsky posvěcené humanitární bombardování Jugošky. Zase je alespoň co točit a zdůraznit hrdinské činy, záchrany agentů i konfrontace s dalšími rusáckými pomocníky. A samozřejmě podvody, kdy si chce namastit kapsu každý.  Závěr: doporučuji. ()

Rian_witcher

Akce natočená i zahraná amatérsky a navíc duch knihy Toma Clancyho absolutně chyběl. tým se prostě v jednom záběru rozhodl pro přesun do jiné země a v dalším záběru už tam lehce byl. Nikdo vlastně nic neřešil a zřejmě je brutální přestřelka s granáty v Rusku tak běžná, že nikdo neřeší pár desítek postřílených policistů. Tak si prostě americké komando druhý den po přestřelce naskočí v přístavu na loď a hurá domů do Ameriky :-) ()

bonovox

Priemerná špionážna a akčná blbina. Je to dosť nesúrode s rutínnou akciou a s nevyraznymi hlavným hrdinom. Od schopných tvorcov sa čakalo oveľa viac...50% ()

Ironhead

Tady bylo celou dobu něco špatně... nezajímavá a zcela neoriginální zápletka plus úplně debilní a na hlavu postavená akce v Rusku. *nebavil sem se* ()

thekalli

Začátek byl nadějný a Michael B. Jordan též a taky tam bylo pár dobrých záběrů i zajímavých momentů, ale vcelku mi bylo jedno co se tam děje a vedlejší postavy mi byly v podstatě ukradené. A je to škoda, těšil jsem se na další film na kterém spolupracuje Sheridan, ale tohle nevyšlo. Musím říct, že Vyproštění s Hemsworthem jsem si užil asi víc. ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (viac)

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

12.05.2022

Je to už, panečku, tři roky, co měla na Amazonu premiéru druhá řada povedeného seriálu Jack Ryan na motivy knih Toma Clancyho s Johnem Krasinskim (Tiché místo) v hlavní roli. Pak přišla pandemie,… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)