Priviedli vojnu do jeho vlastného domu. Zabili mu ženu a dcérku, ktorá sa ešte ani nestihla nadýchnuť vzduchu na tomto svete. John Kelly (Michael B. Jordan), veliteľ špeciálnych námorných jednotiek, nikomu nič nedaruje a všetci budú od teraz hrať podľa jeho pravidiel. (sochoking)

filipvrbik

Podle mě velmi slušný akční thriller a i když tomu na konci lehce dochází dech, pořád je to nadprůměr... Škoda jen, že nepřináší nic převratného, nebo nového a je to jen klasická žánrovka, ale Michael B. Jordan je skvělý a bez něj by byl film poloviční...70% ()

Zombi

Těšil jsem se dost, solidní jména za kamerou i před kamerou, nabušený trailer, ale výsledek stojí za prd. Film je snad ještě hloupější a béčkovější než ty z devadesátek, přitom ale není ani trochu zábavnej, naopak, dost jsem se u něj nudil. Žádný památný moment, žádný souboj, přestřelka, něco, co by si člověk na chvíli zapamatoval. I ta rádoby realistická akce se dá natočit divácky intenzivně, ale nic. Jordan je sympaťák, ale ty kecy co musí pronášet, to je bída. Kvalitativně podobné jako nedávné Za čárou, a také tu nikoho netrkne, že černoch v rusku nebude úplně nenápadnej. 2 hvězdy. ()

ac3r

Nebylo to špatný, ale ten casting o ničem. Jordan tradičně slabota, nechápu proč ho všude porad cpou a třešnička byla ta Turner-Smith jako na to se fakt nedalo dívat. Jinak příběh a akce nebyl určitě zlej. Guy i ve svým veku měl hrát místo Jordana a možná by to bylo o něčem jiným:) ()

Wancohoff

Este po scenu s podpalenym autom na ulici som tomu daval sancu a cakal som drsnu pomstu kde sa hlavny hrdina s nicim nebude srat. Bohuzial sa tak nestalo a vznikol z toho absolutne nudny zbytocny film ktory nema co ponuknut. 25% ()

Flopik

Nebyť výbornej akcie v Rusku, bol by to čistý priemer. Film veľa originality nepobral, hlavnému hrdinovi zabijú ženu a je za tým spiknutie vo vysokých kruhoch vlády. Škoda, že sa režisér nesnažil o nejaké lepšie nápady. Jordan v pohode, akcie je celkom dosť a film odsýpa rýchlo. Sklamalo ma finále a celkové priznanie, prišlo mi hrozne odlfáknuté. Inak som sa ale dobre bavil. ()

TheSpearCZ

Musím říct, že tohle je jedna z těch výjimek, kdy covid prospěl filmu, protože jít na tohle do kina, tak jsem ale extrémně zklamán. Takhle v dnešní době se to přeci jenom dá zkousnout, ale pořád tomu chybí nějaký význam, tváří se to strašně důležitě, ale ve výsledku je to, řekl bych, až napůl komické. Z herců mě potěšil jen Michael B. Jordan, na kterého se v těchto akčních rolích kouká fakt dobře. Zbytek mě tu absolutně nezaujal. Fighty jsou dobře natočené, ale krátké a mohlo jich být daleko více + je to všechno točené v noci, takže z toho má divák jen poloviční zážitek. Nevím no, zrovna od Sollimi bych očekával větší nálož, i když jsem ve výsledku rád, že jsem to viděl, ale je to čistý akční průměr. Čisté 3* ()

warrenur

Pohodovy B-ckovy akcak, ktory neurazi, ak od neho neocakavate priilis vela. A kto sa orientuje v Clancym aspon trosku, vie do coho ide. Uspokojive, hoci predvidatelne a citatelne aj co do charakterov a prosteho deja. Trochu novych postupov a prekvapeni by som ako divak i tak uvital. 48% ()

Kopi1

Za mě klasicky průměrný akční film. Děj je odvyprávěn zvláštně, chybí mi tu větší plynulost a napětí. Atmosféra filmu je poměrně bídná, akce se sice snaží hrát na reálnost, ale je to velmi kostrbaté a celému filmu chybí tempo a pořádná motivace na dokoukání. A na konec se ruská zásahová jednotka staví asi vedle stormtrooperů co se týče přesnosti... ()

BOURQUE

Nedá sa povedať, že Prime Video sa nesnažil o to, aby filmová adaptácia knihy Toma Clancyho nedopadlo zle. Medzi hercami sa objavili také zvučné mená ako Michael B. Jordan, Jamie Bell a Guy Pearce. Do režisérskeho kresla zasadol Stefano Solima, ktorý má na konte také filmy ako Suburra alebo Sicario 2. A výsledok? Spíš mierne lepší priemer ako nejaké „príjemné prekvapenie“. Bohužiaľ samotnú knihu od Toma Clancyho som nečítal, takže neviem sa k príbehu dostatočne vyjadriť. Každopádne ten „filmový“ nie je celkom jednotný a neobsahuje také zvraty, ktoré by skúsený divák nedokázal odhaliť.(Mimochodom je zaujímavý, že ako pán Clancy vycítil „potenciál“ rusko-amerických vzťahov.) Za jediný plus je možno vyzdvihnúť to, že tvorcom sa podarilo dosiahnuť toho, že zo zrady budete podozrievať dvoch ľudí. Akčné scény sú na prijateľnej úrovni, hlavne úvodná prestrelka a ďalšia cca uprostred filmu naznačujú, že S. Sollima vie točiť aj akčnejšie filmy, keď chce. Z hereckej stránky spíš priemerné výkony, bez akýchkoľvek hlbších rozmerov charakterov. Z celkového hľadiska je to film na hrane troch hviezd. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

helloween93

První Clancyovka, kde nevystupuje CIA analytik Jack Ryan, místo něho je hlavní postavou John Kelly v podání Michaela B. Jordana. Příběh je hodně velká rutina, kde není moc těžké odhadnout, co se stane a kdo je zrádce, zvlášť, když se člověk podívá na cast. Jsem překvapený, že takhle nezáživný film s nudnou akcí točil Sollima, který měl na starost velmi povedené pokračování filmu Sicario. 2* ()

geek.ondra

Skvělá žánrovka s kvalitní akcí, suprovou kamerou a nařáchlým Jordanem. Scénář má své mouchy ale v rámci žánru je Without Remorse uspokojující podívaná která sice ani náhodou nepatří mezi elitu svého žánru ale i tak dokáže zabavit. Veliké překvápko a Sollima tak opět ukazuje že v něm opravdu něco je ()

bararich8

Šlo to. Naštěstí se úvod celkem rychle odbyl a pak se valila hlavně akce, která to samozřejmě táhla. Herecké výkony a dialogy totiž byly těžký průměr a konec byl hodně křečovitý. Prostě další akční kousek, který určitě není k zahození, ale s klidným srdcem na něj druhý den zapomenete. Slabší 4* ()

Kingjiri

Akce je vcelku fajn (jen teda od ranaře jako je MB Jordan bych čekal víc bitek) a herci taky. Ale klišoidnější pointu už teda fakt vymyslet nešlo. Stačí zajít do libovolný internetový diskuze o válce a tam takovejhlech "zaručenejch pravd" najdete spousty. Minimálně u hlavních postav jsem postrádal aspoň nějaký pokusy o hlášky a celkově nadhled, kterej akční žánr občas potřebuje, mi taky chyběl. Pravda je, že jde o hodně průměrnej biják, kterej si za pár týdnů po projekci nebudu pořádně pamatovat. Ale že by šlo o vyloženej průser, jak jsem často čet, bych zase netvrdil. Pokud nebudete očekávat fakt nic víc než obstojnou zábavu na volnej večer ve stylu "neurazí nenadchne", zklamaný moc nebudete. Za akci a filmařinu druhá hodně silná hvězda. ()

DAPDO

Film, ve kterým je spousta akčních scén a stříleček a bohužel ještě víc nesmyslů typu - ty zabiješ před svědky dva lidi a my tě za to pustíme z basy na misi. Ke konci jsem to musel sledovat už jenom jedním okem, protože i v těch akčních scénách se začalo dost přehánět a to já fakt nemám rád - 45%. ()

rukay

Šmarja kdo tady zase co očekával to vážně netuším. Asi to pro zdejší komunitu nebo dost artově ustřelené, a dost plné crosů a double-crosů jako ta nekoukatelná dvojka Sicaria. Taky jsem z toho úplně nesvůj, že film v kategorii Akční / Krimi / Drama / Thriller / Válečný nemá aspoň jeden úplně nesmyslný veletoč. Jo, je to samý klišé. Tlumič opravdu nedělá pff pff, pořád je to hlasitý jak bourací kladivo, fakt se to nedá zaspat. Ale to už je prostě folklor a mne to bavilo. ()

Likan7

Jordan je dobrej. Hrát umí, s bouchačkou mu to sekne a občas i to charisma se z něj podaří dostat. Jenže všechno ostatní je strašná nuda natočená na půl plynu. Doufal jsem v akční (a alespoň trochu krvavou) honbu za pomstou, ale dostal jsem nudný špionážní film, který ani není moc špionážní. Nedává moc smysl, akce plný taky není a když nějaká je, nedokáže ani náhodou strhnout, a je natočená staticky, že to diváka až nudí. Ono slovo "nuda" asi nejlépe vystihne jak moc se nový Tom Clancy povedl. Jordan za to nemůže, je mi ho líto.. ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (viac)

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

12.05.2022

Je to už, panečku, tři roky, co měla na Amazonu premiéru druhá řada povedeného seriálu Jack Ryan na motivy knih Toma Clancyho s Johnem Krasinskim (Tiché místo) v hlavní roli. Pak přišla pandemie,… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)