Střepy v hlavě

• Veľká Británia The Broken (viac)

Zrcadlo se rozbilo - a z jejího života se stala noční můra. Na oslavě narozenin svého otce prožije Gina zvláštní věc - zničehonic se rozbije zrcadlo. A pak se začnou dít podivné věci. Při cestě do práce se Gině zdá, že vidí sama sebe, jak řídí auto. Následuje tedy záhadnou ženu a v nepozornosti způsobí dopravní nehodu. Ztratí částečně paměť a její život se promění v podivnou noční můru... Jediným klíčem je rozbité zrcadlo. (oficiálny text distribútora)

cerbygerby

Tenhle horor jsem vůbec nepobral... atmosféra se tedy dala krájet, a naštestí se na hlavní představitelku dalo dobře koukat, ale jinak to tedy bylo dosti zmatené a nevím co tím chtěl autor říct.. jako rozdvojená osobnost to jooo, ale v tomhle filmu jsem to nějak nepochopil, takže musím hodnotit jen 3* a 50% ()

Orina

Film zaměřený především na budování atmosféry. To by samo o sobě nebylo tak zlé, Lena Headey je skvělá herečka a dokáže udržet divákovu pozornost poměrně dlouho. Jenže když už to trvá hodinu (ano přesně hodinu, kdy co chvíli třeštíte oči, že se už konečně něco stane a ono zase nic), je to dost tvrdý ořech i pro ni. Závěrečná dvacetiminutovka sice dělá co může, aby ten nepříjemný pocit z první hodiny smázla, ale přesto se nedá úplně zapomenout. Konec je velmi znepokojivý a zanechává diváka s nutkáním nechat si udělat rentgen hrudníku. ()

Kingjiri

Jenom 55%? Pro mě obrovský překvapení a horor, u kterýho jsem byl chvílema skoro podělanej strachy. Kamera, střih a hudba byly skvěle sladěný, takže byla atmosféra fakt dost hustá, skoro bych jí přirovnal ke Carpenterově Věci. Po zkouknutí jsem to taky moc nepobral, ale po přečtení názorů týkajících se příběhu v diskuzi mi to všechno docvaklo (i když nějaký mezery pořád jsou). Jenomže tenhle snínek má výhodu, že ho člověk ani pořádně pochopit nemusí, aby si ho užil. Evropská (hlavně britská) hororová produkce mě málo kdy zklame, čtyři slabší hvězdy. ()

Petulka88

Problém Střepů v hlavě je ten, že mají velice pomalé tempo. To by možná až tak nevadilo, ale jelikož mají stopáž je jen necelých 90 minut, výsledek je jednoduchý. Střepy v hlavě mají jen začátek a konec, nic mezi tím. A když přihlédnu k tomu, že ani ten závěr není žádná sláva, nemůžu dát víc než 2 hvězdičky. ()

billinus

ha konečně film, kde se nic nevysvětluje a celou tu zápletku si divák musí objasnit sám sobě. Trochu mix Invaze uchvatitelů těl, Akt X a zrcadlové magie, který funguje mnohem více než v Mirrors, protože nevíme a ani se nedozvíme proč se to tak děje, ani proč se to tak dějě zrovna hlavním postavám filmu. Takže divák si užije perfekní atmosféru díky mimořádné technické úrovni (kamera, zvuk, střih - už jen kvůli zvuku bych chtěl film vidět v kině s Dolby Atmos zvukem) a vlastně i díky té hře na nevědomost. A zrcadlům jsem nikdy nevěřil, to je jejich klidné odrážení našeho (?) světa je falešné. ()

mira.l

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkama, nakonec po prvním shlédnutí dávám tři. Lena Headey sice roli bravurně zahrála, a navíc je to krásná ženská, ale musím přiznat, že jsem to celé asi ne úplně pobral, asi stejně jako třeba uživatelé "djbarrel" nebo "predators":). I když tady to není až tak o logice, ale o gradaci atmosféry filmu. No uvidím, po nějaké době tomu dám ještě jednu šanci a třeba se přehoupnu ke čtyřem hvězdičkám, přece jenom film je to tou svojí atmosférou velice zajímavý. EDIT 13.2.2017 Téměř na den přesně po 2 letech shlédnuto znova. Závěr: atmosféra téměř bez hudby je opravdu celkem hutná, nicméně nebýt Leny, nevím, nevím, jestli bych to vůbec dokoukal, a jsem z toho stejně jelen jako po prvním shlédnutí:). ()

Monggol

Sean Ellis je dobrý režisér. Výborná atmosféra i herci, len mi tam chýbalo objasnenie ( - Spoiler - ) prečo vlastne tie ich tiene zo zrkadlového sveta vystúpili. Možno som to nepochopil alebo to tam vôbec nie je. Na druhú stranu je lepšie, keď vo filme nie je všetko polopatisticky vysvetlené, aby to pochopila aj najväčšia trubka. ()

Lichty

Ellis úspěšně buduje atmosféru strachu z toho, jak je to vlastně celé divné a já mu to po celou dobu zcela upřímně žral. Technicky výborně natočený horor, ve kterém motiv sprchy téměř po padesáti letech znovu nabývá významu. ()

chicab8

Lena má rozhodně na víc, je jí pro tento film škoda. The Broken není sice prvoplánová lekačka nebo přehlídka nechutností, ovšem není ani mysteriozním hororem, jímž se tak úzkostlivě být snaží. Gradující hudba houpajícího se splachovadla, šustění papírů, automobilového provozu nebo jen "děsivé" kápance do vany tady zkrátka nemají děsivý účinek, jediné co hudba navozuje, je pocit trapnosti. Rozbité sklo zrcadel a míhající se démonické stínoklony jsou ubohé až k pláči. Nakonec ani ta kýžená pointa nepřichází, takže veliké zklamání ve všech ohledech. Dvě hvězdičky věnované mou neoblomnou slabostí pro Lenu. ()

JohnZ87

Střepy v hlavě jsou typickým "tichým" hororem, u kterého máte pocit, že ho vnímáte jakoby v polospánku, i když nepodřimujete... Nicméně jsem opravdu usínal, protože jsem koukal pozdě v noci... ten osvětlující závěr jsem moc nepochopil, ačkoli je prezentován jako objevné know-how. Zajímavý horor, který stojí za shlédnutí. 60% ()

Euchrid

Tři jako přibližný výsledek součtu momentů. Většinu času atmosférická a napínavá čtyřka, kterou táhne vypiplaná režie a dělá ji hlavně hudba. Pak přijdou i momenty naprosté geniality, a takové seznamení s bubákem je pro mě jedna z nejhororovějších scén, jakou jsem kdy viděl. Ale konec je naprosty odpad, protože takové pointy totálně nenávidím a musel sem si tady četbou pár ospoilerovanějších komentářů ověřit že takhle místy dokonalý film mohl takhle usmoleně skončit. I tak to stojí za vidění, a pokochání se potenciálem.. ()

Zombiepod

Absolútne nezáživná, tupá a bezpointová kravina, ktorá ma nudila každou minútou už od samého začiatku. Žiadne poriadne lakačky, nesympatickí herci, a naviac mi to celé pripomenulo mix niečoho ako Mirrors a Invasion dokopy. Nebyť mrazivej hudby, ktorá aspoň sčasti naznačovala, že film je horor (inak by ma to asi ani nenapadlo) a zaujímavého prostredia, vypnem to po piatich minútach. Fuj. ()

_aandyy_

Zvláštní, bohužel spíše v negativním smyslu. Spousta věcí mi připadá nedotažených... Buďto jsou tvůrci tohoto filmu géniové, nebo docela pitomci, neboť mám pocit, že zde schází vůbec nějaký smysl. Téma dvojnictví je tady velice zajímavě naznačeno, ale zdá se mi zkrátka, že se dalo vytěžit mnohem více. Navíc nic není ani naznačeno, divák musí vařit z vody, aby mohl snímek interpretovat. Konec mi navíc téměř vůbec nelezl do palice, možná by to chtělo vysvětlení od někoho "zažranějšího", neboť podruhé se mi na to znovu dívat příliš nechce. ()

DavidWebb

Črepom v hlave sa nedá uprieť akýsi "pôvab" a to či už príbehový alebo vizuálny. Prečítal som si niekoľko komentárov a všimol som si, že sa nikto nezaoberal hlavnou premisou filmu - o čom to vlastne bolo? Pretože ja by som bol rád, keby mi to niekto vysvetlil. Na rovinu - ja nie som žiadny oný... ten jak mu spadlo to jablko cez hlavu, Einstein. Kto boli zač tí dvojníci, k čomu tam vlastne došlo, ako to začalo a skončilo? OK, možno nejaké splývanie paralelných vesmírov. Ale ak áno, tak si s tým tvorcovia príliš hlavu nelámali a všetko nechali na divákoch - hľadajte "zmesyl", ktorý tam nie je. Neviem z toho ani ň. Ale celkom dobre sa nato pozeralo, rovnako ako na Lenu, ktorážto je hodne príťažlivá babenka, teda aspoň pre mňa. Lepšie 3 hviezdy. Edit 23.1.2021: Tak som si to pozrel znova a prebral som sa v tom o dosť lepšie teda a nielen to. Opäť ma silno zaujala atmosféra, vizuál a tentokrát aj soundtrack. Fliku hodne pomáha krátka stopáž, zvyšujem na 4. ()

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (viac)

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno

02.02.2014

Hned několik slibných filmů od současných renomovaných britských tvůrců nabírá lákavé ohlasy ve festivalovém oběhu a další projekty se připravují. Udělejme si stručné shrnutí. Sean Ellis byl… (viac)