Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

yeniczek

Mno... Kdo by to byl řekl:) Poměrně důstojné zakončení Shreka, jen to opravdu musí být konec! Po zpackané trojce se tvůrci poučili a ubrali na popkulturních narážkách (jsou tu, ale vůbec tak nějak v příjemném množství jako v prvních dvou filmech). Sice se to jedničce nevyrovná ničím, ale nostalgie přecejen funguje. Navíc nápad s "co kdyby" je jediný, který měl po třech dílech smysl.. Velice slušné 3*... 6,5/10 ()

Timak

No tak asi už měla série skončit po druhém díle, ale zase náramně jsem si užil "velkého" kocoura. To jsem se opravdu zasmál (bohužel jen v tyto okamžiky). Celkově jako série teda nic moc, ale jednotlivé díly - první a druhý - jsou geniální!! ()

Trustme

Ani moje vrozené kladné animaniakální city, které mám k počítačově animovaným filmům, které se u mě poprvé objevily spatřením kultovního grafického díla Beyond the Mind's Eye (1992), nepomohly k tomu, abych tohoto doufám nadobro posledního Shreka pochválil. Byl jsem tenkrát očarován prvním Shrekčím dílem, resp. jeho grafickou dokonalostí (tá je stále u všech dílů v zobrazení povrchů a struktůr špičkou). Bohužel producenti by nejraději viděli Shreka Nekonečného. Naštěstí scénáristům došly anglosaské a germánské pohádkové postavičky a od druhého dílu i originalita. Úspěch Shreka je však uctihodný: v každé druhé rodině s malými dětmi se nachází něco s tímto zeleným "zlobrem", kdejaký robustnější muž i žena má přezdívku po ústředních postavách a spousta náctiletých uvádí jako film svého života právě Shreka. Tento díl však mele z posledního a možná měl být už natočen pod jiným názvem a s jinými postavami s využitím tématu pasáže o Ogří vzpouře, popř. věnovat se národu ogrů a jejich primární nátuře. Kladně hodnotím tak jedině místy vkusné nápady (Krysařova píšťala, malý žadonící bastard "Dělej zařvi!") a obličeje malých ogříků. ()

Danny F.

Předchozí díl je oproti tomuhle opravdová pitomost. Co mě trochu vadilo v tomhle pokračování byla romantická pasáž, kterých bylo zbytečně moc. Avšak film celkově se povedl a je v mezích humorný, akční a příběhově akurátní. Cosi, oproti prvních dvou dílu, tu chybělo a Shrek 'dospěl' tak jako děj. Musím uznat že oslík taky moc neperlil, ale animák mě pobavil a hodně se mě líbil. 90% ()

JohnSmith

U DreamWorks už nevědí co by. Už trojka byla zbytečná a tohle už je jen vaření z vody, které není moc zábavné. Jasně,děti si to užijou a rodičové zacálujou mega vstupný a bodejť by to nevidělalo nějakej ten dolar navíc. ()

Unnamed

Od spousty lidí jsem slyšel, že čtvrdý díl není o nic lepší než díl předešlý. Dle mého názoru tomu tak není. Svou kvalitou sice na první dva díly nemá, ale potěšil mě i tak. Donkey a Puss byli opět výborní (hlavně první jmenovaný), Rumpelstiltskin jako hlavní záporák mě bavil, stejně tak se mi líbila i hudba. Největší slabinou filmu podle mě opět byly Shrekovy problémy a starosti, ale narozdíl od trojky to nebylo až tak nepřekonatelně otravné a nudné... 4*, viděno v angličtině - dabované kreslené filmy nemají s originálem kromě názvu a stejného příběhu zhola nic společného. A jak říkám, nejvíce mě na filmu zaujal Eddie Murphy ala Donkey, takže ti, co viděli dabovanou verzi a film se jim nelíbil, se nemůžou divit... viděli totiž jiný film než já. ()

Sany33

Našťastie si autori uvedomili že by to išlo už iba dole vodou a tak finál chepter s príznačným názvom "zvonec a koniec" zbadal svetlo sveta. Popravde je to oveľa lepšie ako nedomyslená trojka ale nechytá sa na dvojku a už vôbec nie na jednotku. Autori si jednoducho povedali že už skúsili všetko možné, ale čachrovanie z časopriestorom sme tu ešte nemali a tak to teraz skúsime, možno motyka vystrelí. Úprimne, nevystrelí. Nad vodou animák drží, obézny Kocúr, otrhaný Oslík a Rampelník ktorý je skutočne dobre urobený záporák aj s tou jeho husou. To množstvo zelených bojovníkov na scéne malo tiež svoje čaro. A Shrek ten sa vrátil v čase na to, aby znova zabojoval o ruku svojej milovanej Fiony, ktorá ho má tento raz ale úplne na háku. Zdvorilí koniec jednej z najlepších animovaných rozprávok. 61% ()

VanTom

Čtvrtý Shrek zaznamenal důstojné příběhové zlepšení, když se vtipně vykreslenou krizí středního věku z přešťastné rodinné rutiny důmyslně navrátil k jedničce. Dětská infantilita šla stranou, pohádková parafráze udělala místo bezmála dospělému fantasy (no, to jsem si trochu zapřeháněl) se znovu sympatickými, neotravnými postavami. Velká spokojenost. ()

Krosmen

Jsou to spíš lepší 3*.Oproti otřesnosti, která se konala ve třetím Shrekovi, budete tímhle spíš potěšeni. I když už ani tady nenajdete nic nového a objevného. Je to však v rámci příběhových možností důstojné zakonečení série. ()

ghatos

Vzhledem k tomu, že se jedná o čtvrtý díl, kde je těžké vymyslet něco inovativního... . Ano, je to dobrá zábava. Určitá skepse diváku je vyvolána i z důvodu únavy materiálu zlobra. Čtvrtý Shrek není určitě horší než oslavovaný polokýč (Jak vycvičit draka). Líbil se mi záporák i jeho čarodějnice. Tlustý kocour měl mít více prostoru. Shrek: Zvonec a konec je přesně na pomezí 3 a 4 hvězdiček. Já budu pro tentokrát velkorysý. EDIT: Na druhý pokus viděno 24.12.2017 a musím říct, že to překvapivě uzrálo k lepšímu hodnocení. Nápadů je tam dost a pořád to má šmrnc. 74%. ()

PollyJean

hm, tak shrek se nám rok po svatbě uprostřed rodinného kruhu zděsil toho, že by měl dospět a vzdát se kousku své svobody? Projektovat do pohádkových postaviček dospělácké strachy a traumata není úplně nejmoudřejší, zvlášť když se má jednat o komedii a pohádku pro děti - kino jich bylo plné a myslím, že se moc nenasmály. Propadák to sice nebyl, ale snad už ho budit do pátého dílu nebudou... ()

blackJag

Podívám-li se na tržby jednotlivých příběhů zeleného zlobra, je mi jasné, že tento krkající bahnomilec jen tak z pláten kin nesleze. Vlastně toho ani nelituji, protože i když vtipu pozvolnu ubývá, námět se zatím vždy podařilo nalézt v obstojné kvalitě. Řeči o nastavované kaši jsou jistě na místě, leč řekněme si upřímně, která vícedílná animovaná série si drží alespoň takovou úroveň, jako ta Shrekova? Vezneme-li si například Disney produkci, kde každý úspěšnější titul následovala řada video pohrobků, budeme naráz v jasném obraze. II Scénář: Josh Klausner, Darren Lemke. Hudba: Harry Gregson-Williams. 65% ()

Gerret

O něco lepší než třetí díl, ale kvalit prvního a druhého dílu to nedosahuje. Příběh byl dobře vymyšlený, ale scházelo tam víc dobrých vtípků. Autorům už nejspíš došly dobrý nápady a proto je už na čase ukončit tuto sérii a tohle bych viděl jako příhodný konec už podle názvu. Jestli se ještě pokusí znovu natočit nový díl a dopadne to stejně špatně jeko trojka nebo i hůř bude to velká škoda. Hodnocení 70%. ()

Kurikmoon

Rozhodne som rád, že som na to nešiel do kina. Možno to má lepší dej ako 3-ka. Ale gagy sú z môjho pohľadu ešte horšie ako v menovanej časti. Keby Shrek ostal pri dvoch dieloch, bolo by to super. Takto sa pre mňa z hviezdy stal bezďák... Pomstiteľ s píšťalkou ani perníček to nezachránili... ()

Bagr_007

Tohle by mělo být v encyklopediích uvedeno u hesla "Zbytečný film". Fakt ze srdce nenávidím zápletky s alternativními realitami tohoto typu. Ale občas je to docela vtipné, hezky to uteče a především pořád je to mnohem lepší než imbecilní trojka. 60% ()

Lukyn007

Silné 3 hvězdičky. Rozhodně lepší než třetí film. Ale je pravda, že tvůrci se už dostali na konci zmíněného třetího snímku do slepé uličky. Proto vymysleli postavu Rampelníka, kterému chybělo tak strašně málo k tomu, aby uzavřel s královnou a králem bombastickou smlouvu, díky níž by se sice Fiona zbavila oné kletby dříve, než by byla vysvobozena, ale celé království by pak patřilo právě Rampelníkovi. Každopádně se mi příběh líbil, a nejen dětem přinesl sice starou, přesto originální myšlenku, že si věcí začneme vážit až když o ně přijdeme. Kdyby nebylo někdy až trapných "komediálních" scén, které slouží výhradně jenom pro děti, bylo by to fajn. Na závěr říkám: DŮSTOJNÉ ZAKONČENÍ SÉRIE!!!!!!! ()

Siri69

Po shlédnutí traileru jsem se na Shrek: Zvonec a konec opravdu těšil !!! Když jsem byl docela zklamaný z trojky,tak jsem doufal že tvůrci se budou snažit zvednout kvalitu čtvrtého dílu alespoň do úrovně dvojky... No na první dva díly to rozhodně nemá,ale na druhou stranu je to zlepšení oproti trojce... A je to poměrně důstojné zakončení celé série Shrek !!! 4* ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou