Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

Fallen_One

Lepší průměr a podle mého celkem důstojné zakončení se vším všudy. Jediné co mi vadilo a co především v mém měřítku srazila body byla přehnaná přeslazenost. Každopádně oproti trojce znatelný posun k lepším prvním dvěma dílům. Díky bohu za to, že se z toho nestala ještě větší sračka. Jen tam chyběl lord Farquad, který by logicky díky ději v jedničce tam měl být (teď už spoiluju ale co, whatever). ()

necisty

Vypiplané postavičky, různé detaily celého shrečího světa a 3D jako bonus je od studia Dreamworks už naprostou klasikou a předpokládám, že ani nikoho neohromí. Podle zdejšího hodnocení jsem ani neočekával, že jdu na film roku a taky jsem se ničeho převratného nedočkal. Byla to pouze hezká průměrně směšná pohádka, která mě v tu chvíli uspokojila. Začáteční rychlý průlet opakujícího se dne byl udělaný hezky, ale pak nastoupil nějaký pokus o děj a ten příliš nebavil. Konec byl naopak celkem vážný a kvůli mému současnému citovému rozpoložení dokonce i dojemný. Jinak mě bavili scény s tlustým kocourkem a dokonce jsem se chlámal až se za břicho popadal při scéně s nabručeným tlouštíkem. To je ale vše, od Shreka bych očekával mnohem vtipnější celý film, ne jen tyhle dvě pasáže. ()

Martrix

Shrek nikdy nebyl animák jen pro děti. Vždy měl dvě roviny, kde si mohli své najít jak prcci, tak dospěláci. V porovnání s prvními dvěma díly, toho nabízí čtyřka pro dospěláky mnohem víc. Vlastně se mi jeví být pro prcky spíš nevhodná. Shrek si to pěkně schytá a společně s ním i diváci, nepřipravení na pořádný hrnec emocí. Rozhodně je Shrek: Zvonec a konec, ze všech dílů nejméně vtipný, ale tak nějak to vyvažuje vcelku slušný příběh a postavy, které už mají punc starých dobrých známých. Nicméně mě nijak nermoutí zvěsti, že jde o díl poslední. ()

pufina

Řikala jsem si, že to je už moc, aby byl natočený další Shrek. Třetí díl byl velký úpadek o proti původnímu prvnímu (druhému). Zvonec a konec není nijak závratně suprový, ale odsýpalo to, párkrát se člověk zasměje, je na co se dívat. Je to rozhodně lepší díl než předchozí. Tajná zlobří revoluce se mi líbila, i narážka na krysaře. Oslík zářil i v tom "jiném světě" - "Já brečím skoro pořád. Když pomyslím na koťátka, na babičku. Na babičku s koťátkama. Na babičku koťátek." :-) ()

asinus

Po nezvládnuté trojce toto uzavření Shrekových dobrodružství opravdu docela potěší, i když se nedá říct, že by si na něm tvůrci dali záležet tak jako na prvním pokračování. O jedničce nemá smysl moc mluvit, byla především originální, takže příběh byl skvělý tak nějak ať se tam dělo cokoliv a gagy byly také výtečné, zkrátka neokoukané. Ale právě dvojka ukázala, že když investujete dost nápadů a úsilí, lze vstoupit i podruhé do stejné řeky. Nicméně aby se to povedlo i potřetí, je třeba něčeho navíc. Zatímco Shrek třetí byl totální vývar, poslední díl je solidní, nudit se zvlášť nebudete a nemusíte se bát ho pustit dětem, protože je to pohádka vcelku se vším všudy. Nic víc ale nečekejte. ()

pakobylka

Něco jako filmové zmrtvýchvstání ... pro Shreka a jeho přátele (i nepřátele), neboť svým účinkováním v předchozím dobrodružství ("Shrek třetí" z roku 2007) si notně pošramotili pověst .. skoro aby po jeho uvedení chodili výhradně kanály. Nicméně jsou zpátky a všechno hrubě nevyvedené a trapně otravné je zapomenuto. Námět je svěží a zpracování povětšinou rovněž, třebaže některé scénky by bylo možné lépe využít a kreativněji rozvinout. Ale ve slabých chvilkách dokážu být i skromná ... a navíc mám - co se Shreka týká - právě rozhazovačnou náladu, takže mu přiděluju slabší 4* ()

emo

Ďalší priemerný animák od Dreamworks, ktorý zachraňuje akurát fakt, že sa jedná o pokračovanie populárneho Shreka... Videl som to raz a druhýkrát sa to pozerať nechystám. ()

WolfR

Poslední kapitola příběhu Zlobra Shreka. V celku důstojné zakončení jeho příběhu. Byl jsem překvapený, že se Shrek dokázal ještě vyhoupnout výš po špatném třetím dílu. Příběh je sice opět takový průměrný, (Shrek podepsal smlouvu s prodavačem iluzí a ocitnul se v alternativním světě, kde nikdy nepotkal své přátele a Fionu)ale opět přibylo dobrých vtípků a narážek! Navíc je tady výborná nová postava prodavače iluzí Rampelníka, která je navíc parádně nadabovaná. Celý film byl pojat trochu nostalgicky, ale jelikož je to poslední díl Shreka tak mi to ani nevadí. Nicméně tvůrci chtěli udělat po minulém fiasku důstojnou tečku za touto sérií, tak museli prakticky vykrást sami sebe. Tady jde alespoň vidět, že tvůrci dali všechno do jedničky a dvojky a pak jim absolutně došel dech. Potom dále animace už taky zrovna nepatří mezi špičku. A mrzí mě, že více prostoru nedostaly staré známé postavičky jako třeba Pinocchio nebo perníček a nahradily je nějaké trapné čarodějnice. Ale jinak jako v pohodě no. Důstojná tečka za Shrekem, solidní závěr filmu a celé série, lepší 3 hvězdy. ()

campix

Čtvrtý díl Shreka je již zoufalá nastavovaná kaše bez jakéhokoli nápadu a snad krom kocoura i bez vtipných momentů. První dva díly byly výborné a u těch mělo zůstat, další dva díly, to už je pouze ždímaní peněz z nás nebohých filmových fanoušků. Ještě, že už je Zvonec a konec. ()

Šimpy

Tak co s tím? Bál jsem se, že to nebude tak vtipný, že to na jedničku nedosáhne, a to samozřejmě ne. Ale přišli scény s Kocourem a vzhledem k tomu, že se jim směju ještě teď, tak to fakt ty 4* musím dát. A Fiona nikdy nevypadala líp než jako bojovnice. "Dělej, zařvi!" "že by si léta zahálky vybrala svou krutou daň?":-D ()

FrankSusta

Smíšené pocity mám; film je to dobrý, vtipný, však ne již pětihvězdičková záližost jako předešlé díly. Humor a příběh balancují na hraně geniality a tří hvězd, tudíž je velmi těžké se rozhodnout zda 4 či 3 hvězdy. Jinak Shrekův rodinný život pobavil, stejně jako zbytek filmu. Sérii miluji, ale z tohoto jsem zmaten a zatím hvězdami nehodnotím. Možná za pár let. ()

bartias

Pokud je to opravdu konec, je důstojný. Děj se nenásilně odkazuje na předchozí díly (zvlášť první). Je to příjemná nostalgie. Trik se zápletkou vyšel a hrdinové se představují netradičně v jiných rolích nebo dokonce pozměněných podobách. Kdysi inovativních popkulturních odkazů, kterými Shrek později zaplavil skoro všechny animáky, není přespříliš. Dokonce vycházejí i ty vtipy. Jen až zazvoní zvonec, skoro nic v hlavě nezůstane. Je prostě konec. 7/10 ()

otík

Shrek to nakonec zvládl. Po cestě do neznáma ve třetím díle se v posledním čtvrtém řádění konečně našel a celou svou náročnou cestu až ke krásnému svazku s Fionou nám ukázal z jiné strany. Nebyla to špatná cesta, která sice nebyla tolik originální jako ta zbrusu první cesta, ale byla zábavná, netrapně vtipná a podařená po všech stránkách. Odpočívej v pokoji, Shreku. Byla to s tebou zábava, ale stačilo. Hudba: Harry Gregson-Williams ()

KatanaCZ

Docela příjemné pokračování pohádky nejen pro děti. Přidaná hodnota v podobě 3D znamená pro mě jednu hvězdičku v hodnocení navíc, sledovat tento film doma, je to opravdu jen průměr. ()

sir-dave

Po nepovedené trojce se Shrek vrátil opět do svých kolejích na které jsme si zvykli. Na druhou stranu už ničím nepřekvapuje. Grafika je povedená jako vždy, tradičně se zasmějete, ani kocour s oslíkem nezklamou, i když nejvíce prostoru dostal Rampelník. Z úcty ke Shrekovi to zaokrouhlím nahoru. ()

wendelin9

Po slabém třetím dílu milé překvapení. Nejdřív jsem se bála nějakého nuceného pokračování, další omáčky s pár vtipnými scénami, ale tenhle "návrat do minulosti" se mi opravdu líbil. A to, co provedli s Kocourem, je neuvěřitelně vtipné :).. Sice dávám - stejně jako u 3. dílu - 3*, ale v tomto případě, jsou to silné 3* a kdo ví, možná po dalším shlédnutí dám i 4 :) ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou