Shrek a hrôza

(TV film)
  • Česko Kdopak by se Shreka bál (viac)

Kto by nepoznal zelenú príšerku menom Shrek? Halloween je jeho najobľúbenejší sviatok, a tak plánuje strašidelnú noc v zlobrovskom štýle. Žiadne strašidlá ani duchovia, ale noc v zámku Lorda Farquada s najlepšími priateľmi a rozprávanie hrôzostrašných príbehov.
Vyzve Fionu, Oslíka, Kocúra v čižmách a ostatných, aby s ním strávili túto noc a pripravili si historky. Ten, kto nebude vystrašený až na smrť, vyhráva. (Nons3nse)

Rozjimatel

[4,5*]     "So, what else have you got in your bag of tricks?" "Hmm, I've got seven eggs." "Perfect."     Môj obľúbený shrekovský krátky film, v ktorom Shrek s priateľmi na Halloween súťažia, koho príbeh je strašidelnejší. Všetky tri vyrozprávané strašidelné príbehy, šikovne sa odkazujúce na slávne horory, sú veľmi nápadité a vtipné. Prvý príbeh (Bride of Gingy) s odkazom na Frankensteinovu nevestu (1935) rozpráva Perníček ("I must warn you, Gingy, no one has ever made cookies with this much sugar. You are tampering with forces far betond your comprehension!"). V druhom príbehu (Boots Motel) s odkazom na Psycho (1960) Oslík neustále vtipne vstupuje do Kocúrovho rozprávania  ("Don't wory, little buddy. I'm here to save you!" "Ah! You're killing me."). No a tretí príbeh (Shreksorcist) s odkazom na Exorcistu (1973) rozpráva Shrek  ("Lullaby, and good night, close your big creepy eyes."). Výborná je aj záverečná pointa s vystrašeným Oslíkom ("Okay, okay, that's just the wind. And, apparently, it knows my name!"). Celé to ma takú fajn čiernohumorne-strašidelnú atmosféru, čo je podporené aj výbornou hudbou. Inak ten humor je miestami poriadne čierny, takže si neviem predstaviť ako by na to reagovali deti. Vyšlo aj ako súčasť kolekcií DreamWorks Spooky Stories (seriál) (2009) a DreamWorks Shrek's Swamp Stories (seriál) (2010). ()

bartias

Přehnané odkazování na popkulturu, které už v některých filmových Shrecích vyloženě nudilo, v tomhle halloweenském speciálu funguje na jedničku. Drsňácký Perníček exceluje vyprávěním své vlastní verze Frankensteinovy nevěsty, Oslík a Kocour v botách, kteří se neustále překřikují, opravují nebo doplňují a tím svou strašidelnou historku pořád mění, ho dokonce ještě trumfnou. Díky dvacetiminutové délce má "strašidelný Shrek" rychlý spád, takže působí o to zábavněji. ()

Holusacek

Skvělý vedlejší díl Shreka a opět ani v humoru nezklamal.Skoro téměř bezchybné,ale nemůžu si pomoct v českém dabingu by to bylo pro mě lepší a to mě opravdu udivuje že tohoto Shreka ještě nepřeložili do češtiny.I v slovenském znění 74% ale opravdu 1hvězdu odečítám za pouze slovenský dabing,jinak skvělé! ()

blondboss

Klasický halloweensky špeciál, aký má asi každý úspešnejší animák, a tento nejako výrazne nevybočuje od priemeru. Možno hádam tým, že tie príbehy, ktoré tu rozprávali naše obľúbené postavičky, boli miestami vtipne podané, ale miestami aj vcelku nie veľmi pre detské publikum. Každopádne ale účel to zrejme splnilo. 60 % ()

Alojs

Návrat ke Shrekovi z jedničky. Na poli dvaceti minut se tvůrci nenásilně vyvlíkají z pout, do nichž se sami uvedli Shrekem dvojkou, trojkou a čtyřkou, a jedou si bezvazebně po svém. Což je fajn. Moc fajn. Halloweenské vydání působí nenásilně a divák - ten se baví a říká si: "Ať to ještě nekončí." P.S.: Perníček je tentokrát nejlepší a oslík hraje druhé housle. ()

• V příběhu Perníčka je reference na postavu Frankensteina ze stejnojmenné knihy od Mary Shelley, v příběhu Oslíka je odkaz na film Psycho (1960) a v příběhu Shreka na film Vymítač ďábla (1973). (griph)