Divadelní záznam původního broadwayského muzikálu Shrek, který vznikl podle stejnojmenného animovaného filmu studia DreamWorks. V původním obsazení, stejně jako v tomto záznamu z roku 2009, se v titulní roli představil Brian d'Arcy James, jeho hereckými kolegy zde byli Sutton Foster (Fiona), Daniel Breaker (oslík), Christopher Sieber (Lord Farquaad), John Tartaglia (Pinocchio) a další. (kudelicek)

MoiJe

Shreka mám rada a muzikály môžem, ale túto kombináciu som mala veľký problém vôbec dopozerať. Pár vtípkov k pousmiatiu, dosť "najlepších momentov" z filmu, veľa extrémne zbytočných čísel a ani jedno zapametaniahodné hudobne ni tanečne. Pekné kostýmy a super dračica. Foster mi nevadila, s jej mimikou som sa dávno zmierila v Bunheads, skôr James ako Shrek mi nesedel a za celý čas nebol dôvod si ho ako postavu obľúbiť. Keď pozerám na hodnotenia, asi som ignorant ja, každopápadne za mňa pocitovo neveľmi vydarené. ()

Mikino00

Neskutečně nápaditý, skvěle promyšlený i vypadající muzikál, minimálně na úrovni filmu, od scénáře po závěrečnou ohromující píseň jsem si připadal jako kdybych sledoval film a ne divadelní představení. Ve všech ohledech mi tvůrci vyrazili dech, překvapili a dovedli svými vtípky, mnohdy i hrubšího ražení, skvěle pobavit. Nicméně se několika hluchým místům nevyhnuli, např. v tomto příběhu byl drak naprosto zbytečný. ()

blondboss

Tak sa Shrek dočkal aj hranej muzikálovej verzie priamo na doskách znamenajúcich svet. New Yorský Broadway ožil známymi postavičkami a vypustil do sveta dvojhodinové vcelku magické predstavenie, ktoré určite ocenia všetci milovníci divadla. Ja som tento snímok videl len sprostredkovane, takže až tak ma to nedostalo, ale viem si predstaviť, že naživo na Brodwayi to musel byť skvelý zážitok. Akurát tie piesne mohli byť o niečo výživnejšie a bližšie pôvodnému soundtracku. 60 % ()

MartinTerran

Přenos Shreka z filmu na divadelní prkna se teda náramně vydařil. Mohu doporučit všem, nezáleží jestli jste filmového Shreka viděli či nikoliv. Rozdíl je jen v tom, že pokud jste ho viděli, tak budete znát příběh, protože většina scén z filmu je zachována (chybí tak 2) a pár je dokonce dodáno nových, které dovysvětlují příběhové drobnosti. Je to muzikál, takže se tam dost zpívá, ale jsou tam i mluvené pasáže, takže to vůbec není nucené a do příběhu to náramně padne. Co se týče obsazení je dost dobré, ze začátku se mi Shrek moc nelíbil, ale zvykl jsem si, ale Oslík je brilantní, troufám si říct, že se plně vyrovná originálů a Fiona vypadá úplně jak ve filmu a samozřejmě to všem náramně zpívá. Velmi mě to pobavilo a má to vše co má původní Shrek, včetně bažinové párty. Já hodnotím 5* stejně jako film, protože to bylo jedním slovem úžasné. Hodnocení: 96/100. ()

Luk Skywalker

Velice zdařilá adaptace Shreka na jeviště v podobě muzikálu, kde to zejména hlavním rolí dobře zpívá (ostatním o poznání méně dobře). Je to velice podobné filmu, ale je zde doplnění, které čerpá z knihy. Některé vtipné filmové scény, zde zůstaly nezměněny, což mě potěšilo včetně závěru, takže dávám plný počet jako prvnímu filmu o Shrekovi. ()

• Jako přídavek po závěrečné děkovačce zpívají herci píseň "I'm a Believer", která je součástí soundtracku k původnímu filmu Shrek (2001). (kudelicek)
  • Píseň Dračice "Donkey Pot Pie" zaznamenaná na videu později nahradila nově připsaná píseň "Forever". (kudelicek)