Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

DJ_bart

Jakožto završení kultovní série splňuje 'Shrek 4ever After' svoje ambice i žánrový proporce. Já si tuhle důstojnou rozlučku neskutečně užil a zamiloval – jak v roce 2011 v místním kině, tak při každoročním Shrek maratonu – a to mi nikdo nevezme.... Neprávem podceňovaná kultovka, báječný guilty pleasure, a zároveň nejvíc underrated animák co znám. Sledování v kolektivu povinností. ()

MMR

Jediný díl, který za něco stál, byl ten první. Ostatní už vážně nic moc, bez nich by se svět určitě obešel. I když tahle čtverka se mi líbila více než trojka. Asi proto, že to mělo zajímavý nápad. Ovšem mě velice nudil začátek filmu, který mi vyloženě nesedl a začal mi film znechucovat. Ovšem postupem času se to stalo celkem obstojným a malinko i zajímavým. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Animace 7/10/// +některé postavičky opět pobaví (Kocour v botách, Perníček), některé písničky jsou hodně pěkné, závěrečné akční finále je super, několik hlášek a gagů pobaví, zápletka -jinak příběh opět za moc nestojí, tvůrci vykrádají sami sebe, už to opravdu není taková zábava, animace se opět nikam dál neposunula, asi si tvůrci myslí, proč by se měli namáhat, když se jim to tak či tak zaplatí, takové ty rodinné příhody Shreka jsou už vážně otravné/// Někdy mám pro změnu dobrý úsudek v tom na co jít a nejít do kina. Sice 3D by filmu určitě pomohlo a já bych alespoň technickou stránku hodnotil lépe. Bez 3D jsem ale tam kde jsme byly před rokem, dvěma, pěti. V tomhle na rozdíl od konkurenční Doby ledové Shrek těžce prohrává. Samotný děj už mě moc nebavil. Občas jsem se zasmál, akce taky není špatná, ale příběhově už nemá zlobr co nabídnout. Takže snad už to bylo opravdu naposledy./// Celkem 67%/// ()

Renton

Scénář: Josh Klausner, Darren Lemke .. Šrek už nemá co říct. Nadbytečná vsuvka z vyčerpaného fikčního světa, která sice neurazí jako minulý (třetí) díl, ale také nic nepřinese, zejména humor zůstal někde zapomenut. O nějaké povedené (resp. vůbec nějaké) parodii nemluvě. ()

Skejpr

Překvapivě snesitelné zakončení série, které jednak totálně ignoruje trojku (až na narozené děti) a druhak spíše, než aby vařilo z vody, se vrací k prvním dvěma dílům a nostalgicky, ovšem se silnou dávkou sebekritiky rekapituluje a zasnívá se. Divák si tak uvědomí skutečnou cenu (především) prvního a druhého dílu tak, jako si Shrek uvědomí cenu své rodiny. Potěšující je, že Disneyovské moralizování tentokrát nenajdete a ani v nejsmutějších momentech film nesklouzne k citovému vydírání a podbízivé emotivnosti. Škoda v podstatě jen toho, že občas SILNĚ zahapruje vnitřní logika a že, chtě nechtě, Shrekův vesmír je definitivě vyčerpaný a vydřený až na kost. Přesto relativně slušné. 7/10 ()

• Celosvětová premiéra proběhla 21. dubna 2010 na filmovém festivalu Tribeca. (Varan)
  • V tomto filme sa po prvýkrát v sérii Shrek objavili aj iní zlobri, okrem Shreka, Fiony a ich detí. (patrik1177)
  • Jedná se o první díl série, ve kterém je možné Fionu vidět s rozpuštěnými vlasy. (fiLLthe3DD)

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou