Kráľ Harold zomiera, a je jasné, že musí vládu v kráľovstve Za siedmimi horami niekomu prenechať. Ešte jasnejšie je, že nástupcom trónu sa má stať manžel jeho najjasnejšej dcéry princeznej Fiony. Shrek sa však vyhliadkam na kraľovanie bráni tak intenzívne, že sa rozhodne prehovoriť Fioninho bratranca, tínedžera Artuša, aby si kráľovskú korunu nasadil on. Chce to však jednu maličkosť: Najprv ho bude musieť nájsť a urobiť z neho chlapa. Zatiaľ čo sa Shrek, Oslík a Kocúr v čižmách vydávajú na pomerne dobrodružnú expedíciu, osamelá Fiona má úplne iné starosti. Absenciu mužského elementu v kráľovstve sa rozhodne zneužiť skrachovanec Krasoň, ktorý sa chce pomocou záporných rozprávkových bytostí zmocniť vlády v kráľovstve násilím. Fiona je ale predovšetkým Zlobryňa a až na druhom mieste princezná, a preto sa Krasoňovi a jeho zlej armáde postaví. Nie je však sama, v prvej línii s ňou okrem kráľovnej Lilien, kráča aj zvodné komando princezien (Snehulienka, Popoluška, Šípová Ruženka), ktoré sú odhodlané všetky svoje prednosti využiť v boji... (TV Markíza)

Frajer42

Přételé Humor a Vtip se asi s novým režisérem moc nemuseli, tak pan režisér si usmyslil, že lepší to bude bez nich. Musím říct, že se spletl. Po dvou předešlých dílech bych to viděl spíš jako takové malé zklamání, protože pokud tento animák postrádá vtip, tak se zde už není moc na co dívat. Slabé * * za animace, která zůstala neporušena. ()

Renton

Scénář: Jeffrey Price, Peter S. Seaman, Jon Zack, Howard Gould .. Shrek definitivně klesnul na úroveň trapné zábavy pouze pro děti s minimální přidanou hodnotou pro jejich rodiče či jiné dospělé. Osobně jsem tuto figurku nikdy nedostal nějak blízko srdci, první díl byl originální, plný nejrůznějších citací a parodii, které filmového fanouška vždycky potěší. Dvojka už naznačila, že tvůrci nezvládají vymyslet extra nosný příběh a osobně jsem dosud nějak nepochopil megaúspěch tohoto pokračování. No a trojka už necituje nic zajímavého (místy jen zparoduje své předešlé díly), pouze preparuje pár ingrediencí z mýtů a pohádek a skládá z nich přímočarou variaci na cestu za náhradníkem trůnu prolezlou chabým dětinským humorem. Děkuji, ale o to nestojím(e?)! ()

Beckett51

Taková katastrofa to nebyla, ale třetí Shrek se spíš zvrhnul v zábavu pro mladší, která prakticky postrádá příběh, „pyšní“ se nevyužitými postavami a chybí jí vedle originality hlavně inteligentní humor – ty tam jsou parodické a symbolické scénky. Sice jsem se několikrát zasmál, ale to se mi stává u digitálních „animáků“ téměř vždy. Zbyl jen šedý průměr. 55% ()

lamps

Tak takhle brutální pošpinění pověsti si Shrek opravdu nezasloužil. Vše, co tak zdobilo první dva díly, je zde neskutečně strojené, upjaté a nevtipné, příběh hloupý a nečekaně nudný a princ Krasoň je jedna z nejméně sympatických postav, jaké se kdy v animovaných filmech objevily. Stáří známí sice zůstali a vehementně se snaží udržet příběh nad vodou, ale špatný film nedokáže vzkřísit ani skutečný prvotřídní herec, natož pak počítačem vytvořené, byť nesmírně sympatické postavy. Jednou jsem to přetrpěl, podruhé to už nikdy vidět nechci. 40% ()

Tuxedo

Třetí díl postrádá to, co bylo na předešlých dílech to nejlepší. To znamená sympatické postavy, dobré vtipy a akce a samozřejmě výborné finále. Ani hudební scény už nejsou co bývaly, potěší tak jen pár fórků (např. Perníčkovi se před očima mihne celý jeho život od vylezení z pece až po současnost). Je smutné, že shrekovský humor vpodstatě zdegeneroval do jakési trapné křeče. Připravovanému čtvrtému dílu se rozhodně vyhnu, jelikož vzhledem k tomu, jak končí trojka, půjde o ještě větší vaření z vody. ()

• Ačkoliv mají Oslík s dračicí pět dětí, ve filmu je oslovují pouze třemi jmény – Coco, Peanut a Bananas. (imro)
  • Do kin byl film dodáván pod krycím názvem „Stone“. (imro)
  • Na motivy filmu vznikly videohry pro herní konzole Play Station 2, Xbox, Game Boy a Wii od Nintenda. (Terva)

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (viac)