Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

sssssycak

Největším mínusem všech pokračování Shreka je právě to, že se jedná o pokračování Shreka. První díl nasadil laťku příliš vysoko. Ačkoliv se nejedná o špatný film a několik dobrých hlášek ve filmu vše zvedá ještě výše, jako celek to prostě neklape. Není to pořád ono, jako to bylo v jedničce. Doufám, že se pro jméno série jedná o skutečně poslední díl. Nerad bych se dostal ještě do horších vod, to by si Zelenáč nezasloužil. ()

TominoLa

Když si vzpomenu na první díl vybavuje se mi vše. Plno skvělých nápadů, spousty humoru. Přiznám se, že druhý a třetí díl už si moc nepamatuji. I, když je 4. díl lepší než zmiňovaný třetí tak na něj asi brzy zapomenu také. A, když se budu chtít podívat na Shreka tak určitě vyhraje díl 1. ()

Vědma

Jsou tady skoro všechny postavy, které mě tak rozesmály a bavily v prvních dvou dílech a tak nevím kam se vytratilo to kouzlo. ()

Aleee89

Na čtyřku jsem se podívala jenom z nostalgie po dobrých časech. A taky že se ptám, kde je ta skvělá jednička a dvojka? Ani třetí díl se mi nelíbil, čtyřka si sice pověst trochu vylepšila, ale starý dobrý Shrek už to není. Doufám, že je to poslední díl a nechají zlobra navždy spát, aby to snad nebylo ještě horší. Film, z něhož je cítit, že se točil pro peníze, že je to nastavovaná kaše. Nebyly tam nápady a tolik srandovní momenty jako v prvních dílech, neříkám, že jsem se vůbec nepobavila nebo že jsem se nudila, to ne, ale rozhodně to nebylo ono. Bohužel jsem to tak nějak čekala. ()

kajas

Už jsem ani nedoufala, že se Shrek vrátí do časů prvního a druhého dílu. Po tragické trojce jsem se závěrečné části dlouho vyhýbala. Jaká byla ale moje radost, když jsem si na "Zvonec a konec" konečně troufla! Výborný záporák, povedené vtípky, Kocourova očka (i když tak přibral, pořád je mým oblíbencem), musím zkrátka tvůrcům odpustit ten minulý přešlap a radovat se z důstojného zakončení. "Dělej, zařvi! Dělej, zařvi!" ()

Mikarda

Ten zamilovaný, romantický, vtipný a roztomilý zlobr je zpět a dokonce víc akčnější než kdy dřív. Smála jsem se vtipům, celá partička mě opět potěšila, fajn příběh s dobrým záporákem a ponaučením, prostě spokojenost :-) za devět let technologie opravdu pokročila - a nemyslím teď, že film je 3D, ale že (hlavně) Shrekova mimika je téměř dokonalá. Btw, Korcourův výraz, když sjíždí po laně je taky super :D Závěrem bych chtěla číct, že tenhle zlobr mi bude vážně chybět, vždycky mi dokázal zvednout náladu a dát pocit, že všechno dobře dopane, ale všechny pohádky mají svůj (šťatný) konec... A toto byla velmi povedená tečka za všemi jeho dobrodružstvími. ()

Fanucci

Vtipné! Což jsem např. o sterilní trojce prohlásit nemohl. Poslední díl Shreka je prostě dobrý animovaný film se slušnou zápletkou. Bavil jsem se dobře a jsem rád, že shrekovská série se dočkala důstojné tečky. ()

fallangell

Tak nám Shrek zpáprdovatěl již natolik, že ho museli vrátit na alternativní začátek. Kalhoty nasadili Fioně a pustili nám k tomu k uzoufání pomalou hudbu. Humor je stavěný na kontrastu původních charakterů k jejich novým alter egům, alespoň, že ten oslík zůstal svůj, protože na celovečerní film bych čekal trochu víc humoru, nebo lépe zpracovaný příběh. ()

Huntelaar

Nejen, že je to omílání omílaného, ale ono to bohužel není ani vtipné. Tak jedna ruka by mi stačila, abych se dopočítal, a to především v první polovině. Ta druhá je pouze ztráta času. Lituju diváky, co si zaplatili za 3D promítání. ()

Parlay

Nesporný kvalitativní vzestup oproti předchozímu Shrekovu dobrodružství, leč úroveň prvních dvou dílů (zejména geniální jedničky) je stále v nedohlednu. Původní dva snímky měly duši, trojka se čtyřkou jsou už především finančními kalkuly. Pochválit ovšem musím vynikající Rampelníkův dabing od Otakara Brouska ml. a několik vydařených frků, zejména Kocour v botách a zlobří kuchtík rulují. ()

Cl3ricK

Pro mě film přesně na pomezí 3 a 4 hvězd. Snad poslední díl se zeleným zlobrem má poměrně zábavný a svižný začátek. Když se díváte na Shreka, očekáváte různé odkazy a to na všechno. No v tomhle filmu mi to zatraceně chybělo. Je to škoda, že se autoři ani nesnažili tam něco přidat. Potom konec a tak je to jedno velké klišé. Proto tohle nemůže dostat více jak 3 stars. ()

tufr

joo Shrek už neni co bejval. Musim říct, že tady to nejvíc zachraňuje kocour, kterej mě jako jedinej bavil po celý film!! Jinak obyčejná kreslenice pro děti. Tuhle bitvu vyhrálo Toy Story 3 na plný čáře. ()

ilemas

Už dost bylo Špeka, snad je to opravdu konec. Připadalo mi to téměř bez humoru, takové prázdné... Nevidět to v HD, tak hodnotím ještě méně. Po slabé trojce už mě to po čvtrté nebere. ()

iHyik

Když jsem trojku ohodnotil třemi hvězdičkami, nemůže tahle animovaná nuda dostat stejně. Bez vtipu, originality, úplně beze všeho. Jenom zelená zlobří šeď. ()

Chen

Tak tedy klobou dolů, musím říct, že po hodně nepovedené trojce je tohle hodně svěží napravení reputace. Několikrát tu probleska i jiskra prvního dílu a to se počítá. Zvonec a konec je někde na úrovni druhého dílu a to je fajn. Zasmál jsem se, pobavil, akční scény měly říz, moc pěkné zakončení série, na které může být zlobří komunita hrdá :D ()

M.i.k.e

stále ještě nadprůměrný animák,ovšem bohužel už jen o fous.Tvůrci tentokráte vsadili na trošku vážnější notu a ačkoliv podobná nit protkávala i předchozí díly,tomuto poslednímu sluší zdaleka nejméně.Co víc,tentokrát to nedokáže zachránit obvykle výborná humorná stránka.Vtípků ubylo a i z toho mála je jich pouze pár opravdu vtipných.Za mě tedy nejslabší díl celé série a opravdu pouze lehounký nadprůměr...60% ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou