Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

jasanka

Příjemné překvapení. Málokdy bývá čtvrtý díl o třídu lepší než třetí. Tohle už byl zase ten náš starý známý Shrek. Super tlustý kocour (chudák perníček, ten tedy dopadl), oslík opět ve formě, tancující zlobři, moc pěkná hudba. Rozhodně se brzy podívám znova, a možná, že přihodím i pátou hvězdičku. ()

pend

Na podobné úrovni jako předcházející trojka. Mně se začal líbit od scény, kdy Fiona trénovala Shreka v sebeobraně. ()

Magenta

Neuvěřitelná nuda. Film je zbytečně dlouhý, natahovaný, není v něm nic vtipného a když už, tak je to jen recyklace omletých vtípků z předchozích dílů. Na moralizování je už divák z animovaných filmů zvyklý, ale tady toho bylo už vážně moc. Záporák byl nevýrazný, tam, kde byl Oslík v prvním díle roztomile otravný, je teď už jenom otravný a o Kocourovi ani nemluvě, nemá tu takřka žádnou trochu zábavnou repliku kromě momentů, kdy se vozí po laně. A to je dost málo. A co jsem vůbec nepochopila, byla "postava" Rampelníčkovy husy. To byl úlet. Sečteno podtrženo, doufám, že na tenhle film brzo zapomenu. ()

DHDV

První co mě při návštěvě kina udivilo, byl plný sál a to i dospělých (po dlouhé době). Shrek nikdy nebyl něčím na co by sem se vyloženě těšil. Ale rozhodl sem se tomuto „poslednímu“ dílu dát hold a jít se podívat do kina. Předešlé díly považuju za průměrné filmy. Nejsem fandou 3D ale i tak sem tento průměrný film s pár originálními vtípky přežil. Tento díl byl průměr a připadá mi stejný, jako předešlé díle- ono už se toho opravdu nedá moc vymyslet. Tvůrci udělaly dobrý krok, že tuhle sérii (snad opravdu) ukončily. Pro mě je tohle průměrný film, o kterém budu silně uvažovat, jestli si ho ještě někdy pustím… Není špatný ale chyba je, že se všechny poslední 3 díly vypadají naprosto stejně. Vím, že dětské oči to vidí jinak, ale pokud de o kvalitu díla tak pokulhává. Dle mého měla série skončit trilogií a tohle už je jen takové „vyčurané“ chování producentů, kteří se snaží svést na vlně 3D a vytěžit ze skomírající ho zlobra co nejvíce… ()

hazaba

Souhlasím, že poslední díl je lepší než předchozí. Samozřejmě se tu najde pár nudných scén, pár vykrádaček, ale také pár vtipných momentů. Vše korunuje opět výtečná muzika, takže v podstatě spokojenost. Jednička byla fenomén, kterému zdatně sekundovala dvojka, ale přiznejme si to, nemůžeme mít fenomény pořád. ()

Adm.Nelson

Šrek štvorka za štyri šajby, ale to hlavne preto, že kino s priateľkou dodáva filmu určitú pridanú hodnotu :) Takže doma na notebooku by to bolo za 6/10, v tomto prípade dvíham aspoň na 7/10. ()

Olík

Kouzlo jedničky se už nikdy nepodařilo oživit, ale po zfušované trojce je zakončení zlobří ságy hodné zelené legendy. Příběh je asi nejdospělejším ze všech, Shrek morálně zestárl, oslík je pořád hnacím motorem zábavy...............ale já osobně doufám (už z úcty k prvnímu dobrodružství), že to byl opravdu konec a zvonec. ()

optimus0s

Další temný animák tohoto roku je sice o něco horší než Toy Story 3 (o něco víc, ale to je detail), ale myslím si, že se uzavřel dostatečně dobře (rozhodně lépe, než kdyby zůstalo jen u trilogie). Pár skvělých vtípků, konec dojemnější než u předchozích dvou dílů (ano) a hlavně tlustej kocour:-) ()

Luk Skywalker

Já zaznamenávám zlepšení oproti trojce, proto zvyšuji hodnocení, i když není to jak dvojka, kde jsem dal 4 hvězdy. Ale beru to jako zdařilé pokračování, ale myslím, že je nejvyšší čas skončit, jinak by mohl jít Shrek "do kytek". Nejvíce se mi líbila postava Krysaře. ()

J. T. Kirk

O trošku lepší, než předchozí díl, ale prvním dvěma dílům se to prostě nemůže vyrovnat. Jediné štěstí, že se příběh odehrával někde jinde a nebyl to jenom další klasický příběh z království za sedmero horami. ()

IvcaG

Shrek byl jen jeden a toho se měli držet. Obtloustlý kocour, rádoby amazonka Fiona, spousta nechutných zlobrů, ze kterých musí mít každé dítě hrůzu jak Chuckyho. Dejte pokoj, kam se poděl vtip, legrace, roztomilý oslík s ušlechtilým kocourem? ()

tuwanakha

Vizuální kvalitu už dnes divák bere jako samozřejmost, takže se očekává také kvalitní příběh a ten se bohužel nedostavil... Myšlenka by nebyla úplně marná, ale bohužel nedošlo k propracování postav. Také vtipnost scének už poněkud vyšuměla. Čistý průměr nic víc, ale také nic míň - shlédnete bez pocitu nevolnosti, ale po opakování znejmě nezatoužíte... ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou