Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

Daqvid77

Dávám sice 3* ale to snad jen z důvodu že první dva díly jsou super. Ale už trojka začal trošku více pokulhávat. A u tohoto posledního dílu se trošku bojím že kazí celkou dobrou povězt Shreka ale i přesto dávám 3. ()

simply

Shrek počtvrté a tenokrát už naposled...aspoň v to doufám. Rozhodně to je slabší než předchozí díly, ale pořád to má své kouzlo ()

Yardie

50% - slabších. V podstatě téměř bez vtipu - pousmál jsem se jen asi 8x, nic moc nápady, odkazy, parodování, celkově takové podivné. Moc nevím, co bych k tomu napsal. Nějak zvlášť mě to nebavilo a to je asi to nejpodstatnější. Za zmínku stojí klasicky dobrá animace. Ale jinak slabota. Howgh! ()

Phorbo

S předchozími díly se to nedá srovnat. Je to až moc předvídatelné a nudné. Pár dobrých nápadů tam je, ale ve výsledku je to strašná slabota. Škoda, že v některých případech tvůrci nevědí, kdy přestat... ()

Mikino00

Fádní a vyčpělé. Shrek se již dávno ohrál a tento pokus o paralelní restart zůstal hodně za očekáváním, jednoduchá nevtipná přímočará pohádka nemá v porovnání s nestárnoucí jedničkou co nabídnout. Bodoval jedině kocour s nadváhou. ()

H4ku11

Koniec dobrý, všetko dobré. Po hroznej trojke aspoň nejaký pozitívny posun, chvalabohu už teda aj ukončenie. Bohvie ako by tvorcovia obľúbeného Shreka ešte sprznili keby mali príležitosť. Nerozlúčime s a s ním urehotaní ako by to skončilo po dvojke, ale aspoň s úsmevom na perách. ()

Žižina

Tak musime si rict, ze na prvni dva dily to porad nema, ale na kopytech to rozhodne rozneslo dil treti. Cely film jsem se perfektne bavila a rozhodne jsem nelitovala, ze jsem sla na 3D. ()

lili6

Tento poslední díl mi přišel zcela fádní, nezajímavý a příliš propojený s "lidskými prvky". Bylo toho až moc, taková parodie zakončená uvědomělým zamyšlením nad tím, že si máme vážit toho, co máme. Nejšlabší díl. ()

Kratoc

Zase se jednou osvědčilo to rčení o nastavované kaši. Pokud je toto poslední díl, tak celá série má o jeden díl více než měl mít ;) Kromě pár gagů je celý příběh vylouhovaný až na kost a bez znalosti předchozích dílů si film užijete sotva z poloviny (můj případ) a nezachrání ho to ani poutavé 3D provedení. Pro malé děti, pro které by měl být Shrek asi hlavně určen, je příliš složitá celá příběhová konstrukce o alternativních vesmírech a časových linií. Škoda ... ()

Maryinka

S těžkým srdcem musím dát jen tři hvězdy. Čtvrtý díl Shreka rozhodně špatný není a klidně bych se na něj za nějakou dobu podívala znova, ale absence vtipu, originality i spádu mi nedovoluje dát hodnocení vyšší. V některých pasážích jsem se dokonce i trochu nudila, což se mi moc často nestává. Rozhodně je to ale lepší než trojka, která byla trapná, takto tato série skončila aspoň důstojně. ()

Domec

Ach jo. No napad to nebyl spatnej, nechat Shreka bojovat znovu na vlastni pest, ale... Neco mi tam furt chybi, neco co dodavalo jednicce a vlastne i dvojce tu krasu a lehkost. Ted uz je to bohuzel jen dalsi animak, kterej pobavi a hned zase vysumi. ()

sedlo03

Lepší než trojka, horší než 1 a2. Celkem slušně jsem se bavil, scénáristi se vydali správným směrem. nicméně potenciál Shreka už je podle mě vyčerpanej... 65% ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou