Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

gumbo

Asi nejlepší pokračování. Na jedničku to nemá, ale k nekvalitám dvojky a trojky se to také nepřibližuje. Ikdyž už jen stopáž něco přes hodinu + 20 minut titulky naznačuje, že se jedná hlavně o vymámení pár dalších zlaťáků, už to člověka nevede k naštvání, jako minulé dva díly. Pár zábavných momentů však pořádný animák nedělá a tady to stále zůstalo hluboko ve vodách průměrna. 60 % ()

char_t

Začátek už vypadal na ještě větší úpadek slavné série, ale alternativní dějová linie konečně vrátila do uspávajícího světa trochu šťávy, a považte, dokonce se dostavila i nějaká ta hlubší myšlenka! Takže po pohádkové jedničce, hollywoodsky současné dvojce a rozpačité trojce tu máme promyšlený (a snad už definitivní) závěr shrečího universa. Díky, DreamWorks, bylo to fajn! ()

Fawkes

Děj bych viděl někde na podobné úrovni jako u Shreka třetího. To znamená místy nudné sekvence, a přímo se vybízelo, že už prostě nevěděli co tam dát. Chválím naopak důstojný konec. Protože se jednalo o poslední epizodu a přece jen Shrek samo o sobě si najde každého diváka, který touží po troše té legrace, tak si dovolím trošku nadhodnotit a hodnotím čtyřmi hvězdami. (78%) ()

GOREGASM

Alespoň zčásti se podařilo Shrekovi vrátit do zajetých kolejí prvních dvou dílů. Bezvýchodná křečovitost Shreka Třetího je zapomenuta a tvůrci znovuoživili celou sérii, i když by podle názvu mělo jít o díl závěrečný, ale znáte producenty. Krize středního věku se přenesla ze scénaristů předešlého dílu na samotného Shreka, a přestože ohňostroj vtipu jedničky a dvojky není ohrožen, zívat nudou určitě nebudete. V rytmu již tradičně brilantní a kreativní animace zažívají vzkříšení téměř pohřbení pánové, Oslík a Kocour v botách a drobnými vtípky prošpikovaný příběh celkový pozitivní dojem prohlubuje. 70% ()

Dejnasp

Po třetím dílu, který byl u mě totální propadák, se mi moc do čtverky nechtělo, tak ale zvědavost mi přece jen nedala a konečně jsem se podívala i na toto pokračování. Nejdřív se to dalo, pak to bylo lepší a lepší a nakonec jsem úplně koukala a náramě se bavila. Nejvíc samozřejmě bodoval kocou a oslík( ,,Co? Koupils drahé hrnce na splátky?" :D). Fakt jsem se nasmála. Opravdu po hrozné trojce milé překvapení. ()

kacirek_

Nene, už prosím žádný další Shrek, ať je toto opravdu konec, jinak to dopadne hodně špatně...Když porovnávám s jedničkou nezbývá než hodnotit pouze 2*. Co mi chybělo? VTIP a o ten má jít ve Sherkovi především.... ()

BeranSon

V posledním filmu celé série Shrek se setkáváme s očividným převratem: A to s tím že se tvůrci nesnaží nás rozesmát, ale naopak nad osudem tlustého zlobra dojmout. Není to ani nejlepší, ale ani nejhorší Shrek. Jen kvůli tomu že je posledním dílkem série jsem očekával větší jízdu, ale to neznamená že jsem se nebavil. 6/10 ()

MickeyStuma

Čtvrtý příběh už je nastavovaná kaše. Dosti to připomíná Tv seriál, kdy se neustále vymýšlí nějaké zápletky, jen aby se něco dělo a mohlo pokračovat dál. U trojky jsem byl ještě hodně tolerantní, ale tady už nemohu. Prvotní roztomilost a veselí je pryč. I toho humoru ubylo. Snímek je dobrodružnější s poněkud temnější atmosférou, ale je to jen na škodu. Nejvíce mi vadí zmrtvýchvstání pana krále. Do příběhu ho tvůrci vracet nemuseli, když v předchozím díle v podobě žabáka umřel. A je tu i jedna záhada. Vizuální podoba skřeta Rampelníka jakoby vypadla s českého díla Kozí příběh. Grafická podobnost čistě náhodná, jak mají amíci ve zvyku tvrdit? Takže je nakonec dobře, že už je konec. Nemusím se bát, co by ještě nevýrazného vzniklo. ()

RedDuck

Co podle mého Shreka zabilo jsou děti a rodinný život. Je to dospělejší, jsou tam emoce, odešly trapné scény...na druhou stránku scénáristická berlička v podobě alternativní současosti je pro mě neodpustitelná. Předvedla výborné hřiště, ale všechno co se tam odehraje nic neznamená - což mi vždycky přijde škoda. Tvůrci vaří výborný koktejl, je však ze zkažených surovin. Nejsilnější je tak paradoxně nostalgie po prvních dvou dílech v řadě odkazů. ()

Folky

50%. Shrek klesl na tu nejnižší úroveň nudných pohádek pro pětileté děti. A aby se dostal alespoň tam, musí využít trapnou zápletku. Téma se vyčerpalo. ()

panvasik

Po tragické trojce, ta čtyřka vypadá jako umění... Neřekl bych, že čtyřka, byla lepší, než první dva filmy, ale pořád mám z toho filmu větší radost, než jsem čekal... Stejně pořád nemám rád Shreka :) 70% ()

towstit

Shrek dospel. Akoby stvrty diel, bol ten maturitny rocnik na strednej skole, kde to vsetko konci, kde si spominame na to co sme za tie tri (styri) roky zazili. A tu je to velke plus (pre niekoho mozno minus). V poslednom shrekovi sa nam opakuju situacie hlavne z prvych dvoch casti. Je tu velmi vela podobnych scenok, vtipov, rozhovorov, samozrejme upravene do deja, ale myslim,ze kazdemu bude hned jasne kde tvorcovia brali inspiraciu. Mne sa to velmi pacilo, vyvolala to vo mne spomienky, na prve dva diely. Problem filmu ale je, ze je malo vtipny.(iked je pravda, ze parkrat som sa riadne zasmial ). Film mi rychlo utiekol, nakoniec tych 85 minut bez titulkov nie je az tak vela, ale aj tak mi tu chybal nadhlad prvych casti, ako aj parodie na zname filmy. Skoda. Hudba nie je skvela, ale do filmu sa hodi perfektne. A teraz to najdolezitejsie = je shrek 4 lepsi ako ten treti? Jednoznacne. P.S : Ak sa vam v trojke zhnusil Donkey, tu sa vam znova zapaci.(pre mna najlepsia postava filmu), Pernicka bolo velmi malo, a kocurove najlepsie vtipy, su v traileri. ()

Mashak

Poslední díl Shreka je jistě důstojným zakončením této ságy, ale nic víc. To, že mi nový Shrek přijde nezajímavý (ne však nudný či špatný) je asi tím,že už mi není šestnáct a tyhle pohádky pro velké na pokračování už mi nemají co nabídnout. Oslík mě opět pobavil, stejně jako Kocour, ale jejich působení na plátně mi vyčaruje na obličeji maximálně už jen pousmání. Příběh se vcelku povedl, ovšem nové postavy už tak moc ne. Brnká se stále ten stejný tón, který je už za ta léta kapánek falešný. Už jen dodám, že film jsem viděl v 2D a v původním znění, takže nejsem ovlivněn ani 3D ani dabingem. Přesto stojí za to vidět tento poslední díl, i kdyby to mělo být pouze z nostalgie. ()

posh.exe

Čtyři hvězdy. Oproti trojce v posledním díle přibyly hned dva sympatické charaktery: Rampelník a Krysař. Zatímco dospěláky vedle mě rozsekal na cucky kocour, já se mohla potrhat z Rampelníkovy trance party a ze spratka 'dělějzařvi'. Animace vyvedená k metě, která za sebou nechává dokonalost, k prvopočáteční nedůvěře mě bavil i dabing. Myslím, že tohle byla hodně důstojná tečka, a je fakt, že na tuhle tetralogii se v DVD sbírce jen tak prášit nebude. A - ooch, aach, Krysař! ()

foundation

Velky potencial pribehu zuzitkovany asi tak na 30 percent. Aj tak je to ale o nieco lepsie ako debilna trojka. Zasmiat sa sice moc na to neda, vacsinu casu som len sledoval animaciu samotnu a obcas mi trochu skublo kutikom ust ale nie je to vazne nic moc. Na prvy a druhy diel sa to nechyta ani omylom. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou