Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

chrispe

Oproti trojce je tento díl mnohem lepší. Rampelník má rozhodně víc co nabídnout, než Artuš a u scén s kocourem jsem prskala smíchy. ()

geek.ondra

Skvělá animovaná zábava plná nápadů, vtipů a skvělé animace. Shrek zase jednou dokáže pobavit ale i dojmout a i když občas sešlápne z plynu a stále je o level níž než první dva díly je to důstojný závěr jedné z nejzásadnějších animovaných sérií historie. Takže díky za vše, pane zlobře 8/10 ()

Bludicka.Julie

Tak tohle je teda opravdu zklamání, můj oblíbený Shrek bez humoru, spádu i pořádných songů...Když už chtěli udělat za každou cenu další díl, měli tam aspoň zachovat to, co dělá Shreka Shrekem. Hodně slabý odvar! ()

Trifi

Po fenomenálních prvních dvou dílech a průměrné trojce měl být čtvrtý Shrek hlavně šťavnatý zvonec a důstojný konec... a povedlo se to přesně napůl. Důstojné zakončení ságy to vskutku je, ikdyž si tvůrci neférově vypomohli přehršlem odkazů na minulé díly a podpásovým dojením citů. Loučení je to ale asi tak šťavnaté jako osolené jahody. Tatam jsou vymazlené dějové vychytávky z jedničky či geniální popkulturní narážky z dvojky, vystačit si musíme s mnohem infantilnějším a přímočařejším scénářem a bohužel hlavně recyklačním humorem, který nejen že vykrádá předchozí díly, ale ve srovnání například s druhým dílem by neobstál ani jako výplň průměrné epizody South Parku. Důkazem budiž fakt, že nejvtipnější scénou filmu (jediná, u které jsem se od plic zasmála...) je počínání kocoura, které by nebylo vůbec vtipné, pokud bychom neznali souvislosti (ne)dávno minulé. Suma sumárum, rozloučení se Shrekem není ani moc vtipné, ani moc dojemné, je spíše pocitové. Lepší než bezkrevná trojka, žádný zázrak se ale nekoná... ()

Dan

Tak, pohádkový příběh bychom měli. A co víc? Pak už nic... Dobře se můžou pobavit děti, protože je to zelená trojrozměrná pohádka. I důchodci by si mohli přijít na své a zamáčkout slzu nad pravou láskou, kterou před lety ztratili. Jen pro nás náročnivce požadující mnohovrstevnanou zábavu tam toho příliš nebylo... škoda :( ()

bono22vox

o neco lepsi nez trojka, ale kvality dvojky a predevsim jednicky to rozhodne nedosahuje, ale clovek musi uznat, ze je to stale kouzelne a rozhodne to stoji za podivani... ()

Tyna31

„Dělej, zařvi“ :D Do čtvrtice všeho dobrého, ale musím říct, že třetí a čtvrtý díl už zdaleka není tak skvělý jako jednička a dvojka. Ale i přesto jsem se bavila vcelku slušně a Shreka mám ráda. ()

Jeanecek

Film byl pro mě velkým zklamáním - po těch pár hraných 3D filmech, kde je 3D spíše doplněk jsem se těšil na animovanou pecku, která bude na 3D postavená. To se nedělo a scénář bohužel narozdíl od jedničky a snad i trochu dvojky dost zklamal. Bohužel 55% ()

Primavera

Veľa rečí o tom, že štvorka nemala už z čoho čerpať, všetko sa minulo, slabý odvar ... No veď áno, ale nech skúsi hocikto z kritikov napísať toto štvrté pokračovanie sám a zhasne. Jednoducho, ja som si nevedela predstaviť, o čom môže film ešte točiť. A bola som milo prekvapená, že sa ešte dokázal zachrániť a decká zabaviť. Tie, ktoré sedeli okolo mňa v kine, sa spontánne rehotali a tešili, takže keď spočítam ich 5 hviezdičiek, čo mali v očiach a moje tri, tak urobím kompromis a dávam štyri. :-) ()

Rincewind

Myslím, že to bylo důstojné rozloučení s tímhle sympatickým zlobrem. Asi vyjádřím názor nejrozšířenější, když napíšu, že tenhle díl nedosahoval kvality a zábavnosti jedničky a dvojky, ale zase o slušný kus předčil nepovedenou trojku. Já osobně jsem uvítal retrospektivní styl závěrečných titulků, které člověku umožnily trochu zavzpomínat na všechny staré známé. Pro mě 4 hvězdičky, ta čtvrtá je shrekovský bonus:) ()

dessa

Důstojný konec tetralogie, pentalogii už ale prosím nedotvářet. Suveréně nejlepší a nejvtipnější postavičkou je Banderasův kocour v botách. Jen by mě zajímalo, proč verze filmu v původním znění není vysílána v 3D formátu, to je opravdu tak složité vyrobit 3D titulky? Nic proti českému dabingu, naopak, myslím si, že češi mají jeden z nejlepších dabingů na světě, ale původní znění bude až na naprosté výjimky vždycky o stupínek lepší. Zvlášť když je tento animák nabitý hollywoodskými esy jako je Eddie Murphy, Cameron Diaz, Antonio Banderas, Mike Myers etc. ()

Divian(R)

Připouštím, na jedničku a dvojku to nemá, ale trojku to strká s přehledem do kapsy. Přál bych si, aby to nebyl Zvonec a konec, ale aby bylo dílů ještě mnohem víc. Nevím, jestli někdo vymyslí něco podobně geniálního jako je Shrek, Oslík a Kocour na cestě za dobrodružstvím. "Zařvi" ()

Oonika

Moje první 3D, tudíž jsem unešená dvakrát víc, než bych bylo normálně. Příběh zdařilý typu co by kdyby... A vtípky... ne tak dobré jako dřív, ale pořád dobré ;-) ()

Petula009

Jako by tohle ani nebyl Shrek.Jenom další pohádka pro děti s podobným ohraným námětem.To je asi jediná (a docela podstatná) věc, co mi tady chyběla.6,5/10 a půlku jenom pro to, že mi přece jenom na konci trošku slzička ukápla:-) ()

Petulka88

Ze všeho nejvíc se mi na čtvrtém Shrekovi líbí ten podtitul: Zvonec a konec. Už je opravdu nejvyšší čas přestat. První díl bylo naprosté zjevení a první důkaz, že opravdu kvalitní animák může vzniknout i jinde než u Pixaru. Druhý díl zdárně navázal na ten první a mnozí ho považují dokonce za ještě lepší. Bohužel vysoce posazenou laťku se nepodařilo udržet. Shrek Třetí byl velké zklamání. A čtvrté pokračování? To je sice lepší než jeho předchůdce, ale ne zase o moc. Animace se opět posunula o kousek dál, takže to celé zase vypadá o něco líp. Jenže ani sebelepší animace nezakryje nedostatky posledního Shrekova dobrodružství. Zase mi to připadalo takové nijaké a upřímně, kdyby se nejednalo o pokračování mé oblíbené série, asi bych šel z hodnocením ještě o něco níž. Jedna z největších devíz prvních dvou Shreků byla smršť všemožným popkulturních odkazů a narážek, ať už na slavné pohádky, filmy nebo takzvané celebrity. To se bohužel z posledních dvou dílů absolutně vytratilo. Vytratil se i humor, další důvod, proč Shrek 1 a 2 zabodoval. Tedy ne, že by se ze čtvrtého Shreka stalo vážné drama, ale vtípky se moc nepovedly. Aspoň tedy mě nepříjde nijak zvlášť legrační rapující Pinocchio, nebo čarodějnice trsající na diskotéce. Pravda, párkrát jsem se pousmál, ale to je na Shreka strašlivě málo. Ale na druhou stranu, film aspoň nemá přehnanou stopáž a docela to uteče. Jen doufám, že to tvůrci s tím koncem mysleli vážně... ()

newer_more

Zase animák, kterej jsem probulela. Buď jsem přecitlivělá, nebo fakt nevim, ale u konce jsem si opravdu už nemohla pomoct. Nádherné zakončení série a příjemné překvapení po nepovedené trojce. ()

Luckyman

Bolo to celkom dobré, ale nie ako u jedničky, dvojky či trojky, ale tvorcom sa podarilo udržať mierny nadpriemer. Dúfam ale, že už pokračovanie nebude, pretože ma fakt nenapadá, čo nového by mohli vymyslieť. Pekne stráveny večer s priateľkou pri sledovaní príjemne vtipnej rozprávky :-) ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou