Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

fantomas19

* nápad, osviežujúci príbeh * dôstojné pokračovanie celej Shrekovskej ságy * Americký animovaná dobrodružná rozprávka z tohto roku, ktorú režíroval Mike Mitchell, je príbehom Shrekovej kliatby. Shrek sa v dôstojnom štvrtom pokračovaní celej Shrekovskej ságy ocitne sám v neznámom svete, keď je oklamaný podfukárskym Maťkom Klinčekom a je nútený získať späť všetko mu blízke - Fionu, rodinu a svoj život. Kliatbu zlomiť pravým bozkom v alternatívnom živote nebude ľahké, Fiona je na čele rebelujúcich zlobrov, Maťko Klinček despoticky vládne kráľovstvu a čarodejniciam, a zo starých známych - oslík, kocúr, Shreka nik nespoznáva. Film osvieži pomerne veľa príjemných nápadov a zaujímavý príbeh. ()

Bezmenny

Pardon. Ale u Shreka som zvyknutý na to, že sa smejem. Že je originálny. Že má príbeh. Toto nesplnilo skoro nič. Bohužiaľ. Našťastie na to zabudnem a v pamäti mi ostane len prvý diel. ()

Chuppa

Nečekaně jsem se bavil, po tragickém třetím dílu je tohle rozhodně úspěch. Chlapeček s lízátkem je rozhodně nejlepší postava celého filmu :-D ()

apollines

Příjemná oddechovka, kde vzhledem k plynutí děje mohli obnovit a nasadit nové vtípky a naplno je dokončit. Myslím že se jim tento díl vyvedl a uzavřel tak shreka s příjemným poučením. Scéna s kocourem je zde nezapomenutelná:-) ()

merlik

Nedosahuje geniality jedničky a dvojky, značně převyšuje stupidní nudnou trojku a je důstojným zakončením příběhu ošklivého zlobra. ()

MimiD

špatný to nebylo, ale kouzlo prvních dílů už to ztratilo. Měli přestat v nejlepšim tj.shrek 2 Doufam, ze uz definitivně skoncili. ()

TSZ

(snad) poslední díl Shreka mi připadal jako asi nejsložitější díl celé série, opravdu si nejsem jist, zda pro děti to nebude trošku nesrozumitelné (i já měl co dělat, abych se v tom všem zorientoval). Kromě čarodějnic tančících na "Beastie Boys Krysař mix" a následnou starost Rampelníka,aby za hudbu rychle zaplatil (což ale děti stejně chápat nebudou) jsem se ani příliš nezasmál. Čili pro mě stejně nudné jako trojka a doufám, že už to byl opravdu poslední díl. ()

SKreyn

Mne sa páčil tento "Špek". Celý čas to malo "šťavu" a viac krát som sa zasmial. Poukázali aj na krutú pravdu, že človek zistí čo má, až keď o to príde. Nečakal som taký koniec Shrek-a, či nie je to koniec? Pravdu povediac neviem. ()

mObscene

Shreka zboznujem..ale...to čo bolo toto?...osobne sa mi to vôbec nepáčilo nebolo to už ono..bola to len ďalšia narýchlo spravená časť..aby zarobili dáke peniaze...inak nič..celý šmrnc ala shrek sa tam stratil...čo ma mrzelo.. ()

Haloo5

Akurát idem od telky, Zvonec a koniec som videl v českom dabingu. Takže hodnotenie: Oproti trojke výrazný posun dopredu.. i keď ako tu už asi každý spomínal, na prvý a druhý diel nemá. Niektoré scény z filmu si zapamätám (breakdance čarodejníc), na iné si už teraz nespomeniem. Páčila sa mi časť, keď sa Shrek opäť snaží získať späť srdce svojej lásky. Tá mu ale príliš skoro podľahne. Škoda, mala ho predtým ešte trošku viac prefackať :). Naviac v niektorých okamihoch som mal opäť ten neopísateľný pocit ako pri sledovaní jednotky. Hlavné postavy z predošlých dielov akoby som poznával odznova. Inak môj názor na postavy: Klingáč o ničom, Shrek nemastný neslaný, Fiona naopak ako vodca revolúcie vynikajúca, Oslík takmer ako vždy :), Kocúr v čižmách dobrý, len tu mohli tvorcovia trošku viac využiť jeho potenciál, Strigy ma tiež celkom bavili, Vlk - ten na mňa popravde urobil dojem iba v druhom dieli, Pinocchio - rovnaké ako v prípade vlka.... čo viac dodať, snád už len sa poďakovať tvorcom za akotak dôstojný koniec série. PS: Shake Your Groove Thning - neskutočnéé ;) ()

LadyPig

Já vám nevím, ale mám takovej pocit, že kdyby tohle nebyla žádná čtyřka od nějakýho filmu, tak by ten film měl mnohem lepší hodnocení. Zdá se mi, že lidi prostě mají vsugerovaný, že jsou pokračování vždycky horší, tak to i hůř vidí. Mně čtyřka nepřijde slabá, naopak by mě nikdy nenapadlo, že když už Shrek s Fionou mají děti a ve trojce se vše zdálo takové uzavřené, bude ještě nějakej nápad na čtvrtý díl. A on se zrodil a dle mého i moc povedl. ()

sima275

Tak čtyřka se doopravdy povedla. Myslel jsem si (podobně jako u trojky), že to bude nějaký odvar.Naštěstí se tak nestalo a já se mohl ponořit do filmu a děje, jak někde v Mariánském příkopě. Vtípky má Shrek parádní a co mě asi nejvíc překvapilo, to bylo to, že se fórky neopakují. Shrek: Zvonec a konec je bezvadným pokračováním Shreka a akorát mě mrzí, že podle názvu, se asi pátého dílu nedočkáme. 80% ()

Tatianistka

O poznanie lepšie ako trojka , dá sa povedať, že vyťažili už čo sa dalo a poprekrúcali ten príbeh zo všetkých strán, ale na prvé dva diely to stále nemá. ()

ilovebritain odpad!

Předesílám, že do náročného diváka mám asi tak daleko, jako má Gandalf k Supermanovi, leč scénáristům se občas povede uvést v němý úžas i natolik naivního tvora se slabostí pro kreslené pohádky, jako jsem já. Viděla jsem všechny tři předcházející díly a s čistým svědomím říkám, že se mi líbily na dobré čtyři hvězdičky. Co však vymysleli tentokráte ve mě vyvolalo touhu fanaticky mlátit hlavou do zdi. Nebudu tvrdit, že předchozí díly oplývaly brilantním scénářem, bezchybnou zápletkou a přitom elegantně výchovnou podívanou pro menší diváky. Čtvrtým, doufejme posledním, dílem se totiž tvůrčí tým rozhodl vyrovnat a nasadil vše, co dříve scházelo. Tam, kde byla dříve skvělá grafika, nyní nastoupil jakýsi paskvil bystře nazývaný 3D, který spíše připomínal nepříliš kvalitní počítačovou hru. Vtipný originální děj nahradila rádoby vkusná kritika moderní společnosti coby varování budoucí generaci. (Milé děti, nepodepisujte smlouvy bez čtení, jinak vám mrňavý vztekloun všechno ukradne. Holčičky, nezapomínejte na ideály feminismu, protože vyhlídka chrabré šéfové odboje a zároveň křehké princezny ve dne, je něco, co vám ani Karlova univerzita nenabídne. Ano, kluci, skutečně se vždycky za všechno musíte omlouvat a hrdost pěkně zakopat, protože jinak vás budou všichni nenávidět.) V satiře ovšem nejsou zrovna kovaní, což se podepisuje zejména na tom, že se z celého děje stává jakási vodová kaše, která je čistě jen finančním tahákem zaměřeným pouze na to, že si dětičky stejně vydupou návštěvu kina, tak co se snažit. Ne, že bych producentům nepřála nová Lamborgini, ale co je moc je moc. Neodpustím si nakonec ani rýpnutí do hudby, protože ta je snad vůbec nejhorší v dějinách pohádek(Toto píše člověk, který byl nucen navštívit dětský hudební festival v německu) Dříve půvabné téma je už tak transformované a vyvařené, že je asi na stejné úrovni jako drahé šaty po třiceti vypráních. Běs. Milá dítka zelená, chcete-li viděti film o zelených vtipných příšerkách, zkoukněte Grinche. Jimu Carreymu to Lambo docela přeju. ()

hamir0

Má to spád a pořád dobrou hudbu, ale už to zkrátka nemá tu šťávu. Animace je sice pořád parádní, ale to hlavní, na co jsme si zvykli u prvních dvou dílů, tedy spousta vtipných gagů, tu už zkrátka moc nefunguje. Důstojné, ale nijak oslňující rozloučení. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou