Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

IndominusRex

O hodně lepší než předchozí díl, přesto oproti prvním dvěma silný podprůměr, jelikož tvůrci už nevědí, kde brát nápady a nepřichází s ničím originálním ani vtipným. ()

Mistake93

HLÁŠKY Z FILMU : Shrek: To jsem já, Shrek! Tvůj kamarád! Oslík: Pomoc! Úchylák! Chce se se mnou muchlovat! Oslík: Ty jsi teda kocour otravná. kocour v botách: A ty osel oslovská. Shrek: Podepsal jsem něco, co jsem neměl. Oslík: Koupil sis drahé hrnce na splátky, viď? Fiona: Ehm, Špeku? Shrek: Jmenuju se Shrek, ne Špek! ()

Maza2222

Po tragické 3 jsem se neskutečně bál si to pustit, až jsem to jednou prostě musel udělat :D. A jsem překvapen. Sice to není tak vynikající, jako 1 a 2, ale lepší než 3. Atmosféra mě hodně zklamala, ale animace je mega-hustá. A konečně změna padoucha- na rozdíl od toho blbečka Krasoňe je tu nový padouch- Rampelník a ten mě neskutečně hodně bavil. Postavy hodně dobré (jako v 1 a 2 :D). Kocour byl hodně dobrej, Rampelník mě bavil a oblíbil jsem si ho, Shrek nemá chybu, Fiona jako vždy- sexy a bezchybná :D. Prostě všechny postavy dobré. Krom atmosféry mě zklamal ale i příběh. Hlášky dobré (Dělej, zařvi :DDD). Už nemám slov. Ještě, že film je na podívání dobrý, ale nic extra. 60% ()

Duffman 97

Oproti trojce velké překvápko.Shrek se dostane do jakési jiné dimenze,kde se pořád lidé zlobrů bojí,oslík je hloupější než normálně,kocour je líný a tlustý a Fiona rytířka která se sama zachránila z věže.Jelikož ale ho tam přenesl zlý Rampelník tak Shrek má jeden den na to aby dostal polibek z pravé lásky.Jinak je s ním ámen.Zní to poněkud béčkovitě ale ono to funguje.Narozdíl od trojky zde vtipy opět nabírají grády a gladiátor Perníček byl fakt hustej.Za mně spokojenost. ()

Rangifer

Vtip už vyprchal. Humor v prvních dvou dílech zde nahradili trapné scény a dialogy. Ještě že je konec, protože další díl by byl horší. ()

SNCIS

Hlášky: Oslík: "Když na flétnu někdo zaduje, můj zadek hned rajtuje." / Shrek: "Podepsal jsem něco, co jsem neměl." Oslík: "Koupil sis drahé hrnce na splátky, viď?" / Kocour v botách: "Nakrm mě, pokud si troufneš." / Fiona: "Ehm, Špeku?" Shrek: "Jmenuju se Shrek, ne Špek!" / Rampelník: "Kam máš namířeno?" Shrek: "Nikam." Rampelník: "To je náhoda. Já taky." / Shrek: "To jsem já, Shrek! Tvůj kamarád!" Oslík: "Pomoc! Úchylák! Chce se se mnou muchlovat!" / Oslík: "Ty jsi teda kocour otravná." Kocour v botách: "A ty osel oslovská." / Vesničan: "Pane Shreku, podepsal byste nám vidle?" / Shrek: "Oslíku?" Oslík: "Odkud znáš moje jméno?" Nejhorší díl celé série. - 40%. ()

agamazx

nahodou, po zle trojke sa stvrty diel blizi kvalitou jednicky a dvojky. Pribeh v alternativnej dimenzii na zamyslenie, dobra zaporna postava, kvalitny koniec. ()

Schkeble

opravdu zvláštní zakončení tak kvalitní série... něco na způsob "pak jsem se probudil a zjistil, že všechno byl jen sen", což smrdí. smrdí hůř než všechny bažiny světa. tenhle film nepůsobí moc shrekovsky, sice to má pořád své kouzlo a momenty, pěkně tu funguje princip osudu, ale i tak... hvězdička navíc za Rumovníka. (snad jim vyjde Pětka) ()

DiableBlanc

Oproti třetímu pokračování, které mi zpětně přijde nedotažený a odfláklý ...je to hezké dobrodružství a koukatelné i po letech ...ale no ...já asi tyhle "restarty" nemám rád ...určitě šlo udělat nějaké vtipné dobrodružství, kam by tvůrci mohli zapojit i Shrekovo a oslíkovi děti ...respektive víc postaviček než jen čarodějnice a zlobry ...trochu mi přijde i mimo, že celá série si od začátku div nehraje na to, že jsou Shrek a Fiona jediní zlobři v pohádkovém světě a najednou bum bác a je tu celej odboj :)))  Navíc mi úplně vypadlo, že se v příběhu vyskytuje Krysař ... Jediný velký plus, co můžu filmu připsat je návrat nějaké té romantiky a poučení ... ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou