Miesto toho, aby Shrek strašil dedinčanov ako správny zlobor, teraz rozdáva autogramy. Chýba mu doba, kedy bol „netvorom“. Podpíše preto zmluvu s predajcom ilúzií a v tej chvíli sa ocitne v alternatívnej verzii Kráľovstva za siedmimi horami, kde sú zlobri prenasledovaní, predavač ilúzií je kráľom a Fiona Shreka v skutočnosti nikdy nestretla. Shrek musí napraviť to čo pokazil, obnoviť svet a získať naspäť svoju lásku. (TV Markíza)

mentos.

Zvonec a konec? No konečně. Já osobně už má hodně přeShrekováno! DreamWork natáčí další a další sequely, protože ví, že Shrek prostě táhne a nebude tomu tak navždy. U filmu o zeleném zlobrovi se ale měli u druhého dílu zastavit. Dobře třetí díl bych také ještě pochopil. Ale tohle? Ne promiňte, ale tohle se mi prostě tolik nelíbilo. Ztratilo to pointu toho, co všechny postavy v příběhu znamenají a i ten humor trošku upadá. Vypadá to tak, že se tvůrci snažili rychle natočit další díl, ten ale rozhodně nedosahuje kvalit předchozích dílů. Za mě bohužel je 35% a mám strach, aby nepřišel ještě pátý díl, protože bych možná musel dát ještě horší hodnocení. ()

Kinderr

Ačkoliv je to už asi čtrtý díl, tak má pořád slušnou úroveň. Sice se rapidně snížil počet dobrých hlášek a vtipných scén, ale děj stále dobrý. A nejlepší tlustej kocour:-D ten je prostě špica. ()

Pythonator

Čekal jsem další slabší a zbytečné pokračování, ale tohle je mnohem víc. Nečekaně silný příběh, který se absolutně nehodí do filmu pro děti. Vysvětlujte dětem co je alternativní vesmír či jiná realita. Vysvětlete dětem, že jestli do konce dne Shrek nezruší kouzlo, tak zmizí ze světa, protože se vlastně v této dimenzi nikdy nenarodil. No větší děti by to měly vstřebat, protože to je ve filmu vysvětleno fakt dobře. Pořád je ale pravdou, že tento Shrek je spíše filmem pro dospělé. Film se soustředí čistě na odsípání děje a humoru je zde poskromno, ale když už tak to stojí za to. Scény kdy kocour sežral perníček či vybuchující husa, připomínají humor ze starého dobrého Shreka. Kdyby to bylo trošku delší (stačilo by o 5 minut) a nacpanější humorem, tak je to snad nejlepší Shrek. Bohužel je to příliš uspěchané a nedopilované. Něco jako narychlo ukuchtěný perníček, který se drolí a nemá tu správnou plnou chuť. ()

rationibus

Keď na to chodia diváci do kina /vrátane mňa/ , prečo nepokračovať ? .Teda aspoň podľa tvorcov. .Síce je to lepšie ako nepodarená trojka, ale na prvé dve časti nemá ani náhodou. ()

Kivis

Hodně dobrý příběh, bohužel dobrých vtipů už jen poskrovnu. Není to žádný propadák, ale ze Shreků, které jsem viděl (trojku jsem zatím vynechal), jednoznačně nejslabší. I tak to ale stačí na průměrný animák, který si i do budoucna dokážu docela dobře představit jako pohodovou televizní kulisu. Jedinou animovanou sérií, která zrála s každým dalším dílem, pro mě tak zůstává Příběh hraček. ()

ssarka

ač se zase budu lišit od zdejšího průměru,tak mě se prostě CELÁ serie zlobřích dobrodružství líbí...všechny díly mi příjdou vtipné, každý vyprávý jiný úsek ze života a přitom každý zábavný..samozřejmě že jednička je jednička,protože tam se potkali a zamilovali,ale i ostatní díly jsou neobyčejně-na ameriku-vtipné,svižné,krásně a kvalitně animované..dívám se na všechny tak zhruba stejně,jen jde o to,na jakou zápletku mám zrovna náladu..opravdu se nestává často,aby si nějaká serie zachovala stejnou kvalitu,ale dle mého názoru Shrek je zrovna ta čestná vyjímka..všechny díly tak krásně parodují náš svět a život a asi to na tom nejvíc miluji.. ()

Tumbik

Dobré, lepší než třetí díl, ale pořád to není alespoň trochu dobré jako jednička a dvojka, které byly jednoznačně nejlepší. 70% ()

MegaBite

Když jsem viděl tuhle pohádku poprvý, chtěl jsem jí dát hned to nejnižší hodnocení, ale po přehodnocení jsem si všiml nějakých vtipných scén. Avšak na Shreka prvního to nemá ani zdaleka. Z tohoto animovaného filmu se stala pohádka pro děti, kteří se na to budou koukat a peníze se budou sypat, o nic jiného tady nejde. 30% ()

Sa.sa

Super díl na rozloučenou, vč. ukázek na konci při titulkách z dřívějších dílů ;))) Shrek se zase zamiloval a uvědomil si, že život bez Fiony nemá smysl ;) Perfektní dabing + skvělé hlášky, které pochopí jen našinec :P ()

Mistr119

Musím říct, že dvojka-čtyřka mi příběhově trošku splývají, nicméně i čtyřka pro mne má hodnotu. :) Shrek přichází na to, že si neváží věcí, které už má a chce navrátit ztracenou minulost, přičemž mu nedochází, že ztratí budoucnost... :) Moc pěkná myšlenka, občas i parodie na jiné filmy, z čehož nejvíc jsem poznal parodii na plnění druhého úkolu v Harrym Potterovi a Kameni mudrců. :) ()

Little_Sawy

Musím poznamenať že konečná část Shreka je milým překvapením. Oslava, dennodenný stereotyp, priznajme si, že každého z nás to z času na čas odrovná a chce proste zmenu (né, nemyslím trojku ani porno). Dokonca i samotný zelený zlobor jménem Shrek, ktorý ma toho tiež dosť a bol by rád keby mal na 24 hodín pokoj od Fioňiných drístu a revu zlobríčať. Kde se vzal tu se vzal Rampelník (jak já toho zmrda nenávidela..) ponúkol Shrekovi ponuku ktorá sa neodmieta, jenomže Shrek se tak trocha dostal hlouběji do prdele než šíp v jeho sračkach v prvej časti..Podľa mňa bol Oslík vždy najlepší. Té jeho hlášky, no uznejte že to kurva nemá chybu?! *smile* A Fiona ako vodkyňa Zlobrov, divoká a krásná z rozpusteným három, brneňím a zbraňou v ruke, no proste.. extáza!. A pak tlustá ohromně tlustá chlupatá koule která má kolem břicha pneumatiku, a pije mléko než aby tasil meč? To ma byt kurva kocour? No asi.. Jo. Chudák kocour.. ()

Tomas.Abi

Po podprůměrném třetím dílu jsme se dočkali nápravy. Není to sice tak skvělé jako první díl, ale atmosférou se to přibližuje prvnímu dílu. Konec nablýskanému království Hollywood s jeho hvězdičkami. Zde se vracíme konečně ke kořenům, kde je všude les a bláto a kde se řeší opět vztahy našich oblíbených hrdinů. Jak jednoduché je zapomenout na to, co má člověk opravdu rád a na čem mu opravdu záleží,  když se cítí pod tlakem a pak může říci něco, co se těžko vrací zpět ? Tento Shrek je tak jiný než předchozí dva díly, ale zase tak známý jako ten původní díl. Moc krásné završení, které jsem po zklamání z třetího dílu pořádně docenil až po několikátém shlédnutí. ()

Feacher

Je to taky takové slabší, srovnatelné s trojkou, už to nemá pro mě to subjektivní kouzlo z dětství. I tak ale zajímavý příběh pro děti a hezký konec. 4*! ()

VikyPatrik

Velice příjemně strávených 92 minut, kdy různé zkratky, jako velice lehký přístup Shreka k Fioně jako vůdkyni odporu, jsou udupány do země dobrým padouchem a jeho manažerskými schopnostmi vést čarodějnice a patřičně ďábelským plánem. Méně humoru než v předchůdcích, zato podstatně vydařenějšími (Hello), nežli v Třetím díle a také lépe vybrané nové "pohádkové" postavy. Více se jednalo, než se kecalo a to Shrekovi sluší. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou